Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Имате ли впечатления от Baadler ACF филтър модификацията
Автор: sio_2006   
Дата:   06-07-12 00:18

Налага ми се да разчепкам 350Д-то заради проблеми с филтъра пред матрицата , та се чудех , колко добра може да е идеята да го сменя с Baadler-а . Да отбележа , че не снимам астро , и по-специално ме интересува, как би се отразила подобна смяна върху дргите категории фотография ? Благодаря за мненията .

Отговори на това съобщение
 Re: Имате ли впечатления от Baadler ACF филтър модификацията
Автор: desmes   
Дата:   06-07-12 01:08

Тук се вижда колко е добра идеата ... но за астро фотография .

Baader ACF Filter Modified Canon 350D

Постигането на белия баланс май ще стане трудно , да не кажа главоболие, при нормалната / във видимия спектър/ фотография.
Със сигурност ще е по-добре да се сложи нормален филтър.

Отговори на това съобщение
 Re: Имате ли впечатления от Baadler ACF филтър модификацията
Автор: sio_2006   
Дата:   06-07-12 20:26

благодаря за инфото , това ме интересуваше [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Имате ли впечатления от Baadler ACF филтър модификацията
Автор: desmes   
Дата:   06-07-12 22:08

За нищо :)
Не съм тествал горната комбинация , но имам опит със Sony NEX-3 , на който съм махнал Hot Mirror филтъра. Целта ми бе да имам т.н. full spectrum тяло.
С него имам възможност да снимам както УВ, така и IR , ползвайки подходящи UV/IR филтри.
Ако e без такива, снима в UV+VIS+IR , което води до невъзможност да се постигне коректен бял баланс + измити цветове от пропускане на IR при нормално снимане.
За да оправя до някъде нещата, ползвам един външен филтър , който се опитва да замени hot mirrr-a, като отреже UV + IR .
Явно за всяко конкретно тяло /сензор/ се прави специфичен hot mirrr филтър. Замяната му с различен вариант, съм повече от сигурен, че ще доведе до проблем с белия баланс.

Успех!

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Имате ли впечатления от Baadler ACF филтър модификацията
Автор: sio_2006   
Дата:   07-07-12 17:48

Ммм, да сега се поразрових и наистина се оказа, че смяната на хот мирър филтъра се бърка в баланса на бялото и смяната му е оправдана само ако гониш конкретни цели , иначе видях че го сменят и с ИР за по добри резултати в тая сфера на фотографията.Ще го сменя с оригинален , стига да намеря , че по сервизите нещо ме баламосват със смяна на цялата матрица , което е напълно неоправдано финансово. Успех и на теб с фотографията , радвам се да видя че има хора които оичат да експериментират с техниката. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Имате ли впечатления от Baadler ACF филтър модификацията
Автор: desmes   
Дата:   08-07-12 12:45

Благодаря ти ! [beer]
Убеден съм , че има начин да се намери само филтър за смяна .
Абсолютно неоправдано е да се сменя и сензора. Все едно да сменяме обектив, при надраскване на филтъра или челната леща.
Ето един линк с ръководство за подмяна на филтъра на 350D.
Категорично има възможност за смяна само на филтъра. Има нужда от разглобяване преди това , разбира се [smile]
Разглобяването със сигурност би могло да се извъши от Zentex , например.
Остава само да се намери подходящия филтър.
Пропуснах нещо важно . При огл. рефл. апарати , АФ се влияе от дебелината на този филтър и от вида на покритието и т.н.
Тоест , всеки фитър, различен от оригиналният би могъл да е проблем за автофокуса.
При безогледалните се оказва , че дори и без филтър те нямат проблем с фокусирането - поне при моя NEX e така.

Преди това опитах да махна филтъра на един Оlympus C4000 ... можеше да фокусира без него само на няколко сантиметра. След връщането му на място , но със свалени покрития, АФ си е ОК.

Успех !

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »