Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 някой да има идея как се сменя лентов кабел на Nikon?
Автор: wicked_bro   
Дата:   12-09-12 22:10

здравейте имам един NIKON coolpix 5700,който ми служи вярно 7-8 години,обаче в един момент ввзе да дава едни червеенеещи снимки на моменти и странни изображения и го водих на доктор и след 2 месеца мотане ми казаха че ми е прегорял лентовият кабел и не могат да го оправят...ако намерели кабел шяло да струва 30-40лв. кабела и още толко за работа,ноп след 2 месеца не открили.
После на мен ми отне половин час да си намеря и дори дойдоха 2 вместо 1,като отидох да им кажа че иамм кабел ми казаха че цената е 70лв. дори с мой кабел,проучих няколко сервиза и цената варира между 62 и 80лв. и е еднаква с техен и мой кабел,като техен няма.
на мен доколкото ми стига акъла това е не много трудна манипулация ,просто не искам да поемам отговорността да я свърша сам,ако янкой случайно има информация наблюдения и т.н. как става това ще съм благодарен за почерпя знания по въпроса

Отговори на това съобщение
 Re: някой да има идея как се сменя лентов кабел на Nikon?
Автор: asahi   
Дата:   12-09-12 23:22

Отговорността също струва пари.

Отговори на това съобщение
 Re: някой да има идея как се сменя лентов кабел на Nikon?
Автор: GOSPODIN   
Дата:   12-09-12 23:39

Извинявай, но малко се излагаш. Виждал ли си отворена и разглобена никонска сапунерка? Аз съм виждал при Наско от Дондуков 18 и трябва да кажа, че е много трудна за изпълнение манипулация.
Научи се да уважаваш труда и особено знанията на майсторите придобити с десетки години работа особено в сектор, където специалистите са почти, колкото пръстите на едната ти ръка.
Разбира се не пречи да опитваш и сам да викаш неволята на своя отговорност.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: някой да има идея как се сменя лентов кабел на Nikon?
Автор: kocemak   
Дата:   12-09-12 23:40

Ако си от Пловдив, мога да те насоча към сервиз за по нормална цена.

Отговори на това съобщение
 Re: някой да има идея как се сменя лентов кабел на Nikon?
Автор: danyyel   
Дата:   12-09-12 23:43

Съвет: нека го сменят в сервиза!!!

До сега съм разглабявал всякаква техника успешно, но имало ли е лентов кабел първо него съм прецаквал и то с лекота [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: някой да има идея как се сменя лентов кабел на Nikon?
Автор: bobonai   
Дата:   12-09-12 23:52

Сега ако си ядосан на работилницата и майстора, след неуспешна интервенция от твоя страна над обектива ще се обвиняваш сам. Ще страдаш в двата варианта, но при успех ще се радваш неописуемо. Ще ти трябва ЗИП от инструменти, които трябва да си набавиш, само с отвертка дали ще стане? Като туриш чертата?! 8 години служба - ами струва си да опиташ сам, вече има нови модели "поршета" на пазара.
Успех! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: някой да има идея как се сменя лентов кабел на Nikon?
Автор: desmes   
Дата:   12-09-12 23:56

На ЛС съм пратил repair manual за този модел.
Не бих искал да се чувствам виновен, ако се окаже, че сте надценили възможностите си ...
Съветът ми е да разглобявате по-разумно, тъй като сглобяването винаги е доста по-трудно.
Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: някой да има идея как се сменя лентов кабел на Nikon?
Автор: wicked_bro   
Дата:   13-09-12 09:06

естeствено че съm за това да се направи в сервиз...това с което не съм съгласен е факта че ми казаха частта ще струва 30-40 лв и работaта още толкова ..и в един момент като се наложи сам да си намеря ''частта'' се окaза че само работатa ще струва 70лв.
така или иначе с имам нов апарат и си го ползвам и т.н. но този стои и реално си работи...ама не както трябва,мога поне да го оставя на родителите ми да си щракат на автоматичен режим



...и да от Пловдив съм.. ще се радвам да ми препоръчате сервиз ,благодаря!



Публикацията е редактирана (13-09-12 10:41)

Отговори на това съобщение
 Re: някой да има идея как се сменя лентов кабел на Nikon?
Автор: wicked_bro   
Дата:   13-09-12 12:35

ще се радвам да науча къде е този сервиз,че вече сума ти време стои така и е безполезен апарата

Отговори на това съобщение
 Re: някой да има идея как се сменя лентов кабел на Nikon?
Автор: asahi   
Дата:   14-09-12 11:18

Някой да има менюал за мозъчна хирургия?

Отговори на това съобщение
 Re: някой да има идея как се сменя лентов кабел на Nikon?
Автор: batdin   
Дата:   14-09-12 17:08

Аз веднъж го пробвах това.
Имам доста опит в електрониката,ама това си е направо...
Така де,разглобяването бе трудно,а сглобяването-невъзможно.Счупи се една пластмаска на един конектор и дотук беше апарата.

Отговори на това съобщение
 Re: някой да има идея как се сменя лентов кабел на Nikon?
Автор: xborox   
Дата:   14-09-12 17:53

Ако човекът е сръчен, има търпение и малко познание в областта на този тип техника, не трябва да е проблем. Обикновено е много пипкава работа, но твърдо не бих я окачествил като сложна. За себе си знам, че ако почвам да правя нещо подобно, трябва да съм починал добре и да имам цялото време на света. Ако бързаш, нищо не се получава.
Аз лично приветствам wicked_bro. Направи го сам. Ако се счупи, майната му. Така или иначе в момента не бачка. А кефът, ако си го оправил сам накрая, е огромен!

Отговори на това съобщение
 Re: някой да има идея как се сменя лентов кабел на Nikon?
Автор: asahi   
Дата:   14-09-12 18:12

После му дай и твоя да ремонтира. Ако се счупи, майната му.

Отговори на това съобщение
 Re: някой да има идея как се сменя лентов кабел на Nikon?
Автор: wicked_bro   
Дата:   14-09-12 18:42

хаха сега само да уточня..реално..бачка,ама снимките изглеждат много абстрактни...и...разбира се че съм склонен да го дам на сервиз вместо да си го оправям сам,просто досегашният ми опит с обикаляне по сервизи почва малкод а ме демотивира и една позната ми беше казала че гледала на някой в ФБ даже снимки как си бил сменил сам лентовият кабел и си казах ..айде ще питам колегите някой може да е виждал чувал и т.н. нещо по въпроса.Вие малко се разгърнахте в темата в което не намирам нещо лошо..принципно имам един доста полезен менюъл и една препоръка за сервиз,което е надежда че нещо може да се случи..благодаря за дотукашното съдействие![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: някой да има идея как се сменя лентов кабел на Nikon?
Автор: bobonai   
Дата:   14-09-12 19:20

wicked_bro, човеко ние ти побутваме неволята, да не ти избяга! Никой един от нас няма да те научи да си оправиш днес фотоапарата, утре лампиона, а вдругиден и "Бойко" да ни го "оправиш" [smilie18]
Всеки си носи отговорността и риска, аз в къщи "откакто се помня" нямам уред издал багажа да не съм го препипал преди да го отхвърля окончателно. Като ученик съм се учил на щракащите химикалки в часовете [smilie6]
Вчера отворих един плюещ принтер на 6 г. служба - ами вече си работи и си ми е кеф, че чак си удължих живота с година, да му мисли социалната система като се пенсионирам [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: някой да има идея как се сменя лентов кабел на Nikon?
Автор: делчо   
Дата:   14-09-12 20:18

1.Каква е гаранцията че е от кабела?!?!
2.От къде е сигурно че си намерили правилния лентов кабел. Дай някоя снимка на новия лентов кабел

Отговори на това съобщение
 Re: някой да има идея как се сменя лентов кабел на Nikon?
Автор: denoncolor   
Дата:   15-09-12 00:09

Това ни е проблема на нас-българите,всеки да се прави на мастор.Ако всеки се усъвършенстваше в своята област и уважаваше труда на другия,нямаше да сме на този хал!

Отговори на това съобщение
 Re: някой да има идея как се сменя лентов кабел на Nikon?
Автор: wicked_bro   
Дата:   15-09-12 09:20

@делчо ..ами не съм сигуен на 100% ,но все пак купих лентов кабел точно за този модел фотоапарат

@denoncolor ..правя се на майстор от неволя а не от българщина..вече няколко пъти писах че съм склонен преди всичко да го дам на сервиз,но досега ми го държат с месеци и не го оправят.Това по никакъв начин не ми пречи на самоусъвършенстването ;)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »