Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Спешен въпрос за смяна на екзиф и програмата DXO
Автор: frenchev   
Дата:   13-07-12 12:39

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползващите DXO
Автор: frenchev   
Дата:   13-07-12 12:39

Здравейте, ползвам DXO за оправяне на кусурите на широкоъгълни обективи. Програмата сама си открива комбинацията тяло обектив и си сваля дадения профил. Дотук всичко беше супер, до момента в който не сложих кропската сигма 10-20мм на Nikon d800. Апарата си кропва снимките и всичко е ок до момента в който дам на програмата да ми изправи изкривяванията, винетирането и прочие. Програмата прочита екзифа на снимката, но няма такъв профил за тази комбинация на фулфрейм с кропски обектив.

Въпросите са ми следните. Има ли програмата опция да задам, че снимката е с кропски обектив и да си действа по нормалния начин.

Другия вариант е да променя екзифа на снимките на кропски апарат (примерно д300) и да я излъжа да си ползва профила на д300 и сигмата който вече си има. И съответно как да променя екзифа на снимките. Има ли програма която да го прави на batch.

Ще съм благодарен на всеки който ми даде някакво инфо, защото снимките са няколкостотин и ръчно ще ми отнеме много време което ми липсва.

П.П. ще си купувам 14-24 за който си има профил ама първо трябва да изкарам парите за това :)



Публикацията е редактирана (13-07-12 12:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Спешен въпрос за смяна на екзиф и програмата DXO
Автор: mr_kras   
Дата:   13-07-12 16:29

даже без пари
ама не съм го пробвал. Преди време попадах на такава, ама пусто й забравих името. Дано и тази ти свърши работа. Пише, че можеш да смениш модела на камерата.
Сега я пробвах - бачка.



Публикацията е редактирана (13-07-12 16:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Спешен въпрос за смяна на екзиф и програмата DXO
Автор: djovani   
Дата:   13-07-12 17:55

Това (ExifToolGUI) ще ти свърши работо за смяна на Exif-а
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Спешен въпрос за смяна на екзиф и програмата DXO
Автор: frenchev   
Дата:   13-07-12 20:18

Успях с първата програма да сменя екзифа и излъгах уиндоуса и фастстона че снимката е снимана с д300, но DXO си я разпознава, че е снимана с д800.

Имам ли друг шанс да сменя екзифа или да кажа някак си на DXO това е кропска снимка ама е снимана с д800.

Ще съм страааашно благодарен на всеки който ми помогне и ще има [beer] естествено.

Отговори на това съобщение
 Re: Спешен въпрос за смяна на екзиф и програмата DXO
Автор: mr_kras   
Дата:   13-07-12 22:51

Има една програмка Exif Tag Remover, която уж чисти всички мета данни. Опитай първо с нея да изчистиш екзифа и после с другата да добавиш Д800. Както описваш нещата може би някъде по другите полета остава инфо, че камерата е Д800.

Отговори на това съобщение
 Re: Спешен въпрос за смяна на екзиф и програмата DXO
Автор: frenchev   
Дата:   14-07-12 10:22

Със смяната на екзифа, не стана. рових се из програмата но не можах да намеря опция която да ми позволи да наложа даден профил върху някоя снимка. Ако някой знае как, моля да помогне. Спешно ми е.

Отговори на това съобщение
 Re: Спешен въпрос за смяна на екзиф и програмата DXO
Автор: bobonai   
Дата:   14-07-12 11:47

Това е недостатъка да се притежава нов модел, последен технически вик, а любимата програма свалена от торента да изостава и бави нова версия с месеци вече [smilie5] Бабите казваха "На брашното евтини - на триците скъпчии!"
Властта в БГ и Европата оценяват по достойнство пиратството и затова отстъпиха назад от "АКТА" [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Спешен въпрос за смяна на екзиф и програмата DXO
Автор: Frenchev   
Дата:   14-07-12 12:40

Първо програмата не е пиратска а съвсем редовна оригинална бройка и второ, това че е оригинална не ми помага по никакъв начин.

А твоя малоумен пост ми помага още по-малко.

Някой да има опит с програмата. Имам предпоследната версия. Гледам че е излязла и нова ама не съм проверявал колко струва ъпдейта

Отговори на това съобщение
 Re: Спешен въпрос за смяна на екзиф и програмата DXO
Автор: frenchev   
Дата:   16-07-12 09:46

още не съм решил проблема и ще си позволя един ъп на темата.

Мерси на всички

Отговори на това съобщение
 Re: Спешен въпрос за смяна на екзиф и програмата DXO
Автор: peshovec   
Дата:   16-07-12 14:15

exiftool, както са ти казали по-нагоре....

той е верния инструмент, виж ако вече имаш драма с кое точно да смениш, кажи ....

и един joker ...

~$ exiftool /mnt/capt/pictures/sony/2009_03_15/DSC00152.ARW | grep -i a200
Software : DSLR-A200 v1.00
Sony Model ID : DSLR-A200
Camera Model Name : DSLR-A200


демек, трябва да смениш всичко (преди това трябва да го видиш разбира се), но exiftool-а е верния инструмент

Отговори на това съобщение
 Re: Спешен въпрос за смяна на екзиф и програмата DXO
Автор: didesignbg   
Дата:   16-07-12 15:46

Лесно ще смениш пълният екзиф. Това обаче не виждам как ще ти реши проблема. Гледал съм как са описани корекциите за Лайтрум и няма начин да излъжеш програмата без размерите на снимката да са същите. Т.е. ако ще пишеш д300 размерите да са като за д300.
Защо просто не попиташ съпорта на дхо?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »