Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 За търговците в БГ
Автор: bioma   
Дата:   06-07-12 01:38

Обадих се да поръчам 5DMK3 в един от големите магазини в БГ. Едиственото ми условие беше, че искам тяло на 0 /нула/ кадъра -непипано, нещракано от неизвестна ръчичка!

Обещаха да потърсят такова тяло някъде в страната, оставих номер за контакт. Разбира се никой не ми звънна даже да ми откаже поръчката. Смятате ли това за нормално?

Отговори на това съобщение
 Re: За търговците в БГ
Автор: pefoto01   
Дата:   06-07-12 02:18

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За търговците в БГ
Автор: kjey   
Дата:   06-07-12 08:26

И какъв е проблема, ако тялото е на 5 или 10 кадъра?[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: За търговците в БГ
Автор: джъмбо   
Дата:   06-07-12 09:22

гледам в магазините за обувки се случва един чифт да се пробва от няколко души, но все пак последния дето е пробвал и са му паснали си ги взема....

странна ми е манията да ти е на 0 кадъра

то чистак бърсак кола като вземаш е на от 30 до 200 км пробег [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За търговците в БГ
Автор: valen_tin   
Дата:   06-07-12 09:30

явно снимка номер 1 винаги излиза шедьовър [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: За търговците в БГ
Автор: chukov   
Дата:   06-07-12 10:04

Не сте прави да иронизирате момчето

Преди няколко години купувам в София тяло 5Д "чисто ново" от голяма и известна търговска верига, дето не е Метро и Техномаркет [smilie3]

Свалят тялото от щанда. Не е запечатана кутията. Очевидно е пробвано "няколко пъти"

Както и да е. Работи.
Купувам го и заминавам да снимам по морето.
На втория ден спря да работи и започна да хвърля грешка с номер, който не мога да цитирам точно в момента.
Обадих се на Зентекс и той каза веднага да го връщам в магазина.

Стана скандала, щото моя шеф побесня, и полека лека си признаха, че били изснимали само един банкет с него ??????!!!!!!!!

Тялото струваше близо 5 бона.

Е?
Ами ако нямахме връзки?
Гаранционни сервизи, ремонти и прочее глупости.

Тъй че е прав младежът



Публикацията е редактирана (06-07-12 10:04)

Отговори на това съобщение
 Re: За търговците в БГ
Автор: geniusloci   
Дата:   06-07-12 10:19

По-скоро защо не са ти се обадили, но... като цяло - вносителя ако няма повече на склад, отколкото държат търговците (т.е. целия му склад е при тях), няма да ти намерят без допълнително време за доставка.

Отговори на това съобщение
 Re: За търговците в БГ
Автор: джъмбо   
Дата:   06-07-12 10:23

чуков
и 10000% нов да беше го взел пак щеше да направи тая грешка след... да речем 500 кадъра които онея са заснели... така че недей да го даваш за пример

Отговори на това съобщение
 Re: За търговците в БГ
Автор: chukov   
Дата:   06-07-12 10:24

Джъмбо, знаеш ли докато са го правили дали не са го оттървали?

Отговори на това съобщение
 Re: За търговците в БГ
Автор: джъмбо   
Дата:   06-07-12 10:30

познава се като е падал...
а дали обувките дето пробваш преди теб не ги е пробвал някой с гъбички....

манията за камера на 0 не я разбирам.. когато ми се е налагало да слагам нещо на витрина винаги съм пробвал дали работи... а пробата с включване само не става...

всъщност всеки луд с номера си какво съм се захванал и аз... я да слеза да си взема един радлер

Отговори на това съобщение
 Re: За търговците в БГ
Автор: mugen   
Дата:   06-07-12 10:32

Джъмбо камерата не е кола или обувка, най-нормалното нещо е да я получиш неразопакована на 0 кадъра след като плащаш куп пари. [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: За търговците в БГ
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   06-07-12 10:35

Джъмбо, внимавай радлер-а да не е използван [smilie8] . Е, или поне да не са пили много от него [smile]

Иначе по темата - едва ли са проблем едни 10-20 кадъра или дори малко повече, правени от клиенти разглеждали тялото. Джъмбо е напълно прав, защото някой може да е изтървал тялото и като го слага на полицата в магазина - тоест лошото може и да е станало въпреки че е на 0 (словом: нула) кадъра [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: За търговците в БГ
Автор: sirkhann   
Дата:   06-07-12 10:37

6 хилки, да бъдем по-конкретни [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: За търговците в БГ
Автор: джъмбо   
Дата:   06-07-12 10:40

викаш колата струва малко и си е нормално да е на 200 км поне????

Отговори на това съобщение
 Re: За търговците в БГ
Автор: deathzone   
Дата:   06-07-12 10:50

Хората имат странни "желания" и понякога психолозите са прави като казват, че 80% от населението страда от разни мании.

Отговори на това съобщение
 Re: За търговците в БГ
Автор: mitkomitashki   
Дата:   06-07-12 10:59

Напълно нормално е електрониката да е неизползвана, когато я купуваш нова.

Иначе примера с автомобила никак не е коректен!
Напълно нормално е новият автомобил да е на няколко километра(ама малко)!
Все пак докато стигне примерно от Япония,
до дилъра в Горно нанадолнище, се движи и на самоход!

Не знам какво искате, ама аз също мразя някой скапаняк да ми е
барал техниката преди мене!!!!!!!!!!! Купувам нещо ново и искам
да е ново! Иначе щях да си взимам втора употреба, а не ново.
Защо плащам толкова пари??



Публикацията е редактирана (06-07-12 11:00)

Отговори на това съобщение
 Re: За търговците в БГ
Автор: Mogila   
Дата:   06-07-12 11:07

Добре де, има ли апарати на 0 кадъра? Като излизат от фабриката не ги ли тестват поне със 5-10 кадъра? Или като го тестват го нулирват[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: За търговците в БГ
Автор: jivkojj   
Дата:   06-07-12 11:13

Колите, поне някои могат да се нулират еднократно. Направено е ако колата се е движила на ход до дилъра, да могат да я дадът на клиента на 0КМ. А естествено, че всяка кола се тества, преди да я получи клиента. Предполагам е нещо подобно и с апаратите.

Отговори на това съобщение
 Re: За търговците в БГ
Автор: pepi34   
Дата:   06-07-12 11:15

"мразя някой скапаняк да ми е барал техниката"

Че ти как определи , че е скапаняк? Ти си пич а другите са скапаняци ли? Жена ти или гаджето преди да я вземеш, знаеш ли колко и какви скапаняци са я ползвали и барали?!?

Нищо лично срещу желанието на автора, но 10 или 20 кадъра наистина не са проблем, добре е да имаме реални желания. Защото е напълно възможно същия тоя автор, щом има такова желание , да е обиколил по магазините и да си е пощтракал малко преди да се реши да даде такава крупна сума. Даже си мисля, че едва ли ще даде такава сума, без да е щтракал. Но това дето е щтракал да си седи фира за търговците, а за него девствено. Понякога е добре да мислим реално и желанията ни да са коректни и рални. Не искам да обидя автора, не зная дали точно такъв е случая, но от общи наблюдения мога да кажа, че 90% от българския клиент е нагъл и безочлив, с неясни желания. Да има и изключения и изключенията страдат заради останалите. Жив пример е случката с отдаването на техника под наем и преустановяването на отдаването.

Отговори на това съобщение
 Re: За търговците в БГ
Автор: didesignbg   
Дата:   06-07-12 11:32

Продукт, който идва в запечатана със стикер кутия и стикера е разрушен, не е нов, а мостра. Дали клиента трябва да си купи мостра и на каква цена е съвсем друга тема.
Човекът съвсем с право си иска нов продукт и това няма нищо общо с броя кадри.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: За търговците в БГ
Автор: bard   
Дата:   06-07-12 11:34

Ама аз едно не мога да разбера, защо търговците дават на всеки влязъл в магазина изобщо да тества дадена камера?
Какво има да и тества, да не е орязана демо версия с 1мп по-малко, или...[smilie11]
При наличието в нета на толкова ревюта, кадри в пълна резолюция - жпези, ролове и т.н...[smilie11]
Да не говорим, че си има хора без работа и ходят и си тестват ей така за спорта всеки излязъл нов модел, а после същите тези реват по форуми, че камерата им била на 100-200кадъра рийш ли.
Не визирам никой в темата, ама...[smilie23]

Тестваш след като вече я купуваш на място дали работи и т.н.


Отговори на това съобщение
 Re: За търговците в БГ
Автор: Mogila   
Дата:   06-07-12 11:36

Някой купувал ли си е камера на 0 кадъра?

Отговори на това съобщение
 Re: За търговците в БГ
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   06-07-12 11:37

Ако сте обърнали внимание, на стикерчетата, които запечатват кутията пише "Не приемайте, ако са скъсани". Редно е да си платиш, да ти отворят кутията при теб, да си пробваш сам стоката преди да ти подпечатат гаранционната карта. Преди това си пробвай мострата на воля за да избереш. Така е в нормалните държави.

Отговори на това съобщение
 Re: За търговците в БГ
Автор: chukov   
Дата:   06-07-12 11:38

Аз съм правил първи кадър 2 пъти за питащите

Отговори на това съобщение
 Re: За търговците в БГ
Автор: deathzone   
Дата:   06-07-12 11:42

Моят Никон беше на 4 кадъра и беше запечатан фабрично с лепенка. И какво да го върна ли?[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: За търговците в БГ
Автор: bioma   
Дата:   06-07-12 11:42

Едва дали трябва да отида на психиатър заради тази "мания".
Сравненията с коли, обувки, радлер или отрова за мишки не е уместна.

Отговори на това съобщение
 Re: За търговците в БГ
Автор: PolarBear   
Дата:   06-07-12 11:57

Автор: didesignbg
Дата: 06-07-12 11:32

Продукт, който идва в запечатана със стикер кутия и стикера е разрушен, не е нов, а мостра. Дали клиента трябва да си купи мостра и на каква цена е съвсем друга тема.
Човекът съвсем с право си иска нов продукт и това няма нищо общо с броя кадри.

...............................

Автор: fast_eyebrow
Дата: 06-07-12 11:37

Ако сте обърнали внимание, на стикерчетата, които запечатват кутията пише "Не приемайте, ако са скъсани". Редно е да си платиш, да ти отворят кутията при теб, да си пробваш сам стоката преди да ти подпечатат гаранционната карта. Преди това си пробвай мострата на воля за да избереш. Така е в нормалните държави.

................................

Това дотук е най-точно казано.



Всеки има право да търси нова стока. Мострата се продава или накрая, когато някой се съгласи да я вземе защото друга бройка вече няма, или се продава на намалена цена, или и двете. За 5Д Мк3 реално е възможен (засега) само първият вариант. При нашите търговци (по-точно при нашия малък пазар) съвсем закономерно всички бройки в търговската мрежа се оказават "последни" защото толкова са били доставени. С малки изключения, може би.

Аз бих купил такова тяло на 200-300 кадъра. Защото си давам сметка за това, което написах по-горе. Но не бих купил по-евтино тяло така, защото от тях се очаква да има повече. А темата не е да съветваме кой какво да купува, а да си припомним тъжната истина, че в глобалния свят на малките пазари е отредена незвидна роля. И още, че нашите търговци рядко постигат стандартите за дейността си; в случая поне трябваше да отговорят на потенциалния клиент.

И да, купувал съм цяла безогледална система на 0 (нула) кадъра.

Отговори на това съобщение
 Re: За търговците в БГ
Автор: otvorenia   
Дата:   06-07-12 12:33

Абе да попитам,понеже става въпрос за 5Д3 за броя на кадрите. Освен в сервиз или при Зенткс няма как да ги видите. Ако знаете някоя програма кажете. С еосИнфо не става.

Отговори на това съобщение
 Re: За търговците в БГ
Автор: didesignbg   
Дата:   06-07-12 12:38

http://www.eoscount.com/

Отговори на това съобщение
 Re: За търговците в БГ
Автор: pmartinov   
Дата:   06-07-12 12:49

bard


[smilie24] [smilie24] [smilie24]


След като една камера се плати,собственика и може да си я тества колкото и както си иска !


Ако търговците искат да убедят клиента в качествата на камерата това трябва да става с тестов апарат,а не с нов в противен случай цената му трябва да бъде различна от тази на нов .


Отговори на това съобщение
 Re: За търговците в БГ
Автор: compur   
Дата:   06-07-12 12:51

и ръководствата на съответния език да ги поставят в завода, а не на местния пазар, че... нарушава се лепенката! и като ги внасят от япония, която си е направо страна от евро съюза, митничарчетата да не са такива тарикати и да отварят кутиите... [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: За търговците в БГ
Автор: j_mironski   
Дата:   06-07-12 12:51

странно до сега съм си купувал 4 чисто нови апарата от различни марки и всички са били на 0 кадъра

Отговори на това съобщение
 Re: За търговците в БГ
Автор: compur   
Дата:   06-07-12 14:02

ето - имаме късметлия! а вие се оплаквате! [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За търговците в БГ
Автор: SLR   
Дата:   06-07-12 14:07

Аз пък мразя като си купя вестник и някой да го прочете преди мене[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: За търговците в БГ
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   06-07-12 14:15

compur, то не е до късмет. Той Миронски като влезе в магазин, извиси ръст и погледне строго и страшно, никой не смее да му дава използвана стока [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: За търговците в БГ
Автор: 4i4o-Joro   
Дата:   06-07-12 14:18

купувал съм нови 2 сапунерки и два ДСЛР,
не съм ги проверявал на колко кадри са били като нови,
но всички бачкат все още [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: За търговците в БГ
Автор: mitkomitashki   
Дата:   06-07-12 14:46

Последните ми 2 DSLR-а бяха на 0 кадъра и никой не си беше правил тестчета с тях [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: За търговците в БГ
Автор: uri64   
Дата:   06-07-12 14:47

Кой каквото ще да си приказва НОРМАЛНОТО положение е следното:

1) Трябва да има мострен модел, така че желаещите да могат да пробват как се държи стоката, как им стои в ръцете и т.н И ЕДНОВРЕМЕННО с това
2) Когато си купуваш камерата ТРЯБВА кутията да не е отваряна и ти да можеш да си я отвориш ако искаш да тестваш конкретния апарат там на място след като си готов да го платиш

Всичко друго е ДРЪН-ДРЪН и неможещи или неразполагащи с достатъчно ресурс търговци. Това, че родната БГ картинка е изкривена и извратена не означава, че изкривеното и извратеното трябва да са норма. [smilie24]

И да обобщя - нормалното и правилното е 1+2 а останалото е само МРЪН-МРЪН, ДРЪН-ДРЪН и ЧАТЛА-ПАТЛА-КАЙ-НА-НА.

Тенкю пийпъл [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: За търговците в БГ
Автор: deathzone   
Дата:   06-07-12 14:53

И ако се откаже, да речем следният пример. Гошо отива и си купува камерата, снима и се отказва и вместо това си купува по-висок клас? Какво правим с Гошо? Да го наеб.м дружно ли? Знаеш ли колко много има такива заблудени клиенти? Десетки са.

Отговори на това съобщение
 Re: За търговците в БГ
Автор: GenaDP   
Дата:   06-07-12 14:56

И да обобщя - нормалното и правилното е 1+2

Ами при такива претенции да се беше родил отвъд океана. Ама и да улучиш Северна Америка, че има и Южна...

Отговори на това съобщение
 Re: За търговците в БГ
Автор: didesignbg   
Дата:   06-07-12 14:58

И дай заради заблудения Гошо да нбутаме Пешо. Ами Стоян дето му трябвало да снима бала на щерката и си го изснимал и върнал?
Хайде няма нужда, всяка голяма верига има цени на които разпродава мострите и върнатите апарати. Амазон например имат програма Амазон уеърхаус, където се продават точно такива апарати, на доста по-различни цени от новите. Технополис като тръгнаха да си разчистват мострите от Сони некс ги пуснаха на ~60% от цената, като обясняваха ясно на клиента, че ще получи мостра.
Дали ще има отстъпка това си е политика на фирмата в която аз не се меся, но е супер тъпо да не кажеш на клиента, че това е мостра. Още повече да му набуташ апарат дето някой го е върнал.

Отговори на това съобщение
 Re: За търговците в БГ
Автор: deathzone   
Дата:   06-07-12 15:06

Ние говорим за 1-10-15 кадъра. Не дай да на снимам 5 сватби и да го върна. Става въпроса за няколко кадъра, не стотици.

Отговори на това съобщение
 Re: За търговците в БГ
Автор: bard   
Дата:   06-07-12 15:08

Е не е ли логично Гошо "като дава една камара пари" да знае за какво ги дава, а не да се чуди и да се мае в магазина кое да избере, да тества, мери пиксели, кЬори се в картинки на 100% цял ден в магазина[smilie11]
Бе кво се учудвам, хора всякакви...


Отговори на това съобщение
 Re: За търговците в БГ
Автор: deathzone   
Дата:   06-07-12 15:12

Разбира се, че е логично и изведнъж Гошо размисля и вместо да си купи 60Д си купува 7Д. И в магазина остава едно 60Д с 5 кадъра. И идва Киро и казва не го искам. Ползвано е. Смешно е просто и нелепо. Става въпрос за кадри, които се броят на пръстите на ръката ми.

Отговори на това съобщение
 Re: За търговците в БГ
Автор: hotsnail   
Дата:   06-07-12 15:21

@uri64 [smilie24] [smilie24] Супер добр еказано.

Аз така си купих и двата Сони НЕКС-а от Сони Център ЦУМ.

7-цата хората не бяха я виждали в интерес на истината. Разглеждахме я заедно. Още не бяха отворили мострата.

ама за това не ходете при Пешо начинаещия търговец да купим камерка на полу черно...ми отивате в Сони Центъра или Амазон.де



Публикацията е редактирана (06-07-12 15:23)

Отговори на това съобщение
 Re: За търговците в БГ
Автор: didesignbg   
Дата:   06-07-12 15:21

Нито е смешно, нито нелепо. Този апарат е мостра, това му е предназначението да се пробва. Избор на магазина е дали да имат мостри и как ще ги продават след това. Не е нормално да се продават мостри вместо нови продукти. Още по-малко можеш да знаеш дали един човек е снимал, или сто.
Самият аз съм купувал мостри, просто преценил съм че за мен не е проблем, но не бих обвинил човек, които иска нов продукт. Смятам, че е нормално да го получи.

Отговори на това съобщение
 Re: За търговците в БГ
Автор: detlene   
Дата:   06-07-12 15:22

Аз имах подобно случка когато си купих камерата. Свалиха я витрината защото беше последна бройка. Казах си "Ок. Няма проблем." Беше ми ясно, че ще е на някакъв брой кадри, все пак хора са идвали, тесвали и т.н. Не ми се чакаше неопределено време за нова бройка, пък и 100-200 кадъра, голяма работа. Когато се прибрах вкъщи обаче установих, че камерата е на повече от 400 кадъра. Установих също, че ремъка е слаган, което не е нужно за камера стояща на витрината. Т. е. камерата е изнасяна от магазина, а от там какво е преживяла не мога да знам. Обадих се, където беше необходимо и камерата ми беше сменена. Новата камера беше на 6 кадъра, което намирам за напълно нормално. И на 100 да беше пак нямаше да се притеснявам. Но все пак на ремъка имаше ясни следи от ползване.
Както и да е. Проблема беше разрешен възможно най-бързо. Все пак намирам подобен случай за неуважителен и неетичен спрямо мен като клиент. Да не говорим времето и нервите загубени в притеснения, звънене по телефони и т. н. Все пак, за да купя такава камера ми е струвало доста усилия, труд и лишения. Не съм квалифициран да установя повреди или възможни неприятности от евентуално ползване. И като купувам нещо от магазина, за което година съм спестявал, очаквам да съм първия собственик.
Повече няма да си купя камера от този магазин, независимо от това, че ми харесва.

Отговори на това съобщение
 Re: За търговците в БГ
Автор: chukov   
Дата:   06-07-12 15:22

Вижте какво
когато се дават 6 бона, кутията искам да си я отворя аз и да видя тяло на 0 кадъра

Останалото са измислици, премислици

Отговори на това съобщение
 Re: За търговците в БГ
Автор: bard   
Дата:   06-07-12 15:33

Ми за тая цел си има консултанти, на които им се плаща, не на всякъде си разбират от работата, ама пък ако Гошката съвсем незнае какво иска, някой друг трябва да му помогне.
Значи дай да тестваме всичко де що има, ама моя като го купя да е неразпечатван[smilie18]
Бг пазара е доста свит, че да могат търговците да имат мостра от всеки модел, за да може Гошката да си щтрака на воля.


Отговори на това съобщение
 Re: За търговците в БГ
Автор: cameraman   
Дата:   06-07-12 15:35

За това се ползват мострите... пробвал си, решил си какво искаш да купиш, ....плащаш и сега е ред да си отвориш пакетчето, да видиш дали вътре няма тухличка... В нормалните страни пакетите са запечатани и са наредени по няколко от модел на рафта... Ако си Българче и искаш да направиш далаверка, можеш да питаш колко процента отстъпка ще ти направят, ако ги отървеш от мострата... колко ще струва с гаранция... и колко без гаранция...Въпрос на добра воля от страна на клиента е дали ще си купи пробваните обувки/камера/ или ще си поръча да му донесат от склада... Нормално е търговеца да ти достави стоката по каталожен номер, без дори някой да я е виждал вън от склада...
Търговците в България донякъде сами са виновни, че потребителите не желаят да купуват от тях, а чакат някой да донесе скъпата техника отвъд океана. Ако не беше така, всички щяха да си купуват нормално от магазина, с гаранция и фактури. и нямаше в магазините да има по една налична бройка и за гледане, и за пробване, и за купуване... Ама... те и политиците ни такива....
като търговците... и като камерите... и за гледане, и за пробване... и за купуване...

Отговори на това съобщение
 Re: За търговците в БГ
Автор: deathzone   
Дата:   06-07-12 15:36

Пак ви давам пример, явно не четете. Или не искате да разберете. В Магазина има мостра на 60Д, Гошо го държи и щрака. И казва искам такъв апарат. Цак на 60Д и го тестват пред него. През това време докато купувача си чака апарата, той почва да си играе с 7Д. Дават му "бъдещият апарат" негов 60Д и го гледа тъпо. Щрака, ама кефа му е минал и вика искам 7Д. И този апарат се прибира обратно. А господин Чуков няма до получи никога апарат на 0 кадъра "девствен" най-малкото, защото преди да напусне магазина трябва да бъде тестван пред клиента, че му е продадена изрядна техника. И ще е поне на 1 кадър. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: За търговците в БГ
Автор: vladihg   
Дата:   06-07-12 15:36

Не е важно какво клиента иска в БГ, а как търговеца да пробута проблемната стока с идеята, че огромна част от потърпевшите няма да им се занимава с разправии...


И на мен са искали да ми пробутват "мостри" че и с козметични дефекти с обяснението, че били последна бройка... А вида на кутиите показваше явно, че не само са били мостри, ами и са въргаляни по сервизи и къде ли не още...[smilie23]


Девиза като цяло е "Пре...би клиента."

Отговори на това съобщение
 Re: За търговците в БГ
Автор: Батко   
Дата:   06-07-12 15:36

5 DSLR-a съм купувал до този момент:

2 от синтезиса на 0 кадъра.
2 от и-бей: единия нов на 0 кадъра, другия ползван на 7-8000 кадъра.
1 от базара на 0 кадъра.

Никой не може да ме накара да купя нов апарат с кадри повече от нула! Магазини - бол!

От горе-споменатия магазин реших веднъж да купя сапунерка, но видях че кутията е вехта, а като сложихме батерията апарата не тръгна и почнаха да ме уверяват, че новите батерии нямали заряд и трябва да се зареди. Аре чао!

Абе, chukov е изчерпал темата:
когато се дават 6 бона, кутията искам да си я отворя аз и да видя тяло на 0 кадъра [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: За търговците в БГ
Автор: uri64   
Дата:   06-07-12 16:12

GenaDP написа:

> И да обобщя - нормалното и
> правилното е 1+2

>
> Ами при такива претенции да се
> беше родил отвъд океана. Ама и да
> улучиш Северна Америка, че има и
> Южна...


Хех, явно си представител на групата "неможещи или неразполагащи с достатъчно ресурс търговци", съдейки по реакцията ти.

Да, имам претенции след като идвам с парите си и си плащам до стотинка, държа да мога да си огледам и пробвам стоката и като реша да си я купя - да ми е неразпечатана. След като си плащам цената и с включеното ДДС, държа да ми е придружена с изискваните от закона преведени ръководства и да се покрива от посочения в закона гаранционен срок и ако нещо и има да мога да си я върна както е посочено в закона или да ми я заменят или да ми я сервизират, а не да чакам да ми я пращат в някакви извън-морски сервизи щото те видите ли нямат база условия и специалисти.

Имам и по-голяма претенция - искам щом съм си купил техниката НОРМАЛНО извън БГ и имам съответните документи - у нас да ми се признава световната или европейска гаранция.

Защо търговеца да може да очаква от мен да си платя до стотинка, а аз да не мога да очаквам да си получа стоката неразпечатана?????

И да, заради създадената от мислещи като теб изкилиферчена БГ действителност, когато мога си задоволявам претенциите, купувайки отвъд океана, като при това си плащам данъците и таксите.

Пък ти си дрън-дрънкай и мрън-мрънкай в твоето магазинче[smilie24]

Те и на динозаврите ледниковия период им е бил виновен, че измрели [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За търговците в БГ
Автор: kaiser.soze   
Дата:   06-07-12 16:25

Автор: bard
Дата: 06-07-12 11:34

Ама аз едно не мога да разбера, защо търговците дават на всеки влязъл в магазина изобщо да тества дадена камера?


наистина не разбираш, предполагам, че и не можеш. Сериозният търговец на камери си има една с която клиентите си "играят" и ако им пасне си купуват запечатана на 0 кадъра. Едно е четене на ревюта, друго е ръка да пипне. Като дойде време да се отърват от камерата, пишат, че е екс дисплей , пускат я със 30% отстъпка, и все се намира някой да я купи. Така е в сериозните магазини.

Отговори на това съобщение
 Re: За търговците в БГ
Автор: detlene   
Дата:   06-07-12 16:31

uri64 [smilie24] Именно.
За моя радост не сме времето преди 30 години, когато имаше само Кореком.
Като не ме устройва един магазин, отивам в друг. Ако не ме устрои нито един магазин в страната ми, ще си купя стоката отвън.
Пък нека някой опява, че съм си харчел парите навън, подпомагайки чужда икономика.
Ситуацията е двустранна. Ако нямам коректното обслужване на едно място, ще си намеря такова на друго. И ще похарча трудно изкараните и спестени пари, там, където обслужването е безупречно.

Отговори на това съобщение
 Re: За търговците в БГ
Автор: dd5   
Дата:   06-07-12 16:46

kaiser.soze ,


за по горния ти пост-човека хем разбира, хем може [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: За търговците в БГ
Автор: bard   
Дата:   06-07-12 16:54

kaiser.soze ти в коя държава живееш?

Отговори на това съобщение
 Re: За търговците в БГ
Автор: hotsnail   
Дата:   06-07-12 17:09

@deathzone примера ти е спер тъп. Какво ще стане в Била ако си вземеш кифла и докато излизаш на касата искаш банани, ама вече си наръфал кифлата...ми много ясно плащаш двете.

Та и твоя слуай е така.

Ама ти тръгваш от постановка "търговеца да пробва дали ти продава добра стока". Търговеца няма право да я отваря стоката освен ако не иска да ми направи отстъпка. Клиента отваря стоката. Пише го на всички кутии с електроника. Глупави ли сте не мога да разбера.

На всяка кутия на Сони пише - "Върни стоката ако печата е реазрушен!" т.е. клиента проверява печата и той след като е платил го чупи!!!

търговеца няма право да отваря кутията ан стока дето и иска пълната цена. Всички други стоки са демонстрационни артикули и следва да се преоценят.

Отговори на това съобщение
 Re: За търговците в БГ
Автор: GenaDP   
Дата:   06-07-12 17:10

Да, имам претенции след като идвам с парите си и си плащам до стотинка, държа да мога да си огледам и пробвам стоката и като реша да си я купя - да ми е неразпечатана.

И обувките ли така си купуваш? [smilie5]

Апропо, при мен над 80% от стоката идва незапечатана от производителя. И кво правим в такива случаи? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: За търговците в БГ
Автор: hotsnail   
Дата:   06-07-12 17:11

Гена къде точно купуваш сони илии Канон не запечатани? Явно са 2-ра ръка. Аз кутийте дето съм виждал всички са запечатани!!!

Отговори на това съобщение
 Re: За търговците в БГ
Автор: kaiser.soze   
Дата:   06-07-12 17:16

kaiser.soze ти в коя държава живееш?

това какво общо има с темата?

Отговори на това съобщение
 Re: За търговците в БГ
Автор: GenaDP   
Дата:   06-07-12 17:23

@hotsnail:
Не иде реч за фотоапарати.
Но наскоро си купих 40-150 на Олимпус, от Великобритания - ни лепенка на кутията, ни дявол. По тукашните съждения излиза, че са ме прекерели, да взема да го връщам, а? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: За търговците в БГ
Автор: detlene   
Дата:   06-07-12 17:27

Всякакви аналогии с покупки коли, банички, обувки и вестници са неуместни. Това са различни продукти, на различна цена, за различна експлоатация и с различен амортизационен живот.



Публикацията е редактирана (06-07-12 17:29)

Отговори на това съобщение
 Re: За търговците в БГ
Автор: bard   
Дата:   06-07-12 17:33

Ами има.
По горе съм писал за бг пазара.
И никъде не съм казал, че не трябва да го пипнеш дори.
Във въпроса ми ключовата думичка е ВСЕКИ, защото буквално на всеки му се дава да си "играе".
Аз лично никога няма да отида с идеята, че няма да купувам, ами само да си тествам.
Знам какво искам отивам плащам и тествам.
Друг е въпроса, че някой само си тестват, отиват в единия, правят пазарлъци в другия и след тва купуват от чужбина.
Колко тела висок клас се внасят в бг и се продават, че да може сериозните магазини, както казваш да имат мостра от всеки един модел?
Какво става ако всеки, който влезе иска да щтрака?
Аз съм дал 8 бона за ново тяло в БГ и изобщо не съм го проверил на колко кадъра е.
Претенции...

Отговори на това съобщение
 Re: За търговците в БГ
Автор: bOzo   
Дата:   06-07-12 17:38

До сега всичко, що съм купил от Профайлд е било на 0 (нула) кадъра. Камери, обективи, светкавици и аксесоари съм отпечатвал лично. Това, дето е седяло по витрини и изложения трябва да се продава като "мостри" и да е изрично упоменато. А това с тялото, дето го продават като ново след един банкет снимане са типично евтини селски номерца...

Отговори на това съобщение
 Re: За търговците в БГ
Автор: geniusloci   
Дата:   06-07-12 17:39

написа:

> Всичко друго е ДРЪН-ДРЪН и
> неможещи или неразполагащи с
> достатъчно ресурс търговци. Това,
> че родната БГ картинка е изкривена
> и извратена не означава, че
> изкривеното и извратеното трябва
> да са норма. [smilie24]

Родната, родната, ама дилърската отстъпка на Nikon е 5-6%, ега не събереш скоро за мостри от всичко с подобни печалби. При Канон, съдейки по цените в Поликомп преди време - също е малка печалбата. Още повече - като вземат един от вносителя, няма втори наличен за клиенти, които искат неразпечатан. Та хубаво с примери от Амазон, но там продават мааалко повече, отколкото тук се купува.

Пак да кажа - няма против искането на човека, обяснявам защо няма, обаче. Категорично не съм съгласен обаче мострите (или единствените налични) в магазина да ходят под наем някъде, нелепо е.



Публикацията е редактирана (06-07-12 17:39)

Отговори на това съобщение
 Re: За търговците в БГ
Автор: uri64   
Дата:   06-07-12 17:45

kaiser.soze написа:

> Като дойде
> време да се отърват от камерата,
> пишат, че е екс дисплей , пускат я
> със 30% отстъпка, и все се намира
> някой да я купи. Така е в
> сериозните магазини.


В тази връзка давам един конкретен пример с един от двата най-известни търговеца на фото техника в БГ:

Няколко пъти ми се наложи да взема под наем един и същ никонски обектив и накрая любезното момиче ми каза - "Толкова пъти го вземате този обектив, защо не вземете да си го купите?"
И аз казвам, добре да си го купя, но от този обектив нямате бройки и е само тази която давате под наем? На което ми отговарят, че няма проблем да ми продадат точно тази бройка. Аз също нямах против да я взема, но се оказа че от мен се очаква да платя цената за чисто нов обектив, а този беше даван под наем в продължение на месеци...
Е, питам как изглежда тази практика на фона на продажбата тип "екс дисплей" "отворена кутия" и т.н?

И всъщност защо спорим в тая тема? На всички ни е ясно как ТРЯБВА да бъде.
И всички знаем, че в една не малка част от света нещата стоят точно по този начин. Няма нищо лошо в това да искаме и да очакваме и у нас да е така...нещо повече - в правото сме си да го искаме и да го очакваме.

Отговори на това съобщение
 Re: За търговците в БГ
Автор: burningice   
Дата:   06-07-12 18:06

Купувал съм ДСЛР от технополиса, беше на 300-400 кадъра.

Отговори на това съобщение
 Re: За търговците в БГ
Автор: GenaDP   
Дата:   06-07-12 18:42

И всички знаем, че в една не малка част от света нещата стоят точно по този начин.

Но явно ти не осъзнаваш, че живееш в другата част...

Отговори на това съобщение
 Re: За търговците в БГ
Автор: vikitovikito   
Дата:   06-07-12 20:02

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За търговците в БГ
Автор: uri64   
Дата:   06-07-12 22:56

GenaDP написа:

> И всички знаем, че в една не малка
> част от света нещата стоят точно
> по този начин.

>
> Но явно ти не осъзнаваш, че живееш
> в другата част...

Е, ако всички сме с ТВОЕТО мислене, ТУК никога няма да стане като ТАМ...за щастие обаче НЕ сме.. Ти си продължавай както си знаеш - дрън-дрън, мрън-мрън...пък ние ще си "задоволяваме претенциите" ОТКЪДЕТО можем https://photo-forum.net/joro/emoticons/457.gif

Отговори на това съобщение
 Re: За търговците в БГ
Автор: GenaDP   
Дата:   06-07-12 23:16

пък ние ще си "задоволяваме претенциите" ОТКЪДЕТО можем

Е ти сигурно имаш мерак и заплатата ти да е като на тея в оная "немалка част от света". Обаче гледай докато си задоволяваш тоя мерак да не те пипнат...

Отговори на това съобщение
 Re: За търговците в БГ
Автор: hotsnail   
Дата:   06-07-12 23:32

Гена какво да гледа...Амазона и ибея са:

1. по-евтини в повечето случаи (с редки изключения)
2. по-коректни
3. по-бързи
4. с по-широк асортимент

Местните търговци предимставата дето имате са:

1. Има как да се види на живо
2. Може да давате под наем преди да се купи
3. Можете да имате добро отношение/връзка с клиента

Като чета как пишеш на Юри...ми №3 отпадна. №2 и то замина. №1...ми добре ама само шоуруми ли ще правите ако ходим да гледаме пък пазарим от Немско?

Сега за по гоелми неща и по-специализирани и не чак толкоз скъпи сигурно ще има полза от магазин. В Бостън исках да ида до фото магазин и отидох до Calumet (известни са горе долу..) и какво да ти кажа - само аксесоари - дрехи, чанти, палатки, ботуши, бленди, отражатели, стативи и такива.

Пукнат апарат и обектив нямаха. Пукнат филтър нямаше. По специализирани като софт боксове и бюти дишове нямаше.

Та като гледам и Вие натам сте тръгнали. Ти и Динафоса сте дори по напред.

Ама за това какво може да продавате е ок. Щото явно - Асортимента беден; Нови неща не се продават - явно предимно 2-ра ръка малко ползвани по банкети, разходки и т.н.. Цените като за 2-ръка малко завишени.

Няма да се повтарям какво очаквам да стане на БГ пазара. Ако искаш потърси ама явно е накъде върви влака.

PP За доходите радвайте се ако взимат хората...щото и ще харчат.



Публикацията е редактирана (06-07-12 23:39)

Отговори на това съобщение
 Re: За търговците в БГ
Автор: anaconda73   
Дата:   06-07-12 23:43

Преди година си купих а55 от официалния внисител. Трябваше да чакам около 2 месеца да дойда бройка у нас, защото машината тъкмо беше обявена в продажба. Молбата ми беше, като дойде апарата, да ми се обадят, но аз лично да си отворя кутията. Всияко беше наред, но ги бях предупредил, че няма да го купя, ако са ме "изпреварили" с разопаковането.


Отговори на това съобщение
 Re: За търговците в БГ
Автор: GenaDP   
Дата:   06-07-12 23:50

Че като има Амазон и ибей, що ревете с/у българските търговци? Пазарете си от щатско или от западна Европа, и бъдете щастливи. Някой да ви насилва да купувате от Бг?

Отговори на това съобщение
 Re: За търговците в БГ
Автор: hotsnail   
Дата:   07-07-12 00:12

Gena аз и това правя в повечето случаи. Освен ако не е нещо от сони център или от нещата дето с Динафос продавате...дори не поглеждам дали го има в БГ.

Идеята е ако тука ако може да дадем идеи какво липсва и какво би помогнало. Ама явно надежда няма голяма.

Последния ми опит бе да си купя филтърче от тук...ми познай...няма 49мм УВ филтри в София. Маса магазини, плащат заплати на "консултанти". За три месеца не разбраха какви филтри ми трябват и ..си поръчах от немско (хем там ги правят). Пък не е малко за 100-тина евра си купих 3 стъклени филтри 007. Такива дори няма в менюто на он лайн магазините в БГ. За какво дори говоим на тия теми.

Ясно ми е, че е зор при търговците. То само B+W ако трябва добре да заредиш са едни 20-тина вида филтри по 15-тина размера т.е. 300. Сложи по един, два броя при средна цена 30 евро....дебело. То и в немско със зор намерих точно тоя модел дето дирих. Ясно е какъв е проблема. Със по-скъпите неща е още по-трудно. Пък и с това че хората все пак искат "нови" неразопаковани неща т.е. трябва да си правиш сметката поне 10-15 броя да продадеш да можеш да избиеш мострата. А то май имаше скоро цели месеци и един ДСЛР не можеше да се продаде в БГ. От друга страна сега масовия ДСЛР модел живее 8-9 месеца т.е. от как дойде в магазина до новия модел я има 8 месеца я не. Обявяват следващия и 2-3 месеца на сухо - кой ще купи модела от миналата година....

Ама пак има как да станат някои неща. Може поръчки да се правят по експедитивно....де да знам. Може да има коректност - какво значи снимаме си купона и после продаваме на пълна цена или даваме под наем и после пълна цена...ми не става.

Има бол народ дето английски или немски не знае или няма кредитна карта няма как да пазари от вън или не искат. Та има някакъв пазар по добре да с екултивира и обгрижва вместо..."гледай да не..."

Отговори на това съобщение
 Re: За търговците в БГ
Автор: uri64   
Дата:   07-07-12 01:30

Кириле, напразно се хабиш да му обясняваш...за неговата твърда убеденост "бронебойни патрони няма открити" - не помня това цитат от Вапцаров ли беше или от кой...пак по спомен някой от Славеййковите - Петко ли Пенчо ли бил казал (Сигурно пак за БГ търговец на фототехника) "Ти му въвираш доброто у гъзо, а оно пърда" [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За търговците в БГ
Автор: pepi34   
Дата:   07-07-12 02:05

Хора, спора е излишен. У наше село има една простичка истина, проумейте я най-сетне. В БГ много от търговците не са на ниво, но монетата има 2 страни. Каквито клиентите ни, такива и търговците, такава и търговията. Щото вие навярно си мислите, че БГ клиента е много усвет? Да ама не, нема по гадно животно от БГ клиента. Ако нема пари ще ти извади джегера, ако има ще ти вземе и сърцето. Е да има и изключения, има и пичове, и клиенти и търговци. Ама са малко.Айде сега пиЙте по бира и прекратете безмисления спор. [beer] .

Едит, специално за Автора на темата. Аз съм абсолютно убеден, че знам поне 2 места в БГ от които мога да взема този апарат в запечатана кутия на 0 кадъра. Даже и с отстъпки от цените и то мисля добри. Ако автора все още е сериозен и не си е намерил тяло, нека ми звънне в понеделник един телефон, ще се обадя на едно място и ще проверя. Обаче да намекна, тая така лесно не става, да си приготви бирата предварително!

Отговори на това съобщение
 Re: За търговците в БГ
Автор: da.fo   
Дата:   07-07-12 09:14

А като се продава някой обектив втора употреба тук - 50% пишат , че са избрали много “остра“ бройка измежду няколко. [smilie8] Значи хем искаме да тесваме, хем да ни е на 0 кадъра [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: За търговците в БГ
Автор: geniusloci   
Дата:   07-07-12 11:00

Примерът не е с фотоапарати, но покрай другото хоби (радиоуправляемите модели) съм купувал неколкократно от "гигантските" в сравнение с нашия магазин modelsport.co.uk - последният път две колички не само бяха разпечатвани, но и сякаш някой беше добавял или махал разни неща, съдейки по липсващите или подменени двустранни лепенки и някои части. Та примери има и в други държави, зависи каква е стоката.

В момента съм хванал да правя магазин за едни скъпи, ама скъпи неща за акваристиката. Няма начин с разумна инвестиция, от която се очаква възвръщаемост, да се заредят стоки И мостри, и ако някой очаква неразпечатана стока, няма да стане. Ще бъде разпечатана поне за снимките на продукта. И не, защото се опитвам да мина някого - нямам никакъв интерес от това, напротив, защото искам да пусна реална снимка на продукта и да имам поне базов опит как работи, а не вярвам у нас да се продаде повече от една бройка на няколко месеца. И въпреки това ми е хоби, ще сложа пари в това, защото алтернативата е да поръчваш от сайтове с тон пари доставка и никога да не си виждал реална снимка на продукта.

Сигурно после ще ми е много приятно да прочета как съм измекяр, защото стоката е разпечатана?

Тези неща винаги имат две гледни точки и, като търговец и клиент, смея да твърдя, че често тази на клиента е далеч по-неразумната.

Отговори на това съобщение
 Re: За търговците в БГ
Автор: mitkomk   
Дата:   07-07-12 14:12

Ще се поболея от смях[smilie18].
Човека иска неотваряна,непипвана стока те тръгнали да му обесняват,ама как така, няма как да не е пробвана.Пробвайте си каквото си искате,търговските ви проблеми не са негови,той си иска ново непипано толкова ли не е ясно?
geniusloci и правилно ще бъдеш наречен измекяр,АКО не уточниш предварително на купувача,че това което е ще бъде купино от него е било пробвано,тествано снимано(не ти се иска обеснение,защо си го правил а и никой не го интересува).А той после да се СЪГЛАСИ да го вземе или не си зависи от него,НО ако това купувача не го знае и в последствие установява доколко стоката му е била чисто нова,и ти тогава му се заобесняваш,ама така ама онака,ама няма как и т.н. е тогава си даже измамник.
Дай тогава и да разработваме някой стоки предварително,които имат нещо за разработване,че да ги предлагаме на клиента готови за работа[smilie18]
Като не можеш да си позволиш за тебе си да купиш ферари,сериозно ли е да се захванеш да продаваш ферарита[smilie18]
Ейй затва ме кефят от нищо почнахме,нищо нямахме а глей къв бизнес напраихме,и дааа всичко е законно ,почтенно и както трябва[thankyou]
Та после като ги питат ами това защо така,ами онова...Е как,то така,ама иначе няма начин,те така правят и другите[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: За търговците в БГ
Автор: my.point.of.view   
Дата:   07-07-12 15:50

На мострите цените са с около 10 до 20% по-ниски.
И си пише - цената е за изложената мостра.
Мострите ги подменят от време на време, че иначе никой няма да си купи супер ожулена мостра.
Няма драма. Човек иначе си купува девствена стока, освен ако изрично не желае да използва отстъпката при закупуването на мостра.

Отговори на това съобщение
 Re: За търговците в БГ
Автор: geniusloci   
Дата:   07-07-12 16:02


> Като не можеш да си позволиш за
> тебе си да купиш ферари,сериозно
> ли е да се захванеш да продаваш
> ферарита[smilie18]

Неуместно ти е сравнението. Като направиш магазин за Ферарита, ще имаш ли мостри за тестдрайв от всички модели, отвъд тези в шоурума? Не, освен ако не переш пари нещо...

Скъпата фототехника е почти със статут на ферарита, или поне почи толкова се купува от нашенските магазини, само дето печалбите не са като при колите. Аз питах по-назад, как очаквате търговците да имат мостри при 5-6% отстъпка от дистрибутора? Сметката е проста, става и наум. Не виждам какво общо има дали могат да "си го позволят" - те да не са благотворително дружество или да си купуват мострите за тях, че и после да ги продават намалени, за другия тип клиенти, които все дебнат нещо евтинко? Ако ги дават под наем е друга тема, това вече е измекярщина, но това, че не могат да държат повече от един скъп апарат, изобщо не ги прави некоректни - че то толкова има при вносителя, с предварителна заявка, не на консигнация, вероятно. Виж, ако беше телевизор, който е работил някъде, или всичката техника при търговеца е отворена и пипана, щракана, изпускана и т.н. - друг е въпроса.

Както казах - всеки е прав да си иска своето, но нека не го обръщаме на какво било по "белия свят" или в "нормалните държави". България не е там, и търговеца не е виновен повече от купувача за това, че тук подобни стоки се продават за малки печалби и няколко десетки пъти по-рядко, отколкото в "нормалните държави".

И не, няма да го пиша на сайта, така или иначе всеки един модул трябва да го пусна за проверка работи ли, преди да го пратя, надали ще обяснявам и, че съм го вадил за снимка, че после някой из форумите да каже, че продавам едва ли не "втора ръка".

Отговори на това съобщение
 Re: За търговците в БГ
Автор: deathzone   
Дата:   07-07-12 17:07

Точно така my. point.of.view

Отговори на това съобщение
 Re: За търговците в БГ
Автор: mitkomk   
Дата:   07-07-12 17:18

Пак обеснения. geniusloci мене не ме интересува твоите отношения с дистрибутори и отстъпки прочие. Ако ще купувам нещо от тебе аз с тебе ще имам отношение изисквания и условия.Ако не можеш да ги изпълниш,значи не купувам от теб.Ако не можеш да изпълниш исканията на множеството хора значи се отказваш от търговията.Ти предлагаш и обяваваш цената,дали ще купя, дали е евтино или не за мене АЗ самия си решавам,НО искам да знам какво купувам,а НЕ и лафове от сорта: ами то това ни е последна бройка,ами кво толкова че е в тоя цвят,ее няма нищо че е отваряна,ново си е и т.н.
А и най гадната част е пробата дали ще мине номера,пък ако не мине какво толкова,малко обеснения,замазване.. т.с. грешката "не се наказва".

"И не, няма да го пиша на сайта, така или иначе всеки един модул трябва да го пусна за проверка работи ли, преди да го пратя, надали ще обяснявам и, че съм го вадил за снимка, че после някой из форумите да каже, че продавам едва ли не "втора ръка"."
аха..ще си тестваш, ще си пробваш..а ще питаш ли купувача дали ще иска да го правиш това(както уверяваш уж е в негова полза) интересно защо предварително,да няма обция дали да го тестваш ти.

Знаеш сега болшинството процесери как се продават вече,бокс, яко запечатани лепенки и т.н. Знаеш и едно време как имащите достъп си правеха подборка нали[smilie18] [smilie23] а "балмите" как се надяваха да нацелят яка бройка[smilie5]

И аз преди няколко месеца имах изрично услевие ГПС-а който взимах да е запечатан, неотварян, недокосван. Твърдо го подчертах при разговора за потвърждаване на доставката.

Отговори на това съобщение
 Re: За търговците в БГ
Автор: hotsnail   
Дата:   07-07-12 22:19

Автор: geniusloci
Дата: 07-07-12 16:02
> Като не можеш да си позволиш за
> тебе си да купиш ферари,сериозно
> ли е да се захванеш да продаваш
> ферарита
Неуместно ти е сравнението. Като направиш магазин за Ферарита, ще имаш ли мостри за тестдрайв от всички модели, отвъд тези в шоурума? Не, освен ако не переш пари нещо...


geniusloci що не идеш до салона на Тойота в София срещу метро? На експонантите пише неща от сорта на - двигател, екстри, цена за показания модел и оооо изненанда ЦЕНА НА ЕКСПОНАТА по-ниска с 10-15%

ПП Не вярвам трия лъскави магазинчета за фототехника по центъра на софия с 2-3 консултантчета по-всяко време с 5% отстъпка да ги държите. Ще ме прощаваш ама 50 кинта на ДСЛР...ако правят магазините значи и някакъв друг бизнес има.



Публикацията е редактирана (07-07-12 22:31)

Отговори на това съобщение
 Re: За търговците в БГ
Автор: bioma   
Дата:   08-07-12 01:56

Благодаря на колегата pepi34 за предложението. Купих си 5DMK3 в Германия.

Отговори на това съобщение
 Re: За търговците в БГ
Автор: geniusloci   
Дата:   08-07-12 11:28

написа:


> geniusloci що не идеш до салона на
> Тойота в София срещу метро? На
> експонантите пише неща от сорта на
> - двигател, екстри, цена за
> показания модел и оооо изненанда
> ЦЕНА НА ЕКСПОНАТА по-ниска с 10-15%
>
> ПП Не вярвам трия лъскави
> магазинчета за фототехника по
> центъра на софия с 2-3
> консултантчета по-всяко време с 5%
> отстъпка да ги държите. Ще ме
> прощаваш ама 50 кинта на ДСЛР...ако
> правят магазините значи и някакъв
> друг бизнес има.

При колите печалбите са съвсем, ама съвсем различни. Тези 10-15% ще ти ги дадат и на всяка друга, ако искат. Колкото дали вярваш - аз магазин нямам, нито продавам фототехника, освен по изключение. Колегите ми в HWBG също не продават, просто, защото надценките са по-смешни и от тези в IT бранша, а там отдавна са смешни. Дали са такива - обади се в Профайлд и поискай дилърски цени - дават, стига да имаш фирма отзад. В Поликомп мога да ти ги покажа, имах някъде юзър и пас за сайта им. Убеден съм, че фирми като Фотопавилион все пак имат малко по-големи надценки заради оборота, но и 10% да станат, пак може да сметнеш колко от всеки продукт трябва да се продадат, за да генерират пари за една мостра. Печалбите им идват от други продукти, все пак не продават само тела и обективи, а разни аксесоари са с далеч, далеч по-примамливи цени наедро.


> аха..ще си тестваш, ще си пробваш..а
> ще питаш ли купувача дали ще иска
> да го правиш това(както уверяваш
> уж е в негова полза) интересно защо
> предварително,да няма обция дали
> да го тестваш ти.

Не може да има опция, понеже продавам в чужбина и, ако не съм тествал, разходите за пътя напред-назад и вързаните в PP пари по време на диспути може да надвишат тези от печалбата многократно, т.е. задължително трябва да тествам. Както казах - лесно ти е от страната на клиента, искаш си. В моя случай - намери някой, който ще ти го продаде за същите пари, ще ти даде същата информация за продукта и ще ти предложи подобен избор на първо място, както и гаранция, че няма като пристигне да се наложи да плащаш на куриер, за да му го върнеш, понеже не са ти го пробвали и то всъщност не работи. В Европа няма. Доколкото ми е известно - и в САЩ няма, или просто са други продуктите там. А по-просто казано - влез ми в положението, ще продавам продукти, които ги няма на склад дори производителя, снимки няма никъде, освен някакви новинарски. Остава да си купуваме и продаваме по спецификации ли само? Ти като клиент би ли си го пожелал и сигурен ли си, че няма да те изкуши после бутонът "open a dispute", ако ти се стори, че има проблемче?

Все пак не забравяй, че съм и клиент, оттам изхождам винаги и като търговец. И не оправдавам липсата на какъвто и да е опит да се обясни или даде отговор на автора на темата.

> Знаеш сега болшинството процесери
> как се продават вече,бокс, яко
> запечатани лепенки и т.н. Знаеш и
> едно време как имащите достъп си
> правеха подборка нали[smilie18] [smilie23]
> а "балмите" как се надяваха да
> нацелят яка бройка[smilie5]

Аз знам едно време, ама имаше едно време, в което съм тествал по 20-30-40 процесора дневно и хората са си ги купували с надпис кой на какво напрежение колко MHz - и "баламите" вероятно са ми били безкрайно благодарни за труда, на тях им е струвало $3-5 отгоре, защото не са си ги купували от Жар (или тогаващите евтини фирми, не помня вече), на мен - целодневен труд. Сега като са бокс, ако си мислиш, че онези, които си ги подбират, не могат (все пак продават основно конфигурации, съответно могат да си избират и периодично да сменят, знам един-двама с такива възможности из HWBG форума)... иначе пък получаваш каквото дойде, и понеже вносителите продължават да са все толкова неосведомени за бачове и номера - наистина е каквото дойде.



Публикацията е редактирана (08-07-12 11:31)

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »