Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Открадната техника - как да докажа че е моя?
Автор: ivanatora   
Дата:   23-09-12 12:28

Днес и на мен ми тафнаха цялата чанта. Тяло Canon Rebel XSi, Canon 17-85 и Canon 10-22, филтри, дистанционно и други дребни.

Въпросът е ако евентуално се намери техниката (не че имам подобни надежди) - как да докажа че е моята? Всичко е купувано втора ръка от форума. Документи няма, серийните номера не съм записвал.

Имам 16 000 снимки изщракани с тази техника. Дали някъде по EXIV-а може да се установи даден кадър точно с кое тяло/обектив е заснет? И там нямам особенни надежди, понеже EXIV-а може да се манипулира и надали може да се приеме за някакво доказателство.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника - как да докажа че е моя?
Автор: steeens   
Дата:   23-09-12 14:47

В екзифа би трябвало всичко да си пише. Свържи се с тия от които си купувал техниката. Може да има полза.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника - как да докажа че е моя?
Автор: ivanatora   
Дата:   23-09-12 16:08

Аха, в екзифа пише серийния номер, но само на тялото. На обективите пише само модела без сериен номер.
Освен това попаднах на един интересен проект - http://www.stolencamerafinder.com/ Имат някаква база данни с екзифовете на снимки от популярните интернет платформи (flickr, wordpress...) и могат да ти намерят отркаднатия апарат ако някой вземе да качва снимки от него. Качих една снимка там и веднага ми каза че в блога ми са качвани снимки от същия апарат :)

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника - как да докажа че е моя?
Автор: jingov   
Дата:   23-09-12 17:00

http://www.sno.phy.queensu.ca/~phil/exiftool/install.html

дава поне номера на хапарата ...екзифа на джипега е както казват лесен за манипулация,но на РОУ или НЕФ файла е друга бира,особено за хора не разбиращи ..



Публикацията е редактирана (23-09-12 17:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника - как да докажа че е моя?
Автор: n1x0n   
Дата:   23-09-12 17:48

Говори с хората, от които си купувал, защото без серийни номера ти е спукана работата. Моментално дай в полицията онези номера, които имаш, както и опис на всичко. Ако помниш някакви отличителни белези - чукнато, огънато, изтъркано и т.н. ги опиши и тях.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »