Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Помощ - градивна критика на кадро:)
Автор: lutsifer   
Дата:   22-09-12 16:52

Здравейте,

Значи занимавам се с фотография (чисто любителски) от много скоро. Колкото повече започвам да си мисля, че навлизам, толкова по - ниски оценки получавам на опитите си [beer]
Това обратна пропорционалност иде:)))
С последното си фото мислех, че съм постигнал някакъв цветови баланс и наистина се е получило нещо красиво, ей на идва денят за качване в Представяне и кво... 4 т. на героя:)
Айде някой ако има желание да каже две три думи че имам чувството че залатям по погрешни пътеки, па само с желание не става [smilie25]
Ето го и кадрото:


https://photo-forum.net/static/site_pics/160/1348016960_photo-ppp.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ - градивна критика на кадро:)
Автор: pefoto01   
Дата:   22-09-12 16:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ - градивна критика на кадро:)
Автор: lutsifer   
Дата:   22-09-12 17:02

Ето това е вече нещо!:) Благодаря pefoto01 !

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ - градивна критика на кадро:)
Автор: lutsifer   
Дата:   22-09-12 18:38

Хайде де още може:)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ - градивна критика на кадро:)
Автор: sirkhann   
Дата:   22-09-12 18:48

Ти тези оправи, на следващите ще има още [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ - градивна критика на кадро:)
Автор: MarinY   
Дата:   22-09-12 18:49

За композиция, правила на кадриране, разказ, внушение няма да пиша. В снимката ти липсва НАЙ-ГОЛЯМАТА истина - СВЕТЛИНАТА. Тя прави снимката.

За останалото - искаш да разкажеш нещо. Жената е замислена или тъжна от нещо. Нуждаеш се от т.н. "enviromental portret". Само лицето и фигурата не говорят нищо на зрителя.

Вариант: изкарай бутилката (пак размазана) в предния фронт. В дясната и ръка липсва цигарата, може и неясен портрет на стената. Просто подскажи защо и е такова състоянието и покажи покажи светлината и сенките и - от "прозорец", нощна лампа, свещ, ... отворената врата на хладилника, ... нещо , което да премахне сивотата на кадъра.
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ - градивна критика на кадро:)
Автор: kocemak   
Дата:   22-09-12 18:50

Фона е ужасен.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ - градивна критика на кадро:)
Автор: GOSPODIN   
Дата:   22-09-12 19:02

Може би ч/б и махни онази бутилка дето стърчи от гърба и. Евентуално винетиране (притъмняване на ъглите) ... Изобщо експериментирай.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ - градивна критика на кадро:)
Автор: lutsifer   
Дата:   22-09-12 19:07

MarinY благодаря ти, определено коментара ти ще ми бъде много полезен! В интерес на истината снимката изобщо не беше режисирана, просто щракнах повече кадри от едно гости на което бях... А светлина - беше посред нощ със светкавица и грозна енергоспестяваща крушка...
Относно фона - нямах никакъв избор освен да го замажа...

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ - градивна критика на кадро:)
Автор: ikoveliko   
Дата:   22-09-12 20:37

Значи снимката отива в "за спомени", защо я качваш във фотографски форум и искаш оценка?
Иначе по-горе са ти казали по принцип, ако решиш да режисираш някакви насоки [smilie21]
Поздрави!


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ - градивна критика на кадро:)
Автор: lutsifer   
Дата:   22-09-12 20:56

Наистина благодаря на всички за казаното. Благодаря и на my.point.of.view, който използва директно снимките за коментари.
Качих я за оценка, понеже лично на мен ми хареса.

Прилагам и оригиналния файл, ако на някой му е интересно, така както излезе от рава без корекции.


http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/323399_494466033897726_441527256_o.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ - градивна критика на кадро:)
Автор: detlene   
Дата:   22-09-12 21:01

В случая цветовия баланс е последното нещо, за което трябва да се притесняваш. [smile]
Повечето неща на кратко хората отгоре са ги споменали.
Аз лично мисля първо за светлината и чак след това за всичко останало. Може би това ще ти помогне. Основните проблеми в кадъра са светлината и лошото кадриране. Никой не го интерсува условията, в които е правен кадъра. Ако не е имало добри условия, по-добре не го прави или поне не го показвай. Аз лично бих изтрил такъв кадър. Та... На мен особено много ми помага гледането на хубава фотография в жанровете, които ме интерсуват. Така някак си човек си изгражда някаква поне елементарна визуална култура. В началото като видех много добър кадър си казвах: "Егати това не мога да го направя!" Сега си казвам: "Егати, това трябва да се науча да мога да го правя!" Гледам внимателно, изследвам светлината, кадрирането, ситуацията, емоцията.
Също така на много места може да се прочете за композиция. Елементарни познания ще подобрят много кадрите ти. Може би това е добро начало. [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ - градивна критика на кадро:)
Автор: Mogila   
Дата:   22-09-12 21:36

Може и черно-бяла[smilie8]


http://files.myopera.com/mogila77/albums/11978452/9182.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Помощ - градивна критика на кадро:)
Автор: joncy   
Дата:   22-09-12 23:37

Ако може и за мен малко критики за следните кадри [smilie25].Дано колегата lutsifer няма нищо против![beer]
https://photo-forum.net/static/site_pics/195/1346192108_11.jpg

и
https://photo-forum.net/static/site_pics/116/1348247207_DSC_0048.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ - градивна критика на кадро:)
Автор: lutsifer   
Дата:   22-09-12 23:57

Брей много мазохисти се навъдихме тука:)[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ - градивна критика на кадро:)
Автор: MarinY   
Дата:   23-09-12 00:35

В момента на creativelive.com/live тече последният ден от поредния уебинар. Гледайте го и сами ще си видите проблемите.

СВЕТЛИНАТА! (и СЕНКИТЕ)
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ - градивна критика на кадро:)
Автор: Wania   
Дата:   23-09-12 00:45

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ - градивна критика на кадро:)
Автор: snoopoff   
Дата:   23-09-12 01:24

Ами ти си я плеснал в центъра на кадъра. Виж, чашата с кафето би казала много в съчетание с изражението на жената. И Може би, наистина, без тази бутилка на фона. Аз лично бих избрал по-различна гледна точка, седи малко плоско така. Снимай повече, гледай много снимки, кефи им се и пробвай да разбереш как авторът е направил снимката. После се опитай да повториш това което ти е харесало. Без да знаеш как е направено. Ще минеш през целият процес. Опит [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ - градивна критика на кадро:)
Автор: lutsifer   
Дата:   23-09-12 01:26

Абе знаех си, че съм го виждал този някъде[smilie10]

https://photo-forum.net/static/site_pics/117/u_1335042415_bolnoobsht-ph.jpg

Ваня само не ме нападай за този кадър, че нема си събера костите [smilie25]



Публикацията е редактирана (23-09-12 01:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ - градивна критика на кадро:)
Автор: lutsifer   
Дата:   23-09-12 01:29

snoopoff знам за центъра на кадъра, това ми е дефект от предишният апарат. Снимах с кропка, която имаше само централна кръстосана точка и ако не снимам точно в средата на кадъра обекта, забрави да е на фокус. Кофтито е, че сега имам хубав апарат и все още ме е страх да местя фокуса, особено на тъмни места.... предполагам, че ще мине с времето това, той апарата ми е на има няма 3 седмици, не съм му свикнал още..

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ - градивна критика на кадро:)
Автор: Wania   
Дата:   23-09-12 01:35

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ - градивна критика на кадро:)
Автор: snoopoff   
Дата:   23-09-12 01:35

[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ - градивна критика на кадро:)
Автор: swan_   
Дата:   23-09-12 02:08

lutsifer,

колкото и банално да звучи (вече е писано хиляди пъти като съвет), вземи прочети някоя и друга книжка за фотография, гледай някое филмче, отиди на курс и т.н. В доста отношения си много зле и това ти пречи да имаш обективна преценка. Само с желание не става! Трябва или много талант, или много учене. В снимката ти няма нищо! За такова нещо не вдигам апарата, освен ако не ме помолят много и тогава я пращам на човека и я трия. А последното ти изказване за фокусната точка няма да го коментирам :) Просто още си на А. Съветът ми е да минеш през Б, В и Г и тогава да мислиш за оценки.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ - градивна критика на кадро:)
Автор: lutsifer   
Дата:   23-09-12 02:24

swan_

Слава богу всеки сам преценя кога да го вдига и кога не, инак щеше да е доста скучен света [beer]
Относно книжките си прав, не споря за това, но и определено чета.
А това с фокусната точка няма как да те накарам да повярваш, може би моя апарат имаше проблем, давах го на сервиз заради това но пак нищо не се получи. Значи прекомпозиране на фокуса беше невъзможно, излезна ли от централната зона на кадъра фокус йок:) С момчетата от фотопавилиона много го коментирахме този проблем, но както и да е, това доказване няма.

Ако не си забелязал аз сам в началото казах, че се занимавам с това като любител съвсем отскоро.
Нормално е да се говори за оценки - това показва докъде си стигнал и има ли развитие. Не виждам какво лошо има в това...



Публикацията е редактирана (23-09-12 02:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ - градивна критика на кадро:)
Автор: pefoto01   
Дата:   23-09-12 04:43

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »