Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Избор на фотоапарат
Автор: didipeneva   
Дата:   12-06-12 15:55

Здравейте,
Много ми е необходимо вашето мнение, мнение на хора които разбират от фотография, защото аз нищо не разбирам.

Нужен ми е фотоапарат за да снимам дрехите които шия и да качвам снимките им в интернет.
Естествено ми е нужен и за да си се снимаме с приятели.
Проблема с фотоапаратите които съм имала е, че на закрито не правят качествени снимки.

Посъветваха ме да купя този апарат, но не знам ще се оправя ли с него. Дори на съвсем прости сапунерки не мога да използвам функциите, така сложно са обяснени в книжките, че нищо не схващам...

http://prodavalnik.com/fotoaparat-canon-eos1100d-ef-s-18-55isii-i6839497

В тази обява апарата е с обектив, в другите е без, не знам защо така.

Моля за съвет, но да кажа, че не мога да дам повече от 1000лв. за фотоапарат на този етап.

Благодаря предварително.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: marlov   
Дата:   12-06-12 16:14

1. В Техномаркет /асигурно и на други места/ цената за НОВ такъв е 949 лева,.
2. При всички случаи пред Продавалника избери Базара на този форум
3. Едва ли ще се справиш с такъв апарат щом ти е трудно със сапунерка

Иначе този канон си е добър за начинаещ, но освен ръководството му ще трябва да почетеш и друга литература

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: ElBAndido   
Дата:   12-06-12 16:20

екстра е това апаратче :) има си и функция ауто така че :) си ти

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: didipeneva   
Дата:   12-06-12 16:25

Да, напълно си прав, определено спешно се нуждая от курс или обучение.
Точно мислех да пусна тема с питане за това, но по-добре да го напиша тук.

Интересувам се от частно обучение или, ако случайно някой тук знае за курс по фотография - моля да ме насочи или посъветва.

От София съм и работя до 14 часа, така че мога да отделя време за любимото си хоби на което така и с годините не обърнах нужното внимание.

Много ви благодаря за бързите отговори - страхотни сте в този форум :) Смятам да поостана :)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: didipeneva   
Дата:   12-06-12 16:26

Разбира се, че ще купя апарата от магазин, но пуснах това предложение защото на него апарата е с обектив, а в магазините е без обектив и тогава цената би дошла доста по-различна...

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: didipeneva   
Дата:   12-06-12 16:39

Даже го намерих на 800лв. http://www.pro-bg.com/product/photo-camera/Canon%20EOS1100D%20%20EFs%201855DCIII_27892.html

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: ElBAndido   
Дата:   12-06-12 16:40

http://www.technomarket.bg/products/09106410/canon-eos-1100d-black-ef-s-18-55isii ето ти го с обектив от магазина :)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: didipeneva   
Дата:   12-06-12 16:45

Ами горния линк който пуснах също е от магазин, отново с гаранция и заедно с обектива, само дето е 150лв. по - ниска цената от техномаркет.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: qpalzm   
Дата:   12-06-12 16:56

Твоята камера е Олимпус ПЕН Е-ПМ1-800 леваhttp://magazin.photosynthesis.bg/offer/200404012022.html
или Олимпус Е-ПЛ3-1000 лева http://magazin.photosynthesis.bg/offer/200304012008.html



Публикацията е редактирана (12-06-12 16:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: pefoto01   
Дата:   12-06-12 17:03

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: didipeneva   
Дата:   12-06-12 17:07

1100Д + китов обектив е добър избор. Какво означава Китов обектив - този с който се продава такъв ли е и ако не - може ли линк за да видя за какво става въпрос.

Благодаря предварително.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: ElBAndido   
Дата:   12-06-12 17:09

няма значение от кой магазин ще го купиш, дадох първия срещнат линк. исках да кажа , че този апрат с този обектив са супер :)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: pefoto01   
Дата:   12-06-12 17:13

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: qpalzm   
Дата:   12-06-12 17:44

Дидипенева смяташ ли да се развиваш в фотографията или само ще снимаш дрехите който правиш и снимки с приятели?Ако искаш да се развиваш си вземи Канон 1100Д или олимпус Е-Пл3.А ако само ще снимаш дрешките и приятелите може нещо по-евтино-олимпус ХЗ-1 или Канон СХ 260

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: MARLOV   
Дата:   12-06-12 18:38

Разликата от 150 лева идва от обектива-гледай да е EF-S 18-55ISII
Трябва отзад да има буквите IS.Това означава оптична стабилизация


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: pdimitrov   
Дата:   12-06-12 19:00

Може и да не ми е работа да се меша в тази тема, понеже си нямам понятие от продуктова фотография, но при така формулирани изисквания не мисля, че DSLR е най-доброто решение. Направи ми впечатление, че @didipeneva се оплаква от лошо качество на снимките на тъмно. В такъв случай един простичък статив би трябвало да и свърши работа. Идеята ми е, че при положение, че жената не се оправя много с фототехника, ще и е относително трудно и да оправи осветлението, за да станат снимките добри (както всички в този форум знаят, в много случаи е по-важно ЗАУ-то). Би било добре авторката да покаже примерна снимка за това какво иска да постигне като качество. Тогава вече може да се каже какво ще й е нужно.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: pefoto01   
Дата:   12-06-12 20:32

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: pefoto01   
Дата:   12-06-12 21:37

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: chefo1979   
Дата:   12-06-12 22:06

Даже много късно се появи предложението за Никон... Тъкмо се бях отчаял, че ще дочакаме мнение, което никой не е искал...
Go-go, Al-Nikonaida - без вас никоя тема в тоя форум не е завършена!

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: pefoto01   
Дата:   12-06-12 22:09

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: MARLOV   
Дата:   12-06-12 22:43

Айде пак оакахте темата!

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: didipeneva   
Дата:   13-06-12 02:38

Май се спрях на http://magazin.photosynthesis.bg/offer/280503000283.html

Поне параметрите са по-добри от тези на канона, а дали ще снима по-добре нямам идея и дали ще е удобен за използване.

Ако някой има впечатления за някой от двата апарата, моля да ги споделите , че утре след работа отивам да пазарувам :)))

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: chefo1979   
Дата:   13-06-12 10:17

pefoto01 , направо си режа вените от мъка - цифрите точно между тези два апарата са доста близки. Аз бих посъветвал купувачката да ги пробва на място кой ще и "лепне" на ръката повече - с еднакъв ползвател и двата апарата ще дават еднакви резултати. Никона има малко по-чиста картинка на по-високо исо и най-голямото предимство е, че има КДАФ по време на видео (който е ползвал, знае колко "голямо" предимство е всъщност - при всички положения е добре да го има).
Доколкото разбирам дамата ще го ползва с китака и надали ще инвестира в допълнителни обективи, затова да посочваме евтините и качествени Никонски широки стъкла, липсата на мотор в Никона или чудесните и евтини Л-ки при Канона е безпредметно.
Лично за мен, подчертавам "лично", канонският стабилизиран китов е маааалко по-добър от никонският такъв, но не е нещо което да наклони везните.
Успех в избора и задължително пробвай всички варианти (включително и ПЕН-а, посочен по-горе) в магазина.

Поздрави!

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: ElBAndido   
Дата:   13-06-12 10:54

мнения за канон имаше няколко ти предпочете единственото на никон :) със здраве да си лепиш гумите по него и обектива :)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: batzas   
Дата:   13-06-12 11:02

Прочети тази тема https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&t=1450385&i=1450385&offset=all
.
Тя е следствие, от една друга, също като твоята.

А сега по въпроса. Опитай да сложиш повече осветление там където снимаш. Може изведнъж, да ти се подобрят снимките на роклите.

А лично моето мнение Сони Некс или Олимпус Пен.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: tziko   
Дата:   13-06-12 11:12

Като препоръчаха Оли - няма проблеми, като се спомена Никон - голяма драма стана?
На някой някъде му бърка тва Никон, каква вина имат феновете на никон не знам.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: ElBAndido   
Дата:   13-06-12 11:22

Автор: tziko
Дата: 13-06-12 11:12

Като препоръчаха Оли - няма проблеми, като се спомена Никон - голяма драма стана?
На някой някъде му бърка тва Никон, каква вина имат феновете на никон не знам.

абе миличък фен на никон, ти темата в началото прочетели я ? пита се за точно определен модел който е канон. хайде миличък кажи сега с какво този никон който явно ти си препоръчал е по добър от канона за който пита момичето или жената ? и ползвал ли си и двата апарата ?

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: pefoto01   
Дата:   13-06-12 11:33

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: tziko   
Дата:   13-06-12 11:34

[smilie18] Миличък, прочетох темата от началото, ти прочети точно, кой какво е написал. Като се пита за точно определен модел, защо не подскачаш на този който препоръча олито?

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: pefoto01   
Дата:   13-06-12 11:37

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: chefo1979   
Дата:   13-06-12 11:44

Към авторката - видях офертата за Никона, много е добра, но за 200 лева отгоре има D5100, който е по-добрият апарат и смятам, че разликата в цените си заслужава.
D5100 e далеч по-добра машина и от D3100 и от 1100D!

http://magazin.photosynthesis.bg/offer/200303010004.html


В началото и аз се заблудих, че колежката е посочила че конкретно иска Канона - извинявам се на колегите за острата реакция. Опасявам се, че тия разправии във всяка тема нагнетяват напрежението повече от нужното и при най-малкият повод избухват разправии...
Още веднъж - извинения на колегите!

Поздрави!

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: ElBAndido   
Дата:   13-06-12 11:46

фенчетата сте вие :) аз съм фен само на себе си ;) имал съм възможноста да снимам и да разгледам този канон за който пита жената и казах моето мнение че апарата е супер. феновете сте вие ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: pefoto01   
Дата:   13-06-12 11:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: didipeneva   
Дата:   13-06-12 14:21

Моля ви, не е нужно да се карате.
Истината е, че пиша от години в доста форуми и тук се оказахте много свестни форумци, мястото е рядко приятно и ми помогнахте.

Толкова е трудно да зададеш въпрос и да получиш конкретни отговори, че не е истина, а вие ми дадохте десетки такива и определено ме улеснихте.

Относно марките, нормално е да има различия след като са пряка конкуренция.
Аз лично много години мечтаех за Канон или Никон, накрая си купих Канон - не фотоапарат, а сапунерка SD 950 IS, много съм доволна от него и до ден днешен. Никон винаги ми е звучал като висш пилотаж, вероятно защото в средния крас Канон са повече и много хора ги използват, докато Никони виждам все в ръцете на професионалисти. Може да е случайно, но на мен лично Никон ми звучи по-тежко и сега като на моя модел Какнон, с който пуснах темата, се намери Никонов аналог с по-добри параметри и на същите пари - как да не го купя него?!

Разбира се сега отивам в магазина да пробвам двата как ще ми лепнат, надявам се Никона да ми е удобен. Естествено ще погледна и последния който ми препоръчахте 200лв. все ще намеря :)

Относно Олимпус - не е моята марка, звучи ми като да сравниш Рено с Мерцедес. Не ме оспорвайте, вероятно греша, но това просто не е моята марка.

Хубав ден на всички, аз след 2 часа излизам да пазарувам апаратче :)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: Tenebrus   
Дата:   13-06-12 14:33

Ха честито тогава. Какъвто и избор да направиш в този клас няма да сбъркаш. Но наистина послушай съветите и си вземи твърда 50-ка. Наскоро се докоснах до такава и е магическа просто ;-)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: didipeneva   
Дата:   13-06-12 14:59

Какво означава твърда 50-ка?
Предполагам този: D5100, но все пак да попитам.
Иначе аз за сапунерка се изръсих 800лв. и то само защото е лекичък и компактен за носене, абе всъщност и доста лесен за употреба. Тези които коментираме са доста сериозни от към функции и силно се надявам да са направени лесни за употреба с достъпни функции.

Има ли някой наблюдения кой от коментираните апарати е най-лесен за употреба или коя от двете марки е по-удобна?

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: bluebird81   
Дата:   13-06-12 14:59

@didipeneva: "Относно Олимпус - не е моята марка, звучи ми като да сравниш Рено с Мерцедес." - това не трябваше да го споменаваш, защото сега без да искаш засегна една друга група от фенове [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: bluebird81   
Дата:   13-06-12 15:08

Твърда 50-ка означава обектив с постоянно фокусно разстояние 50 мм, т.е. това не е вариообектив, няма зуум. Ако се ориентираш към D5100, имай впредвид, че за да имаш автофокус с това тяло ще ти трябват обективи, на които пише "AF-S". При Никон са малко по-сложни нещата с обективите.


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: Tenebrus   
Дата:   13-06-12 15:16

Мда, мисля че защото се спомена горе въпросния канонски 50мм ми се стори че си го разгледала и разбрала какво значи 50мм. Но bluebird го обясни.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: tziko   
Дата:   13-06-12 15:16

didipeneva, ако си вземеш никон, обърни внимание на следния обектив: 35мм/1.8

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: pefoto01   
Дата:   13-06-12 15:20

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: Tenebrus   
Дата:   13-06-12 15:21

pefoto е прав. Първо варио (за никона примерно 18-105 е чуден стартов обектив) и след това твърдо. И наистина май за начинаещ 35 ще е по-добре. Не бях се сетил просто :)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: pefoto01   
Дата:   13-06-12 15:21

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: ivjordan   
Дата:   13-06-12 15:22

За кроп, каквито са Д3100 и Д5100 по-добрият твърд е 35 мм. Не че 50 не е добър, просто идва малко дългичък, ако искаш примерно да снимаш човек в цял ръст в помещение.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: pefoto01   
Дата:   13-06-12 15:25

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: bluebird81   
Дата:   13-06-12 15:30

За портрети е супер 50 мм на кропка, аз ползвам стария безмоторен AF Nikkor 50mm f/1.8D , а на по-затворена бленда 4-4,5-5-5,6 дава някаква невероятна рязкост обективчето


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: chefo1979   
Дата:   13-06-12 15:32

Nikkor 50mm f/1.8D е страхотен, но и новите 35 и 50 са прекрасни!! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: Tenebrus   
Дата:   13-06-12 15:41

Да но г-жата ще си взима тяло без мотор, което значи че трябва да фокусира на ръка. Съмнява ме да има това желание. Вярно че 200 лева отгоре са си пари, ама си ги заслужават тея обективи :)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: chefo1979   
Дата:   13-06-12 15:43

AF-S...

Просто коментирах, че D-то е наистина чудесен обектив.



Публикацията е редактирана (13-06-12 15:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: Tenebrus   
Дата:   13-06-12 15:49

Мда наскоро го джитках на моето д5000, и ако не беше ръчния фокус щях да си го купя :)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: malakar   
Дата:   13-06-12 18:31

Някъде по средата спрях да чета темата, ама си мисля, че ето това ще ти свърши работа: курс по фотография 1 и курс по фотография 2. Единият е по-дълъг и по-скъп, другият е по-кратък и по-евтин.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: didipeneva   
Дата:   14-06-12 00:32

Много благодаря на всички, вече имам апарат и няма да ви тормозя повече :)
Бяхте изключително отзивчиви и благодаря за това.

В крайна сметка единия Никон го нямаше в магазина наличен, а другия се оказа доста не подходящ за моя захват, беше ми много неудобен, и менюто му ме стресна.

В крайна сметка си взех Канона, който ми пасна все едно винаги си е бил мой, вероятно защото до сега ползвах тази марка.

Сега започвам да му чета книжката, а утре като стигна до морето ще го изпробвам.

Много благодаря отново на всички.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: ElBAndido   
Дата:   14-06-12 00:36

да ти е честит и само хубави снимки да правиш с него :)[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: chefo1979   
Дата:   14-06-12 08:32

didipeneva - да е честит и се замисли за Canon EF 50/1.8 - както казаха по-напред в темата, за смешни пари получаваш много добър обектив. ЕФ-обективите на Канон си имат АФ-мотори в тях, така че си спокойна за автофокуса.

А, да, като ще снимаш по морето - пази много апарата от пясък, прах и особено от пръски от морските вълни!

На фокус и успехи!

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: didipeneva   
Дата:   16-06-12 16:37

А сега дойде проблема със зум-а, освен че е ръчен на всичкото отгоре е супер малък. Какъв обектив ми трябва за да имам сериозен Зум? И всъщност по-важното е къде мога да прочета по-подробно различните обективи за какво са?
Иначе разучавам апарата по книжката и непрекъснато щракам, много е удобен и разбираем :)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: pefoto01   
Дата:   16-06-12 16:51

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: didipeneva   
Дата:   16-06-12 18:17

Да, пазя го. А това: 55мм-250мм на колко зум отговаря?
Иначе така бързо се стигна до зума защото да сега съм използвала апарати с доста голям и въобще не предполагах, че по-висок клас апарат няма да има почти никакъв :)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: Pavlov   
Дата:   16-06-12 18:34

didi, снимаш с DSLR, забрави вече за понятието "зуум" [smile] . Прочети какво е "фокусно разстояние", и как от него зависи каква част от това, което виждаш, ще влезе в кадъра.
Ето ти го нагледно .

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: ElBAndido   
Дата:   16-06-12 19:45

didi, didi, didipeneva :)бях ти писал нещо на лични :) прочети го пак ако го позиш :)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: didipeneva   
Дата:   16-06-12 20:14

ElBAndido здравей, писа ми, че си си купил апарат втора употреба и не би си купил нов... Не знам каква е връзката със зума?
Аз не съжалявам за апарата, просто не знаех, че малките сапунерки имат зум, а тези нямат - някак не ми беше логично, но от друга страна зума маже и няма качество, вероятно този е по-малък, но максимално качествен...
В крайна сметка или ще се науча да снимам или ще подължа да давам през година по 1000лв. за нов модел сапунерка и ще си снимам с тях, няма загуба за мен, защото от поне 20 години насам през година си избирам нов фотоапарат и обикновено е от най-скъпите обикновени машинки.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: didipeneva   
Дата:   16-06-12 20:19

Pavlov здравей :) Вече чета книжки и тренирам :) Тенкс за линка, по мои сметки 600мм е към 20 зум и ме устройва за сега. Да видим колко ще е голям този обектив и колко ли парички ще се изръся за него :)

П.п.
В магазина момчето което ми продаде магазина ми каза, че фотографията е бездънна яма, но за сега ми е забавно.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: didipeneva   
Дата:   16-06-12 20:22

Май греша сериозно
http://magazin.photosynthesis.bg/offer/211701075001.html


200мм го равняват на 11 зум, значи ли, че 400мм е 22 зум?


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: ElBAndido   
Дата:   16-06-12 20:52

бяха ти писали да забравиш думята зум :) не те лъжат хората. да диди не сме говорили за зум , казах ти за уроци [shtrak] 600 мм а :) апарата ти ще изчезне пред този обектив и кой ли знае колко тежи подобно нещо :)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: didipeneva   
Дата:   16-06-12 21:16

И кое е по-хубавото на апарата който си купих от този:
http://magazin.photosynthesis.bg/offer/100101007012.html

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: ElBAndido   
Дата:   16-06-12 21:19

не бих се наел да ти давам отговор на този въпрос :) след време като посвикнеш да снимаш с този апарат ще си отговориш сама. просто ти трябват малко знания и ще заобичаш апарата който си купила , на слука :)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: didipeneva   
Дата:   16-06-12 21:36

Защо, с няколко думи можеш да ми кажеш, ако разбира се имаш отговор. Може и на бележка, ако те притеснява, че някой друг ще се заяде за обяснението, но наистина ме интересува.

Не забелязвам снимките да са нещо по-качествени, само дето няма увеличение и е по-едър апарата, не е капсулован и може да влезе прах вътре.

Сериозно се замислям да го обява за продажба и да си взема този, кажи наистина, ако знаеш... Моля :)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: ElBAndido   
Дата:   16-06-12 21:50

моя съвет е да поснимаш малко с този апарат, да почетеш малко и тогава да решиш какво точно искаш :) можеш да сравниш двта апарата в някой сайт за ревюта :)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: ivjordan   
Дата:   16-06-12 22:10

Аз ще се опитам да ти отговоря на въпроса за разликата между огледално-рефлексния апарат и произволен турбо-сапунер. Отговорът е прост и кратък - възможности.
Огледално-рефлексният ти дава възможности да влияеш върху процеса на заснемането и да получиш изображението, което ти желаеш, а не онова, което апаратът е решил да направи.
За по-подробно описание на тези възможности е необходимо четене и снимане и осмисляне на основните закономерности във фотографията.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: Pavlov   
Дата:   16-06-12 22:25

"Автор: ivjordan
Дата: 16-06-12 22:10
Аз ще се опитам да ти отговоря на въпроса за разликата между огледално-рефлексния апарат и произволен турбо-сапунер. Отговорът е прост и кратък - възможности."

Отговорът е прост и кратък - размерът на матрицата.
1100D има в пъти по-голям сензор от SX40. Което му дава възможност да прави по-детайлни снимки, с по-малко шум, по-добри цветове, и по-вярно предаване на светлите и тъмните области.
Естествено - всичко това с подходяща оптика (обективи), и най-вече с познания и умения от страна на снимащия.



Публикацията е редактирана (16-06-12 22:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: my.point.of.view   
Дата:   16-06-12 22:35

още една жертва на маркетинга, май?

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: bluebird81   
Дата:   16-06-12 23:57

@ didipeneva - за зуума - гледаш милиметрите, които пише на обектива, разделяш по-голямото на по-малкото число и получаваш зуума, примерно на обектив Canon EF-S 18-200mm f/3.5-5.6 IS разделяш 200 на 18 и получаваш 11,11х зуум, ама това какво значение има ? С друг обектив Canon EF 75-300mm f/4-5.6 III USM имаш само 4х зуум, но можеш да запълниш целия кадър с по-отдалечен обект, важни са милиметрите и кроп-фактора на тялото [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: didipeneva   
Дата:   17-06-12 00:08

Може би ми трябва време и четене. Сега разгледах и сравнявах снимки, дори тук качих някои от новия апарат. Доста по-детайлни и дълбоки са, по-наситени...

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: bluebird81   
Дата:   17-06-12 00:14

Права си, трябва ти доста време и четене.


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: pefoto01   
Дата:   17-06-12 14:31

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: didipeneva   
Дата:   17-06-12 20:16

Да и аз мисля, че уменията са най-важните, а не апарата и , че с този апарат едва ли ще направя по-добра снимка от колкото с някои от тези:
http://magazin.photosynthesis.bg/offer/280104000183.html
http://magazin.photosynthesis.bg/offer/100101007012.html

Само дето ще са по-леки и няма да мъкна по два обектива, пък и парите за втория обектив са колкото апарата.
Довечера пускам обява за продажба, някакви съвети колко по-евтино да пусна от магазина апарат на 4, 5 дни от които е снимано 5 часа макс?

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: trouble_sl   
Дата:   17-06-12 20:41

Всички ли се хващате?

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: pefoto01   
Дата:   17-06-12 22:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: my.point.of.view   
Дата:   17-06-12 22:21

Можеш да върнеш стоката в магазина по закон в рамките на две седмици, ако не си доволна от качеството. Дали в България това е приложимо, не зная. Но опитай.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: bluebird81   
Дата:   17-06-12 23:04

Това някакъв майтап ли е ? Ако е така защо изобщо се хабим да обясняваме ?


Автор: didipeneva
Дата: 16-06-12 20:14

ElBAndido здравей, писа ми, че си си купил апарат втора употреба и не би си купил нов... Не знам каква е връзката със зума?
Аз не съжалявам за апарата, просто не знаех, че малките сапунерки имат зум, а тези нямат - някак не ми беше логично, но от друга страна зума маже и няма качество, вероятно този е по-малък, но максимално качествен...
В крайна сметка или ще се науча да снимам или ще подължа да давам през година по 1000лв. за нов модел сапунерка и ще си снимам с тях, няма загуба за мен, защото от поне 20 години насам през година си избирам нов фотоапарат и обикновено е от най-скъпите обикновени машинки.



@ didipeneva : би ли споделила с каква техника си снимала в началото и средата на 90-те години ?


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: didipeneva   
Дата:   18-06-12 00:34

@ didipeneva : би ли споделила с каква техника си снимала в началото и средата на 90-те години ?

Тогава снимах с едно немско апаратче с лента, брат ми ми го донесе и в интерес на истината не помня марката. Малко след това си купих първия олимпус, било е точно 91 година, по бала ми си го спомням. След това си взех сони - отново с лента, тогава въобще нямаше дигитални апарати, поне не и в нашите магазини. От дигиталните сега ще изброя апаратите които имам:
Sony Cybershot DSC-T9
Olympus SP-590UZ
Canon SD 950IS
И още няколко, но съм на морето и не ги намирам в нета, не им знам буквите за да ми излезе модела.
Това са моите, но снимах и с няколко апарата на брат ми, особено като ходех навън и взимах неговите - пак не са били огледални, но по-големи и качествени от моите.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: didipeneva   
Дата:   18-06-12 00:43

Писах вече че китовия обектив е за снимане от широко до средно,за това Ви е нужен още един обектив 55-250 ИС,който приближава достатъчно и с двата обектива ще покривате почти целия обхват фокусни разстояния. ....

Със сигурност е така, но като тръгна на почивка и обикалям цял ден по забележителности не виждам как ще носа този апарат с обектива, че и чанта и втори обектив. Въобще не знаех, че ще ми трябва да сменям обективи и ще става още по-голям апарата.
Виждам, че наистина има разлика в снимките и просто не знам какво да правя. Най-добрите ми снимки са на зум, някак така ми се отдава по-добре позиционирането и ми се получават снимките.
Освен това този обектив е още 700 - 900лв. и още едно кило отгоре, защото трябва и чанта за обектива. Вие сте мъж и вероятно за вас това не е проблем, но аз съм 50 килца с дрехите и освен това мъкна дамса чанта. Хем ми се иска да снимам с качествен апарат, хем не мога да се превърна в камила. Освен да си купя вместо обектив със зум един от горните сапунерки и да си тренирам с огледалния в БГ , а навън да нося сапунерката... Май избързах и сега просто не знам какво да правя...

Грешката си е моя, че не се усетих, че тези апарати са без зум, трябваше да се светна, че щом се сменят обективи си има причини за това и да се запитам какви са? Тогава щях да забележа липсата на копченцето:)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: didipeneva   
Дата:   18-06-12 00:44

Автор: trouble_sl
Дата: 17-06-12 20:41

Всички ли се хващате?

Това за мен ли е?
Не разбирам въпроса?

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: Vuc   
Дата:   18-06-12 00:45

Дидииии, сони с лента, ае стига, а? .....

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: didipeneva   
Дата:   18-06-12 00:48

SP-590UZ ето с този са най-добрите ми снимки. Обаче батериите му са 4 презареждащи се , а на литиево йонна и непрекъснато сменях батерии, на ден по 3 комплекта. Ползвах тогава и канон със същите параметри и синия цвят, рязкостта бе всичко на олимпуса беше по-добро, но на тъмно и двата не снимат хич добре.
Знам, че олимпус се води по-нисък клас, но определено този вади уникални снимки.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: didipeneva   
Дата:   18-06-12 00:56

Със сигурност е сони, още виси в шкафа, но пък калъфчето му го ползвах до скоро, уникално удобно ми беше и е сони, а все си мисля, че беше с лента, но ще погледна като се прибера, може и дигитален да е бил от първите. Със сигурност си спомням олимпуса с лента и как осветих една, но всъщност какво значение има с какво съм снимала преди 100 години? Имала съм и апаатче с тънка лента - еднодневка уж, но после се оказа, че и за тях се продават ленти и пластмасов за под вода също съм ползвала. Винаги съм обичала да щракам и съм си купувала фотоапарати. Вкъщи има поне 10 и 2 съм подарила и камера дори взех на сони скоро, с хард диск и карта памет, но не ми харесва да снимам с камера.
Всичко бих дала да имам апарат който снима качествено и в същото време мога да го нося и използвам без висше фотографско образование.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: pefoto01   
Дата:   18-06-12 00:58

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: didipeneva   
Дата:   18-06-12 01:02

Аз съм тук с един мини лаптоп, 13 инча или нещо подобно и на него гледам снимките, сега ги видях на 15-ка монитор и май хич няма да прибързвам, а ще изчакам да ги видя вкъщи на 20 инчовия си монитор, защото май наистина са доста по-качествени, но не си личи на тоя скапан лаптоп.
Няма да ви губя повече времето с въпроси, може да си говорим, но ще изчакам да се прибера до нас и да ги видя там и ще помисля. Междувременно някой, ако продава обектив на канон с голям зум или види нов такъв на някаква промоция да ми свирка бързо :)) Че толкова пари за обектив не ми се дават, но ако изпадне изгодно ще си взема.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: didipeneva   
Дата:   18-06-12 01:06

Автор: Vuc
Дата: 18-06-12 00:45

Дидииии, сони с лента, ае стига, а? .....

Явно имаш афинитет към стари апарати, интересното е, че имам апарат не знам от коя година, но е снимано с него 1957 година и е комплект с бинокъл за опера и двата с кафяви кожени, шити на ръка калъфи и в още по-луксозна кожена кутия за двете чудеса на техниката :)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: bluebird81   
Дата:   18-06-12 01:08

Може би още в началото на темата подходи грешно, никъде не спомена че размерът и теглото ще са ти проблем. В твоя случай може би ще е по-подходящо да се насочиш към безогледален фотоапарат със сменяема оптика (OLYMPUS PEN, SONY NEX) или към сапунерка с по-голям сензор (Canon S90, Canon S95, Panasonic LX3, Panasonic LX5). А ако ти харесват снимките от Olympus SP-590UZ, можеш да си купиш 2 комплекта батерии Sanyo Eneloop, да ги надпишеш с перманентен маркер за да не ги бъркаш, купуваш си и качествено зарядно и можеш да снимаш цял ден [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: didipeneva   
Дата:   18-06-12 01:18

Да, определено знам, че грешката, ако има такава, е в мен. Погледнах в описанията на моделите които коментирахме и там пишеше съвсем приемливо тегло. Смятах, че смяната на обективи се прави само от професионалисти и то защото излизат по-нови модели обективи. Все едно вместо да смениш апарата след година, две си сменяш само обектива. Въобще не знаех нищо, не че сега знам и за това не задавах въпросите си правилно. Този апарат с китовия обектив си ми е супер, той и олимпуса и канона ми са почти толко големи и тези които искам да купя и те са по 500гр. но ако взема обектив с голям зум или там увеличение - не знам как се казва, та взема ли такъв , апарата става двоен, цената и тя....

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: Vuc   
Дата:   18-06-12 01:26

Да, имам афинитет към стари апарати и не съм чувал за лентово Сони.
Ще си позволя да те цитирам:
"След това си взех сони - отново с лента, тогава въобще нямаше дигитални апарати, поне не и в нашите магазини. "
Отделих малко време да потърся в нета и все така не откривам такова нещо. А кожените калъфи и старите камери не виждам какво общо имат с темата.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: bluebird81   
Дата:   18-06-12 01:30

Ами ако не искаш да сменяш обективи освен нещо от типа на Sigma 18-200mm f/3.5-6.3 DC OS да си вземеш, питай някой който е снимал с такъв или потърси инфо и снимки в нета, но по принцип обективите с голям зуум не дават много добри резултати. Освен това задължително гледай да е със стабилизация [smilie24]

http://magazin.photosynthesis.bg/offer/212006072001.html



Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: io_bs   
Дата:   18-06-12 01:48

> Всичко бих дала да имам апарат който снима качествено и в същото
> време мога да го нося и използвам без висше фотографско образование.

Всички апарати могат да снимат качествено в зависимост от това кой ги ползва (естествено евтините ще снимат качествено в по-малко ситуации от по-скъпите). А за ползването на един огледално-рефлексен апарат (или който и да е с ръчни настройки) не е необходимо никакво фотографско образование, а елементарни познания от рода на какво е бленда, скорост, чувствителност и как промяната им влияе на снимките. Препоръчвам четене и научаване на основите на фотографията, което би помогнало при снимането и с най-евтиния апарат. Успех [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: chefo1979   
Дата:   18-06-12 10:48

Здрасти пак Диди!

Това, което искаш ти, се нарича "travel zoom" - обектив тип всичко-в-едно. По-горе ти посочиха 18-200, има такъв на Сигма, на Канон, има и 18-270 на Тамрон...
Имай в предвид следното - взимайки такъв обектив жертваш качество и то значително.
Мога да ти предложа следното - освен твоето китово стъкло, вземи от базара и един Canon EF 28-135/3.5-5.6 IS USM (нов е скъп и не си струва) и стой с него основно. Ще ти липсва широкото, но в момента, в който решиш ще смениш обективите с китовия.
Аз лично доста време изкарах с подобен обектив и широкото никога не ми е липсвало, без да съм се лишавал от пейзажни туристически снимки.

Зума, както казаха нагоре, е безмислена цифра при сменяемите обективи. Всъщност, има и полезно приложение - колкото е по-голям зума, толкова е по-зле оптически обектива, като тия с непроменливо фокусно, така наречените твърди обективи, "праймове", са по принцип най-качествените.

EF-S 55-250IS е кофти обектив, стой далеч от него.

Поздрави и успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: my.point.of.view   
Дата:   18-06-12 11:12

Диди, допуснала си една грешка. И тя е да питаш хора за нещо, което те касае тебе, но без да взимаш под внимание, че това, което те те съветват, касае... тях.
Досега не съм видял жена, която с удоволствие да се гърби като камила и затова се чудех на темата доста интензивно. А и хората наоколо гледам даваха смели идеи.
Най-добре би било по принцип човек да си каже какво иска като краен резултат от фотоапарата и съветите да са насочени към тези му изисквания.
И като ти дава някой съвет - чуквай на профила му - ако снимките му ти харесат, значи този човек ще слушаш повече от другите, които правят снимки, които не ти допадат.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: alphatier   
Дата:   18-06-12 11:58

Абе стига с това жена/мъж,влече ли те и искаш ли качествени снимки то просто си ти идва отвътре.Да не изброявам колко момичета съм виждал с Dslr-и и чанти с буркани вътре.То трябва да си ти е отвътре и да те човърка,почнеш ли с такива размисли по-добре продавай и си снимай с Айфона.Ела да видиш приятелката ми(при положение,че е 45кг 162 [smilie5]) как по цял ден снима с 5D и 24-70 2.8L или 300F4L,като ги хване и на мен ми се събират 10-20 снимки на деня.Ако искаш качество това е пътя,не не е удобно,не е леко,не е компактно,не е евтино ама не може хем душата в рая хем....[smile]



Публикацията е редактирана (18-06-12 12:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: serjy   
Дата:   18-06-12 12:47

то и аз искам болид от формула 1, щото много бега и не искам компромиси, но си купувам голф за да си свърша работа [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: my.point.of.view   
Дата:   18-06-12 12:58

Аз също съм правил същата грешка.
Вместо да вярвам на себе си, питах по форумите...
Кой по-добре от мен ще знае дали даден фотоапарат ми харесва или не ми харесва? Щото няма смисъл да снима много добре, ако не съвпада с моята идея за фотография /тоест не ми харесва/.
Питането по форуми за техника е ала-бала.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: didipeneva   
Дата:   18-06-12 13:05

то и аз искам болид от формула 1, щото много бега и не искам компромиси, но си купувам голф за да си свърша работа

Ха, ха, ха - да и аз така :) Но все пак да си попитам, може да се окаже, ме има болид с високо окачване и евтин, пък аз да не съм се сетила да попитам :)



Публикацията е редактирана (18-06-12 13:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: didipeneva   
Дата:   18-06-12 13:08

Благодаря, преди да взема обектив със сигурност ще разгледам доста подробно.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: didipeneva   
Дата:   18-06-12 13:13

Автор: my.point.of.view
Дата: 18-06-12 12:58

Аз също съм правил същата грешка.
Вместо да вярвам на себе си, питах по форумите...
Питането по форуми за техника е ала-бала.

Моето мнение се различава коренно от твоето. За мен питането е важно, със сигурност като се захващам с нещо ново питам хората които са врели и кипели в него. Също така съм забелязала, че хората които не приемат чуждо мнение, съвети и насоки напредват доста бавно или въобще не го правят. Няма как да сме родени знаейки всичко и в крайна сметка не бихме могли да сме откриватели на всичко, така че по един или друг начин ще се наложи да използваме чужди знания, защо това да не е във форум?
Тук получих много внимание, много добро отношение и много полезни съвети, за което благодарих и пак благодаря на форумците.
А за това, че на грешен въпрос получих и грешен отговор си е лично мой проблем.

Относно личния избор и усет - това е безспорно уважавано нещо от мен, в крайна сметка не купих апарата към който се наклониха везните и всички казаха, че е с по-добри параметри, просто защото не ми пасна на ръката и не ми хареса. Но поне знаех, че избора ми е между апарати без съществени забележки и с никой нямаше да направя груба грешка в избора си.

... С питане до Цариград се стига... Вероятно и без питане се стига, но по доста заобиколен път, знам ли...



Публикацията е редактирана (18-06-12 13:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: alphatier   
Дата:   18-06-12 13:14

Преди да вземеш още един обектив се запитай това ли е пътя,по който искаш да тръгнеш,за да няма после още по-голяма набутвация.Всеки прави грешки,кофтито е като повториш една и съща грешка два пъти [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: didipeneva   
Дата:   18-06-12 13:19

Съвсем съгласна с теб :) Въобще няма да бързам, най-малкото защото не съм сигурна дали е грешка или не...

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: pefoto01   
Дата:   18-06-12 15:15

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: chefo1979   
Дата:   18-06-12 15:55

Колега, пак да се повторя - тоя 55-250 не знам защо постоянно го тикате напред - ако иска дълго варио сто пъти по-добре 100-300 или още по-добре 70-300ИС.
28-135 не дава увеличение, дава далеч по-добро качество от 18-200 като при все това е универсален зум. 28-135 е един от много добрите и доста евтини канонски зумове и на ФФ все още е крайно универсален и практичен - единствено засилващата се в мен неприязън към зумове (различни от 70-200) ме принуждава да го ползвам все по-рядко.
55-250 няма USM АФ-мотор, челната леща се върти и е мекица, особено в дългия край - абе навсякъде е мекица. Единственото му хубаво нещо е ИС-а...

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: MARLOV   
Дата:   18-06-12 15:56

[smilie24][smilie24] [smilie24]

Много е важно никога да не съжаляваш за избора си- по принцип!
Опознай си детайлно придобивката и ще видиш преимуществата пред всеки турбосъпунер.Успех!
[smilie24] [smilie24][smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: pefoto01   
Дата:   18-06-12 16:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: chefo1979   
Дата:   18-06-12 16:25

pefoto01 - колега, ако покажеш къде съм измъчван от пикселоманията - браво ще ти кажа.
В момента снимам с апарат 8МП и са ми повече от достатъчно, даже ресайзвам винаги, когато пращам крайният продукт на човек, пожелал снимки от мен - досега оплаквания няма.
Материал за размисъл за теб конкретно - цената на 55-250 и 100-300 е приблизително еднаква. Цената на 28-135 е даже по-ниска от тая на 18-200 - говорим за цени втора ръка, както стана ясно.
И 100-300, и 28-135 не са големи и тежки обективи - все още притежавам и двата и говоря от първа ръка. Избирани са понеже предлагат най-високо качество за парите си - доста време за четене и тестове на различни варианти отиде, докато избера тия двата между сходните им предложения.
Ти откъде си натрупал впечатления за тях - питам без да се заяждам.
Ако не се съобразявах с пари и тегло - ясно какво бих препоръчал, все едни обективи, дето имат L в името си.
Тука няма и един човек, пред който да имам самочувствието да се фукам или да демонстрирам нещо - тия въпроси, които виждаме нагоре, съм си ги задавал преди време и знам какво съм си отговорил.

Добре, ти казваш, че си снимал с 55-250 - кажи дали ти хареса резултата?

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: Alex-dan   
Дата:   18-06-12 16:47

На авторката на темата само искам да кажа да не се шашка за глупости и да боготвори зуума на сапунерките, понеже ако снима и среже част от кадъра, който иска да хване със зуума, пак няма да е по-зле от една обикновена сапунерка... ИСО-то въобще няма какво да го споменаваме, сапунерското такова е просто потресаващо като говорим за цифри като 1600, което за днешните ДСЛРи е нищо работа... С толкова накупени сапунерки ако не може да хване разликата всъщност, верно няма значение, хммм



Публикацията е редактирана (18-06-12 16:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: tziko   
Дата:   18-06-12 16:53

didipeneva, това което сте си купила е част от една фото система, която можете да развивате и променяте както на вас ви е удобно. Сапунерките които сте ползвала досега, са фото система без възможност за развитие или промяна. Ако фотографията ви влече, нямате нужда от 2, 3 или повече апарата, трябва ви един, но качествен, който не се плаши от липса на светлина, ДСЛР-а е точно такъв. След като научите основните понятия във фотографията, ще сте на ясно, какъв обектив ви е необходим и тогава ще си го купите. Сега и да изброим всички обективи на света, никой няма да улучи точно на вас кой ще ви пасне.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: ivjordan   
Дата:   18-06-12 22:01

Ами, аз май споменха по-горе - възможности. Всеки преценя какви възможности желае да ползва.
Огледално-рефлексният апарат ти дава ВЪЗМОЖНОСТ да ползваш високо ISO, да снимаш нощна фотография, да получиш боке и купища други неща, някои от които колегите са споменали нагоре.
Но няма "зуум", което си е проблемация за човек, свикнал с това от сапунерите.
Аз лично ползвах (и още ползвам) сапунер с 10х, но сега като си гледам снимките от ДСЛР-а, повечето снимки са на 18 мм, рядко до 60 мм и почти нямам такива на 108 мм, така че, по-добре мисли в границите на "зуума", който ти предлага наличния обектив и туко-виж си открила, че по-дълго не ти трябва.
Всъщност, ако не снимаш пилета и друга гад, която трудно те допуска наблизо, дълго едва ли ще ти потрябва. Виж, за добър пейзаж, вероятно ще ти потрябва по-широко, но тук опираме до ограничения в тялото (кроп фактор). Много малко обективи на пазара са по-широки от китовия, но затова пък са безумно скъпи.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: pefoto01   
Дата:   18-06-12 23:39

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »