Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 SIGMA EF-500 DG ST
Автор: duronman   
Дата:   04-07-12 00:25

Здравейте колеги. Днес купих следната светкавица: SIGMA EF-500 DG ST с iTTL от колега от форума за Nikon. Светкавицата работи и мери отлично, но има един любопитен ефект, който не мога да разбера аз ли бъркам нещо или проблемът е другаде.

Хипотетичната ситуация е следната: искам да направя портрет на бленда 1.8, но да използвам светкавицата, като запълваща при иначе достатъчна светлина (слънчев ден).

При тези условия със светкавица лицето на човекът е преекспонирано, дали проблемът не е MATRIX вместо SPOT меренето ?

Отделно искам да попитам тъй като единствените ръчни режими на светкавицата са FULL и 1/16 има ли как от менюто на апарата да ги задам ръчно, защото при М режим от менюто няма никаква разлика между използването на 1/1 и 1/128. Така или иначе имам отделна ръчна светкавица, но се чудех има ли начин да използвам и тази по подобен начин ?

Извинявайте, ако въпросите ми са глупави, но от скоро работя с външни светкавици.

Отговори на това съобщение
 Re: SIGMA EF-500 DG ST
Автор: pefoto01   
Дата:   04-07-12 00:33

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: SIGMA EF-500 DG ST
Автор: duronman   
Дата:   04-07-12 00:35

Явно въпросът ми е бил неуместен... сега видях, че в режим на камерата М (не на светкавицата, например ако дам 1.8 / 640 той си компенсира с колкото светкавица му е нужно.



Публикацията е редактирана (04-07-12 00:39)

Отговори на това съобщение
 Re: SIGMA EF-500 DG ST
Автор: miton   
Дата:   04-07-12 00:36

сложи исото на -10 примерно и си готов, а иначе повечко внимание ф часовете по физика в 7-8 клас би помогнало, сам си си отговорил (при иначе достатъчна светлина (слънчев ден).)В този случай само тъмен филтър те спасява.

Отговори на това съобщение
 Re: SIGMA EF-500 DG ST
Автор: duronman   
Дата:   04-07-12 00:37

Грешно си зададох въпроса. При 1.8 стават чудесни портрети, идеята беше само да пълни сенките, но хванах къде е проблемът. Иначе да, има високоскоростна синхронизация. Прибързах с пускането на темата, извинявам се !

EDIT: все пак не намирам отговор има ли някакъв начин ръчно да задам желаната сила на светкавицата, ако не ще си ползвам ръчната, но се налага да ги сменям по-често.



Публикацията е редактирана (04-07-12 00:42)

Отговори на това съобщение
 Re: SIGMA EF-500 DG ST
Автор: Блясък   
Дата:   04-07-12 15:57

На тази Сигма няма ръчно (плавно) задаване на силата на импулса. Има Mh (manual high) и Ml (manual low) режими - съответно пълен импулс и 1/16 импулс.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »