Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Каква е вашата представа за фотографията?
Автор: neuromancer   
Дата:   17-07-12 16:53

аа, самият процес е много по-важен от крайния резултат. Когато аз планирам, обмислям или търся кадъра се забавлявам много повече, отколкото накрая, когато видя колко некадърно съм се справил

Отговори на това съобщение
 Re: Каква е вашата представа за фотографията?
Автор: luboar   
Дата:   17-07-12 21:01





Публикацията е редактирана (18-07-12 06:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Каква е вашата представа за фотографията?
Автор: arakinixon-cie   
Дата:   17-07-12 21:39

ех
искам да видя книгата

Отговори на това съобщение
 Re: Каква е вашата представа за фотографията?
Автор: alsash   
Дата:   18-07-12 08:11

....забавление!....и се радвам, че се забавлявам цял живот!

Отговори на това съобщение
 Re: Каква е вашата представа за фотографията?
Автор: dobriquet   
Дата:   18-07-12 20:02

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Каква е вашата представа за фотографията?
Автор: alex1954   
Дата:   18-07-12 22:05

Още не съм разбрала какво е за мене фотографията.Не знам защо се набарбаках в най-голямата кал с колата само и само да се доближа до едни патици в дъжда и мъглата, че се наложи да докарат джип да я измъкне.Не знам защо тайно от домашните се измъквам и отивам на някакви места за снимане със съзнанието, че е рисковано.Че събирам пари за нов обектив пак тайно.А когато си почивам да вися във фото-форумите. Не знам какво е...


Отговори на това съобщение
 Re: Каква е вашата представа за фотографията?
Автор: Photovacation   
Дата:   18-07-12 23:47

Поздравления за темата! Една от малкото, които е поставена по толкова приятен начин и разговорът върви в токова добър тон.

За мен въпросът "Какво е фотография?" е без еднозначен отговор.

Колкото повече научавам за фотографията и хората, които се занимават с нея, толкова по-трудно ми е да дам точно определение какво е тя за мен... Може би за мен в последно време фотографията е начин за изразяване и общуване.

Но и това не е определение.

Мен ме привлича именно това, че тя е толкова много различни неща и има толкова много причини да сме привлечени от нея... Израстнал съм с фотография, правил съм фотография, оценявал съм фотография, организирал съм фотография и въпреки това (или може би именно заради това) продължавам да откривам погледи и мотиви във фотографията, които я правят още по-пъстра и интересна... всяка следваща изложба, всяка следваща снимка носи нови идеи (или стари такива), определя отношение и мнение... кара ме да мисля и да се поставям за момент на мястото на автора, да си представям как я е режисирал и измислил, или да си представям моментите преди и след този, който е запечатан... обичам и да слушам какви мисли и реакции предизвиква фотографията у другите. Обичам вглъбените артисти, практиците, тези за които това е просто работа, тези които просто се забавляват и тези, за които фотографията е лична философия и начин на живот... и всички са прави и всички грешат... именно там е чарът. Фотографията е сложна (и също толкова проста), колкото е всеки от нас, защото тя е едно особено отражение на всеки един, който застава зад камерата (или пък не е :)

Отговори на това съобщение
 Re: Каква е вашата представа за фотографията?
Автор: kefalcho   
Дата:   19-07-12 02:58

[smile]



Публикацията е редактирана (19-07-12 04:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Каква е вашата представа за фотографията?
Автор: nsirakov   
Дата:   19-07-12 08:43

... фотографията е начин да покажа как виждам света през моите очи...

Отговори на това съобщение
 Re: Каква е вашата представа за фотографията?
Автор: stzz   
Дата:   19-07-12 09:43

Чиста проба документалистика.
На емоционална основа, може да градим представа като всяка от споменатите горе!
[smilie7]

п.п. документалистика-не изключва емоционален заряд
[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Каква е вашата представа за фотографията?
Автор: georgivelev   
Дата:   19-07-12 13:39

Обичам да снимам племениците си, както и да снимам местата, които посещавам, в чужбина и България. Като си гледам после снимките отново изпитвам емоциите, които са ме владеели към момента на правене на снимката.

С една дума, за мен фотографията е документалистика, зарегистриране на даден момент, емоция. Пресъздаване на даден момент. Не възприемам упражненията с фотошоп и разните изкривени "фотографии", които съм виждал на изложбите на артистите на ФИАП - прекалено са ми бездушни.

Разбира се, фотографията подлежи на определени естетически норми и пропорции. Но, какво значи "творя изкуство чрез фотография" - това е глупост, тъй като фотографията зарегистрира нещо, което вече съществува, а "изкуството" обикновено идва от умелата (и често пъти - смелата) употреба на фотошоп. Все едно да кажеш, че е изкуство да запишеш и обработиш в звукозаписно студио симфония на Шуберт. Да, има определени върхови достижения и във фотографията, където фотографът е проявил екстремна находчивост, които можем да наречем изкуство.

Но пък клишетата във фотографията са твърде много. Изобщо, има много какво да се учи, аз лично съм достигнал определено задоволително ниво на репортажната и пейзажна (градски пейзаж) фотография, снимките ми си стоят в личния албум и хората, на които ги показвам, им се кефят. Това значи, че съм направил нещо хубаво, и така продължавам нататък.

Съгласен съм с доц. Абаджиев, че за опитния фотограф техниката, с която се снима, не е решаваща, но на мен ми харесва зрителния ъгъл, който дава фулфрейм дигиталния апарат, така че предпочитам да снимам с фулфрейм. Имам и хубави снимки с кроп, със сапунерка също, макар че в онези далечни времена още се учех да снимам. Може би не е зле да си купя някаква евтина сапунерка и да видя какво мога да направя с нея сега, като имам повече опит.


Отговори на това съобщение
 Re: Каква е вашата представа за фотографията?
Автор: addi999   
Дата:   19-07-12 16:54

За мен е забавление в по- голяма степен .Определено -откраднати мигове ,прекрасни емоции с апарата на рамо, крачейки през някоя красива местност ,когато забравям проблеми ,дори забравям коя съм .Някой по- нагоре беше казал -САМОТА ,аз съм самотна много повече в тълпата ,но с апарата -никога .Харесва ми да кисна в калната локва и да дебна някоя мухица повече ,отколкото да седя в скъпо заведение ,харесва ми да се лиша от някое модно парцалче, но да си купя книжка или филтърче ,а най ми харесва да си разглеждам снимките ,които ме връщат отново на някое хубаво място ,свързано с емоции- лично мои си ,както и да се възхищавам на хубави кадри на добри фотографи .Няма по- красиви откраднати мигове [shtrak] Поздрави на всички и на фокус

Отговори на това съобщение
 Re: Каква е вашата представа за фотографията?
Автор: apollo   
Дата:   19-07-12 18:30

Фотографията е друг свят! Свят който ми харесва и там се чувствам отлично [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Каква е вашата представа за фотографията?
Автор: sasho   
Дата:   19-07-12 20:01

Твърде много думи...

Фотографията не е нещо повече от вид комуникация - важно е какво имаш да кажеш и дали това което казваш е достъпно за този който искаш да го чуе.


Текстът на Арабаджиев е красив и в повечето отношения ми допадна. Има някой груби неточности свързани с репортажният жанр но ще се въздържа от коментар.

Отговори на това съобщение
 Re: Каква е вашата представа за фотографията?
Автор: Jankoff   
Дата:   20-07-12 09:09

Много добро есе с послания, далеч надхвърлящи фотографията.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »