Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Избор на фотоапарат
Автор: didipeneva   
Дата:   12-06-12 15:55

Здравейте,
Много ми е необходимо вашето мнение, мнение на хора които разбират от фотография, защото аз нищо не разбирам.

Нужен ми е фотоапарат за да снимам дрехите които шия и да качвам снимките им в интернет.
Естествено ми е нужен и за да си се снимаме с приятели.
Проблема с фотоапаратите които съм имала е, че на закрито не правят качествени снимки.

Посъветваха ме да купя този апарат, но не знам ще се оправя ли с него. Дори на съвсем прости сапунерки не мога да използвам функциите, така сложно са обяснени в книжките, че нищо не схващам...

http://prodavalnik.com/fotoaparat-canon-eos1100d-ef-s-18-55isii-i6839497

В тази обява апарата е с обектив, в другите е без, не знам защо така.

Моля за съвет, но да кажа, че не мога да дам повече от 1000лв. за фотоапарат на този етап.

Благодаря предварително.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: marlov   
Дата:   12-06-12 16:14

1. В Техномаркет /асигурно и на други места/ цената за НОВ такъв е 949 лева,.
2. При всички случаи пред Продавалника избери Базара на този форум
3. Едва ли ще се справиш с такъв апарат щом ти е трудно със сапунерка

Иначе този канон си е добър за начинаещ, но освен ръководството му ще трябва да почетеш и друга литература

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: ElBAndido   
Дата:   12-06-12 16:20

екстра е това апаратче :) има си и функция ауто така че :) си ти

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: didipeneva   
Дата:   12-06-12 16:25

Да, напълно си прав, определено спешно се нуждая от курс или обучение.
Точно мислех да пусна тема с питане за това, но по-добре да го напиша тук.

Интересувам се от частно обучение или, ако случайно някой тук знае за курс по фотография - моля да ме насочи или посъветва.

От София съм и работя до 14 часа, така че мога да отделя време за любимото си хоби на което така и с годините не обърнах нужното внимание.

Много ви благодаря за бързите отговори - страхотни сте в този форум :) Смятам да поостана :)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: didipeneva   
Дата:   12-06-12 16:26

Разбира се, че ще купя апарата от магазин, но пуснах това предложение защото на него апарата е с обектив, а в магазините е без обектив и тогава цената би дошла доста по-различна...

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: didipeneva   
Дата:   12-06-12 16:39

Даже го намерих на 800лв. http://www.pro-bg.com/product/photo-camera/Canon%20EOS1100D%20%20EFs%201855DCIII_27892.html

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: ElBAndido   
Дата:   12-06-12 16:40

http://www.technomarket.bg/products/09106410/canon-eos-1100d-black-ef-s-18-55isii ето ти го с обектив от магазина :)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: didipeneva   
Дата:   12-06-12 16:45

Ами горния линк който пуснах също е от магазин, отново с гаранция и заедно с обектива, само дето е 150лв. по - ниска цената от техномаркет.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: qpalzm   
Дата:   12-06-12 16:56

Твоята камера е Олимпус ПЕН Е-ПМ1-800 леваhttp://magazin.photosynthesis.bg/offer/200404012022.html
или Олимпус Е-ПЛ3-1000 лева http://magazin.photosynthesis.bg/offer/200304012008.html



Публикацията е редактирана (12-06-12 16:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: pefoto01   
Дата:   12-06-12 17:03

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: didipeneva   
Дата:   12-06-12 17:07

1100Д + китов обектив е добър избор. Какво означава Китов обектив - този с който се продава такъв ли е и ако не - може ли линк за да видя за какво става въпрос.

Благодаря предварително.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: ElBAndido   
Дата:   12-06-12 17:09

няма значение от кой магазин ще го купиш, дадох първия срещнат линк. исках да кажа , че този апрат с този обектив са супер :)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: pefoto01   
Дата:   12-06-12 17:13

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: qpalzm   
Дата:   12-06-12 17:44

Дидипенева смяташ ли да се развиваш в фотографията или само ще снимаш дрехите който правиш и снимки с приятели?Ако искаш да се развиваш си вземи Канон 1100Д или олимпус Е-Пл3.А ако само ще снимаш дрешките и приятелите може нещо по-евтино-олимпус ХЗ-1 или Канон СХ 260

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: MARLOV   
Дата:   12-06-12 18:38

Разликата от 150 лева идва от обектива-гледай да е EF-S 18-55ISII
Трябва отзад да има буквите IS.Това означава оптична стабилизация


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: pdimitrov   
Дата:   12-06-12 19:00

Може и да не ми е работа да се меша в тази тема, понеже си нямам понятие от продуктова фотография, но при така формулирани изисквания не мисля, че DSLR е най-доброто решение. Направи ми впечатление, че @didipeneva се оплаква от лошо качество на снимките на тъмно. В такъв случай един простичък статив би трябвало да и свърши работа. Идеята ми е, че при положение, че жената не се оправя много с фототехника, ще и е относително трудно и да оправи осветлението, за да станат снимките добри (както всички в този форум знаят, в много случаи е по-важно ЗАУ-то). Би било добре авторката да покаже примерна снимка за това какво иска да постигне като качество. Тогава вече може да се каже какво ще й е нужно.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: pefoto01   
Дата:   12-06-12 20:32

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: pefoto01   
Дата:   12-06-12 21:37

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: chefo1979   
Дата:   12-06-12 22:06

Даже много късно се появи предложението за Никон... Тъкмо се бях отчаял, че ще дочакаме мнение, което никой не е искал...
Go-go, Al-Nikonaida - без вас никоя тема в тоя форум не е завършена!

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: pefoto01   
Дата:   12-06-12 22:09

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: MARLOV   
Дата:   12-06-12 22:43

Айде пак оакахте темата!

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: didipeneva   
Дата:   13-06-12 02:38

Май се спрях на http://magazin.photosynthesis.bg/offer/280503000283.html

Поне параметрите са по-добри от тези на канона, а дали ще снима по-добре нямам идея и дали ще е удобен за използване.

Ако някой има впечатления за някой от двата апарата, моля да ги споделите , че утре след работа отивам да пазарувам :)))

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: chefo1979   
Дата:   13-06-12 10:17

pefoto01 , направо си режа вените от мъка - цифрите точно между тези два апарата са доста близки. Аз бих посъветвал купувачката да ги пробва на място кой ще и "лепне" на ръката повече - с еднакъв ползвател и двата апарата ще дават еднакви резултати. Никона има малко по-чиста картинка на по-високо исо и най-голямото предимство е, че има КДАФ по време на видео (който е ползвал, знае колко "голямо" предимство е всъщност - при всички положения е добре да го има).
Доколкото разбирам дамата ще го ползва с китака и надали ще инвестира в допълнителни обективи, затова да посочваме евтините и качествени Никонски широки стъкла, липсата на мотор в Никона или чудесните и евтини Л-ки при Канона е безпредметно.
Лично за мен, подчертавам "лично", канонският стабилизиран китов е маааалко по-добър от никонският такъв, но не е нещо което да наклони везните.
Успех в избора и задължително пробвай всички варианти (включително и ПЕН-а, посочен по-горе) в магазина.

Поздрави!

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: ElBAndido   
Дата:   13-06-12 10:54

мнения за канон имаше няколко ти предпочете единственото на никон :) със здраве да си лепиш гумите по него и обектива :)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: batzas   
Дата:   13-06-12 11:02

Прочети тази тема https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&t=1450385&i=1450385&offset=all
.
Тя е следствие, от една друга, също като твоята.

А сега по въпроса. Опитай да сложиш повече осветление там където снимаш. Може изведнъж, да ти се подобрят снимките на роклите.

А лично моето мнение Сони Некс или Олимпус Пен.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »