Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Въпрос относно преходник м42->м39
Автор: radkich   
Дата:   13-07-12 21:10

Здравейте , направих си посочения преходник , но установих , че с м39 обективи на цифрово тяло мога да снимам само макро . Въпроса ми е , има ли някаква възможност , да използвам обективите за нещо различно от макро ?


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно преходник м42->м39
Автор: hotsnail   
Дата:   13-07-12 21:24

Да купи си НЕКС

ПП От любопитство какви са тия м39 обективи дето толкоз много те привличат? Лайка, Косина, Канон?



Публикацията е редактирана (13-07-12 21:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно преходник м42->м39
Автор: radkich   
Дата:   13-07-12 21:34

Имам един индустар 50 и един юпитер 8 ,нищо сериозно . Цялата работа е от любопитство , да се погъделичкам малко .

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно преходник м42->м39
Автор: hotsnail   
Дата:   13-07-12 22:22

ами да на компактен апарат като некс или пен става без проблеми.
Инак сигурно някой може да му размести оптиката. Има и преходници с лещи дето позволяват да закичиш на ДСЛР ама ще ти влоши качеството, ще е скъпо и трудно се фокусира с ДСЛР - малки визьори..

Аз имам един юпитер-8. става доста прилично с некс. Ето ти една галерия с примери.

https://picasaweb.google.com/108932183055258509379/JUPITER8?authkey=Gv1sRgCLKxwOiVydC7dw


Има на различни бленди кропчета 100%. В общи линии на 2.0 е малко замечтано излъчването.

Руските обективи са си такива де. Не са добре сглобени и нагласени.

Та ако ти е за заигравка виж някой стар некс или олимпус пен или панасоник Г. Има преходници. С некс-а много лесно се фокусира - има една функция да ти подчертава зоните дето са фокусирани и с малко допълнителни насторйки е детска играчка ръчния фокус. Като за забавление и кеф е невероятно готино.



Публикацията е редактирана (13-07-12 22:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно преходник м42->м39
Автор: radkich   
Дата:   14-07-12 00:46

Ползвам никон д60 и наистина фокусирането с ръчнофокусни обективи е голяма мъка . Въпреки това често му закачам стари м42-ки . Исках само да пробвам юпитера , но дори и не предполагах че ще има нужда от такива корекции и допълнителни приспособления . Мислех че с преходника ще се получи но уви ...
От галерията с примерите , забелязах , че на най-отворена бленда се образува нещо като мъгла . От опита който съм натрупал до момента , съм забелязал , че с м42 обективи закачени на никона , трябва да снимам на бленда затворена поне до 3.3 , иначе се получава същия ефект .

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно преходник м42->м39
Автор: pefoto01   
Дата:   14-07-12 00:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно преходник м42->м39
Автор: desmes   
Дата:   14-07-12 01:17

Ако ти се занимава , би могъл да опиташа да развиеш трите микро винтчета по периферията на фокусния пръстен на Индустара, с цел завиването на хеликоида максимално назад /освен , ако вече не е по този начин/ . Това би увеличило макс. фокусно разстояние с няколко сантиметра [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно преходник м42->м39
Автор: radkich   
Дата:   14-07-12 13:32

Че няма мерене , няма , но мисля , че има нещо като потвърждаване на фокуса . Когато снимам с af-s обектив , при засичане на фокус , долу в ляво светва кръгла жълта сигнализация . Същото нещо се получава , когато използвам и м42 обективи и смятам , че върши работа .
Относно развиването на винтчетата , може да пробвам , да видя какво ще се получи . Разбира се , веднага щом разбера какво е хеликоид :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »