Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Литература за начинаещи
Автор: di44ito   
Дата:   20-08-12 11:08

Здравейте, имам интерес към фотографията, но нищо не разбирам. [smilie2] Затова ми се ще, ако е възможно някой по-запознат да ми даде препоръки към литература да се образовам малко. Надявам се след време да присъбера пари и за някой сносен фотоапарат за начинаещи, защото в момента в къщи имам 2 сапунерки, които са доста стари и не мисля, че с тях ще мога да правя кой знае какви снимки. Ще се радвам на предложения. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Литература за начинаещи
Автор: Hexanon.IP   
Дата:   20-08-12 11:32

1ва страница > Статии > Всичко за цифр. фотография [smilie24]



Публикацията е редактирана (20-08-12 15:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Литература за начинаещи
Автор: payki007   
Дата:   20-08-12 11:46

Много просто - отиваш при чичко Гугъл и започваш подред темите. Първи стъпки във фотографията, как се правят по-хубави снимки, правила при композиране на снимки и т.н. Каквото ти хрумне като тема го пиши. Ако ползваш кирилица ще ти излезат български и руски саѝтове. Между другото руските са много добри и подробни. Ако си добре с англиѝския - препоръчвам то - Learn my shot. Стъпка по стъпка и ще успееш. Но трябва упорство, много четене и елиминиране на всички злобни или високомерни забележки тук. Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Литература за начинаещи
Автор: AlexHD   
Дата:   20-08-12 13:18

Отиди във Фотопавилион и си накупи някои книжки

Отговори на това съобщение
 Re: Литература за начинаещи
Автор: io_bs   
Дата:   20-08-12 13:47

Поредицата на Скот Келби „Тайните на цифровата фотография“ е добра, препоръчвам я [smilie24] Също в digital-photography-school.com има полезни неща!

Отговори на това съобщение
 Re: Литература за начинаещи
Автор: prisonbreak   
Дата:   20-08-12 14:35

Списание PhotoМания. Всеки месец излиза и е много подходящо...

Отговори на това съобщение
 Re: Литература за начинаещи
Автор: thumper   
Дата:   20-08-12 14:45

На Скот Келби е добра книжката, да. Интернет все пак прелива от информация, насочи се към гугъл. Спомням си, че за техническите неща много полезен в началото ми беше сайтът dpreview.com Което и ревю да отвориш, има обяснение на характеристиките на апаратите/обективите.

Отговори на това съобщение
 Re: Литература за начинаещи
Автор: sk.   
Дата:   20-08-12 15:33

Здравейте,
ползвам темата, за да попитам и аз. Доста от горепосочените неща ги чета или съм ги чел, но ми се струва, че те само леко докосват материята и не задълбават достатъчно в нещата. Можете ли да препоръчате нещо подобно примерно на учебник или тип лекции от преподавател, които да са достатъчно обширни на тема "Композиция" (примерно). Това много инфо, което го посочвате в интернет, обикновено се изчерпва с правилото на третините или пък с идеята да има някакви насочващи линии в снимките и това е.

Дайте нещо и за по-запалените :)

Отговори на това съобщение
 Re: Литература за начинаещи
Автор: prisonbreak   
Дата:   20-08-12 15:49

Задълбочена литература е Майкъл Фриймън...
А защо никой не спомена YOUTUBE. Пълно е с "канали" който имат доста интересни съдържания.
На Скот книжките са малко леки за четене...

Отговори на това съобщение
 Re: Литература за начинаещи
Автор: mikedimit   
Дата:   20-08-12 16:55

"Свет и осветление"изд.Мир. Стара, на руски. Общо взето може човек да се омотае страшно в дебрите на фотографията. Затова чети и гледай за Осветлние и Светлина. Чак като ги схванеш се занимавай с композиция, резолюция, паралакс, ДОФ и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Литература за начинаещи
Автор: MauMyHa   
Дата:   20-08-12 17:21

Чети [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Литература за начинаещи
Автор: scaramouche   
Дата:   20-08-12 17:34

http://www.macropic.net/STATI.html



Публикацията е редактирана (20-08-12 17:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Литература за начинаещи
Автор: scaramouche   
Дата:   20-08-12 17:37

http://www.macropic.net/STATI.html



Отговори на това съобщение
 Re: Литература за начинаещи
Автор: asahi   
Дата:   20-08-12 19:44

Книжката "На фокус".

Отговори на това съобщение
 Re: Литература за начинаещи
Автор: di44ito   
Дата:   20-08-12 22:23

О благодаря на всички. Супер сте. Утре тъкмо не съм на работа и покрай другите задачи ще взема да прочета и някой от препоръчаните от вас неща. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Литература за начинаещи
Автор: BirdOfPray   
Дата:   22-08-12 02:47

ЗА един ден тази работа "ще взема да прочета и някой от препоръчаните от вас неща" забрави да стане [smilie5] [cool] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Литература за начинаещи
Автор: k7   
Дата:   22-08-12 18:14

Нали все от някъде трябва да започне. Утре един ден, след това два иии.. така :) Успех с четенето!

Отговори на това съобщение
 Re: Литература за начинаещи
Автор: TPOXATA   
Дата:   23-08-12 19:50

Заинтригувах се от тази тема и от няколко дни търся "Тайните на цифровата фотография". В сайта на Хеликон единствено пише, че е налична, но след поръчка и плащане се оказа, че не е. Може ли някой да помогне с това издание? В издателството също нямат.

Отговори на това съобщение
 Re: Литература за начинаещи
Автор: compur   
Дата:   23-08-12 22:35


https://photo-forum.net/static/forum/2012-08/vdar4112.JPG


http://www.book.store.bg/d-prdimages/org/36552.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Литература за начинаещи
Автор: El_Fuego   
Дата:   23-08-12 23:32

asahi написа:

> Книжката "На фокус".

Това още първото издание, дето е пълно с правописни грешки ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Литература за начинаещи
Автор: ipolit   
Дата:   23-08-12 23:52

Тайните на цифровата фотография е пълен боклук. От тия на нешънъл жографик виж "Как се правят хубавите снимки"

Отговори на това съобщение
 Re: Литература за начинаещи
Автор: TPOXATA   
Дата:   24-08-12 08:06

Намерих това в един сайт :) Дано е полезно и на други.

Отговори на това съобщение
 Re: Литература за начинаещи
Автор: stoikovv666   
Дата:   24-08-12 08:43





Публикацията е редактирана (24-08-12 08:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Литература за начинаещи
Автор: sk.   
Дата:   25-08-12 09:42

Абе общо взето тези книжки са си насочени за масовия потребител "хАмериканец", дето си мисли че стават хубави снимки, пък то небето чисто бяло...
"Тайните на цифровата фотография", можете да намерите на една сергия на Славейков, втора употреба е и искат 50лв за нея, определено не си заслужава! Отделно че е с прегънати корици. Имам я в PDF на английски и руски, така и не съм стигнал до нея, но може и да не стигна. Ако на някой му трябва, да пише едно ЛС с имейл и ще му я пратя. Кофти е, че постъпваме малко "пиратски" с труда на хората, ама като я няма никъде си е техен проблем [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Литература за начинаещи
Автор: HungryRabbitJumps   
Дата:   06-11-12 20:39

Здравейте,

До сега четох основни неща за фотографията и съвети в теми във фотофорумите и сега искам да прочета някоя друга книжка. Обаче, това, което намерих до сега е само на английски и руски. Руски съвсем не разбирам, а английският ми е малко мъка,

Та, ако може някой би ли ми препоръчал книга на Испански ?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »