Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Sony NEX-F3 Фото Форум ревю
Автор: valetvitor   
Дата:   23-07-12 13:56

Sony NEX-F3. Ревю от доц. Петър Абаджиев

Приятно четене!


Отговори на това съобщение
 Re: Sony NEX-F3 Фото Форум ревю
Автор: hotsnail   
Дата:   23-07-12 15:09

Благодаря за ревюто и снимките.

Една малка грешка има - на първата снимка изображението в долния десен ъгъл дето показва дисплея леко повдигнат е на НЕКС-5 или НЕКС-5н, не е F3. F3 има различно окачване на дисплея, за да се върти нагоре. Освен това долната страна на F3 край е равнa - 5-ците са много малки и по долната им страна има разни стърчащи работи.

https://photo-forum.net/static/review_images/SONYNEXF3/NEXF3.png


ПП Като сравня с другата тема за Канона дето няма нищо като функции ...просто...



Публикацията е редактирана (23-07-12 15:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony NEX-F3 Фото Форум ревю
Автор: pabadjiev   
Дата:   23-07-12 20:23

Забележката е правилна. Картинките на апарата са поставени от admin. Такава е практиката. Грешката не е трагична. Случва се в бързината. Моля за извинение.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony NEX-F3 Фото Форум ревю
Автор: next_time   
Дата:   24-07-12 01:22

Мислех че по-скучно ревю от тези на valetvitor едва ли някой ще успее да напише.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony NEX-F3 Фото Форум ревю
Автор: pabadjiev   
Дата:   24-07-12 19:57

Драги Колега, едва ли за един фотоапарат трябва да се пишат веселяшки текстове, за да не са скучни. Целта според мене е точно, спокойно и обективно да се разгледат и анализират качествата му, придружени с реални снимки, направени в реални условия за да се установят действителните му възможности, което беше и моята задача. А и тестовете на Valetvitor въобще не са скучни...Благодаря за мнението. Не се страхувам от отрицание. Уважавам различно мислещите.


Отговори на това съобщение
 Re: Sony NEX-F3 Фото Форум ревю
Автор: pefoto01   
Дата:   24-07-12 20:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony NEX-F3 Фото Форум ревю
Автор: uri64   
Дата:   24-07-12 22:46

ок, цветове, острота, ама някак много пластмасови ми стоят кадрите с това сони...интересно ми е някой МФ цайс или лайц обектив до каква степен би облагородил картината...

Отговори на това съобщение
 Re: Sony NEX-F3 Фото Форум ревю
Автор: next_time   
Дата:   25-07-12 01:05

Многоуважаемий г-н Абаджиев
Не подобава на мен да отправям критики към екипа на ФФ и още по-малко към вас.Бидейки обикновен щракач изпитвам уважение към авторитетите.Не познавам нито вас, нито творчеството ви, но ласкавите отзиви за вас не са убягнали на ушите ми.Винаги съм оценявал високо добрия тон с който общувате във форума, както и липсаата на агресия и пренебрежение присъщи на повечето титлувани персони.В никакъв случай не бих желал непретенциозното ми мнение да бъде считано за нападка от личан характер към вас или който и да било.

За ревюто ви.
Прочитайки техническата характеристика на апарата в сайта на търговските вериги получавам абсолютно същата информация, но суха и скучна за разлика от благия тон който използвате.Нищо повече.Единственото е мнението за бързината на АФ.Неясно и поетично.Сравнявате сони с оли.ОК.А мислите ли че собствениците на новото оли се вълнуват от ревю на НЕКС.Едва ли, но аз като потребител на некс 3 се вълнувам от това има ли смисъл от подмяна.Колко е по-добър АФ на новия некс 3 спрямо предните два?Коя е новата функционалност спрямо старите, спрямо некс 5 и 7.Съвсем опоскано и хаотично изброявате функционалности присъщи дори на моята вехта некс-3 първо издание, пропускайки нещата които истински биха ме интересували в едно ревю.За снимките ... направо нямам думи.Ако ми разясните с коя снимка кое качество на апарата сте искали да покажете ще съм истински затрогнат.Полвината от снимките показват само колко много сте запленен от широкоъгълната приставка.Снимки с тази ли точно приставка ще ми дадът представа за резолюция, проблеми с матрицата в ъглите или ... незнам.Цялото ви ревю оставя впечатление за набързо нащрекани снимки и небрежно отношение към читателя.Коя от снимките показва как се държи апарата в реална ситуация изискваща високо исо.Една на паметника в яко слънчев ден.Нещо в затъмнено помещение, нещо на улицата вечер.Коя снимка е в някаква динамична ситуация показваща как лови или изпуска фокус.

Не искам да продължавам.Това ваше ревю (това) както и тези на valetvitor са обикновено отбиване на номера.Ако на него му е простено небрежното отношение типично за незаинтересован служител във фирма с хлабав контрол минимум заради това че е просто служител нагърбен с неприятна задача да пише нещо си, то за вас с вашия опит и познания е просто преднамерена подигравка към читателите.Показва ниското ви мнение за потребителите попадащи в таргетната група на продукта за който сте написали ревюто.

Целта според мене е точно, спокойно и обективно да се разгледат и анализират качествата му, придружени с реални снимки, направени в реални условия за да се установят действителните му възможности, което беше и моята задача. - нищо от това не сте направили.


Отговори на това съобщение
 Re: Sony NEX-F3 Фото Форум ревю
Автор: pefoto01   
Дата:   25-07-12 02:31

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony NEX-F3 Фото Форум ревю
Автор: hotsnail   
Дата:   27-07-12 00:11

http://www.thephoblographer.com/2012/07/17/review-sony-nex-f3/


Ето още едно ревю.

Май мнението за фокуса в ФФ ревюто не е много точно. Предвид че тези хора ползват предимно м43 и казват че фокуса на НЕКС Ф3 е бърз....



Публикацията е редактирана (27-07-12 00:26)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »