Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Въпрос за ръчното фокусиране
Автор: mmjm   
Дата:   15-07-12 13:45

Здравейте, имам следния въпрос - в старите безогледални, а и огледално рефлексни камери(с филм) имам предвид соц-производството примерно Зенит 3М от огледалните Смена и cherto(последния е източно германски нисък клас)на обективите имаше разграфяване за разстоянието до снимания обект. Защо при новите обективи за безогледални камери с възможност за ръчно фокусиране това липсва, разбира се има възможност да кадрирам чрез екрана или с допълнителен визьор, но на моменти имам проблеми със зрението и би било полезно тази опция да я има. В края на краищата колкото и да е интелигентен автофокусът апаратът не знае какво точно искаш.[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за ръчното фокусиране
Автор: mmjm   
Дата:   15-07-12 14:03

http://camerapedia.wikia.com/wiki/Certo_KN_35 това е камерата, която имах предвид.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за ръчното фокусиране
Автор: Hexanon.IP   
Дата:   15-07-12 15:05

Вярно е това което пишеш,ама и не е вярно. Скала за разстояния има поне на един обектив за моята система Микро 4/3. А точно ОЛИМПУС 12ММ Ф2. [smilie24] На обектива има пръстен който се издърпва към апарата и се показват метрите...Кеф [thankyou]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за ръчното фокусиране
Автор: mmjm   
Дата:   15-07-12 15:36

Въпросът ми е принципен, какво пречи това да го има и на китовия обектив (14-42), който има опционен ринг за ръчен фокус, все пак цената на посочения от теб обектив е приблизително 3х комплекта пен мини? Може би въпросът ми не е съвсем коректен само твърдите обективи ли могат да имат такова разграфяване или всички и защо трябва да говорим за поне един, а не за всички? Това някаква маркетингова политика ли е или технически е трудно изпълнимо? Мисля че по-скоро е маркетингов трик. Е, аз съм по-скоро запален любител и едва ли често ще използувам ръчния фокус, но ми е интересно да знам. Ясно ми е че за посочените от мен по-горе апарати с изключение на зенита това е задължително при тях това е единствения начин да фокусираш, но все пак?[smilie11] [shtrak] [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за ръчното фокусиране
Автор: Hexanon.IP   
Дата:   15-07-12 15:57

Хм,не могат да ги направят? Или пък е фирмена политика? И на мен ми стана интересно,ама кой ли би могъл да отговори? Щото аз обичам да взимам "по-голямо участие" в процеса на снимане - т.е. да фокусирам ръчно. Правя го и с китака и разцъквам една КОНИКА 50/1.7 и ми е приятно. (Въпреки че и аз съм горд аматьор) [smilie5]


П.П. КОНИКАТА е стар обектив - със скала за разстоянията.


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за ръчното фокусиране
Автор: mmjm   
Дата:   16-07-12 01:19

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за ръчното фокусиране
Автор: didesignbg   
Дата:   16-07-12 08:03

Спестяват се разходи. Нали се сещаш, че 14-42 е точно китов обектив, всичко е изпилено, като цена. А фокус скалата на обектива не е от най-желаните екстри и първа пада в битката. Няма никакъв проблем да имаш фокус скала и на варио обектив.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »