Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Предстои ми първата хирургическа операция на живо месо- сватба
Автор: avela   
Дата:   24-07-12 17:33

какво да правя?
Не мога да не я снимам тая сватба.[smilie10]
Не се притеснявам, че няма да се получат снимките- хирургически опит имам някакъв.
Но никак не обичам да снимам мърдащи хора, групи и т.н. разсейват ме ужасно, а съм и притеснителна.
Освен това:
1.не съм фен на сватбите--> 2.нямам опит като сватбопосетител--> 3.не знам кои са ключовите моменти, които трябва да се снимат.

Споделете поне какво непременно трябва да се снима.
Ако някой има любими снимки нека покаже- интересуват ме групови такива и в развоя на момента.
А хумористичните, с патови ситуации за фотографа биха ми помогнали най-много[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Предстои ми първата хирургическа операция на живо месо- сватба
Автор: chukov   
Дата:   24-07-12 17:35

Откажи се ако не се чувстваш уверена. Достойно и честно е

Отговори на това съобщение
 Re: Предстои ми първата хирургическа операция на живо месо- сватба
Автор: avela   
Дата:   24-07-12 17:38

ти не разбираш проблематиката, аз не мога да откажа.
опитах се многократно.

Отговори на това съобщение
 Re: Предстои ми първата хирургическа операция на живо месо- сватба
Автор: джъмбо   
Дата:   24-07-12 17:42

кажи на младоженците че ако искат снимки за спомен да си наемат опитен фотограф... а ти обещай че ще снимаш отделно подходящи моменти

Отговори на това съобщение
 Re: Предстои ми първата хирургическа операция на живо месо- сватба
Автор: Gecata   
Дата:   24-07-12 17:53

Иди като на купон, а не като на касапница [smilie3] . Забрави за групите и се съсредоточи се само върху това което мърда. Предупреди младоженците да не те товарят с прекомерни очаквания.
Успех:)

Отговори на това съобщение
 Re: Предстои ми първата хирургическа операция на живо месо- сватба
Автор: neuromancer   
Дата:   24-07-12 17:56

Ами, аз не съм фотограф та да те уча, ама ти снимай, пък после ги хвани на една сесия младоженците с едни снимки в твой стил, няма да ти се сърдят ако си изпуснала някой момент от сватбата.

А ако ти се сърдят, да са те послушали като си им отказала.

Отговори на това съобщение
 Re: Предстои ми първата хирургическа операция на живо месо- сватба
Автор: ElBandido   
Дата:   24-07-12 17:58

фотосесия в неин стил :) ще ми бъде любопитно да видя снимки на младоженци в неин стил :)

Отговори на това съобщение
 Re: Предстои ми първата хирургическа операция на живо месо- сватба
Автор: detlene   
Дата:   24-07-12 18:11

Хаха, разбирам те. Нямам много опит в тая сфера. Един приятел веднъж ме помоли и се встъписах, защото церемонии и после разни пиянски изпъления са ми крайно безинтересни. В крайна сметка ги навих да направим самостоятелна сесия с тях двамата. Отидохме в военния парк имахме около два часа и те общо взето бяха много доволни от резултата. Аз донякъде. Но определено ми беше интересно и полезно, въпреки че жанра не ме привлича.
Направих и няколко кадъра в съвета как подписват и там с роднини. Но те бяха по-скоро за тях, мен ме интерсуваше само сесията. Изрично се бях уговорил, че ръченици в ресторанта няма да снимам. Та общо взето сесията с тях ми беше интересна. Едва ли бих могъл да дам съвет, най-малкото защото не съм проследил целия процес. Гледах много сватбена фотография преди това, опитвах се да се подготвя някак си. Те не бяха много претенциозни и общо взето добре се получи.
Пиша понеже следя работата ти и я харесвам. Може би ще се зарадват повече ако им направиш сесия в стилистиката, в която работиш, отколкото да имат стандартни сватбени кадри. Разбира се зависи какви са хората.
Не знам, за мен когато трябва да снимам нещо, което не ми е интересно, а не мога да откажа, се опитвам да завъртя нещата така, че да ми бъде интересно на мен и когато не е свързано със заплащане в повечето случаи е възможно. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Предстои ми първата хирургическа операция на живо месо- сватба
Автор: avela   
Дата:   24-07-12 18:35

благодаря ви за включванията.

повечето неща, за които говорите съм ги предвидила- няма прекомерни очаквания, не се и изисква регистрация на всяка секунда.

всъщност снимала съм "както си снимам" двойки с торти и т.н. може би трябва да потърся[smile]

сесията с младоженците е бял кахър.

разкажете гафове по-добре, стресови ситуации и т.н. нищо, че не е петък.[smilie3]
интересно ми е какво се случва зад и пред камерата "прединфарктно"


Отговори на това съобщение
 Re: Предстои ми първата хирургическа операция на живо месо- сватба
Автор: вальо   
Дата:   24-07-12 18:48

след като се притесняваш, значи ще успееш!
тука има доста самозвани сватбени фотографи, по-добра си от повечето от тях


Отговори на това съобщение
 Re: Предстои ми първата хирургическа операция на живо месо- сватба
Автор: Gecata   
Дата:   24-07-12 18:56

Ами сложи си една карта и чифт батерии в джоба [smilie3] Обикновено след репликата:
"И нека станем свидетели на първата брачна целувка" установяваш, че картата ти се е напълнила. Не се притеснявай смело да прекъснеш церемонията с категоричен жест и с усмивка, но имай предвид, че няма да те чакат да отскочиш до другия край на залата където си си зарязала фотографската чанта за да извършиш манипулацията. Ако се оправиш за по малко от 5 секунди със сигурност ще събереш одобрителните погледи на навалицата. Ако пък пропуснеш някой важен момент не се стеснявай да ги накараш да повторят, та даже и да потретят - това само ще затвърди позцията ти на знаещ какво прави човек!
...вальо тук в тази тема ли? Давай моля те поименно [smile]



Публикацията е редактирана (24-07-12 18:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Предстои ми първата хирургическа операция на живо месо- сватба
Автор: boni   
Дата:   24-07-12 18:56

Гафове, които може да се случат на фотографа:
- Да ти свърши батерията без да се усетиш (не ми се е случвало)
- Да ти свърши картата в неподходящ момент. Ценно е камерата да поддържа 2 карти (случвало ми се е)
- Да ти се повреди апарата - счупен затвор, блокирал спусък и т.н. Трябва да имаш второ тяло. (случвало ми се е)
- Да ти се прецака нещо без да забележиш - примерно АФ. Поглеждай от време на време снимките дали са ОК като фокус. (Случвал ми се е проблем с обектив)
- Да те бутне някой и да си строшиш обектива/апарата в стената (Случвало ми се е с филмов апарат Минолта XG9, през 90-те, продължих със Зенит и 58/2)
- Да се спънеш и да паднеш докато се движиш назад и снимаш. (не ми се е случвало)
- Да събориш част от украсата при церемонните, докато търсиш гледна точка:):):)(случвало ми се е , но ме бутна тъщата, така че тя е виновна)
- Да те нацелят директно с менчето или да те изкъпят (случвало ми се е много пъти, но пък стават яки снимки)

Гафове, които може да се случат на младиженците:

- Да се изтърси булката докато рита менчето (Случвало се е подхлъзва се на платното ако отдолу има гладка настилка)
- Да се сецне младоженеца като вдига булката (случвало се е викаха линейка да му слагат инжекция)
- Да изпуснат младоженеца докато го хвърлят пияните му приятели (случвало се е, удари се бая)
- Да се изпокарат гримьор и булка (случвало се е, щяха даже да се сбият)
- Да се изпокара булката с майка си (случвало се е заради несъгласия в грима)
- Да си забравят халки/документи (редовно се случва)
- Пиян младоженец с нож за торта разиграва бойна сцена (скоро се случи, едвам му взеха ножа)
- Да припадне някой по време на церемонията в църквата - най-често заради жега и задух (случва се , най-вече припадат куми и майки)
- Да си навехне булката крака по време на сесия
онагледавам :


https://photo-forum.net/static/site_pics/155/1_1335943350.jpg




[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Предстои ми първата хирургическа операция на живо месо- сватба
Автор: showtime   
Дата:   24-07-12 19:02

Аааа култова снимка. Сигурно боли....[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Предстои ми първата хирургическа операция на живо месо- сватба
Автор: shampoanta   
Дата:   24-07-12 19:14

не е трудно ,спомням си първата хирургическа операция при снимането ми на свинска сватба

http://photo-zona.net/images/user32322/album106219/preview/1324717275_rdzi1206_P03.jpg


ама беше зимата [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Предстои ми първата хирургическа операция на живо месо- сватба
Автор: krist   
Дата:   24-07-12 19:15

хаха, бони, як списък! аз наскоро снимах като втори фотограф на сватба, ама си снимах почти всичко - от идването да се краде булката, после ритуалната зала, църквата, че и сесията навън после и малко в ресторанта. само пропуснах разни групови тъпи снимки с роднини и в ресторанта снимах съвсем избрани моменти.. не беше толкова страшно и има доста читави снимки като за пръв път и само с вградена блескавица и дифузер.. чакам с нетърпение да видя снимките на официалното фото да видим кой по-по-най[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Предстои ми първата хирургическа операция на живо месо- сватба
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   24-07-12 21:12

avela [smile]
След като нещата са такива, каквито ги описваш - нямаш притеснения за техническото качество на снимките, нямаш шанс да откажеш и единствените ти притеснения са явно за това, че не би се чувствала комфортно в тази позиция, то единствения възможен изход е да тръгнеш по пътя към минимизиране на щетите - а това в случая значи да се опиташ да подходиш максимално позитивно, да опиташ сама да се убедиш, че можеш в тази ситуация да се забавляваш [smile] Няма просто как иначе да реагираш, а току виж се окаже, че наистина се забавляваш [smile]
Между другото, може пък и да се окаже страхотна идея [smile]
Никога не се знае дали творец като теб няма да намери вдъхновение в една или друга ситуация [smile] [smilie24] [shtrak] Работите ти са страхотни [smilie24]

boni,
Освен че е удоволствие да гледа човек снимките ти, очевидно е удоволствие и да те чете [smile] Трябва да пишеш мемоари - определено ще имаш читатели [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Предстои ми първата хирургическа операция на живо месо- сватба
Автор: pefoto01   
Дата:   24-07-12 22:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Предстои ми първата хирургическа операция на живо месо- сватба
Автор: tisho86   
Дата:   24-07-12 23:47

avela, доста си алтернативна с фотографиите си. Много ще ми е интересно да видя резултата от сватбата. Иначе Бони е изчерпал възможните гафове. На мен ми е падало огледалото на тялото на една сватба и наистина наличието на второ тяло е задължително, независимо дали ще излезе от чантата.
На една сватба при разчупването на питката в ресторанта, видеооператорът реши да прави нещо много креативно, завирайки се в лицата на младоженците в последния момент, та заради него останаха без читава снимка от ритуала:)

Това че се притесняваш е плюс, значи че не ти е безразлично и искаш да останат доволни хората! Креативна си и мисля че ще се справиш добре! Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Предстои ми първата хирургическа операция на живо месо- сватба
Автор: MarinY   
Дата:   24-07-12 23:56

Дори и за сватба, подхождате негативно.
Човек, ако си обича професията и хобито, винаги може да намери добрите моменти. Това си е жив репортаж + "стриит" + портретна фотография (environmental, както му казват по някои краища). [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Предстои ми първата хирургическа операция на живо месо- сватба
Автор: mnogoiskamneshto   
Дата:   24-07-12 23:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Предстои ми първата хирургическа операция на живо месо- сватба
Автор: nemchev   
Дата:   25-07-12 00:40

офтопик: Ритане на менчета,вдигане на булки,хвърляне от приятели,настъпване,даване на кинти и доста още селски простотии,които не знам/слава Богу/ не бих снимал с удоволствие,а с неприязън - то затуй и не съм се пробвал.
Бони сигурно има много здрави нерви,да търпи простотии на пияни и селски "обичаи".

всички тези селски простотии според теб, са си обичаи /табиети/ или както искаш го наречи. А и ако си сватбен фотограф е малко тъпо да разваляш кефа на хората със своята неприязън.

Отговори на това съобщение
 Re: Предстои ми първата хирургическа операция на живо месо- сватба
Автор: mnogoiskamneshto   
Дата:   25-07-12 01:05

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Предстои ми първата хирургическа операция на живо месо- сватба
Автор: nemchev   
Дата:   25-07-12 01:12

И също така се пази от разни монети и други нещица дето мятат след църквата. Няколко пъти са ме целвали по главата и не е особено приятно...особено ако нацелят обектива ти.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Предстои ми първата хирургическа операция на живо месо- сватба
Автор: nirval   
Дата:   25-07-12 01:15

Вие защо се подигравате с хората от форума,госпожо като се правите,че не разбирате...[smilie7] [smilie11] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Предстои ми първата хирургическа операция на живо месо- сватба
Автор: elbandido   
Дата:   25-07-12 01:16

немец [smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »