Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Ъпдейт на фирмуера на 40д
Автор: sakuraki   
Дата:   23-09-12 17:04

Здравейте, колеги! Има ли смисъл от ъпдейт на фирмуера на 40д, в момента съм с 1.0.8, а гледам има в нета 1.1.1. Има ли смисъл да го слагам или не и много ли е сложно, че като чета една как се обновява и е доста сложна работа, не е като при пентакса ми. Ето от тук гледам http://web.canon.jp/imaging/eosd/eos40d/eos40d-firmware-e.html, не може ли само да го кача на картата и да натиска set бутона или нещо подобно и то да си свърши работата [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Ъпдейт на фирмуера на 40д
Автор: kjey   
Дата:   23-09-12 17:29

Ами то на картата се кача, къде другаде[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Ъпдейт на фирмуера на 40д
Автор: imitev   
Дата:   23-09-12 17:34

Слагай го. Добавени са нови обективи, за времето си...

Отговори на това съобщение
 Re: Ъпдейт на фирмуера на 40д
Автор: imitev   
Дата:   23-09-12 17:35

С какви обективи се обзаведе?

Отговори на това съобщение
 Re: Ъпдейт на фирмуера на 40д
Автор: sakuraki   
Дата:   23-09-12 17:46

Пфу, card reader-a не иска да ми прочете картата, а нямам дискове за eos utility :/ сега ще видя да го мисля нещо.

Отговори на това съобщение
 Re: Ъпдейт на фирмуера на 40д
Автор: sakuraki   
Дата:   23-09-12 17:47

Ами скоро време ще започна с 100 - 300 усм и по - нататък съм намислил 85 1,8 или 70-200 ф4, но като дойде времето тогава ще мисля.

Отговори на това съобщение
 Re: Ъпдейт на фирмуера на 40д
Автор: hsgeorgiev   
Дата:   23-09-12 18:37

Ами какво разрешаваше този ъпдейт [smile] :

• Разрешен е рядко възникващия бъг с показване на неправилна индикация за изчерпан заряд на батерията на 40D при използване на EF 85mm F1.2L II USM. С предходинте версии на фирмения софтуеър, макар и рядко, камерата показва ниско ниво за заряд на батерията при използване на EF 85mm F1.2L II USM, макар че реалния заряд на батерията е в норма.
• Разрешен е проблема с индикацията на грешка (Err 06 – Проблем при самопочистването на матрицата) в някой случаи, в които на практика устройството функционира нормално.
• Разрешен е проблема, довеждаш до отпечатване на неправилни цветове при директно печатане от камерата на принтер, когато се разпечатват от RAW файл изображения, заснети с използването на потребителски стилове, свалени от сайта на производителя и регистрирани като User Def. 2 или User Def. 3 в камерата.
• Променени са нивата на осветеност при които камерата включва светлинния лъч, подпомагащ автоматичното фокусиране при използване на външна Speedlite светкавица.
• Разрешава синхронизирането с външна светкавица, свързана с камерата и в случаите, когато вградената светкавица е отворена.


Отзиви от тази версия навремето тук във ФФ


Отговори на това съобщение
 Re: Ъпдейт на фирмуера на 40д
Автор: Pavlov   
Дата:   23-09-12 19:27

1) Ъпдейтите на Canon са абсолютно елементарни.
2) Прочети малко за този обектив EF 100-300 USM, и се откажи от него, докато е време. Все пак, новото ти тяло няма вградена стабилизация.
3) И най-важното - не слагай която и да е част от него в микровълновата [smilie3] .

Отговори на това съобщение
 Re: Ъпдейт на фирмуера на 40д
Автор: sakuraki   
Дата:   23-09-12 19:54

Хаха, няма да я барам вече тази микровълнова. Аз четох за 100 - 300, че няма стабилизация, но аз ще снимам със скорост над 1/500 със сигурност и мисля, че няма да е голям проблем. После като събера пари, след време съм се замислил за 85/1.8 или 70-200 ф4 ис, но още не се знае. Сега го мъча с ръчнофокусния обектив, където ми остана от пентаска, го слагам пред огледалото и снимам и се получават много интересни ефекти, но после си играм да чиста матрицата ако има прах, но пък си заслужава. Те един пример

http://farm9.staticflickr.com/8315/8016316092_344f5b4694_c.jpg





Публикацията е редактирана (23-09-12 20:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Ъпдейт на фирмуера на 40д
Автор: sakuraki   
Дата:   23-09-12 20:49

Някой може ли да ми каже колко струва сигма 85/1.4, че в базара не мога да намера обява, разбира се става въпрос за втора ръка [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Ъпдейт на фирмуера на 40д
Автор: asahi   
Дата:   23-09-12 21:21

Щом няма предлагане няма цена. Безценна.

Отговори на това съобщение
 Re: Ъпдейт на фирмуера на 40д
Автор: marconi   
Дата:   23-09-12 22:51

аз съм с 1.0.2 па си щрака екстра...нямам оплаквания [cool]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »