Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Upgrade
Автор: stoikovv666   
Дата:   30-08-12 15:25

Някой може ли да предложи добра комбинация от дъно, процесор, рам и твърд диск... Ще използвам моята видео карта, почти нова е ATI HD 6970, старото захранване 600w и алуминиевата кутия.

Предимно натоварването ще е от Photoshop и Vegas Movie понякога... игрите съм ги отрязал от доста години, но по някой HD филм към 40ка-ТВ не пропускам през месец или седмица.


Насочил съм се към i7 но кой нямам представа. Рамта около 8г. 1600 мх поне, но каква марка и колко точно ще е добре нямам представа. А и бърз твърд диск.
А дъното да ги покрива всички тези... [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Upgrade
Автор: vanquished   
Дата:   30-08-12 15:28

http://hardwarebg.com/forum/forum.php

Отговори на това съобщение
 Re: Upgrade
Автор: didesignbg   
Дата:   30-08-12 16:30

Бюджет?
Овърклок?
ССД?
Старото захранване какво е, а кутията?

Отговори на това съобщение
 Re: Upgrade
Автор: stoikovv666   
Дата:   30-08-12 16:56

Да бюджета около 600€/ 1200лв.

Никакви оверклоци...[smile]
ССД не знам какво ако... ако ще е твърд диск и е по добре, да.
Захранването ми е Enermax 600w, 50-60Hz, 9.5-4A
Кутията е Colermaster, алуминиева на колела, седи само на пода защото е доста голяма...

И сегашната ми система се справя с всичко без никакви претенции... но, испраска видеото преди няколко месеца, сега последния месец виждам, че рамта издава фира... Мисля за тез 6 години си е дала системата каквото трябва, пък и нали...мераци за ново и мощно [smile] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Upgrade
Автор: didesignbg   
Дата:   30-08-12 17:36


дъно - ASUS P8H77-V 200 лева
процесор - intel 3570 400 лева
рам - 2X8GB DDR III 1600 185 лева
ссд - INTEL 120GB, 520 Series - 250 лева
диск - WD 1024GB 64MB SATA III Black - 185 лева
1220 лева общо
Ориентировъчна комбинация, може да се даде превес на едно или друго, може и едно охладителче кулър мастър 212 ево, и някои друг вентилатор за да е тихо. Евентуално ако ще се прави кросфайър някое дъно от типа на p8z77 нещо си, ако искаш да спестиш пък някой лев можеш спокойно да минеш на asrock. Евентуално процесора може да се смени с малко по-евтин, ако искаш да намалиш цената за нещо друго, или пък да се отиде на отключен от предното поколение за да си запазиш възможността за клок в бъдеще - 2500k.

Отговори на това съобщение
 Re: Upgrade
Автор: old_firehand   
Дата:   30-08-12 17:56

И Photoshop и Vegas Movie ползват хардуерното ускорение на видеокартата . Взимаш си ССД 120Гб ~250 за системен и програми, добавяш голям хард за останалото.I7 е ~500 лв. ~400 за дъно . Ако си оставиш стария хард ,може и да нагласиш 1200 лв [smile]

vanquished [smilie24]



Публикацията е редактирана (30-08-12 17:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Upgrade
Автор: stoikovv666   
Дата:   30-08-12 18:35

didesignbg,в статуса на този процесор горе пише това:
Supported memory types: DDR3-SDRAM
Supported memory clock speeds: 1333, 1600 MHz

Означава ли, че няма да се сработи с тази рам памет на 2133 мх?
Internal memory: 8192 MB
Internal memory type: DDR3
Memory clock speed: 2133 MHz
Иначе цената му ми се вижда много добър вариант.[smilie24]
Хубави неща пише за i5 но защо да не е i7 ?

Иначе имам два HDD по 250гб. които ще използвам за място.
Захранването ми става ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Upgrade
Автор: stoikovv666   
Дата:   30-08-12 23:48

Събрах тука една комбинация + моето захранване от 600w и видео картата ми. Ще се получили нещо или да се ориентирам към друго?




https://photo-forum.net/static/site_pics/158/1346359582_kom.jpg




Публикацията е редактирана (30-08-12 23:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Upgrade
Автор: Chipsy   
Дата:   31-08-12 00:13

Няма смисъл от Z68 дъно, още повече пък MSI. Бодвай някое Гигабайт Z77 или Н77, даже може и да го хакинтошнеш с голям успех [smilie5]
Иначе памет на 2133 няма никакъв практически смисъл.
Горната конфигурация е екстра, само смени дъното.

Отговори на това съобщение
 Re: Upgrade
Автор: stoikovv666   
Дата:   31-08-12 01:26

Chipsy, мерси мой помогна ми много за дъното...[smilie24] [beer]

Готов съм вдигнах и рамта на 16гб... по добре в повече, от колкото да не стигне [smilie5] [beer]

Иначе за хакинтоша бях пробвал преди годи с неуспех... мина ми и това през акъла днес. Пък и нормално да стане, сега са по приятелски настроени към интел [cool] [smilie5]



Публикацията е редактирана (31-08-12 01:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Upgrade
Автор: Chipsy   
Дата:   31-08-12 01:50

stoikovv666 написа:

> Иначе за хакинтоша бях пробвал
> преди годи с неуспех... мина ми и
> това през акъла днес. Пък и
> нормално да стане, сега са по
> приятелски настроени към интел
> [cool] [smilie5]
>

>
> Публикацията е редактирана (31-08-12
> 01:34)

Затова препоръчах Гигабайт, съвместимостта е почти 100% с последните две поколения чипсети. За рамта щях да спомена за 16Гб, но вече си решил сам [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Upgrade
Автор: didesignbg   
Дата:   31-08-12 08:35

Ако ще правиш компютър за хакинтош е по-различно. Дъното трябва да се подбере доста по-внимателно. Според мен няма никакъв смисъл от тая работа, но ти си преценяваш. Дъната на Асус в момента са нормата, ако ще спестяваш пари по-добре вземи Асрок. Иначе и с трите фирми (+ Гигабайт) не би трябвало да имаш проблеми. ССДто нека да е това което съм ти посочил интел 520 серия, евентуално ако не ти харесва интел - самсунг 830. Обема е това - 120 гигабайта.
Защо не i7, ами заради парите. Разликата между 5 и 7 е в хипертрединга, а в парите е над 150 лева. Не мисля че има смисъл да орязваш нещо за сметка на процесора, така че варианта е да си вдигнеш бюджета, или да се откажеш от диск или ссд.

Отговори на това съобщение
 Re: Upgrade
Автор: stoikovv666   
Дата:   31-08-12 12:01

didesignbg, мерси за съветите![smilie24] [beer]

Ориентирал съм се според тях, както се вижда...с малки изключения поради липса на сток, от към интел SSD
Вече съм поръчал по горните, като рамта е 4х4 а не 4х2... на 1600мх и дъното H77 на Gigabyte[beer]

Това с хакинтошването може да стане само ако имам свободно време от скука, за проба... Иначе ако исках МАК, щях да си купя МАК и всеки цент си заслужават тези системи, според мен.

Стана ми малко кофти онзи ден като ми крашва рамта... нямах представа как се движи технологията в момента при PC, да си упгрейдна. Но, сега вече ми олекна... и портфейла 540€ сега съм доволно шаслив [smilie5][beer] [shtrak]



Публикацията е редактирана (31-08-12 12:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Upgrade
Автор: stoikovv666   
Дата:   05-09-12 19:01

Всичко си е ок, подпалих системата [smilie24]

Най големия проблем се оказа DVDто, еб@си филма стана... Накрая си купих ново с SATA конектор...по евтино ми излезе от колкото да взема АТА карта за новото дъно.[smilie5]

По между другото АТА DVDта са привършели и цените им са скочили на 100%. А новите с SATA са много евтини.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »