Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Странно показване на снимките във ACR
Автор: sakuraki   
Дата:   05-07-12 15:36

Здравейте! Днес забелязах, че raw конветер-а не ми показва реалните цветове, който виждам. Разглеждам снимките с picasa и там цветове са съвсем по - различни(реални) отколкото в ACR. Със 6-тата версия съм, но съм забелязал, че го прави само при някой снимки, където има повече цветове. Picasa, обаче след около 5 - 6 секунди продължително преглеждане на снимките и цвета избледнява, но пак се разбира какъв трябва да е. Разглеждам снимка и изглежда добре, отварям я с ACR и ми я дава преескопирана. Дали проблема е в фотошопа или в пикасата?

Отговори на това съобщение
 Re: Странно показване на снимките във ACR
Автор: CyberGene   
Дата:   05-07-12 15:42

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Странно показване на снимките във ACR
Автор: sakuraki   
Дата:   05-07-12 15:54

Е харесва ми цвета на профила, нали аз съм си го гласил [smilie18]. Но пикаса като изчакаш и даде другата снимка, то тя няма нищо общо с цветове в фотошопа. Аз предпочитам него пред лайтрум, но изглежда ще трябва минавам на лайтрум. С конветора на камерата успях да направя по - хубави цветове (според мен) отколкото с ACR е разбира се ако не ме мързеше, щях да изкарам подобни и с фотошопа, но ме хвана мързела. Ето снимката обработена с камерата

http://farm9.staticflickr.com/8286/7507429120_69274cd3ff_c.jpg



ето и с фотошопа, малко тинта забравих, но схващате идеята [smilie18]

http://farm9.staticflickr.com/8146/7507543806_922c325214_c.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Странно показване на снимките във ACR
Автор: CyberGene   
Дата:   05-07-12 16:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Странно показване на снимките във ACR
Автор: victory13   
Дата:   05-07-12 16:37

тая бъдеща врабкиня свалячка една и съща ли е, че цветовете са кат за две пилета, дето нямат нищо общо [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Странно показване на снимките във ACR
Автор: sakuraki   
Дата:   05-07-12 17:44

Една и съща е мацката. До одеве си играх и 30 минути ми отне да докарам същите цветове с фотошопа, а с фирмения конвертор е кофти работа, няма такива плъгини където има фотошопа.

Отговори на това съобщение
 Re: Странно показване на снимките във ACR
Автор: zhbuts   
Дата:   05-07-12 17:48

в АСР има също профили - от табовете в дясно, май четвъртия или петия се пада. а и може да се коригира белия баланс с пипетката.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »