Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Проблем с обектив на фотоапарат
Автор: Sabbath   
Дата:   21-09-12 01:32

Здравейте, преди около месец си купих фотоапарат Panasonic lumix SZ1 в САЩ, още не съм се върнал в България. Много съм доволен от апаратчето, но днес го изпуснах на земята с отворен обектив и сега има проблем- обективът не иска да се затвори, стига до едно положение и спира. Изкриви се перспективата, не може да фокусира, при достигане на максимален зуум и ми изписва да го изключа и включа отново. Освен това в долните ъгли се появи една черна елипсовидна рамка. Гледах го на няколко пъти и ми се струва, че се е разместила или извадила една пластинка, която е точно пред обектива, в най- малката му и предна част. Според вас проблемът сериозен ли е, оправим ли е, и ако е оправим- дали ще трябва да се бръкна с много за поправка? Ще се радвам много да прочета всякакси съвети и мнения, благодаря ви много.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с обектив на фотоапарат
Автор: steeens   
Дата:   21-09-12 02:00

Че е сериозен проблема си е ясно. А дали е оправим, ще ти каже майстора на който се довериш.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с обектив на фотоапарат
Автор: pachok   
Дата:   21-09-12 02:05

Трябва да се разглоби, да се отвори обектива от задната страна и да му се наместят чаркулаците. Има подвижни пластмасови части, които са се разместили. Ако се напаснат и няма нищо счупено, ще тръгне апаратчето. Вчера разглабях един Самсунг с абсолютно същия проблем и го подкарах. Малко рисковано е ако решиш сам да го правиш, аз бая се колебах дали да пробвам. Има бая болтчета и разни лентови кабелчета, които трябва да се извадят от куплунзите им внимателно. Също трябва да разредиш кондензатора на светкавицата, че тръска здраво (300-400V).

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с обектив на фотоапарат
Автор: Sabbath   
Дата:   21-09-12 02:50

Определено не мисля да го отварям сам, защото не се имам за голям майстор и не разбирам много, затова определено ще се доверя на някой. Бутнах с острието на едно ножче пластината, за която споменах- тя пречи на фокуса явно, защото на екрана се вижда как докосвам черната линия, т.е. пластината. И съм сигурен, че без отваряне няма как да стане. Въпросът е да се приведе в нормален работен режим отново, надявам се максимално бързо.
Благодаря ви много за бързите мнения :)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с обектив на фотоапарат
Автор: Sabbath   
Дата:   21-09-12 03:42

Искрено се надявам някоя от лещите да не се е счупила, но доколкото успях да забележа апаратът не падна на самия си обектив (което разбира се не е голяма гаранция), а и по него няма драскотини, само на горните два задни ъгъла, над екрана. Защото ако има повредена леща става по- сериозен проблемът. Като се върна в България на 5 октомври моментално го нося да го видят и да кажат.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с обектив на фотоапарат
Автор: MarinY   
Дата:   21-09-12 04:12

Като не си се върнал още, отиди в магазина, в който си го купил, или друг, но от същата верига и го върни. 99% ще го приемат.

П.П.За по-голяма сигурност, поискай замяна.



Публикацията е редактирана (21-09-12 04:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с обектив на фотоапарат
Автор: Sabbath   
Дата:   21-09-12 06:01

Няма как- поръчах си го от амазон, а няма за кога да го пращам и връщам наново, имам 10 дни в САЩ още, то докато стане... ще е на ремонт в България.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с обектив на фотоапарат
Автор: pachok   
Дата:   21-09-12 17:43

Това, което пипаш отпред вероятно е капачето на обектива (няколко пластинки, които се затварят при иазключване на апарата, за да пазят челната леща). При удар често се случва да не могат да се движат по протежение на целия си ход и затова остават черни петна в някои от ъглите на снимката. Имат малки пружинки и лостчета, които могат да се наместят, ако не са се счупили, та в краен случай дори и да са счупени и да не намериш нови, може да се отстранят пластините и да си караш без тях.
Проблемът с фокусирането, зуумването и затварянето на обектива обаче обикновено е заради разместване на средната подвижна леща в обектива (по-скоро разместване на пластмасовия държач, за който е закрепена), демек разглабя се почти целия апарат и го наместваш.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с обектив на фотоапарат
Автор: gmir   
Дата:   21-09-12 22:19

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с обектив на фотоапарат
Автор: pachok   
Дата:   21-09-12 22:44

Да бе няма да си има подобни проблеми. Я си изтърви DSLR-a с обектив за 2000лв. и после пак ще приказваме [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с обектив на фотоапарат
Автор: Sabbath   
Дата:   22-09-12 20:26

Ха, тук дадох 115$ за този апарат, а в България е направо двойна цената. Което само ме мотивира да го ремонтирам. Ако бях изпуснал DSLR щях да съм много по- притеснен, тъй като наистина щеше да е по- голяма белята. Приказвах с един фотограф от Габрово, откъдето съм родом, ще го отвори, тъй като те правят и поправка и предполагам ще намести каквото има да се оправи, а ако няма нищо счупено- по- малко разходи :)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с обектив на фотоапарат
Автор: pefoto01   
Дата:   23-09-12 05:05

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с обектив на фотоапарат
Автор: bobonai   
Дата:   23-09-12 22:47

От Габрово... и да си изтърве на земята щастието? Не бих си го помислил дори! [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с обектив на фотоапарат
Автор: Sabbath   
Дата:   30-10-12 09:57

Здравейте, оставих си фотоапарата в сервиз Photo expert, намиращ се близо до Попа в София и преди малко ми се обадиха. Проблемът е заклинила група лещи, които пречат на обектива да фокусира и да функционира нормално, както си и мислех аз де. Проблемът е оправим, а ми искат 105 лева за ремонта (25 за диагностика + 80 за ремонта). Заслужава ли си да ги дам, или в друг сервиз могат на по- добра цена да го оправят? Благодаря ви.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »