Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Nikon D3200 или D5100
Автор: lolla   
Дата:   22-06-12 01:06

За любител фотограф кое е подходящо? Какво мислите?

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3200 или D5100
Автор: pefoto01   
Дата:   22-06-12 01:08

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3200 или D5100 - защо?
Автор: hotsnail   
Дата:   22-06-12 01:14

...



Публикацията е редактирана (22-06-12 01:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3200 или D5100
Автор: terrien   
Дата:   22-06-12 12:23

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3200 или D5100
Автор: hotsnail   
Дата:   22-06-12 23:33

Д90 ...не съм фен на никон. Обаче мисля, че ще ти даде повече творчески опции. Има доста по-добра ергономия и удобства. Много по-стабилен апарат е Д90.



Публикацията е редактирана (22-06-12 23:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3200 или D5100
Автор: pefoto01   
Дата:   22-06-12 23:36

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3200 или D5100
Автор: hotsnail   
Дата:   22-06-12 23:48

Знам ама от тия двата аз бих взел Д3200 ако ме задължат да взема някой от тях...инак просто бих ги подминал и двата. Имал съм доста апарати нисък клас и доста снимки си обичам дето съм правил с тях.

Ама момента когато пипнах А700 (подобен на Д90) беше нещо феноменално. Аз взех моя А700 точно както сега е Д90 - на половин цена, когато изчезваше от магазините.

Съвсем друго ниво машина е. Научаваш му копчетата и после снимаш а не се занимаваш с апарата. Нискоя клас няма да имаш избор ще го сваляш непрекъснато от поглед да пипнеш нещо...то не са менюта, не са натисни копчето, врътни врътката, после две нагоре, едно наляво и мат.

Другото е визьора. Д80 и Д90 евала на никон за визьорите в тоя ценови клас. Много са хубави за този клас.

Според мен си заслужава човек да ги разгледа и трите и тогава да прецени.

То зависи и какво ще се снима. Дето писах в другата тема има клас потребители дето пен или некс би им допаднал повече. По снимките от профила мисля че за сега ДСЛР ще е по-добре де.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3200 или D5100
Автор: dilomski   
Дата:   23-06-12 00:14

Доста никон-хейтъри има тук.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3200 или D5100
Автор: vikitovikito   
Дата:   23-06-12 00:17

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3200 или D5100
Автор: hotsnail   
Дата:   23-06-12 00:42

а гледам доста хора дето не снимат **въобще** дават акъл....

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3200 или D5100
Автор: satyno   
Дата:   23-06-12 00:54

Заради снимките в профила и поради това, че тези никони са орязани откъм работа със светкавици въобще не бих погледнал D3200 и D5100. D90 и ако има средства D7000. При Канон 600D, 60D или новия 650D, който вероятно ще най-добрият апарат в класа си.( Нали си с 350D, защо ти е да сменяш системата? ) Чупещият се екран е предимство при каноните, макар че при високо ИСО никоните са по-добри. А защо не А580, който според мен е хубав апарат с налични евтини добри обективи, но може би с аксесоарите ( светкавици, синхронизатори ) е малко по-трудно, а и по-малко хора снимат със Sony DSLR.


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3200 или D5100
Автор: dilomski   
Дата:   23-06-12 03:01

Не мога да разбера защо се приема автоматично, че хората искат работа със светкавици, 7D, профи истории и незнам си какво.Това е поредната тема, в която се препоръчва D90, NEX; Canon, и всякакви други, при положение че изрично темата се казва d3200 или d5100.Това е все едно да вляза в магазина да си търся тениска на Гънс енд Роузис, и да ми кажат, абе не ти трябва тая тениска, по-добре ще ти е с тениска на Джъстин Бибър.Рабирам, че доста хора тук са професионални фотографи или подобни, но поне уважавайте малко зададените въпроси, без да изсипвате 3 тона (може би) ненужно инфо.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3200 или D5100
Автор: kmonev   
Дата:   23-06-12 07:37

аз бих обърнал внимание дали д3200 поддържа дистанционни спусъци, защото се оказа че д3000 поддържа, а моят д3100 - НЕ ! [smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3200 или D5100
Автор: pefoto01   
Дата:   23-06-12 11:43

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3200 или D5100
Автор: turntablism   
Дата:   23-06-12 11:59

Аз пък не виждам нищо лошо в дадена тема с конкретно питане да се споменат и други алтернативи, които все пак имат малко или много общо с темата. Все е информация. Май не тези, които препоръчват никон са фанатици, а тези, които винаги се заяждат с това... [smilie5]

По темата: преценяш плюсовете и минусите на камерите и избираш. Разликата повече се изразява в леснота на използването отколкото в картинката. Според снимките в профила ти и аз мисля, че трябва да продължиш с някоя по сериозна камера от д3200 или д5100... Успех с избора [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3200 или D5100
Автор: vgramatikov   
Дата:   23-06-12 13:11

Туква се върти някаква всеобща заблуда ,че старата матрица на д90 е светлинни години назад от 16мп матрица. [smilie18]
От кога 0.5 стопа динамика и шум са светлинни години разлика? [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3200 или D5100
Автор: tonyf   
Дата:   23-06-12 13:26

Имам D5100 от една година, перфектен апарат е за мен. Във всякакви условия се представя чудесно, но съм още много далеч да стигна лимита на възможностите му, даже понякога си мисля да го сменя с по-старо тяло, за сметка на някой обектив, но притежава един много голям бонус - оборудван е с отличния сензор на D7000. Понеже не съм съвсем на "ти" с фотографията, често сензорът е този, който ми спасява снимките, независимо от обектива.

За разлика от другите никони, при този модел външните контроли са изнесени по такъв начин, че да могат да се управляват с една ръка - на задния панел няма копчета отляво, а всички са отдясно. За заклетите никонисти това е направо светотатство [smilie5], но така лявата ръка остава постоянно свободна за обектива, заради което снимането става по-леко и лично за мен доста удобно. Това беше едно от нещата, заради които си избрах този модел.
Ако предпочиташ настройки през менюто - става с едно-две кликвания, пак с една ръка, по-точно само с палеца на дясната ръка, което реално е доста бързо и удобно.
С безмоторни обективи има и визуално, и звуково потвърждение на фокуса. Отделно скалата за +/-ЕV в режими А/S/P може да показва във визьора накъде да мърдаш фокуса и е абсолютно точна, така че не е проблем да се използва и с безмоторни обективи.
Въртящият дисплей ми е страшно полезен - използвам го постоянно, според случая - като горен, долен, страничен, диагонален или нормален [smilie5].
Ако снимаш много видео, то също е отлично. При D3200 има в плюс ръчни настройки и във видео-режим. При D5100 експозицията при видео е автоматична. D3200 има безжично управление на външни светкавици, ако смяташ да използваш такива. За D5100 мисля, че имаше някаква допълнителна приставка, но не съм се интересувал.

Това са накратко мои лични впечатления. Аз също съм любител.
Най-добре е ако намериш приятели или познати с такива модели да ти дадат да поснимаш.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3200 или D5100
Автор: steeens   
Дата:   23-06-12 13:33

terrien написа:

> D5100 щото можеш да снимаш по-лесно
> папарашки снимки благодарение на
> въртящия се екран. Демек, слошила
> си го в някаква чанта и гледаш
> отгоре на екрана да ти е в кадъра
> обекта и щрак. А той обектът нищо
> не подозира и излиза естествен и
> непринуден , да ти е кеф да му се
> радваш после. Обектът може да е
> всякакъв - малък, голям, страшен
> или миловиден и т.н.
> Малко тропа като вдига и сваля
> огледалото на ЛВ, ама навън
> обикновено има разни шумове и не
> се чува толкова от 3 - 4 метра.
>
> ----------------------------
>
> Иначе, има повече опции за
> настройки и снимките ги записва на
> 14 бита.

О. Меци, комон сава?
Радвам се да те видя![beer] [beer] [beer] [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Д40 предполагам го ползваш за второ тяло или за камуфлаж?



Публикацията е редактирана (23-06-12 13:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3200 или D5100
Автор: tonyf   
Дата:   23-06-12 13:39

[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3200 или D5100
Автор: joncy   
Дата:   23-06-12 15:30

И аз съм с Д5100 по-добре взимай него.... и tonyf ти е дал достатъчно инфо.Д3200 ти трябва доста голяма памет[smilie18] и добри стъкла,иначе с нищо повече не превъзхожда Д5100![beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »