Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Да се снима лазерно шоу...
Автор: cicomanco   
Дата:   08-07-12 00:57

...се оказа не чак толкова опасно.
Трябва само да сте наясно за посоката на лазера, ъгъла спрямо обектива и носешата вълна.
На скоро се заговорихме с човек занимаващ се с провеждане на подобни спектакли и той ми разясни надълго и нашироко как стоят работите относно опасността от изгаряне на определени оптични елементи. Най опасен бил синия цвят на лазера, слесван от зеления и след това чевения. Реално при подготовката и провеждането на лазерно шоу, първо се пресмятат всички възможни позиции на които може да има хора. След това позициите на които се поставят прожектори за визуализацията на определени елементи, лога и т.нт. Следват забранителни линии и табели с инструкции и предупреждения.
Всеки спазващ правилата, може да се движи и да си снима каквото си ще без да се притеснява за зрението и техникакта си. Ползваните в шоуто на което присъствах лазери бяха наистина много силни. Поставяйки ръката си на лъча, до няколко секунди бях принуден да я размахвам крещейки , тъй като почти не усещах момента на нагряването и достигането на момента в който вече започваше да пари. Отраженията също се оказаха безвредни, така че единственото което си остана притеснително е прякото попадение.
Аз се мотах навсякъде, тъй като подготовката на конференцията беше донякъде и моя работа, но си поснимах от всякакви позиции и мога да твърдя от собствен опит че следваш ли инструкциите - проблеми нямаш! Камерката ми си е жива и здрава и навъртя оше доста безпроблемни кадри в последствие.
Надявам се някому да съм бил полезен! Ако има въпроси - насреща съм!

Ето и кадри от самото шоу.
http://photovirage.com/blog/?p=3161

Отговори на това съобщение
 Re: Да се снима лазерно шоу...
Автор: exo99   
Дата:   08-07-12 01:41

Тия Новонордиск от фармацевтичната мафия ли бяха ?

Отговори на това съобщение
 Re: Да се снима лазерно шоу...
Автор: cameraman   
Дата:   08-07-12 01:48

Я бегай... Когато млад и зелен снимах с камера нещо подобно преди 17-18 години в една чакаракница ми се размина.... В следващите години пред мен, в ръцете на колеги умряха три камери... последната Кагами s 3/4" сензор, Digital Beta..... На оператор, дошъл от Франция да снима филм тук... Лазерът проби сензора в емблематичното варненско плажно заведение "Зоната"... въпреки уверенията на варненският гуру на лазерите, че това е най-безвредния лазер в еволюцията им... После наеха камера от МСАТ и аз им правих протокола... После дори и капачката на неработеща камера проверявах дали е добре поставена.... Виждал съм, как пряк слънчев лъч през визьора пробива пластмасата, кондензиран от лещите... става като дупка от цигара... Ако не ви пука за няколко хиляди за нов сензор- моля... снимайте...



Публикацията е редактирана (08-07-12 02:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Да се снима лазерно шоу...
Автор: cicomanco   
Дата:   08-07-12 09:01

Дискотечните лазери не са вредни със сигурност!
Тук говорим за истински лазер, а не за лазерен диод! Ако всеки си върши работата както трябва, проблеми няма! За лазерите които съм показал мога да ти кажа че минат ли ти през очите...спукана ти е работата!

Отговори на това съобщение
 Re: Да се снима лазерно шоу...
Автор: cameraman   
Дата:   08-07-12 09:31

Ако и да не са вредни лазерите от вашите дискотеки, тея трите камери наистина умряха... Двете във Варна и едната в София. Скъпи Сонита ДВ камки

Отговори на това съобщение
 Re: Да се снима лазерно шоу...
Автор: valen_tin   
Дата:   08-07-12 11:31

най-сигурно е на лента [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Да се снима лазерно шоу...
Автор: deathzone   
Дата:   08-07-12 11:39

Добре толкова ли е опасно? Нали такива лазери има навсякъде по заведения, шоу програми?

Отговори на това съобщение
 Re: Да се снима лазерно шоу...
Автор: cicomanco   
Дата:   08-07-12 16:04

По заведенията не са лазери, а диоди наподобяващи ефекта от лазерите. Истинските лазери са наистина нещо с което трябва да се внимава!

Отговори на това съобщение
 Re: Да се снима лазерно шоу...
Автор: deathzone   
Дата:   08-07-12 18:35

E тези по диджейските партита не са ли лазери? Тези лазери не са ли сертифицирани за безопасност?

Отговори на това съобщение
 Re: Да се снима лазерно шоу...
Автор: cicomanco   
Дата:   08-07-12 18:51

Има разлика от диджейски и лазери за открито.
За употреба на последните се уведмява и РВД!

Отговори на това съобщение
 Re: Да се снима лазерно шоу...
Автор: koceto82   
Дата:   08-07-12 19:03

Ами аз не знам колко са безвредни диджейските лазери по дискотеката.... Но веднъж в един столичен клуб докато снимах клипче с една сапунерка един от лазерите мина през обектива и прогори едно петно на матрицата на камерата ми...

Отговори на това съобщение
 Re: Да се снима лазерно шоу...
Автор: deathzone   
Дата:   08-07-12 19:10

Е добре, тези лазери трябва изобщо да са забранени, те могат да ослепеят хората. Това е пълна лудост сега, което го пише.

Отговори на това съобщение
 Re: Да се снима лазерно шоу...
Автор: deathzone   
Дата:   08-07-12 19:20

Няма как да са случи, ако са изпълнени safety MPE regulations. Те са точно затова и са от особена важност. Всички лазери, които са за барове, дискотеки, партита минават и се сертифицират като клас еди кой си. И затова са тези сертификати, за да гарантират безопасността на зрителите.

Отговори на това съобщение
 Re: Да се снима лазерно шоу...
Автор: koceto82   
Дата:   08-07-12 19:48

Ами не знам до колко е възможно, но става дума за ESCAPE. Както казах снимах клипче и единия от лазарчетата, мисля че беше зелен мина през обектива. След което имаше бяло петно точно там на всички снимки. А и на самото клипче се вижда как след светването в следвасхтия момент и вече имам петно в кадъра... Така че е възможно да ти го прегори даже и такъв лазер!!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Да се снима лазерно шоу...
Автор: deathzone   
Дата:   08-07-12 19:57

Не би трябвало да е възможно и според мен(нямам представа как е в БГ), но задължително такъв тип зеведения минават на проверка.

Отговори на това съобщение
 Re: Да се снима лазерно шоу...
Автор: cameraman   
Дата:   08-07-12 20:20

Абе хора... стига сте говорили глупости... Като сте безхаберни поне ми повервайте... Имам 20 години зад гърба си в различни телевизии... Видите ли лазерче в дискотека, слагайте капачката... ама и задната за визьора... и бутайте камерата в чантата... Щото като стане сакатлък, никой няма да ти плати сензора, затуй, че е имало сертификат, пък единият цвят пробил ЦЦД-то... или ЦМОС матрицата.

Отговори на това съобщение
 Re: Да се снима лазерно шоу...
Автор: deathzone   
Дата:   08-07-12 20:25

Както може да ти пострада апарата така могат да ти пострадат очите. Така, че по-добре изобщо не влизайте.

Отговори на това съобщение
 Re: Да се снима лазерно шоу...
Автор: cameraman   
Дата:   08-07-12 20:28

очите имат механизми на защита... ретината се свива и ... абе не съм чул да пострада око... но камера съм виждал какво се случва... Най добре е в темата да вземе отношение техник- зентекс или друг компетентен...

Отговори на това съобщение
 Re: Да се снима лазерно шоу...
Автор: deathzone   
Дата:   08-07-12 20:36

Очи има доста пострадали в България. Единият случай беше с дискотеката на Слави Трифонов на морето в Слънчев Бряг, другият случай беше в софийска дискотека.

http://news.plovdiv24.bg/223386.html




Публикацията е редактирана (08-07-12 20:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Да се снима лазерно шоу...
Автор: Danhill   
Дата:   08-07-12 20:51

не знам за дискотечните лазери но лявото ми око е увредено от лазерно фенерче

Отговори на това съобщение
 Re: Да се снима лазерно шоу...
Автор: deathzone   
Дата:   08-07-12 22:35

Да те са клас 1 и увреждат очите. Много съжалявам.

Отговори на това съобщение
 Re: Да се снима лазерно шоу...
Автор: guesswho   
Дата:   09-07-12 00:14

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Да се снима лазерно шоу...
Автор: cicomanco   
Дата:   09-07-12 15:48

До тук както и при тотото...всеки има някакъв познат ,дето има някакъв познат, дето бил казал че негов познат е спечелил...
Тук исках да спомена лични впечатления. Снимах и нямам фира нито откъм очи нито откъм снимки или фототехника. Видите ли че разни точици се разкарват по хората-значи някой не е работил както трябва. В случая техникът беше доста на ниво!

Отговори на това съобщение
 Re: Да се снима лазерно шоу...
Автор: neuromancer   
Дата:   09-07-12 16:06

ee, cicomanco, то ако няма пряко попадение или отражение проблеми няма да има, само че как да знаеш предварително дали всичко е направено както трябва

Отговори на това съобщение
 Re: Да се снима лазерно шоу...
Автор: MarinY   
Дата:   09-07-12 16:20

Май тези, които трябва да настройват лазерите, не са си свършили работата. Абсолютно е недопустимо, а в белите държави просто е забранено лазерният лъч да преминава през зони, където има хора и оптична техника или каквото и да е нещо, чувствително към силна светлина.

П.П. Представям си как приятелчето "осветител" или, както се случва, сам диджеят (и двамата - запалени аматьори), си настройват светките в дискотеката на Мунчо Мутрата.
[beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »