Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Съвет за светкавица за D90
Автор: batzeto   
Дата:   21-09-12 12:51

Здравейте, колеги!

Много рядко пиша във форума, само при крайна необходимост :)
Сега съм в това положение - имам нужда от съвет относно избора на светкавица за моя Nikon D90. Любител съм и рядко ми се налага използването на светкавица, но когато ми се наложи - хич не ми харесва ефекта от вградената такава. Не разполагам с неограничени възможностти, точно поради тази причина търся светкавица от по-нисък клас (някоя китайска например), която ще ми върши работа и ще е на приемлива цена. Искам да има TTL и другото каквото вие кажете... дори може да взема някоя втора употреба от борсата. За сега съм се спрял на:
1.Yongnuo YN565EX - един колега я продава много изгодно
2.Nissin Di622 Mark II
3.Sigma EF610 DG ST

Дайте малко мнения и препоръчки, моля! Прочетох малко негативни мнения относно сработването на Нисин-а, но за другите нямам много информация. От тези трите какво бихте ми препоръчали или да търся друга алтернатива?

ПП: Преди бях намерил една SB-600 много изгодно, но се зачудих и не я взех, а сега съжалявам.


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за светкавица за D90
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   21-09-12 13:09

Ами то при тези цени на SB800 и SB900 в базара, каква точно цена разбираш под "SB-600 много изгодно"?

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за светкавица за D90
Автор: bluebird81   
Дата:   21-09-12 13:22

SB-800 , появяват се от време на време в базара, вървят около 400 лв втора ръка

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за светкавица за D90
Автор: tziko   
Дата:   21-09-12 13:36

Рано или късно ще стигнеш до СБтата, ти си прецени рано ли да е или късно.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за светкавица за D90
Автор: MOPT   
Дата:   21-09-12 15:13

Минал съм по този път, но с Д60 и Д7000. Взех Нисин 622, не беше лоша но няма повтаряемост на импулса т.е. един кадър е супер, следващият е по-тъмен, по-следващият е преосветен (снимам на М).
Взех си СБ600 от базара и съм много доволен. За любителско снимане по-горните модели (Сб 800, 900) едва ли имат особен смисъл. Евентуално водещото число ако ти е малко ..

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за светкавица за D90
Автор: batzeto   
Дата:   21-09-12 15:19

Много се извинявам, допуснал съм грешка в описанието. Бях намерил SB-800 за 400лв, но не беше използвана, т.е. водеше се за нова!

Иначе и на други места срещнах мнението да си заложа на Никон-ска. И все пак от изброените коя бихте ми препоръчали? Все пак от значение е и цената - особено първата нова съм я намерил за 270лв. [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за светкавица за D90
Автор: MOPT   
Дата:   21-09-12 16:41

Личният ми съвет е добави още 30 лв и за 300 си купи една СБ600 от базара.
Иначе не мога да сравня Нисина с другите защото не съм ги ползвал.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за светкавица за D90
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   21-09-12 16:45

batzeto написа:

> Много се извинявам, допуснал съм
> грешка в описанието. Бях намерил
> SB-800 за 400лв, но не беше използвана,
> т.е. водеше се за нова!

Ами аз също се ориентирах към SB-800 от базара, преди около година и половина или две си взех за 430 лв. и съм доволен ... Купуването на техника втора употреба, разбира се, винаги крие риск, това само ти можеш да си прецениш. В момента мисля, че има налични в базара SB-800 на 400 лв.
За SB-600 те питах не аз да те поправям, а защото при SB-800 за 400 лв. SB-600 е логично да е с по-ниска цена, тоест вероятно МОРТ е прав [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за светкавица за D90
Автор: victory13   
Дата:   21-09-12 17:56

директно да ти кажа точно този нисин го прескочи... или големия, или малкия, този ни риба ни рак...
имам ун560, и.е. без ттл, щото не ми трябва... ако ще я ползваш на апарата, я пробвай, щото е голяма, тежка и груба, бе китайска... поне така изглежда до другите 2 нисина, дето имам...
прецени си много добре за какво ще ползваш светкавицата, щото изобщо не е нужно да даваш толкова пари... малкия нисин работи и в ттл, а и в другите режими без проблем, а тялото ти си има командер моуд... струва нищо, обаче е с водещо число 30-на...
ако все пак ще даваш пари, то нека е за сб800 [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за светкавица за D90
Автор: showtime   
Дата:   21-09-12 18:39

SB-800 има гнездо за battery pack, ако се наложи да снимаш с нея интензивно. Също приставка за пета батерия, за да презарежда по бързо. SB-600 само ако си я закъсл здраво с парите.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за светкавица за D90
Автор: batzeto   
Дата:   21-09-12 19:01

Ами какво да ви кажа, с бебе на 3 месеца съм и май от тук нататък все по-трудно ще мога да отделям пари, за моето хоби... но пък е за хубав повод де [smilie5]
Казвате, че си заслужава малкия Nissin Di466, който реално е 199лв. повече от другия ... lol
То в този случай имам лесно разрешим проблем май...май :)
В интерес на истината мислех да поръчам от UK (ebay или amazon), че цените там са доста по-народни, даже и с доставката, сравнени с нашите БГ търговци, но специално този Nissin е единствената светкавица, която е по на сметка да се вземе от тук и то с БГ гаранция. Точно това ме плашеше и не смеех да заложа на този вариант, но щом казвате.
Все пак искам да събера малко повече инфо относно другите варианти, ако има ползващи ги или някакво различно мнение от това SB е най-доброто, не го отричам и благодаря за мненията, но все пак...

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за светкавица за D90
Автор: jingov   
Дата:   21-09-12 22:09

Така или иначе ще си вземиш Нисин,след което ще мине малко или много време и ще се си пробвал СБ ,,а после ще се сетиш за тази тема .... [smilie21] [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за светкавица за D90
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   21-09-12 22:23

Нисин 866 Марк II [smilie24]



Публикацията е редактирана (21-09-12 22:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за светкавица за D90
Автор: fucanska   
Дата:   21-09-12 22:40

имам sb 600 не е ползвана много защото снимам видео...може бартер за никор 18-105 или 300лв...

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за светкавица за D90
Автор: batzeto   
Дата:   22-09-12 18:44

Много благодаря за отговорите, както и за препоръките, които ми оставихте на ЛС!!! [smilie24]
Получих и няколко директни предложения, едно от които за много изгодна Jessops 360AFD
Освен автора на обявата в базара, може ли някой да спемене нещо повече за този модел...а сравнен с останалите?!?
@fucanska благодаря и за твоята оферта. Нямам 18-105, имам 16-85, но за сега не обмислям да го бартеросвам, за цената ще си помисля. Благодаря!

ПП: И никой нищо не каза за Sigma-та, а преди бая народ ползваше сигма по мои спомени...



Публикацията е редактирана (22-09-12 18:55)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »