Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Ретуширане
Автор: vitttoriostankov   
Дата:   16-06-12 14:09

Здравейте, знам че сигурно има много теми за този толкова важен елемент във фотографията - ретушът. Целта на тази тема е всеки един любител или професионалист който се занимава с фотография, да даде полезни съвети и най различни техники за ретуш.
Ретуш на портрет (много важен фактор), ретуш при модата и рекламата, ретуш на пейзаш и най различни.
С най различни хора с които съм общувал и се занимават с фотография (любители и професионалисти), всеки един от тях не казва много как си ретушва кадрите - защо? Не виждам нищо лошо в това, не искам да съм досаден просто търся мнения и ценни съвети!
За това нека всеки който подкрепя темата, да даде полезни съвети, да коментираме идеи и да си бъдем полезни!
Благодаря на всички.

Отговори на това съобщение
 Re: Ретуширане
Автор: crownmaker   
Дата:   16-06-12 14:14

Лично за мен ретушът е когато туширам противника повторно,но тъй като още при първия туш съдията е свирил край ,аз не ретуширам[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Ретуширане
Автор: asahi   
Дата:   16-06-12 14:15

Не ретуширам снимките си. Най-много някоя пъпка да залича.

Отговори на това съобщение
 Re: Ретуширане
Автор: GenaDP   
Дата:   16-06-12 14:16

да даде полезни съвети

Научи Photoshop-a или подобна програма, и ще ти стане ясно как се прави ретуш.

Отговори на това съобщение
 Re: Ретуширане
Автор: pachok   
Дата:   16-06-12 14:21

Ако има нещо което отвлича вниманието (сенки под очите, пъпчици, белези, бенки) използвам инструмента Patch tool във фотошопа за да ги премахна. Когато има голям контраст на границата на селекцията, не се получава добре, затова - комбинация от Clone Stamp и Patch tool. Върши работа навсякъде, не само при портрети. За изчистване на кожата ми се е случвало да ползвам безплатната версия на Neat Image, но рядко.

Отговори на това съобщение
 Re: Ретуширане
Автор: s.b.d.   
Дата:   16-06-12 14:33

http://itschool.bg/



Отговори на това съобщение
 Re: Ретуширане
Автор: designwerk   
Дата:   16-06-12 16:03

Специално за портрет / мода, и подобните свързани с хора пост операции, можеш да започнеш от тук.

Другото е да комуникираш с колеги (тук донякъде си губиш времето), практикуващи тази професия. Обмяната на опит и второ мнение са незаменими. Друг е въпроса, колко колеги са склонни да споделят и показват.

После идва и голямото количество разглеждане на снимки, списания... изграждане на визуален усет за това какво трябва и какво не трябва да го има в кадъра, и защо.

... и не на последно място практиката-познаването на софтуера и навиците в него са (почти) толкова важни, колкото и горните неща. Това, че знаеш коя команда какво прави в даден софтуер, не те прави ретушор..прави те потребител(сходно е като при притежателите на фотографска техника и фотографите).



Публикацията е редактирана (16-06-12 16:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Ретуширане
Автор: chill   
Дата:   16-06-12 18:37

Има едни филмчета на Kelby Training:

"Kelby Training - Commercial Photography Lighting"
"Kelby Training - Light It; Shoot It; Retouch It;"

намират се по торентите или пък се купуват от http://kelbytraining.com



Отговори на това съобщение
 Re: Ретуширане
Автор: vitttoriostankov   
Дата:   16-06-12 21:50

Блогодаря ви на всички!

Отговори на това съобщение
 Re: Ретуширане
Автор: atrifonov   
Дата:   17-06-12 10:39

аз пък препоръчвам филмчетата на Lynda.com

Отговори на това съобщение
 Re: Ретуширане
Автор: asahi   
Дата:   17-06-12 14:20

Аз пък препоръчвам филмчетата на x-art.com

Отговори на това съобщение
 Re: Ретуширане
Автор: prisonbreak   
Дата:   18-06-12 09:34

Аз пък препоръчвам и на тримата Уроците...[cool] ЮТУБ е пълен с видео уроци....

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »