Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 проблем със sony A55 ?
Автор: s.b.d.   
Дата:   19-10-11 16:22

Уважаеми колеги, от две седмици притежавам фотоапарат sony A55 и забелязвам, че когато снимам в стая през деня, като апарата е насочен към по-тъмните места се получава двойно щракане на затвора, все едно че прави две снимки. Същото се получава и при ниска осветеност. Когато светлината е "достатъчно", това не се получава. Настройките са с автоматично ISO и изключени DRO и HDR. Не е включена серийна снимка. Пробвах във всичките режими на работа A S M и апарата продължава да щрака два пъти когато той си прецени, според мен, в зависимост от светлината. Пробвах го и в RAW и тогава се получава същото. При преглед на снимките има само една. Въпроса ми е, нормално ли е това или трябва да се носи на сервиз? Предварително благодаря за съдействието Ви!


Отговори на това съобщение
 Re: проблем със sony A55 ?
Автор: nokoloff   
Дата:   19-10-11 16:28

Здравей колега, би ли погледнал на каква скорост за заснети снимките и това ще отговори на въпроса ти.
Това което чуваш е огледалото щрак нагоре и след това щрак надолу.
При по-бързи скорости, това става много бързо и затова не го чуваш така.
Всичко е наред, смело щракай [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: проблем със sony A55 ?
Автор: batonga   
Дата:   19-10-11 16:30

Колега, ти сериозно ли? [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: проблем със sony A55 ?
Автор: mihajlov2   
Дата:   19-10-11 16:32





Публикацията е редактирана (19-10-11 16:35)

Отговори на това съобщение
 Re: проблем със sony A55 ?
Автор: mihajlov2   
Дата:   19-10-11 16:33

Ако скоростта на затвора е от порядъка на 1/30 сек. и по-дълга (по-бавна), може би се чува двойно щракане от отварянето и затварянето на затвора. При по-къси времена двете щракания се сливат и се чуват като едно. Това за огледалото също е вярно, ама при DSLR-и. Това Сони не беше ли с полупрозрачно неподвижно огледало?



Публикацията е редактирана (19-10-11 16:34)

Отговори на това съобщение
 Re: проблем със sony A55 ?
Автор: sirkhann   
Дата:   19-10-11 16:38

Втората снимка може да е за шумоподтискане.

Отговори на това съобщение
 Re: проблем със sony A55 ?
Автор: chepkata   
Дата:   19-10-11 16:38

Нямаше ли в някое от новите сонита такава екстра- при слаба светлина апарата автоматично прави два кадъра в серия с цел намаляване на шума? Не съм сигурен, но бях чел някъде...[smilie11]. А менюълчето не казва ли нищо?

Отговори на това съобщение
 Re: проблем със sony A55 ?
Автор: s.b.d.   
Дата:   19-10-11 16:53

"С премахването на необходимостта при всеки кадър да се вдига и сваля огледалото, технологията Translucent Mirror позволява непрекаснато..." и т.н. Цитат от реклама брошура на същия апарат. За това смятах, че огледалото е неподвижно и не може да издава допълнителното щракване. Логично ми се струва мнението на колегата mihajlov2 този шум да е от скороста на затвора. Това ми е първия апарат от този клас и е възможно да ми правят впечатление иначе нормални неща. А относно правенето на няколко снимки с цел оптимизиране на параметрите е така, но трябва ти да си ги зададеш сам, а не да ги прави автоматично. Знам ли....

Отговори на това съобщение
 Re: проблем със sony A55 ?
Автор: siluet   
Дата:   19-10-11 17:37

Педи няколко дена за пръв път щракнах няколко кадъра с един НЕКС 5 на високо исо в стая и той така штрака все едно че прави 2 кадъра, питах новия му собственик що така, ама и той не знае.
Снимай и не се плаши, ще стане ти стане ясно по -натам. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: проблем със sony A55 ?
Автор: thomas   
Дата:   08-09-12 18:14

Огледалото е неподвижно, но затворът все пак си има по един звук за отварянето и затварянето. Другият вариант е да си на Auto HDR режим - тогава фотоапаратът снима два отделни кадъра и взима разработката в тъмните участъци от светлия кадър, а разработката в светлите - от тъмния. Във всеки случай на апарата нищо му няма - просто трябва да разучиш какво прави той и кога в какъв режим се намираш. Възможностите са доста, така че се иска повече, отколкото е един point-and-shoot апарат, a.k.a. сапунерка ;-)

Отговори на това съобщение
 Re: проблем със sony A55 ?
Автор: hotsnail   
Дата:   08-09-12 18:23

има си затвор апарата и той щрака така при ниска скорост. Няма да се плашиш. Ама избягвай снимки с много ниски скорости от ръка - не винаги ще стават добре. Понякога ще се размазват.

При най-новите некс-ове и може би алфи (а57?) има предно електронно перде. Така звука е малко по-мек ама Сонитата по принцип щракат "по-уверено" от другите апарати.

Отговори на това съобщение
 Re: проблем със sony A55 ?
Автор: stoikovv666   
Дата:   08-09-12 20:38

Мой според мен всичко си е ок [smilie24]

При мен на А77, когато спра електронно перде от менюто, при ниски скорости се чува да щрака два пъти, преден и заден. А когато електронния е пуснат на всички скорости щрака само един път. [shtrak] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: проблем със sony A55 ?
Автор: desorg   
Дата:   08-09-12 20:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »