Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 " всяка информация в интернет пространството е обществена"
Автор: Tonevjr   
Дата:   15-06-12 20:32

На кратко...днес видях, че са ми гепили една снимка за някаква си фейсбук страница с цитати. Както и да е, помолих да я свалят, защото не исках модела да вижда снимката в този контекст, иначе ми е все тая.

ПОТРЕСАВАЩОТО беше, че ми написаха, "пич, виждам че не си наясно с правото" последваното от цитата от заглавието.[smilie2]


Гледам тема след тема във форума, но вече направо не знам. Май някаква кампания ли трябва да се направи, не знам...ама ако масата от хора мисли така, просто не знам.[smilie8]
[shtrak] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: " всяка информация в интернет пространството е обществена"
Автор: georgi969   
Дата:   15-06-12 20:45

В фейсбука има цяла група която се бори срещу подобни неща.

ето я


Отговори на това съобщение
 Re: " всяка информация в интернет пространството е обществена"
Автор: asahi   
Дата:   15-06-12 21:46

Ми дай да направим кампания срещу неправилно движещите се пешеходци?

Ако ще си защитаваш правата карай по закона. Ина достаъчно успешни примери.

Отговори на това съобщение
 Re: " всяка информация в интернет пространството е обществена"
Автор: PieroBG   
Дата:   15-06-12 22:45

Холивуд филмите не могат да си опазят....

Отговори на това съобщение
 Re: " всяка информация в интернет пространството е обществена"
Автор: Мартин.Илиев   
Дата:   15-06-12 22:50

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: " всяка информация в интернет пространството е обществена"
Автор: pepi34   
Дата:   15-06-12 23:00

Искам да чукам безплатно всички пички с къси полички, не че нещо, ама щото си ходят по улицата на показ безплатно.[cool]

Нагло е да се краде, за фейсбук и страниците, ако не е с комерсиална цел, мисля е допустимо, но поне да пишат името на автора и да питат.[cool]

Аз не качвам нищо в нета и не ми го крадат!

Отговори на това съобщение
 Re: " всяка информация в интернет пространството е обществена"
Автор: ecobo   
Дата:   15-06-12 23:58

Оказва се, че ФФ е доста популярно място за "намиране" на снимки... Затова изтрих всичко...

Отговори на това съобщение
 Re: " всяка информация в интернет пространството е обществена"
Автор: Myth   
Дата:   16-06-12 00:05

Автор: Мартин.Илиев
Дата: 15-06-12 22:50

Щом е качено в интернет,значи може да си го ползваш безплатно :)Аз съм на този принцип и ми е много готино :)



Вероятно не си попаднал на правилния човек да ти скъса гъзъ по съдилищата.

Отговори на това съобщение
 Re: " всяка информация в интернет пространството е обществена"
Автор: Мартин.Илиев   
Дата:   16-06-12 00:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: " всяка информация в интернет пространството е обществена"
Автор: Myth   
Дата:   16-06-12 00:12

Автор: asahi
Дата: 15-06-12 21:46

Ми дай да направим кампания срещу неправилно движещите се пешеходци?

Ако ще си защитаваш правата карай по закона. Ина достаъчно успешни примери.



Че какво пречи, всеки може да направи каквато си иска кампания какъв е проблема, по този начин повече хора стават съпричастни на дадена идея и по-лесно се разпространява, колкото повече сподвижници толкова по-добре, някой ден ще станат толкова, че когато няко пешеходец тръгне да пресича на неправилното място някой ще го дръпне и ще му направи забележка, та в случая не се знае кое е по-полезно кампанията или закона. А процедурите по прилагането на законите ни са толкова тежки и тромави че... я камилата я камиларя. Всъщност мда аз забравям, че ти си затваряш очите пред тия неща, като в темата за Тошко, там по закон и викаш всичко наред.

Отговори на това съобщение
 Re: " всяка информация в интернет пространството е обществена"
Автор: Мартин.Илиев   
Дата:   16-06-12 00:14

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: " всяка информация в интернет пространството е обществена"
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   16-06-12 00:20

Мартин.Илиев, ти очевидно се гордееш и с факта, че крадеш от мрежата и от факта, че можеш да научиш хората на лошо [smile]
Няма лошо, разбира се - всички тук, в България сме повече или по-малко такива ...
Да си обърнал внимание на факта, че тези германци, дето толкова не ги харесваш че били като роботи, живеят в нормална, хубава, подредена страна. Пък ние си живеем в кочинката и сме доволни, че имаме свободата да се крадем един друг и да нарушаваме правилата ...
Това е малко криво разбрана свобода, ама щом като така я разбирате, все е нещо ...

Отговори на това съобщение
 Re: " всяка информация в интернет пространството е обществена"
Автор: Мартин.Илиев   
Дата:   16-06-12 00:44

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: " всяка информация в интернет пространството е обществена"
Автор: asahi   
Дата:   16-06-12 01:21

Аха, и ти си някъде наготово, дето някой ти го е подредил.

Отговори на това съобщение
 Re: " всяка информация в интернет пространството е обществена"
Автор: atrifonov   
Дата:   16-06-12 02:05

Мартин.Илиев купи повечко салам, Блатечки идва[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: " всяка информация в интернет пространството е обществена"
Автор: pepi34   
Дата:   16-06-12 03:21

Абе отворен, шпакловки безплатно предлагаш ли? Или гипсокартон и замазка? Едва ли, а що ли? Ми щот в магазина трябват кинти. За готините пички също трябва кинти, вече и баба на дедо не дава без парици.

Отговори на това съобщение
 Re: " всяка информация в интернет пространството е обществена"
Автор: ivanandreev   
Дата:   16-06-12 08:45

Не че ми харесва идеята на мартин,илиев, но ако оставиш гипскартона на площадката между етажите, колко време ще остане там а?

Отговори на това съобщение
 Re: " всяка информация в интернет пространството е обществена"
Автор: pdimitrov   
Дата:   16-06-12 14:19

Оставете го Марто, той е врял и кипял у немско явно... А защо не казваш, че и никой няма да ти направи проблем за неправилното пресичане като няма кола? Има предостатъчно неправилно пресичащи, разликата е, че мислят дали е рисковано и тогава взимат решение. Отделен е въпросът, че много пъти съм виждал полицейска кола да прави път на неправилно пресичащ... Цакай ги ти, бий се в гърди, че теглиш без пари, жив и здрав да си да го правиш още много време.

По темата - Facebook има ли ясно формулирана политика за защита на авторски права ? Ако да - може да потърсиш и тяхното съдействие. От друга страна не съм чул досега цивилен да е водил диалог със служител/отдел на сайта, което малко обезсмисля нещата...

Отговори на това съобщение
 Re: " всяка информация в интернет пространството е обществена"
Автор: asahi   
Дата:   16-06-12 14:43

Повечето разумни хора когато могат дават път на неправилно пресичащ. Хора сме и можем да преотстъпим предимството си на някой, който е в затруднено положение.

Отговори на това съобщение
 Re: " всяка информация в интернет пространството е обществена"
Автор: Мартин.Илиев   
Дата:   17-06-12 00:31

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: " всяка информация в интернет пространството е обществена"
Автор: Мартин.Илиев   
Дата:   17-06-12 00:33

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: " всяка информация в интернет пространството е обществена"
Автор: Plamen11   
Дата:   17-06-12 01:01

Значи казваш,че ако си оставиш колата на някое обществено неохраняемо място няма проблеми някой да си я вземе и да си я ползва с некомерсиални цели или комерсиални,макар да е малко спороно,въпреки че това е кражба.Да,заключил си я,но какво от това,щом си я паркирал на улицата.Тук,най-отдолу пише,че снимките в този сайт са със запазени авторски права и използването им без позволението на авторите е незаконно,така както е кражбата на кола например.Не защитавам никого,защото аз също ползвам софтуер,за който не съм платил,за некомерсиални цели,но според мен,за такива може да се подходи много по-интелигентно,а не така нагло,което всъщност е проблема и е дразнещото.Трябва ти някоя снимка,но нямаш възможност да я купиш,свързваш се с автора и го питаш най-нормално дали има нещо против да ти я даде,той евентуално би искал някъде просто да се спомене,че е автор на снимката и всичко е ок.Ако пък не е съгласен питаш друг и така.Не разбирам какво толкова трудно има в това.

Отговори на това съобщение
 Re: " всяка информация в интернет пространството е обществена"
Автор: localhost   
Дата:   17-06-12 09:52

Мартине, пожелавам ти да започнеш да изкарваш истински пари и да започнеш да цениш труда на другите. То това си е и генералният проблем на българите и на всички по-бедни народи - щом няма пари вместо да се напъне и да изкара повече по-добре е да открадне. Ако за теб само бетона и гипсокартона са ценни напразно си ходил на училище ... И всички които се трудят да пишат книги, правят филми или снимат снимки са някакви глупаци за присмех на приятелите ти :) Ама то на строежа няма как и да чете човек.

А за тъпите немци които не пресичат може да ги разбереш някой ден когато те спрат и те глобят едни 100-200 евро. Тогава ще започнат оплакванията колко е несправедлива системата/света/природата и т.н. и как нямаш късмет.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: georgi969   
Дата:   17-06-12 12:06

Убеден съм че всички писали в темата ( без Мартин.Илиев разбира се), ползват законен фотошоп, не гледат филми от торентите и на компютрите им всичко до последната МП3 е закупено.



Публикацията е редактирана (17-06-12 16:13)

Отговори на това съобщение
 Re: " всяка информация в интернет пространството е обществена"
Автор: hotsnail   
Дата:   17-06-12 12:48

Facebook ще плати 10 млн. долара на хора, чиито снимки е използвала за реклами

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »