Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Какво да искам за D90?
Автор: munich   
Дата:   23-06-12 17:47

Здравейте,

предстои ми пътуване до САЩ и евентуална смяна на апарата там. В този ред на мисли и от митнически съображения се замислям дали да не продам стария си апарат още преди пътуването /нали на връщане ще мога да нося само един - новия - и там едва ли ще вземат старата ми D90 като част от плащането/.

В този ред на мисли, колко мислите че мога да взема за D90 + Nikkor 16-85VR, купувани Февруари 2009 г. от Синтезис /без гаранция са/ и съответно и двата имат някъде максимално към 10-12 хиляди кадъра. Попринцип си мисля и дали да не оставя апарата на баща ми директно, но това ще зависи и от това какво може да се очаква. Цените в базара варират между 900 и 1500 лв..

Какво смятате?

Отговори на това съобщение
 Re: Какво да искам за D90?
Автор: Alex-dan   
Дата:   23-06-12 17:51

900??? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво да искам за D90?
Автор: munich   
Дата:   23-06-12 18:10

Ами в интерес, след като ме попита, си давам сметка, че 900 бяха майче само за боди без какъвто и да било обектив. Но пък от друга страна това боди имаше лека гаранция.

Попринцип понеже нещата са неразличими от нови, напротив дори с удоволствие към пакета бих добавил и една L-платка на Really Right Stuff, аз бих сложил нещо от рода на 1400 /750 за бодито и 650 за обектива да кажем/. Платката ще е отделно, да видим дали ще има интерес към нея, че не са много разпространени. То иначе само тя е 100 и нещо долара.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво да искам за D90?
Автор: Alex-dan   
Дата:   23-06-12 18:21

Така звучи логично вече... [smilie24] Успех, тая комбинация е супер и едва ли ще имаш проблем с продажбата.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво да искам за D90?
Автор: harvester_vn   
Дата:   23-06-12 22:58

А обектива защо ще го продаваш? Не познавам добре никонската оптика, но доколкото знам, това е добро стъкло. Мисля че и примерно на Д7000 ще стои доста добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво да искам за D90?
Автор: fotorafi   
Дата:   24-06-12 05:27

Влез в И бей-САЩ и си виж цените на обективи и апарати. После ще прецениш,Късмет
Аз си купих там 12-24/4 Никор, великолепен за 590 $ на търг

Отговори на това съобщение
 Re: Какво да искам за D90?
Автор: munich   
Дата:   24-06-12 12:05

Аз от комбинацията съм много, много доволен, прпосто искам, ако е по-евтино, да мина на ФФ, особено ако пуснат евтиния D600 до тогава. За това мисля да сменям.

Ценово как мислите нещата?

Отговори на това съобщение
 Re: Какво да искам за D90?
Автор: munich   
Дата:   25-06-12 10:01

@harvester_vn: Продавам и обектива гладно защото на ФФ не би ми помагал особено. Иначе и аз съм много доволен от комбинацията.

@fotorafi: Имаш предвид да се ориентирам какво да искам от EBay US? Не са ли нещата там по-скъпи отколкото в нашенския базар?

Каква цена смятате че е реална за двете в пакет, или моята преценка е криво-лява добра? Все пак D90 на 12000 кадъра може да се каже, че е почти ново.

Поздрави,

Отговори на това съобщение
 Re: Какво да искам за D90?
Автор: mitku   
Дата:   25-06-12 10:13

D90 - 850-900лв.
16-85 - 600-650лв.
--------------------
Цена заедно - 1400 лв.

... и евентуално ако добавиш някакви "екстри" бонус/фрий (като споменатата L-plate) - ще се продаде по-бързо.
Макар че със сигурност ще се появи народ дето да се пазари, ако ще и за 200лв. да пуснеш комплекта или да те навива да свалиш цената без екстрите, но туй винаги го има... по-натам си е твоя работа какво да правиш.



Публикацията е редактирана (25-06-12 10:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Какво да искам за D90?
Автор: munich   
Дата:   25-06-12 15:15

Мерси, mitku! [smilie24]

Значи горе-долу както аз си го представям. А реално според вас бих ли имал възможност в САЩ да го "изтъргувам" за нещо? Например в BH? Опит?

Поздрави,[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво да искам за D90?
Автор: asahi   
Дата:   25-06-12 21:00

Първо там са евреи и второ цените са по-ниски. Продай го тук или в Македония по-добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво да искам за D90?
Автор: neuromancer   
Дата:   26-06-12 14:54

В ВН естествено цените са по-ниски отколкото тук, там се купува, тук се продава [smile] Ако ще го подаряваш, може и тук да го подариш, хем някой ще е по-щастлив.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво да искам за D90?
Автор: fotorafi   
Дата:   09-07-12 18:23

Ако отидеш в магазин и предложиш твоя за друг с доплащане... евреите ще те изпързалят. По-добре да си го снимаш и предложиш за продан в И бей.Аз си продадох в И бей,китака 18-105, Никонски за 254$. Купих си 1,8/35 мм Ж за 170$ и великолепния 12-24/4. Имах мерак за 2,8/80-200 на са надули цените... А в магазина един мазен евреин искаше да купи великолепния ми Ролайфлекс 6/6 за 130$...а се продаваха за 500-650$.
Само не знам, каква е голямата и револючионна разлика между Д-90 и Д-7000. Аз имам Д-90 и бих го сменил само за Д-700 и Д-800

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »