Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Доживях и на мен да ми откраднат кадър.
Автор: vgramatikov   
Дата:   18-09-12 19:12


Онзи ден един мой колега си купул списание "Лов и Риболов".
И какво да видиш вътре? Мой кадър разпечатан на половината страница във статия за грабливите птици и в частност мишеловите.

Интересното е ,че с големи букви пишеше: "Редакцията не отговаря за материалите използвани в статиите.Отговорността е на авторите на статията". А разбира се имената им липсват. [smilie25] .


Мисля да ги натегна тия дни давайте съвети.Вече съм се свързал с адвокат.(Мой добър приятел.)

Отговори на това съобщение
 Re: Доживях и на мен да ми откраднат кадър.
Автор: HP   
Дата:   18-09-12 19:17

"Редакцията не отговаря за материалите използвани в статиите.Отговорността е на авторите на статията".

Интересна теза, много интересна. Все едно да продаваш наркотици, ама да не носиш отговорност-тия , които те снабдяват са виновни.
Абсолютна малоумщина, абсолютна!

Отговори на това съобщение
 Re: Доживях и на мен да ми откраднат кадър.
Автор: bleki1   
Дата:   18-09-12 19:20

Действай с адвоката! Наглостта трябва да се наказва.

Отговори на това съобщение
 Re: Доживях и на мен да ми откраднат кадър.
Автор: vgramatikov   
Дата:   18-09-12 19:30

http://www.bglov.com/forum/index.php?app=core&module=attach§ion=attach&attach_id=139838

Отговори на това съобщение
 Re: Доживях и на мен да ми откраднат кадър.
Автор: guesswho   
Дата:   18-09-12 19:31

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Доживях и на мен да ми откраднат кадър.
Автор: cameraman   
Дата:   18-09-12 19:36

Ще можеш да имаш претенции за 200-300 лева. За да подадеш жалба и да ангажираш адвокат, такси и прочее, ще ти трябват толкова... Ако не живееш в София ще се наложи да пътуваш за делата до там... Истината трябва да тържествува, но инвестицията е брутално безмислена... Ако ще вземеш 3000- това е друга работа... Имам опит с крадена снимка от вестника на Националната строителна камара.. Отказах се...

Отговори на това съобщение
 Re: Доживях и на мен да ми откраднат кадър.
Автор: vgramatikov   
Дата:   18-09-12 19:38

Ще направя каквото трябва :)

Отговори на това съобщение
 Re: Доживях и на мен да ми откраднат кадър.
Автор: ecobo   
Дата:   18-09-12 19:40

"Редакцията не отговаря за материалите използвани в статиите.Отговорността е на авторите на статията"

Пълни глупост! Отговарят и още как!
Намираш си един добър адвокат, те ще му платят и на него ;-)

Отговори на това съобщение
 Re: Доживях и на мен да ми откраднат кадър.
Автор: vgramatikov   
Дата:   18-09-12 19:41

Аха... :) [smilie3] Той адвоката ми е приятел. Ма лошо няма да му платят.

Отговори на това съобщение
 Re: Доживях и на мен да ми откраднат кадър.
Автор: mardraum   
Дата:   18-09-12 19:44

Мизерници, подобно нещо ми се случи и на мен, един приятел си вървял из София и видял мой кадър и ми изпрати снимка. Оказа се изложба на НХА с която да покаже какво могат техните студенти. Обадих се и ми казват "Ще проверим случая , но студента е виновен ние нямаме общо."
http://hristopeshev.eu/rr/Picture-004.
ето и снимка от изложбата

Ланка който си пуснал не работи , може би са я махнали от сайта.



Публикацията е редактирана (18-09-12 19:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Доживях и на мен да ми откраднат кадър.
Автор: bobby_powershot   
Дата:   18-09-12 19:48

Веско той тоя форум пълен с мои кадри бе ;-)))

Отговори на това съобщение
 Re: Доживях и на мен да ми откраднат кадър.
Автор: vgramatikov   
Дата:   18-09-12 20:04

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Доживях и на мен да ми откраднат кадър.
Автор: vgramatikov   
Дата:   18-09-12 21:44

Сега разбрах ,че един от главните редактори на Лов и риболов ще журира конкурса на фотографската академия за диви животни.
Колко гротеско а?

Отговори на това съобщение
 Re: Доживях и на мен да ми откраднат кадър.
Автор: hotsnail   
Дата:   18-09-12 21:53

pd честито човек Бих те черпил бира ако беше в София. Това си е някакъв вид признание (не върви да черпиш, като са те окрали). Занапред ти пожелавам клиенти дето да плащат без да ползваш услугите на съдебната система.

Смело ги погвай по съда.

Що не пуснеш лични на хората дето се хвалят че са наборили подобни проблеми. Има поне 3-4 теми последните 2-3 години.

Отговори на това съобщение
 Re: Доживях и на мен да ми откраднат кадър.
Автор: tziko   
Дата:   18-09-12 22:01

Съди ги за голяма сума, покажи в съда колко струва техниката с която разполагаш за заснемане на подобен кадър.
Съди ги до дупка и раздухвай случея колкото се може повече, трябва да се знае кои са отрепките!
Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Доживях и на мен да ми откраднат кадър.
Автор: nvasev   
Дата:   18-09-12 22:38

Хахаха, искам да попитам колко MP3-албуми имате по компютрите и постоянно сваляте от нета и колко от тях платихте?? Изпълнителите не са ли ощетени и ограбени? А колко филма имате? Тука за една снимка е**ти фурора:D
Или не е същото:D
Успех [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Доживях и на мен да ми откраднат кадър.
Автор: Photom   
Дата:   18-09-12 22:44

nvsev 100% прав, само че в този случай са си разменили ролите.

Отговори на това съобщение
 Re: Доживях и на мен да ми откраднат кадър.
Автор: peter_m   
Дата:   18-09-12 22:47

с тънката разлика че едното е за лично ползване а другото е с търговска цел [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Доживях и на мен да ми откраднат кадър.
Автор: hotsnail   
Дата:   18-09-12 22:47

ами аз си купувам дори Лайтрума и ДхО. Иначе то си пише в библията - "който е безгрешен, нека пръв хвърли камък"

ПП Между другото не съм съгласен да плащам за музика и филми, когато не съм на концерт или кино. Ама това е друга тема. Според мен това е обир.



Публикацията е редактирана (18-09-12 22:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Доживях и на мен да ми откраднат кадър.
Автор: sakuraki   
Дата:   18-09-12 22:49

nvasev, не е същото, защото в България как не го разбрахте, пиратството не е забранено,а нали не го показваш на улицата и да казваш, че ти си я пял тази песен, можеш да теглиш колко си искаш и по колко си искаш и никой няма да ти каже копче, защото няма забрана. Съжелявам за Pd и аз мисля, че трябва да се съдят, иначе и занапред може още снимки да крадат, докато не се опарят.

Отговори на това съобщение
 Re: Доживях и на мен да ми откраднат кадър.
Автор: desorg   
Дата:   18-09-12 22:50

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Доживях и на мен да ми откраднат кадър.
Автор: boni   
Дата:   18-09-12 22:55

Ако си запиша песента от радиото това пиратство ли е? Имам ли право да натисна бутона REC на плейъра като слушам музика и да запиша песента на касета или на диска си?
Не е същото обаче ако направя компилация със записаните парчета и го тиражирам по реповете.

Отговори на това съобщение
 Re: Доживях и на мен да ми откраднат кадър.
Автор: peter_m   
Дата:   18-09-12 23:09

пиратство ли е ако си сваля снимка от фотофорум и си я сложа на десктопа за да и се радвам [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Доживях и на мен да ми откраднат кадър.
Автор: bobby_powershot   
Дата:   18-09-12 23:34

В ловджийските сайтове сега като се поразрових е пълно с кадри на Николай Стайков, Богдан Боев и т.н. освен това неграмотността на ловците ни е плачебна, не знам как им издават разрешителни на тези хора, въпреки че се досещам, но ми става много мъчно... [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Доживях и на мен да ми откраднат кадър.
Автор: nvasev   
Дата:   18-09-12 23:35

А с какъв фотошоп си обработвате снимките, с пиратски или лицензиран... или за лично ползване[smilie25]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »