Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 И пак за авторски права...
Автор: emzo   
Дата:   14-06-12 19:04

Здравейте, за съжаление се налага да пусна поредната тема засягаща казус с авторски права.

Вчера, срещайки се с приятел фотограф ме алармира, че видял моя снимка на винил пред магазин. Аз първоначално предпложих, че се е объркал, тъй като никъде не съм публикувал или давал снимка с достатъчни размери и качество за широкоформатен печат (най-голямия размер, който съм публикувал е тук - 950 пиксела по дългата страна за 350 килобайта.)
След проверка днес с изненада установих, че снимката наистина е моя.

Никой, нито се е свързвал с мен, нито е искал разрешение да се ползва снимката, нито е споменат автор някъде. След разговори с управители и т.н. на магазина, според единия се оказа, че винила е правен от рекламна агенция, което според мен влошава нещата и предполагам трябва да търся тях. Малко по-късно с мен се свърза друг управител и с възпитан тон се опита да ми обяснява, че го правели да популяризират града и т.н. и предложи да се срещнем другата седмица и евентуално да се разберем.

Обръщам се към вас за съвет как да постъпя. Писал съм и до СКУАПФИ и чакам отговор. Проблема е, че не съм се занимавал с фотография комерсиално и няма как да оценя снимката при евентуални преговори.

Благодаря предварително.

Отговори на това съобщение
 Re: И пак за авторски права...
Автор: emzo   
Дата:   14-06-12 19:06

Ето и винила:

http://store.picbg.net/pubpic/6E/2C/39e20c25f5546e2c.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: И пак за авторски права...
Автор: MauMyHa   
Дата:   14-06-12 19:39

Свободно използване със заплащане на компенсационно възнаграждение

чл.25 Без съгласието на носителя на авторското право, но при заплащане на справедливо компенсиционно възнаграждение е допустимо:

1. възпроизвеждане с нетърговска цел на отпечатани произведения, с изключение на нотни материали, върху хартия или друг подобен носител чрез репрографиране или друг способ, осигуряващ подобен резултат;
2. възпроизвеждането на произведения, независимо върху какъв носител, от физическо лице за негово лично ползване, при условие че не се извършва с търговска цел.

Отговори на това съобщение
 Re: И пак за авторски права...
Автор: ecobo   
Дата:   14-06-12 19:44

1000 лева.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »