Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Технически проблем с 18-105 на Nikon
Автор: pdimitrov   
Дата:   25-07-12 20:07

Здравейте! Днес, при малко снимки на брега на морето, на обектива просто му стана нещо. Формулирам го така, понеже не ми е ясна причината, но резултатът е превъртане на пръстена за фокус. Единственото нещо, което знам, че не правя правилно (според упътването), е, че не премествам и двата суича при смяна ръчен/автофокус. Ползвам този на тялото (D90). Все още се усеща прескачане в двата края, но в общи линии мога да го въртя до безкрай. Искам да знам проблемът налага ли спешна намеса на сервиз или мога да използвам обектива и така. Благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: Технически проблем с 18-105 на Nikon
Автор: io_bs   
Дата:   25-07-12 23:43

Ти можеш да си го въртиш колкото искаш, само че нищо няма да стане [smile] Когато стигнеш екстремните позиции на пръстена (безкрайност или 45 см), се усеща как пръстена започва да се движи по-„тегаво“. Но едва ли това е полезно за него...

Отговори на това съобщение
 Re: Технически проблем с 18-105 на Nikon
Автор: gushev   
Дата:   26-07-12 15:31

А нормално ли е при фокусиране да се чува една щракне?

Отговори на това съобщение
 Re: Технически проблем с 18-105 на Nikon
Автор: io_bs   
Дата:   26-07-12 19:29

Моят има лек „скърцащ“ шум при фокусиране. При Live view е по-отчетлив. Потърси в youtube клипове, правени с въпросния обектив, и сравни дали шумът от фокусирането е сходен... ако да - значи няма проблем [smile]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »