Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 За търговците в БГ
Автор: bioma   
Дата:   06-07-12 01:38

Обадих се да поръчам 5DMK3 в един от големите магазини в БГ. Едиственото ми условие беше, че искам тяло на 0 /нула/ кадъра -непипано, нещракано от неизвестна ръчичка!

Обещаха да потърсят такова тяло някъде в страната, оставих номер за контакт. Разбира се никой не ми звънна даже да ми откаже поръчката. Смятате ли това за нормално?

Отговори на това съобщение
 Re: За търговците в БГ
Автор: pefoto01   
Дата:   06-07-12 02:18

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За търговците в БГ
Автор: kjey   
Дата:   06-07-12 08:26

И какъв е проблема, ако тялото е на 5 или 10 кадъра?[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: За търговците в БГ
Автор: джъмбо   
Дата:   06-07-12 09:22

гледам в магазините за обувки се случва един чифт да се пробва от няколко души, но все пак последния дето е пробвал и са му паснали си ги взема....

странна ми е манията да ти е на 0 кадъра

то чистак бърсак кола като вземаш е на от 30 до 200 км пробег [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За търговците в БГ
Автор: valen_tin   
Дата:   06-07-12 09:30

явно снимка номер 1 винаги излиза шедьовър [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: За търговците в БГ
Автор: chukov   
Дата:   06-07-12 10:04

Не сте прави да иронизирате момчето

Преди няколко години купувам в София тяло 5Д "чисто ново" от голяма и известна търговска верига, дето не е Метро и Техномаркет [smilie3]

Свалят тялото от щанда. Не е запечатана кутията. Очевидно е пробвано "няколко пъти"

Както и да е. Работи.
Купувам го и заминавам да снимам по морето.
На втория ден спря да работи и започна да хвърля грешка с номер, който не мога да цитирам точно в момента.
Обадих се на Зентекс и той каза веднага да го връщам в магазина.

Стана скандала, щото моя шеф побесня, и полека лека си признаха, че били изснимали само един банкет с него ??????!!!!!!!!

Тялото струваше близо 5 бона.

Е?
Ами ако нямахме връзки?
Гаранционни сервизи, ремонти и прочее глупости.

Тъй че е прав младежът



Публикацията е редактирана (06-07-12 10:04)

Отговори на това съобщение
 Re: За търговците в БГ
Автор: geniusloci   
Дата:   06-07-12 10:19

По-скоро защо не са ти се обадили, но... като цяло - вносителя ако няма повече на склад, отколкото държат търговците (т.е. целия му склад е при тях), няма да ти намерят без допълнително време за доставка.

Отговори на това съобщение
 Re: За търговците в БГ
Автор: джъмбо   
Дата:   06-07-12 10:23

чуков
и 10000% нов да беше го взел пак щеше да направи тая грешка след... да речем 500 кадъра които онея са заснели... така че недей да го даваш за пример

Отговори на това съобщение
 Re: За търговците в БГ
Автор: chukov   
Дата:   06-07-12 10:24

Джъмбо, знаеш ли докато са го правили дали не са го оттървали?

Отговори на това съобщение
 Re: За търговците в БГ
Автор: джъмбо   
Дата:   06-07-12 10:30

познава се като е падал...
а дали обувките дето пробваш преди теб не ги е пробвал някой с гъбички....

манията за камера на 0 не я разбирам.. когато ми се е налагало да слагам нещо на витрина винаги съм пробвал дали работи... а пробата с включване само не става...

всъщност всеки луд с номера си какво съм се захванал и аз... я да слеза да си взема един радлер

Отговори на това съобщение
 Re: За търговците в БГ
Автор: mugen   
Дата:   06-07-12 10:32

Джъмбо камерата не е кола или обувка, най-нормалното нещо е да я получиш неразопакована на 0 кадъра след като плащаш куп пари. [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: За търговците в БГ
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   06-07-12 10:35

Джъмбо, внимавай радлер-а да не е използван [smilie8] . Е, или поне да не са пили много от него [smile]

Иначе по темата - едва ли са проблем едни 10-20 кадъра или дори малко повече, правени от клиенти разглеждали тялото. Джъмбо е напълно прав, защото някой може да е изтървал тялото и като го слага на полицата в магазина - тоест лошото може и да е станало въпреки че е на 0 (словом: нула) кадъра [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: За търговците в БГ
Автор: sirkhann   
Дата:   06-07-12 10:37

6 хилки, да бъдем по-конкретни [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: За търговците в БГ
Автор: джъмбо   
Дата:   06-07-12 10:40

викаш колата струва малко и си е нормално да е на 200 км поне????

Отговори на това съобщение
 Re: За търговците в БГ
Автор: deathzone   
Дата:   06-07-12 10:50

Хората имат странни "желания" и понякога психолозите са прави като казват, че 80% от населението страда от разни мании.

Отговори на това съобщение
 Re: За търговците в БГ
Автор: mitkomitashki   
Дата:   06-07-12 10:59

Напълно нормално е електрониката да е неизползвана, когато я купуваш нова.

Иначе примера с автомобила никак не е коректен!
Напълно нормално е новият автомобил да е на няколко километра(ама малко)!
Все пак докато стигне примерно от Япония,
до дилъра в Горно нанадолнище, се движи и на самоход!

Не знам какво искате, ама аз също мразя някой скапаняк да ми е
барал техниката преди мене!!!!!!!!!!! Купувам нещо ново и искам
да е ново! Иначе щях да си взимам втора употреба, а не ново.
Защо плащам толкова пари??



Публикацията е редактирана (06-07-12 11:00)

Отговори на това съобщение
 Re: За търговците в БГ
Автор: Mogila   
Дата:   06-07-12 11:07

Добре де, има ли апарати на 0 кадъра? Като излизат от фабриката не ги ли тестват поне със 5-10 кадъра? Или като го тестват го нулирват[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: За търговците в БГ
Автор: jivkojj   
Дата:   06-07-12 11:13

Колите, поне някои могат да се нулират еднократно. Направено е ако колата се е движила на ход до дилъра, да могат да я дадът на клиента на 0КМ. А естествено, че всяка кола се тества, преди да я получи клиента. Предполагам е нещо подобно и с апаратите.

Отговори на това съобщение
 Re: За търговците в БГ
Автор: pepi34   
Дата:   06-07-12 11:15

"мразя някой скапаняк да ми е барал техниката"

Че ти как определи , че е скапаняк? Ти си пич а другите са скапаняци ли? Жена ти или гаджето преди да я вземеш, знаеш ли колко и какви скапаняци са я ползвали и барали?!?

Нищо лично срещу желанието на автора, но 10 или 20 кадъра наистина не са проблем, добре е да имаме реални желания. Защото е напълно възможно същия тоя автор, щом има такова желание , да е обиколил по магазините и да си е пощтракал малко преди да се реши да даде такава крупна сума. Даже си мисля, че едва ли ще даде такава сума, без да е щтракал. Но това дето е щтракал да си седи фира за търговците, а за него девствено. Понякога е добре да мислим реално и желанията ни да са коректни и рални. Не искам да обидя автора, не зная дали точно такъв е случая, но от общи наблюдения мога да кажа, че 90% от българския клиент е нагъл и безочлив, с неясни желания. Да има и изключения и изключенията страдат заради останалите. Жив пример е случката с отдаването на техника под наем и преустановяването на отдаването.

Отговори на това съобщение
 Re: За търговците в БГ
Автор: didesignbg   
Дата:   06-07-12 11:32

Продукт, който идва в запечатана със стикер кутия и стикера е разрушен, не е нов, а мостра. Дали клиента трябва да си купи мостра и на каква цена е съвсем друга тема.
Човекът съвсем с право си иска нов продукт и това няма нищо общо с броя кадри.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: За търговците в БГ
Автор: bard   
Дата:   06-07-12 11:34

Ама аз едно не мога да разбера, защо търговците дават на всеки влязъл в магазина изобщо да тества дадена камера?
Какво има да и тества, да не е орязана демо версия с 1мп по-малко, или...[smilie11]
При наличието в нета на толкова ревюта, кадри в пълна резолюция - жпези, ролове и т.н...[smilie11]
Да не говорим, че си има хора без работа и ходят и си тестват ей така за спорта всеки излязъл нов модел, а после същите тези реват по форуми, че камерата им била на 100-200кадъра рийш ли.
Не визирам никой в темата, ама...[smilie23]

Тестваш след като вече я купуваш на място дали работи и т.н.


Отговори на това съобщение
 Re: За търговците в БГ
Автор: Mogila   
Дата:   06-07-12 11:36

Някой купувал ли си е камера на 0 кадъра?

Отговори на това съобщение
 Re: За търговците в БГ
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   06-07-12 11:37

Ако сте обърнали внимание, на стикерчетата, които запечатват кутията пише "Не приемайте, ако са скъсани". Редно е да си платиш, да ти отворят кутията при теб, да си пробваш сам стоката преди да ти подпечатат гаранционната карта. Преди това си пробвай мострата на воля за да избереш. Така е в нормалните държави.

Отговори на това съобщение
 Re: За търговците в БГ
Автор: chukov   
Дата:   06-07-12 11:38

Аз съм правил първи кадър 2 пъти за питащите

Отговори на това съобщение
 Re: За търговците в БГ
Автор: deathzone   
Дата:   06-07-12 11:42

Моят Никон беше на 4 кадъра и беше запечатан фабрично с лепенка. И какво да го върна ли?[smilie10]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »