Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Моля за помощ!Повредих си обектива!
Автор: chrisss   
Дата:   24-07-12 21:55

Ще съм много кратък .

Тичах , паднах , ударих си обектива ,имаше прах и т.н . И сега не мога да фокусирам както трябва,много е 'стегнато' ,сякаш има нещо вътре,което му пречи да фокусира гладко,а не виждам как ще влезе камъче или нещо такова .


Доста съм притеснен , на 16 съм , от 2 години се занимавам с 'фотография' ( колкото се занимава един тийнейджър ,като ви гледах снимките сте уникални тука и не мога се сравнявам с вас . ) .. та за пръв път става нещо такова и се чудя сега к'во да правя..

Остава ми 18-55 , но преди 1 седмица спестих за 1.8 50mm .. както се сещате , ако го изпратя до София ремонта ще ми е повече от обектива,тъй като той самия не е скъп ( за мене е скъп, щото си събирах парите и не мога пак да купувам същия . )

.. Какво да правя ?

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за помощ!Повредих си обектива!
Автор: sokola   
Дата:   24-07-12 22:00

о,ти се регистрира за да споделиш проблема,ли.
По-добре не прави нищо,а го пращай в сервиз.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за помощ!Повредих си обектива!
Автор: karan4o   
Дата:   24-07-12 22:03

Доста бързо си писал [smile] и не казваш какъв е обективът. Това обаче е без значение, обективът е за сервиз. Едва ли е влязъл прах вътре, но най-вероятно се е разместило нещо по лещите. Без сервиз едва ли ще минеш [smilie2]



Публикацията е редактирана (24-07-12 22:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за помощ!Повредих си обектива!
Автор: a4o90   
Дата:   24-07-12 22:03

Без да кажеш какъв е обектива..трудно. Какъвто и да е, едва ли ще можеш да го оправиш сам, дори да ти се дава акъл от форума. Най-добре да се даде на човек, който се занимава с това. На първо време се сещам за Зентекс, но не съм много наясно занимава ли се с обективи.. Иначе, щом има прах не е невъзможно да е влязъл вътре, особено ако е по-едър като песъчинки. Успех

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за помощ!Повредих си обектива!
Автор: CyberGene   
Дата:   24-07-12 22:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за помощ!Повредих си обектива!
Автор: karan4o   
Дата:   24-07-12 22:09

Така е, но това е без значение, ще трябва ремонт [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за помощ!Повредих си обектива!
Автор: chrisss   
Дата:   24-07-12 22:11

Набързо го написах,щото нета прекъсваше и исках просто да напиша набързо..


С Canon 550D съм, 50mm 1.8 е обектива .

Станах към 5 и 30 ,сложих камофлажния костюм, взех една зелена скиорска маска и реших да се направя на пълен идиот като с чичо ми отидохме да чакаме на едно място на което се очаква да има мечки . Той ме качи с колата,аз останах там.Бях постоянно в едни храсти,не знам дали е от там нещо .

Знам ,че след като побягнах после се спънах ,ударих си обектива ЛЕКО ,но после просто се едно нещо вътре е заседнало и пречи да се фокусира просто .

Смених на 18-55 и всичко беше точно,т.е не е от камерата,ами си е от обектива станало фал .

Аз мога да кажа да ми го разглобят ,имам познати ,които работят като майстори и т.н , въпроса е ,как точно . Не искам да му се ... мамата съвсем..

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за помощ!Повредих си обектива!
Автор: MARLOV   
Дата:   24-07-12 22:20

Абе то и аз съм майстор, ама обектив бих разглобил само ако е за боклука! Това си е работа за специализиран МАЙСТОР.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за помощ!Повредих си обектива!
Автор: mnogoiskamneshto   
Дата:   24-07-12 22:21

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за помощ!Повредих си обектива!
Автор: chrisss   
Дата:   24-07-12 22:26

ама вие четете ли изобщо това дето пиша или директно гледате да се хванете за нещо?
Къде съм казал,че имало сняг не мога да разбера само ..

Тея скиорските маски / и за мотор дето слагат под каските се слагат просто за да неутрализират миризмата доста и да не ме хапнат . Никъде не съм казвал,че е имало сняг ..

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за помощ!Повредих си обектива!
Автор: pefoto01   
Дата:   24-07-12 22:27

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за помощ!Повредих си обектива!
Автор: mnogoiskamneshto   
Дата:   24-07-12 22:31

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за помощ!Повредих си обектива!
Автор: mnogoiskamneshto   
Дата:   24-07-12 22:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за помощ!Повредих си обектива!
Автор: niagara   
Дата:   24-07-12 22:35

chrisss,

обективите са фина работа, и всяко аматьорско бърникане ще ги отведе на боклука.

Не каза от кой град си.

Ако нямаш пътуване към София, може да изчакаш ако някой форумец има, и ....ако
се съгласи да го занесе на Наско.

Той е твоят майстор, цените му са съвсем умерени.

Той ми съживи преди време един паднал обектив, изкривен и запецнал,
удари го с чука, прималя ми, но после си проработи кто нов[cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Моля за помощ!Повредих си обектива!
Автор: mnogoiskamneshto   
Дата:   24-07-12 22:37

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за помощ!Повредих си обектива!
Автор: chrisss   
Дата:   24-07-12 22:38

Не мисля,че да дам обектива си на непознат 'форумец' е вариант в момента ..
Ако има как ще отида до този човек в София,с автобус нещо ,но да го дам на някой да го носи - едва ли .


30 лева е само диагностиката в сервиза на Канон в София .. Ако ми земат 100 лева за поправка и то по-добре да си взема нов.. Поне знаете ли колко може би ще ми вземат ?



Публикацията е редактирана (24-07-12 22:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за помощ!Повредих си обектива!
Автор: mnogoiskamneshto   
Дата:   24-07-12 22:41

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за помощ!Повредих си обектива!
Автор: niagara   
Дата:   24-07-12 22:45

chrisss,
в тоя форум може да имаш доверие на 90 процента от форумците, че ще занесат нескъп обектив до майстора.

и.... също, ще трябва да свикнеш със зевзеци като многоискамнещо [smilie6]


Разкажи за мечките - позират ли или са срамежливи, мед носят ли - кой ти ги препоръча и т.н [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Моля за помощ!Повредих си обектива!
Автор: mnogoiskamneshto   
Дата:   24-07-12 22:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за помощ!Повредих си обектива!
Автор: asahi   
Дата:   24-07-12 22:49

Сори, ама с 50мм маникюра ли щеше да снимаш на мецата?

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за помощ!Повредих си обектива!
Автор: pefoto01   
Дата:   24-07-12 22:50

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за помощ!Повредих си обектива!
Автор: chrisss   
Дата:   24-07-12 22:55

Мислиш,че не мога да снимам мечка с 50mm ли ?мечката не е върху мен случайно ..

като се прибера при баща ми утре или други ден ще ги дръпна,че там ми е останал кабела и каквото има щи го постна на ЛС .

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за помощ!Повредих си обектива!
Автор: sokola   
Дата:   24-07-12 22:57

я пусни снимките с 50-тицата тук в темата,да ги видим

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за помощ!Повредих си обектива!
Автор: chrisss   
Дата:   24-07-12 23:01

аз ще пусна ,но просто от момента в който казахте,че няма абсолютно никакъв вариант освен сервиз , ви питах к'ва ще е цената ,можеше някой да каже или да не се отговаря .

но сте големи шегаджии явно тук,доста ви е забавно ,ама мен хич не ми е забавно да си строша обектив дето съм събирал половин година за него и накрая някой да ми каже,да си купя нов,щот не знам си какво .


питам едно,вие ми говорите,се едно съм казал,че ще снимам кобри и скорпиони . Тук дето живея има доста мечки и т'ва да снимам такова нещо е напълно нормално , подчертах ,щото някой просто искаше да разкажа к'во ,как е станало и явно първото нещо не беше достатъчно подробно ,та си казах цялата случка .

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за помощ!Повредих си обектива!
Автор: mnogoiskamneshto   
Дата:   24-07-12 23:02

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »