Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 въпрос за тригер
Автор: красис   
Дата:   21-08-12 18:07

Преди няколко дена си взех тригер да си паля светкавицата от растояние,пробвах го пали я от невероятни ъгли чак се учудих до тук добре,правя пробна снимка и кадъра е черен[smilie11]
защото снимах в стая вечер, слагам светкавицата на апарата и снимката е ок,правя една със вградената в апарата светкавица и тя е ок.
Пробвах апарата на ръчен на авто,светкавицата също неще и неще.
Най ми е чудно защо като в случая светкат и двете кадъра не е осветен поне от вградената,ако може казвайте мерси.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за тригер
Автор: jrr   
Дата:   21-08-12 18:27

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за тригер
Автор: красис   
Дата:   21-08-12 18:31

А де и аз това се питам

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за тригер
Автор: mravunko   
Дата:   21-08-12 19:51

пробвай при различни скорости, не вярвам на закрито да си минал макс. синхронна скорост, но все пак...

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за тригер
Автор: hotsnail   
Дата:   21-08-12 20:17

Предполагам говориш за оптичен тригер, нали?

Значи при цифорвите апарати има две мигвания поредни на вградената светкавица (1) да измери осветеноста на сцената (2) да направи снимка. Проблема ти е, че външната светкавица мига на 1-вия импулс на вградената и за 2-ия импулс няма заряд. Снимките ти излизат черни, защото при меренето външната светкавица блесва и заблуждава апарата, че е много светло. После за истинската снимка външната няма останала мошност и там няма никой т.е. става черно.

Най-простото решение е да намалиш силата на външната светкавица на 1/16-та и може би ще я видиш как мигва и при истинската експозиция (т.е. 2-ия импулс), ако е достатъчно бърза. Пробвай го.

Кажи какви са марките и моделите на апарата, тригера и външната светкавица за да може някой да ти каже как да решиш проблема по принцип. [smile] [smile]



Публикацията е редактирана (21-08-12 20:25)

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за тригер
Автор: красис   
Дата:   21-08-12 20:25

Да оптичен е апарата е Панасоник fz30 а светкавицата Carena ca21.
Преди малко пак си правих проби и на ъгъл от около120градуса като сложих ръката пред светкавицата на апарата и снимката се получи с външната,продължавам с пробите.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за тригер
Автор: hotsnail   
Дата:   21-08-12 20:28

Ами ок просто не я вдигай на 100% външната. Карай до 1/4 някъде.

Иначе ако имаш парче фотографски филм осветен да сложиш пред вградената светкавица върши чудесна работа за твоя случай. Пропуска разни невидими лъчи и лесно се пали външната светкавица, обаче маха видимата светлина от вградената мигалка.

Виж дали има по менюто на апарата ръчна настройка на светкавицата т.е. да не е авто а нещо от сорта на - full power, 1/2 (half power), 1/4, 1/8, 1/16. Ако има ръчен режим е супер щото пуска само един импулс тогава.

Ако няма ръчен режим може би ще искаш оптичен тригер със закъснение.

Нaпример Seagull SYK-6. Тоя тригер пропуска 1-ия импулс и чака малко преди да даде импулс на светкавицата.


http://ecx.images-amazon.com/images/I/41vQuqxQlHL.jpg





Публикацията е редактирана (21-08-12 20:33)

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за тригер
Автор: hotsnail   
Дата:   21-08-12 21:08

Видях че има ISO обувка за външна светкавица на твоя апарат. Много по-лесно ще ти е с радио тригер. Слагаш предавателя на апарата и приемника на светкавицат и си готов снимай до припадък.

Нещо от тоя тип, може да стане. Иди и питай в Динафос или в някой фото магазин. Аз ползвам предния модел за Сони и са много стабилни. Имах преди по-евтини тригери (и сега ги имам) ама са драма голяма.

Ако можеш НЕКС или ПЕН или ДСЛР евтин да вземеш ще е много по лесно да си играеш с ръчни светкавици. Има повече контрол на бленда, исо и скорост.

ПП Абе и тоя fz30 има ръчен режим. Значи вклюваш ръчен режим радио триегерии чакаме потресаващи снимки. Задължително изгледай "One Light" със Zach Arias. От пиратския залив или за 100-тина долара.



Публикацията е редактирана (21-08-12 21:14)

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за тригер
Автор: asahi   
Дата:   21-08-12 22:10

Опитай да изключип префлаша. Ползвай синхронна и по-ниска скорост. Консултирай се в магазина как се ползва тригера или поне прочети внимателно упътването.

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за тригер
Автор: AlexSky   
Дата:   15-10-18 21:17

За да не отварям нова тема пиша тук с една молба към запознатите.Ползвам безжичен тригер Wansen на никона с, но от известно време пали през един кадър. Тоест прескача едно палене. Смених батериите и пак е така.
Не ползвам ТТL -синхронната скорост е 1/160
Чудя се дали е повреден предавателят или е до настройка. Иначе от бутона върху предавателя пали винаги без да прескача.
Знам че са любителски, но и аз не съм Про.

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за тригер
Автор: dekov   
Дата:   16-10-18 12:27

Интересно ми е, имаш проблем -"Взех си един Тригер" и т.н.
Тригери много, оптични, палещи на първи или втори импулс, радио,
че напишете какво сте си купили, а не да се разтягат локуми.
Успех !


Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за тригер
Автор: AlexSky   
Дата:   16-10-18 15:49

Мисля че е радио тригер. Използвах го за палене на светкавица Юнонгну.
На предавателя и на приемниците има едни малки чопчета за настройка-4бр.
Не мога да разбера дали се повреди предавателя или е до настройка някаква! Пак казвам пали през един път!

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за тригер
Автор: dekov   
Дата:   16-10-18 16:39

За AlexSky,
пробвай най-простият начин да задействаш предавателя без фотоапарата като дадеш контакт с кабел , пинсета или нещо друго между централната пъпка и страничната контактна пластина, ако святка всеки път проблема е в контакта и апарата.
(да не би да не чакаш достатъчно да зареди светкавицата между две светкания)[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за тригер
Автор: AlexSky   
Дата:   16-10-18 17:03

Има индикатор на светкавицата,че е ок зелена лампичка. Пробвах с пенсета без фото апарат. Пак задържа.Ще отворя предавателя да прегледам контактите с батерията.

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за тригер
Автор: quazimodo   
Дата:   16-10-18 20:55

Е те тия чопчета за настройка на каналите требе да са в еднакво положение и на предавателя и на приемника, иначе дълго време ще пробваш[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за тригер
Автор: AlexSky   
Дата:   16-10-18 21:06

Разбира се за това се досетих[smile]
1;2 ON - това е ясно
3;4 DVP - това не го знам

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »