Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: boni   
Дата:   08-06-12 23:54

Приятно четене!

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   09-06-12 13:36

ок е ревюто, но според мен, повече смисъл има да бъде с 16-50, ти имаш тази възможност. А и 16-50 си е китовият на а77, все пак

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: pefoto01   
Дата:   09-06-12 13:44

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: shampoanta   
Дата:   09-06-12 22:34

3. Хроматични аберации.
Забелязват се при 16-24мм и отворени бленди, но са в границите на нормалното.
--------------
брей,брей ... не само ,че се забелязват но са ужасТни ,естествено тестови снимки на 16 мм със ситни обекти в контрастна среда и резки преходи от тъмни към светли участъци преедвидлииво няма,
Бони що не ми го пододеш туй стъкле да направя няколко снимки ама на 16 мм ,така в подбрани светлинни условия и композиция ,та да видим после тактично скритите от теб косури на туй пластмасово зуумче ,а?
и после коректно ли е към нас четящите благоверни съфорумци да "забравиш" да споменеш ,че обектива винетира като за световно особено в късия край и на отворени бленди ,че хромтичните аберации са кошмарни и единствено при 40мм са оле мале поносими,че маже а не "смегчава" по краищата ,че пластмасовото тяло е недопустимо за обектив ва цена илядо и пестин лева ,ама разгеле ... ще го понесем ,ама поне напиши отгоре "Платена Реклама" ,че някой новодошъл верно може да ти повярва и да се набута ... в шамарите [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: vikitovikito   
Дата:   09-06-12 23:09

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: shampoanta   
Дата:   09-06-12 23:46

vikitovikito тАркалям и сони[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: vikitovikito   
Дата:   09-06-12 23:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: Mogila   
Дата:   09-06-12 23:57

shampoanta Доста тъпо е да говориш без да си много наясно. Обективът е зверски и си струва човек да снима със Сони дори само заради него. Струва си всяка стотинка[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: boni   
Дата:   10-06-12 01:46

Шампоане, ето ти си свободен да си кажеш мнението, явно имаш опит с този обектив, свободен си и да покажеш твои снимки с него. Също си свободен да покажеш и с твоите никонски зумове на 24мп APS-C сензор и да ги сравниш с тези от сонито, никой не те спира. Виж там покажи с 24-120/4 да видим как е с винетирането...
С 16-50 ще покажа също.

Всъщност ето извадки от photozone.de за този обектив :

Резолюция (не виждам да пише, че маже) :

The Zeiss produced very good to excellent resolution figures in the MTF lab. The center resolution is nothing short of stunning at all focal lengths and apertures. At 16mm the extreme borders are "only" good at f/3.5 but the quality increases significantly when stopping down to f/5.6. The local sweet spot is at f/8 with excellent borders and very good extreme borders. The situation is similar at 24mm. At 40mm and 80mm the border quality increases further to very good levels at f/4.5 and excellent levels by f/5.6. All in all very impressive.

Хроматични аберации - да, на 16мм има, виждат се и на моите снимки, чистят се в RAW конвертора:

Lateral chromatic aberrations (color shadows at harsh contrast transitions) are well controlled at and beyond 24mm. However, at 16mm things aren't that rosy with an average CA pixel width of around 1.7px at the image borders. This can be disturbing in field images.

Да видим какво пише за Никор 24-70/2.8 :

Chromatic aberrations (color shadows at harsh contrast transitions) are a weak spot of this lens, at least at the lower focal lengths. At 24 mm the values are already rather high with a maximum value of 1.85 pixels wide open, but at 40 mm the situation is even worse: a peak value of 2.41 pixels and thoughout the tested aperture range never below two pixels.

Винетирането на 16мм - има го, но не съм му обърнал особено внимание, едва ли някой снима пейзажи на 3.5

Besides high barrel distortions the lens has a 2nd weakness - vignetting at 16mm @ f/3.5. At 1.4EV this is a little bit more than expected from a lens in this price league. From f/5.6 onwards the situation is good for a moderate ultra-wide setting. At the other settings the vignetting is relatively well controlled within its dedicated APS-C scope.

Ето база за сравнение в тоя диапазон на зрителни ъгли:[smilie18]

http://www.photozone.de/nikon_ff/574-nikkorafs24120f4vrff?start=1




Публикацията е редактирана (10-06-12 02:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: Hotsnail   
Дата:   10-06-12 05:20

Със скъпите обективи има и един елемент на очакване и ако то е прекалено високо има разочарование.

Това го видях с 24/1.8 цайса за некс. Обектива е невероятен, най-добрия автофокусен 24мм обектив е май на кроп (вкл. И тоя за канон на 1.4). Обаче е и доста скъп и тука идва разочарование понякога. Имаше по сони форумите доста хора дето го върнаха след като го купиха...имали са по-високи очаквания

Та шампоанатата може и от там да идват коментарите. За обектив дето пише цайс на него човек очаква, че има неземни характеристики - нулеви аберации, безкрайна резолюция, никакво винетиране, никаквки лилави пикове и т.н. Пък то си е обектив от стъкло като всички други - просто по-прецизно направен, с повече резолюция, с по-малко аберации...

понякога дори гонят други характеристики...пак с цайсови обектив смех голям като почнат да мерят резолюция на 85/1.4.... Дето в книжката му пише черно на бяло, че това не е остър обектив, а е обектив за портрети (да има най-висока резолюция от 85-ците, но не му е това силата). На картинките в каталога ясно се вижда как 135/1.8 е в пъти по-остър. Ама целите са различни на тия два обектива....

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: shampoanta   
Дата:   10-06-12 08:51

бони аз никонски зум 24-120/4 нямам ,нито имам желание да имам,принципно зумове повече от трикратни не уважавам.
В моя коментар не ставаше дума за сравнение на никонски и сонски стъкла ,ставаше дума за ОБЕКТИВЕН тест изследващ и показващ качествата на обектива в ревюто - считам ,че такъв не е направен.
Инак снимам/както казва викитувикиту - тАркалям/ със Сони Некс 5 и се интересувам от бедния /като артикули/ асортимент ,който се предлага на пазара.Естествено ако си харесам нещо чета предварително ревюта ,тестове и отзиви.
Отвреме ,навреме чета и тези тук във фотофорума ,написани от така наречения "админ бони" - ама щот ми приличат повече на платени репортажи ,си позволявам чат пат да го упрекна в тенденциозност и селективно подчертаване на плюсовете и тактично подбиране и посочвене на безобидни минуси ,като -"смекчаване по края на изображението при отворени бленди".
Та в този ред на мисли ,бих си позволил да препоръчам следващия път Сони ,като решат да даруват админ бони с честта да тества някое стъкло ,същия да фане да земе да прочете някое друго ревю ,правено преди него от безпристрастни ревЮзъри и да подходи по отговорно към задачата [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: boni   
Дата:   10-06-12 09:34

Шампоанта, аз пък мисля, че се заяждаш съвсем тенденциозно и чудесно знаеш защо, аз също знам, драги екс ник Royal + още 10 ника:)
Също така мисля, че теста ми е съвсем обективен и нищо не съм скрил. Като съм казал смекчаване имам предвид точно СМЕКЧАВАНЕ.
Не случайно цитирах и photozone.de по тоя въпрос, ето ще го цитирам пак :

Assuming a good sample the Zeiss 16-80mm f/3.5-4.5 ZA DT is surely a desirable lens. The primary design objective was obviously to maximize resolution because this is where the lens shines with generally stunning MTF figures matching or beating many standard zooms out there.

И последно драги Шампоанта, би трябвало да се сетиш и е близко до акъла, че ако съм искал да представя обектива в по-добра светлина, щях да използвам не 24мп А77, а някоя 12-15мп камера на Сони. Не случайно съм направил най-тежкия избор, но ти едва ли си се замислил по този въпрос.

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: boni   
Дата:   10-06-12 09:45

Ето ти и друг потребителски тест на обектива

http://sonyalphalab.com/product-review/sony-16-80mm-f3-5-4-5-carl-zeiss-dt-lens-hands-on-review/




The Sony 16-80mm CZ lens is sharp!!! Has very good detail retention in the corners at all focal lengths. A bit soft wide open at 16mm, but sharpens up quickly as you zoom in, and/or stop down. Chromatic aberration flaws are pretty much non-existent in these test shots. Distortion at 16mm is pretty noticeable, but not that bad in my opinion.

If I could only take one lens with me and I was using a APS-C sized Sony camera it would definitely be this lens!! The Sony 16-80mm f/3.5-45. Carl Zeiss lens is also an excellent value for the dollar at $850.00 in my opinion. Mind you, I’m used to spending way more money on L glass for my Canon equipment, and the results with this lens are very comparable to those lenses. Carl Zeiss Sony lenses really are a nice step up in quality and absolutely worth the extra money. The Color, Contrast, and Detail retention is excellent with this lens on even a relativity low-priced SLT camera like the a35.



Публикацията е редактирана (10-06-12 09:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: CyberGene   
Дата:   10-06-12 10:09

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: localhost   
Дата:   10-06-12 10:09

boni: защо не му дадеш на младежа този обектив за 1 ден и ще имаме безпристрастно мнение [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: boni   
Дата:   10-06-12 10:17

Сайбъре, Тамрон 17-50/2.8 има проблем с фокусната равнина и не може да се сравнява със Цайс 16-80.
Виж Сони 16-50/2.8 е друга бира...

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: vanquished   
Дата:   10-06-12 10:19

Сайбър,това ,което виси в базара не е изобщо показателно, че даден артикул е зле . Примерно Никор 85/1.8Д има 5 само на първа страница в базара ,да не би да е лош ?
А за една година съм виждал най-много три 16-80 да се продават,просто седят по-дълго,защото сме бедни алфаджии [smilie5]



Публикацията е редактирана (10-06-12 10:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: boni   
Дата:   10-06-12 10:27

Между другото, откакто има Сони 16-50/2.8 на подобна цена, едва ли 16-80 ще представлява интерес като нов. Това ревю е по-скоро в помощ на хората, които купуват на старо.
Аз също съм писал, че тези цена е висока и честно казано смятам, че адекватната цена като нов в момента трябва да е около 899лв:)

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: CyberGene   
Дата:   10-06-12 10:38

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: Mogila   
Дата:   10-06-12 11:29

Сайбъре, това че в БГ любителите нямат пари за такива обективи, не значи че обектива не се купува. В Ибей под 550 евро не пада този обектив. А в БГ се опитваме както ти посочи тамрона, да търсим ефтини заместители и да си казваме " абе тоя не е по лош".
За съжаление, от обективите които съм пробвал и ползвал, този е много по напред от останалите зуумове. Мога да кажа че няма аналог в Канонската система, за Никон не знам защото не съм пробвал нищо там( за сега).

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: Alex-dan   
Дата:   10-06-12 11:42

Ами най-близо е 16-85 ВР, по-тъмен е, но като острота също е супер... Канонци си имат един скъпарски 15-85, който е добър... Просто повечето хора наистина са на мнение, че за толкова пари по-добре светлосилен...

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: Mogila   
Дата:   10-06-12 11:50

Дааа, както и в предната тема писах, само Никонци и то точно тези няколко[cool]. Вече целия екип се разписа[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: Alex-dan   
Дата:   10-06-12 11:51

Сега пък какво недоволствате, какво толкова писах [smilie10] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: Mogila   
Дата:   10-06-12 11:55

Мерси, че ми говориш на "вие".
За диапазона си от 16-80 по светъл от него няма в никоя марка. Нито пък има колкото него светъл. Няма и цветове като неговите за съжаление.

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: Alex-dan   
Дата:   10-06-12 11:58

Хубаво де, да споря за нещо? Писах в отговор на това... И използвах "най-близо е" и "по-тъмен"...

Мога да кажа че няма аналог в Канонската система, за Никон не знам защото не съм пробвал нищо там( за сега).


Ама явно заради силната обич към моята персона скачате за всяко нещо [smilie18] [smilie6]

Освен и целия екип, в състав Cyber-a и аз да благодарим, че ни отбеляза в поста си [smilie18] [beer]



Публикацията е редактирана (10-06-12 12:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: Mogila   
Дата:   10-06-12 12:11

Нищо не си казал лошо, просто до момента аз не съм видял нито една тема за сони, в която ти и сайбъра да не сте писали. ама никога нито една[smilie8] Те хората които са със Сони не са толкова активни. Искам да разбера на какво се дължи това и като се замисля не ми идват много позитивни причини на ум[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: CyberGene   
Дата:   10-06-12 12:17

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: Mogila   
Дата:   10-06-12 12:18

В тази изказвам лични впечатления[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: CyberGene   
Дата:   10-06-12 12:21

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   10-06-12 12:25

Да виси?! Такъв цайс се появява веднъж на две години в базара тук и обеикновено не се заседяват дълго по обявите. Сега може и да поизпадне някой друг заради 16-50. Аз лично имам тамрон 17-50 и съм много доволен. Но май сони вариантът е по-сполучлив от тези за никон и канон (за тамрона говоря)



Публикацията е редактирана (10-06-12 12:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: pefoto01   
Дата:   10-06-12 12:25

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: Mogila   
Дата:   10-06-12 12:27

Абе не знам в базара, ама като пуснах моя в Ибей, го взеха за 600 евро. Явно в тяхните форуми няма експерти като теб да им кажат колко е зле.

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: CyberGene   
Дата:   10-06-12 12:33

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: CyberGene   
Дата:   10-06-12 12:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: pefoto01   
Дата:   10-06-12 12:35

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: Mogila   
Дата:   10-06-12 12:38

Продадох го защото си взех 5д Канон. Не мога да си позволя за съжаление фулфрейм а900 за сега[smilie8].
И понеже го продадох, сега просто няма с какво да го заменя, а уж големия избор и страшните обективи...

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: CyberGene   
Дата:   10-06-12 12:45

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   10-06-12 13:01

което доказва, че и от никонски обективи много не разбираш

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: CyberGene   
Дата:   10-06-12 13:16

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   10-06-12 14:06

Истинския сони юзър не знае що е счупен обектив, почти не е пускал тема във ФФ "Сервиз на сони-КЪДЕ?" и сменя затвор един път на 400 000 кадъра. А и може да си наеме кой да е обектив за смешни пари

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: vanquished   
Дата:   10-06-12 14:33

То и Цайс 24-70 не е зле ,ама какво общо имат ФФ обективите с 16-80 ,който е кроп еквивалент на 24-120 ,не на 24-70 ?

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: CyberGene   
Дата:   10-06-12 14:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: CyberGene   
Дата:   10-06-12 14:38

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: vanquished   
Дата:   10-06-12 14:39

Начи , нищо общо ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: shampoanta   
Дата:   10-06-12 15:09

щот интереса към така нареченото ревю на Sony Carl Zeiss 16-80 Vario Sonnar малко се измести ,и щот написаното в ревютУ лееко ме озадачава,и щот админа не отговаря на питанията ми ,а ползва кат аргументи некакви стари негови биографични записки визиращи скромната ми натура ... изкушавам се да попитам тестера - админ бони :

господин админ ,усилено се носят слухове,че скоростта на автофокуса с този обектив е доста компромисна - демек бавна ,прочетох че добре се справя с неподвижни обекти,горе долу с малко подвижни ,обаче ако мърдат по бръже - фокуса добива лотариен характер ,даже се прокрадват съмнения ,че скоростта на автофокуса на китовия/18-70mm/ била по-добра, еле и по-малко шумен бил ,примерно прочетох ,че този обектив сравнен като скорост на автофокуса с аналогичен китов от други популярни системи /имам впредвид канон EF-S 17-85mm/ ,показвал забележимо изоставане,
та в този дух ,админ бони би ли потвърдил долното твърдение:
"Този обектив няма вграден мотор и се задвижва от мотора на тялото. Въпреки това обаче фокусът е много точен, бърз и почти безшумен."
после,смело мога да твърдя ,че хроматични аберации имащи подобен графичен вид :
http://www.photozone.de/images/8Reviews/lenses/zeiss_za_1680_3545/ca.gif

съвсем не бих ги характеризирал ,като :
"Забелязват се при 16-24мм и отворени бленди, но са в границите на нормалното."
сега съгласен съм ,че бройката предоставена на тестера може би е била по-специална ,ала снимки показващи нормални граници на СА в диапазона 16-24мм не видях,ако админ бони не знае как се тества стъкло за СА в широчкия край - готов съм да му покажа,за скоростта на автофокуса тоже имам свежи идеи[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: mugen   
Дата:   10-06-12 16:10

Тука нормални хора са писали какво смятат за фокуса - dyxum.com [smilie24]



Останалото тука са типичните няколко страници глупости на търкалета [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: trace   
Дата:   10-06-12 17:22

Ползвал съм обектива около година и впечатленията ми се припокриват от това с ревюто.

Точно за фокуса,тези твърдения и сравнения с китаци са абсолютно несериозни и безпочвени.

Аз го ползвах с А550,при който фокуса беше много бърз и точен,при всякакви обстоятелства.
Просто ако човек има фетиши към по-светли обективи тогава си избира Тамрон(не че и той не трябва да се позатвори).Може би Тамрона е по-логичния избор,особено при цена два пъти по-ниска,като нов.

Но като изработка,цветове,диапазон,(цена 750лв)то обектива си е страхотен.

Но със сигурност тези 1500лв.за нов,са му много.Лично за мен,не повече от 1000лв. за нов.


Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: CyberGene   
Дата:   10-06-12 17:28

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: mugen   
Дата:   10-06-12 17:44

Цената му нов е смешна, в това никой не спори.


Аз лично никога не бих си купил подобен тъмен зуум за толкова пари ако ще да има 6 лепенки Zeiss на него.

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: trace   
Дата:   10-06-12 17:46

Със сигурност не е,като големите си батковци-голям и тежък,но пък и до някъде и това му е идеята,все пак не е конструиран за ФФ.
Но пък и не е струва,колкото тях.
Като усещане при работа с него,изработката е страхотна.

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: shampoanta   
Дата:   10-06-12 19:15

"Точно за фокуса,тези твърдения и сравнения с китаци са абсолютно несериозни и безпочвени.
Аз го ползвах с А550,при който фокуса беше много бърз и точен,при всякакви обстоятелства"
Трейс ами тогава защо спецовете от
http://www.cameralabs.com ,дават следния коментар :

"In use the auto-focusing speed and noise were actually very similar to the kit lens, which may be fine for static or slow moving subjects, but often proved frustrating with faster moving subjects. We photographed some animals with DT 16-80mm alongside a Canon 400D / XTi with the EF-S 17-85mm and the latter beat the Sony hands down in terms of focusing speed and noise."
"So overall the DT 16-80mm is a mixed bag, and in terms of physical characteristics we have to admit to being disappointed. Don’t get us wrong, the DT 16-80mm isn’t poorly built by any means, but equally not the jump in quality over the kit lens we had hoped for from a premium Carl Zeiss model. The focusing was also disappointingly loud and slow for anyone who’s used Canon’s USM, Nikkor’s SWM, or indeed Sony’s own SSM systems."
с две думи ,има проблем със скоростта на фокусиране на бързодвижещи се обекти и като цяло файдата от него не е голяма ако решиш да ъпгрейдваш китака разчитайки на лепенката цайс и дебелата цена[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: Mogila   
Дата:   10-06-12 19:26

Изработката е перфектна. Пишат че не е като за Цайс, защото просто е пластмасов. Но пък е лек. Аз си го взех за 1100 лева нов от Азия и определено си струваше парите.
А сега за ФФ търся нещо на тази цена и с неговите качества, но няма шанс за съжаление...

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: trace   
Дата:   10-06-12 19:28

shampoanta,нямам представа защо така се е представил обектива!

Не разбрах с каква камера са уплакванията от него,което е от голямо значение(според мен).

Камерите като А100/А2**/А3** даже и А700 имат доста по-тромави мотори от по-новите Сонита(А450/А5**).
Аз лично имах такъв проблем с А200 и то не с един обектив,но с А450 и А550 нещата изглеждаха друго яче.

При положение,че съм го имал близо година и съм видял що за стока е,защо ми е сега да го купувам отново,ако е такова дърво,каквото го представяш.Няма логика,нали?

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: ludiakolio   
Дата:   10-06-12 20:17

Цайс и сензор сони от последно поколение-няма коментар.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: vikitovikito   
Дата:   10-06-12 20:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: Hotsnail   
Дата:   11-06-12 02:13

Тука бисерите валят на кило...цайсове сравняваме с китаци и полза няма....драма голяма. Поне с 18-55 ли сравняваме или с 18-70? 18-70 трудно покриваше 6мп а на 12 вече беше тежко на 24 предполагам ще е тъжно... За какво говорим изобщо .....шампоане това неловък опит за комендианстване ли е?

Инак за канон не им берете грижа има всичко стига човек да е надиплил пачки, че хубавите им обективи не са по-евтини от тоя цайс. Дори май цайсчето евтинко иде по стандартите на канон за свестен обектив :-)

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: boni   
Дата:   11-06-12 09:00

АФ аз съм го пробвал с А77, не с А100 като "спецовете" от камералабс. С А77 АФ е бърз. А100 е с много по-бавен АФ от А77. shampoanta както винаги пропуска да каже, че "спецовете" от камералабс го тествали с А100 и правят сравнение с 18-70 на JPEG.
"We tested the Sony DT 16-80mm and DT 18-70mm lenses using an Alpha A100 body. The A100 was set to its best quality Large Fine JPEG mode"

Пак натъртвам, ако съм искал да скрия нещо щях да го тествам с 12мп А500. Имаме такава в офиса, не ми е проблем. УМИШЛЕНО го тествам с А77 - камерата с най-висока резолюция на единица площ.
Специално ще направя серия със следящ АФ и ще я покажа.



Публикацията е редактирана (11-06-12 09:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: Alex-dan   
Дата:   11-06-12 09:43

Мен пък тоя обектив си ми изглежда екстра, не знам що за тема стана... Нормално толкова да струва сравнително светъл Цайс. Как да е 900 реалната цена, като 900 е обикновения 16-85ВР, въпреки че като оптика и стабилизация е супер... Канонския 15-85 в БГ и той беше на 1600 като цена [smilie10] А ако трябва да изброяваме леееко скъпичките обективи, дето не изглеждат нещо уникално, то всеки втори, на всяка от марките, след 1000 лв ще е в списъка...

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: geniusloci   
Дата:   11-06-12 10:09

CyberGene написа:

> И все пак тоя обектив редовно виси
> в базара, доста сониджии явно го
> купуват с повече от нормалните
> оачквания, както каза охлюва, след
> което са разочаровани. И то като се
> замислиш, че изсипваш една маса
> пари за обектив, който не е
> светъл... А за половината пари се
> взима Тампон 17-50/2.8 - да, липсват му
> малко милиметри отгоре, но пък е
> къде-къде по-светъл и е достатъчно
> остър, да не кажем и по-остър от
> Цайса.

То там някъде е и "китака" на този апарат - 16-50, който не е върха на борчето, но върши чудесна работа точно с апарата, с който идва. Предполагам и той ще започне да виси в базара, след като пуснат нови FF тела, но ако някой не си купува такова - няма някакви драматични причини да търси друго, еле пък тамрон с несравнимо по-кофти параметри във всяко отношение.

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: CyberGene   
Дата:   11-06-12 13:02

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: vanquished   
Дата:   11-06-12 13:14

Алекс - [smilie24] . Ето пример - Sony 11-18 го продават за 1400лв , но...

Сайбър - няма много общо като изработка между 17-50 Тамрон и Сони 16-50 . Освен това Сонито е със SSM .

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: CyberGene   
Дата:   11-06-12 13:36

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: Mogila   
Дата:   11-06-12 13:38

28-75

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: mugen   
Дата:   11-06-12 14:16

28-75 си е Тамрон, Konica Minolta/Sony 11-18 и KM17-35 са Тамрони, но Sony 16-50/2.8 очевидно не е. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: Alex-dan   
Дата:   11-06-12 14:21

Баси мешаницата, едни били Тамрони, други Цайс, трети старата Минолта, четвърти нови Сони, пети комбинация Сони/Цайс... Как имате нерви да ги следите [smilie18] С един сензор Сони в Никон е по-лесно [smilie18] И въобще що за гордост е Сони... Напазарили каквото могат [smilie25] [smilie25] [smilie25] Ама вие си знаете, да не се засегнете пак...



Публикацията е редактирана (11-06-12 14:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: vanquished   
Дата:   11-06-12 14:47

Дразнител :)

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: geniusloci   
Дата:   12-06-12 10:11

написа:

> Не отхвърляй Тамрон така леко, те
> първо са си биз-бизе със Сони, май
> Сони са някакви акционери в Тамрон
> и освен това сериозно се
> спекулира, че някои от обективите
> на Сони са си чисти Тамрони с
> различен надпис. Включително за
> 16-50 се говори, че е Тамрон 17-50 с леко
> раздалечен ограничител на зума,
> образно казано [smilie3]
>
> А конкретно Тамрон 17-50/2.8
> нестабилизираната версия за Сони
> е супер як обектив, най-тъжно ми
> беше за него, когато разподавах
> системата.
>

Не е като да съм го нямал, пък било то на Nikon, просто... нямат общо като поведение, имам 16-50 сега на сонито. То и да е същото, но с други стъкла, друга механика и леко различна конструкция (плюс малко разлики в самите оптични елементи по тоя повод) - сещай се колко ще си приличат. Колкото всеки два подобни зума...

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: джъмбо   
Дата:   12-06-12 11:48

ей много нерви
а бира колкото искаш

сядате на маса и пиете бира докато нервите изчезнат яко дим [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: geniusloci   
Дата:   13-06-12 09:20

И въобще що за гордост е
> Сони... Напазарили каквото могат
> [smilie25] [smilie25] [smilie25] Ама вие си
> знаете, да не се засегнете пак...
>

То не е за гордост, ама ако надписчето Никон или Канон те кара да се гордееш, да знаеш, проблемът не е в нас [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   13-06-12 10:09

Мен пък точно това ме кефи на сони, че има разнообразие от обективи- кеф ти цайсове, кеф ти тамрони, кеф ти минолти, кеф ти сигми, на всичкото отгоре и висок и нисък клас камери все са си с мотори и с горе изброените нямаш проблем. А не да се чудиш- с мотор ли да си взема, без мотор ли да си взема. На коя марка ще си купиш 50 1.7 + 70-210 f4 за 40$ общо за двата. И то запазени. "Хората на Минолта мислят за вас..."[smilie18] имаше една такава реклама навремето преди 20 год

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: pefoto01   
Дата:   13-06-12 12:31

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: dashikov   
Дата:   13-06-12 13:28

fast_eyebrow,
С тия цени прекалявате.Ама наистина прекалявате.Така ви следих темата за безогледалките и ви вярвах, реших се да взема Сони Некс с 2-та китака и ръчно фокусни " от по 10$ " дето все ги споделяхте тук и вечерта за размисъл като взех да гледам ибея, да набележа предварително обективи, намерих само евтини 50-ки и то някои от тях.
Другите са си пари, ама наистина пари.
Минолта 70-210/4 го виждам в ebay в момента за над 130 ПАУНДА.Само той.
Утре ако си намеря никон 70-200/2.8 на улицата, във всяка тема за Никон да обяснявам, че никоните си вървят с безплатен 70-200 ли?
Подвеждате, и то много.



Публикацията е редактирана (13-06-12 13:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: CyberGene   
Дата:   13-06-12 13:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: alphatier   
Дата:   13-06-12 14:23

dashikov [smilie24] много си прав, Ако ги слуша човек,ще си каже ей тва да имаш Сони е ебати далаверата,всичко без пари ти идва.50 1,7 + бирата =40 $ еми ок,да възможно е да си попаднал на сделка един път на 40 години,ама недей подвеждай наистина така хората,щото не всички в тоя форум са толкова навътре с цени,обективи,марки и т.н. То и аз съм виждал да се продава 70-200 2,8 L IS за 1050лв. ама не разказвам на хората по темите [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   13-06-12 15:17

Ами аз си купих преди седмица минолта АФ 50 1.7 и бира-минолта 70-210/4 точно за 40 долара,запазени чиста оптика. Има петдесетици между 50 и 80 $ в юсд департмънт на адорама и B&H. Верно бирата няма сенник. За това дадох такъв пример. Човек като знае къде да търси. Тук съм продал две бири за под 200 лв в отлично състояние.

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: mugen   
Дата:   13-06-12 15:33

Minolta 70-210/4 спокойно се намира за 200лв (и под) в eBay. [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: vanquished   
Дата:   13-06-12 16:12

Моят 70-210/4 ми излезе 155 лв [smilie3] (50 и няколко паунда беше + доставка). 85/2.8 за 100 паунда , като се има предвид ,че обектива е почти нов ... подобен вариант за Никон/Канон ?
Не е нужно да сте такива злобари ...

Я да видим сега ,Сони 100/2.8 Макро чисто нов за 600 лв (1700лв в двата Фото-мото магазина) ,50/2.8 Макро за 400лв нов , вариант при любимите ви марки ?



Публикацията е редактирана (13-06-12 16:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: Alex-dan   
Дата:   13-06-12 16:42

Направо умрях от завист за минолтата и 85 2,8, разбираш ли [smilie18]

Щях да пиша отговор на всяко от тия, ама великия мислител пак ще обяви, че са глупости на търкалета и ще си продължи с чуждите линкове, така че ще си замълча. Като сте успели да излъжете света с голямата далавера, няма да ви развалям кахъра. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: mugen   
Дата:   13-06-12 16:48

Позна за търкалетата. [smilie24]

Ти нали не ме четеше въобще, защо тогава продължаваш да ги търкаляш след всеки мой пост [smilie8]



Никой не го интересува мнението ти за 85/2.8 или 70-210 в случая [smilie11]


Ама си пиши [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   13-06-12 16:49

Никой не ти е казал, че сме лъгали света с голяма далавера, всичко тръгна от там, че за сони има голямо разнообразие от обективи и то на много ниски цени. Понеже някой горе ме обвини, че съм саблуждавал хората, ама да не се окаже, че както се самоподвежда човек, друг не може да го подведе. Не виждам някой от тези, дето си смениха техниката и сега говорят глупости да са вързали и цъфнали с яки кадри[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: Alex-dan   
Дата:   13-06-12 16:50

mugen, ти май от години мислиш, че като си говориш сам, си най-умен [smilie5] Много ви кефи сами да си ги редите, ама като се обади някой, край...

Ти си ми толкова ясен, че няма и до къде [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: Alex-dan   
Дата:   13-06-12 16:52

Никой не го интересува мнението ти за 85/2.8 или 70-210 в случая [smilie11]


Ама си пиши [smilie24]

Това е мотото на всичките от групичката, барабар с неадекватните ви лидери. Не дай си боже да се наложи да вземат решение за нещо, нали ви гледах абсурдите...

mugen, не знам защо си мислиш, че на тебе отговарям, май много на сериозно се взе... Заключенията за глупостите са точно на теб, след моите постове... Не знам ако започнеш да анализираш тия на vikito, до къде ще я докараш обаче...

И последно, човека даде примери с вашата система и пита как е при другите марки, мисля че не е като да нямам правото да пиша... Аз за разлика от теб, от 2004-та до сега в този форум не съм си позволявал да обяснявам на хората кое е глупости на търкалета и кое не, и да търся сметка кой да пише в темите... Я вземи се замисли малко...



Публикацията е редактирана (13-06-12 16:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: mugen   
Дата:   13-06-12 16:57

Дрън, дрън, продължавай си [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: dashikov   
Дата:   13-06-12 17:00

На коя марка ще си купиш 50 1.7 + 70-210 f4 за 40$ общо за двата. И то запазени

Това е цитат от твоето мнение, fast_eyebrow.

Това, че искам да вярвам на написаното от теб, означава че се самозаблуждавам ли? [smilie18]

От следващите цени, които споделихте се оказва, че разликата между първоначално споделената от теб обща сума за 2-та обектива и общата сума от "доуточнените" цени е 5 пъти
- 5 пъти

Сега в цени на старо винаги има разлика.10-20-30% че и нагоре - ок.Ама да ги купиш 5 пъти по-евтино и да даваш същата тая цена като нормална....
Че после и будалите, които ти прочетат мнението и ти повярват се били самозаблуждавали, разбираш ли.

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: vanquished   
Дата:   13-06-12 17:04

Хм,Алекс и Муген сте от един град ,ако продължавате така да не започнете да се озъртате зад ъглите ... ?
Алекси ,ще повторя Веждата ,но нали стана въпрос за подвеждане с ниски цени...

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: vanquished   
Дата:   13-06-12 17:07

Пък Веждата ,че набарал далавера защо да не се похвали ?

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: CyberGene   
Дата:   13-06-12 17:16

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: Alex-dan   
Дата:   13-06-12 17:24


http://www.sadanduseless.com/wp-content/uploads/2010/06/667.jpg



[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: geniusloci   
Дата:   13-06-12 17:32

> Минолта 70-210/4 го виждам в ebay в
> момента за над 130 ПАУНДА.Само той.
> Утре ако си намеря никон 70-200/2.8 на
> улицата, във всяка тема за Никон да
> обяснявам, че никоните си вървят с
> безплатен 70-200 ли?
> Подвеждате, и то много.

Чак много - не, аз си взех за 140 паунда "скъп" 70-210, повечето бяха с по 30 паунда надолу, но този е абсолютно нов, даже мина време докато започне да се върти лесно. 50 1.4 и 35мм ги взех на значително по-ниски от тукашните цени чисто нови. Светкавицата я взех на под 2/3 от тукашната цена (58-цата). 18-50 също ми излезе относително евтин, хем не го купувах в момент, в който се разпродаваха китове, напротив, в най-скъпите за марката месеци след като завода им спря за известно време. 24-70 го взех за 2150 лева тук, във форума, за същите или почти същите пари имаше и 135мм, но... няма вече какво да ги правя. Ако гониш евтин вариант - минолтенските обективи наистина се намират обикновено в рамките на десетина дена, без да дебнеш търгове, в повече от прилично състояние.

Не твърдя, че марката е живата далавера, не ме разбирай погрешно, просто уточнявам. Честно казано, обективи за Никон и Канон се намират десетки пъти по-лесно... (справка базара, за сони има почти само китаци и разни сигми) но и се харчат толкова пъти повече. Не разбирам обаче какво ви пречи да има алтернативи, и че някои от тях са си достатъчно завършени. Разбирам хората, които искат само ултра висок клас обективи, но ако ще си говорим за масово ползваните в ниския и среден клас - Сони системата е на нивото на Канон/Никон и за капак на всичко ти позволява да ползваш всичко стабилизирано, което е огромен плюс по мое мнение.

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: Alex-dan   
Дата:   13-06-12 17:46

Задачка-закачка: Имайки предвид разликата в пъти между 85 1,4 и 85 1,8, колко трябва да е скъп 85...2.8... о.О А втора ръка?? Само не ми казвайте, че 85-цата просто е създадена да се ползва след 2,8... Че то 50 1,8 за мен е по-оферта...

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: vanquished   
Дата:   13-06-12 17:51

На Cyber-dan и AlexGene явно им пречи да има алтернативи .

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: vanquished   
Дата:   13-06-12 17:52

Алекс , 85/2.8 е 500 кинта нов , Никон 85/1.8 Г е близо 1000 , малка ли е разликата ? И не ,50/1.8 не е по-оферта ,защото 85/2.8 става и за ФФ .

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: Alex-dan   
Дата:   13-06-12 17:56

А 50 1,8? Ахаха


https://dl.dropbox.com/u/18957516/tam2.jpg


Говорех принципно, не за вашата, но тя наистина не ставала за ФФ [smilie10] Аз се чудех на кой може да му скимне това, че има ДХ 50-ки... [smilie24] Иначе 85 1,8Д си е супер обективче, Cyber-dan знам че може да потвърди [smilie18] Аз съм го пробвал и не намерих разлики леко затворен с макрото ми [smilie10] G версията пък е друга бира даже [smilie3]



Публикацията е редактирана (13-06-12 18:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: vanquished   
Дата:   13-06-12 18:52

Който иска ФФ 50 има Минолта 50/1.7 (ето ,пак имаме избор)
А никой не е казал ,че никонския 85/1.8 е зле ,защото не е . А Сонито 85/2.8 също не е зле ,само че е 2.8 , но пък е по-евтино . A850 + 85/2.8 , но май са компресирани доста . Има и ревю от Бони .



Публикацията е редактирана (13-06-12 18:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: Alex-dan   
Дата:   13-06-12 19:00

Бони беше направил чудесно ревю на 85 2,8, просто се чудех кой ще го вземе, но щом Сони 50-ката е кропска, и аз да съм, и аз ще го направя 2,8 ФФ [smilie5] Малко е грубо, но както и да е...

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: vanquished   
Дата:   13-06-12 19:11

Който иска светъл 85мм има Минолта 85/1.4 , който според photozone.de e "The Minolta AF 85mm f/1.4G (D) is an excellent lens which plays in the same league high up there with the Canon EF 85mm f/1.2 USM L and Nikkor AF 85mm f/1.4D."

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: alphatier   
Дата:   13-06-12 20:01

85 1.4 минолтата е супер обективче факт! Обаче като всичко качествено на минолта струва колкото чисто нов Nikkor 85 1.4 от магазина с гаранции и всичко.Определено минолта имат много добри стъкла,ама да ме извиняват,да ми искат цени колкото нови L-ки и Nikkor-и,при положение,че говорим за стъкла на по 20 години си е смешно...[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: Mogila   
Дата:   13-06-12 20:06

alphatier е тва сега са глупости

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: alphatier   
Дата:   13-06-12 20:15

Ebay.co.uk---->search---->minolta 85 1.4----> price 680-700 паунда---->700 * 2.43=1701лв. Цена на 85 1,4 Nikkor 1999лв.(1700лв. при положение,че ползваш отстъпка от Павилиона каквато аз и доста хора от тук ползват) с 24 месеца гаранция. Минолта 85 1,4 произвеждан 1987-1993 [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: vanquished   
Дата:   13-06-12 20:16

Не бъркай Минолта 85 1.4 G с цена между 450 и 700 паунда с Carl Zeiss 85 1.4 , който най-малко е 1000 GBP .

Минолта и Цайс ...



Публикацията е редактирана (13-06-12 20:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: vanquished   
Дата:   13-06-12 20:17

Минолта в ибей

Алфатиър,защо взе за пример най-високата цена ,а не най ниската или поне средна ? Ти кое ще избереш ,този за 480 или другия за 700 паунда ?



Публикацията е редактирана (13-06-12 20:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: alphatier   
Дата:   13-06-12 20:24

Аз такъв за 480 не виждам,има един за 771,един за 609,един за 758,един за 627,ти къде видя 480??? Има 85 1,4 за 480 но не G...И кво стана,майче наистина стъклата на по 20+ години са по-скъпи от чисто новите с определено не по-лошо качество.Тея неща дето ги говоря са от личен опит,две години и аз снимах със Сони,ама като реших да налея яко пари в система определено реших да не е Сони,просто за това,което снимах не ми вършеше работа [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: vanquished   
Дата:   13-06-12 20:30

И как все ще намерите ,за какво да се хванете ... 85/2.8 бил тъмен (нищо ,че е почти два пъти по-евтин от Никор 85/1.8) , 85/1.4 бил скъп , 50тката била само за кроп , 16-80 бил пластмасов нищо ,че е най-светлия такъв зуум ... 10 кадъра/сек в А77 нямало смисъл,защото пък много шумял ма 6400 исо ...прекалено много избор имало от евтини обективи ,старите качествени стъкла пък много скъпи ...
Зимата беше много студена ,сега е много горещо ,така е ,все ще се намери някой да мърмори за нещо . Хайде ,дано Д600 да излезе толкова евтин ,за колкото го гласят ,че иначе пак нещо в Сони/Минолта/Цайс ще е проблема .



PS - Това ,че не е G не е толкова страшно .



Публикацията е редактирана (13-06-12 20:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: Mogila   
Дата:   13-06-12 20:32

Минолта 85мм се намира за 500 до 600 евро без проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: Vilian   
Дата:   13-06-12 20:35

Средната цена на Минолта 85/1.4 (първата версия) е 600$.
Аз моята е взех от базара за 1000лв

Sony 85/2.8: 480лв (нов)
Samyang MF 85/1.4: 500лв (нов)
Minolta 85/1.4 която и да е версия: 800-1500лв (2-ра)
Sigma 85/1.4: 1800-2000лв (нов)
Zeiss 85/1.4: 2900лв (нов)
Има богат избор [smile]



Публикацията е редактирана (13-06-12 20:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: vikitovikito   
Дата:   13-06-12 21:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: CyberGene   
Дата:   13-06-12 21:23

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: mugen   
Дата:   13-06-12 21:24

И всички тези 50-ки и 85-ици са стабилизирани. [smilie21]



ДА, да знам, че това е безсмислено, не се хабете да ми го пишете. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: CyberGene   
Дата:   13-06-12 21:27

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: vanquished   
Дата:   13-06-12 21:31

Дрънкаш ,колкото да се намираш на приказка ,че и кълнеш да се вдигали цените. Не беше ли ти дето даде 1000 лв за ремонт на 24-70 [smilie18] ?

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: saxon   
Дата:   13-06-12 21:33

Неуместна ирония. 85/1.4 е много добре за портрети на тъмно със стабилизация.
Канон 85/1.2 на 5Д е около 2 пъти по-бавен от Сони 85/1.4 на А850,нищо че има мотор, лично се уверих.

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: pefoto01   
Дата:   13-06-12 21:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: CyberGene   
Дата:   13-06-12 21:35

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: vikitovikito   
Дата:   13-06-12 21:35

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: CyberGene   
Дата:   13-06-12 21:38

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: vanquished   
Дата:   13-06-12 21:41

А,Сайби ,ти викаш си го изпуснал ?В темата за него не беше споменал такова нещо , а че вероятно предния собственик го е изтървавал ...(да ,следих я с интерес,защото ти съчувствах...)

Това ,че си дал 1000 лв за ремонт го казах ей така,да те дразня ,както правиш ти .

А че съм музикант ,каква връзка има ,пиянистче ?



Публикацията е редактирана (13-06-12 21:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: CyberGene   
Дата:   13-06-12 21:42

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: vanquished   
Дата:   13-06-12 21:43

Какво му е наболялото на въпроса ,Бони е изкарал толкова пари с това А900 ... ,ти колко изкарваш с твоя Д700 ?

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: vanquished   
Дата:   13-06-12 21:44

Да,вярно,гледах го и се чудих какво не е наред с "пиЯнист" .
И к'ва е моята логика ,че не схванах,някаква по-специЯлна ли е ?



Публикацията е редактирана (13-06-12 21:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: CyberGene   
Дата:   13-06-12 21:45

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: CyberGene   
Дата:   13-06-12 21:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: pefoto01   
Дата:   13-06-12 21:47

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: vanquished   
Дата:   13-06-12 21:48

Имам една информация относно апарата на Бони , но щом той не е споменал ,значи не е нужно да се влиза в подробности .

Щом си толкова логичен , защо не си станал логистик ? [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: saxon   
Дата:   13-06-12 21:50

А като се строши един ЕОС 1Дс марк2 на 50 000, защо му струваше 500лв затвора?

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: pefoto01   
Дата:   13-06-12 21:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: vanquished   
Дата:   13-06-12 22:00

Пък А900 е легенда и за това е 400лв при него .

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: mugen   
Дата:   13-06-12 22:00

Автор: CyberGene
Абе я в тая тема да зачекна един друг въпросец понаболял

Смяна на затвор на Д700: 100лв
Смяна на затвор на А900: 400лв



Да, да, вярвам ти [smilie8]


Тоя затвор за 100лв в сервиза ли го сглобяват [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   13-06-12 22:06

50 1.8 е за кроп, 50 1.4 е за ФФ. Цената му е към 500 лв, кропският по-тъмен е под 300 лв, за кво въобще говорим. 4 минолти 50 1.7 са ми минали през ръцете. Най-скъпата беше точно 100 $ с УВ филтър на нея. Останалите съм ги купувал за между 40 и 80 $. И съм ги продавал тук за жълти стотинки. Та викаш сега инцидентно съм ги намерил[smilie21] Явно имам талант да намирам яки оферти[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: CyberGene   
Дата:   13-06-12 22:07

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: vanquished   
Дата:   13-06-12 22:12

Сигурно е било цена за труд само ...

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: mugen   
Дата:   13-06-12 23:01

Автор: fast_eyebrow

Явно имам талант да намирам яки оферти [smilie18]





Аз също [smilie11] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   13-06-12 23:19

Ся се чудя дали да не съборя съвсем пазара на минолта- бирите като я продам тази за 50 лв. Преди да продам първата си бира тук вървяха по 350-400 лв и имаше будали дето ги купуваха. Шат на 190 кинта първата и станахме като в ибей[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   13-06-12 23:27

еФтини върФежни минолти
едната е 50 1.7 другата е бира 70-210/4, останалите неща от обявата няма смисъл да ги коментираме

[thankyou] [smilie21]



Публикацията е редактирана (13-06-12 23:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: CyberGene   
Дата:   13-06-12 23:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   13-06-12 23:52

Мен ли питаш? Аз нямам братя. Ти само от Бг ли пазаруваш? Та твоя обектив го пратиха просто за ремонт в Германия, ти братя там имаше ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: CyberGene   
Дата:   14-06-12 00:02

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   14-06-12 00:04

да. Няма проблем. Дори се съгласяват да го пишат под 15 кинта на пратката, за да не плащаш мито и ддс. Друго да питаш?

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: CyberGene   
Дата:   14-06-12 00:05

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: Mogila   
Дата:   14-06-12 00:06

Хайде спрете се вече[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: CyberGene   
Дата:   14-06-12 00:07

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   14-06-12 00:07

Имам роднини по целия свят, е..лива фамилия сме[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: CyberGene   
Дата:   14-06-12 00:12

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   14-06-12 00:35

" А не е като да не съм пазарувал боклучави обективи от нета, по едно време бях пълен с такива. "

Защо говориш в минало време[smilie3]
Ми не знам Сайбърски. Или ти си некадърен купувач или аз съм много убедителен. Няколко пъти са пристигали с куриер- UPS, а intime са им техния български партньор. Идват за между месец-два.
Но понеже съм пич, тука ги продавам на цена, подобна на тази, на която аз ги купувам

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: CyberGene   
Дата:   14-06-12 00:44

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   14-06-12 01:02

Виж ся Сайбърски, дай веднъж завинаги да се разберем нещо. Аз не се опитвам да убеждавам никого в нищо, най-малко ТЕБ. Поради тази причина не обичам и никой мен да убеждава, най-малко ТИ, в нещо или пък в противното му, след като вече съм изградил собствено мнение за нещото. И предполагам не съм само аз така. Ти обаче цъфваш навсякъде, и странно защо си решил, че мненията ти са винаги релевантни (по конкртетно в теми касаещи сони, просто клиширано вече присъстваш във всяка такава тема ). Така яростно започваш да убеждаваш и опонираш за някакви си там свои разсъждения, та по някое време започваш и да се самонавиваш и общо взето сам си се затапваш. Аз леко само те насочвам

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: CyberGene   
Дата:   14-06-12 01:14

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   14-06-12 01:25

Не, влязох, прочетох ревюто, регистрирах желанието си за ревю на 16-50, дадох няколко примера за богатото разнообразие от обективи за сони алфа-нови и втора ръка на добри цени, посочих и собствения си опит.

"..моите никонски обективи са боклуци. Да, има логика"

Имаш ли очаквания, как да коментирам цитата? [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: CyberGene   
Дата:   14-06-12 01:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: mitakabs   
Дата:   14-06-12 07:07

CyberGene я пак провери колко струва смяната на затвора на D700 че едно пиле ми каза нещо 5-6х твоята сумичка..а като гледам не достигат 380 000 кадърчета затворчетата им..[smilie18]
.. и пак си се зачекнал в тема за Сони....[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: vanquished   
Дата:   14-06-12 08:08

Сайби, пишеш някакви неща (нарочно не казвам глупости) , после пък се сърдиш и търсиш някаква си твоя логика ... Имаш си ФФ тяло,имаш си вече ремонтиран китак-резачка - снимай си с кеф и забрави ,че има теми за Сони като започнеш да ги пропускаш ще видиш ,колко по-добре ще се чувстваш .

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: burzan   
Дата:   14-06-12 08:17

Има ли някакви твърди разценки за хонорари, каква е длъжностната характеристика,плащат ли някакви осигуровки за длъжността "продуктов хейтър във форум“? Какво е ранкирането по производители? Ако цайсс произвежда обективи и за други марки фотоапарати, то да си му хеѝтър по принцип не е ли нож с две остриета?


Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: CyberGene   
Дата:   14-06-12 08:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: boni   
Дата:   14-06-12 09:43

24/7[smilie18]
Поне дремвайте по малко, че не е полезно за здравето да не се спи.

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: vanquished   
Дата:   14-06-12 09:50

Сайб ,нямах предвид ти да си мислиш ,че се чувстваш добре ,а наистина да се чувстваш добре . [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: Alex-dan   
Дата:   14-06-12 09:55

Хубаво че сме ние да държим теми за Сони на 1-ва страница, понеже активността на обидените алфаджии е сериозна... Имаше една паралелна тема за ревю, дето потъна...

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: CyberGene   
Дата:   14-06-12 09:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: vanquished   
Дата:   14-06-12 10:04

Повечето теми потъват...потъна и тази за разваления 24-70 .

Алекс, Атласе ! Щом те радва - дръж !

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: CyberGene   
Дата:   14-06-12 10:12

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   14-06-12 10:20

Сайбъре, виж се бе имаш най-много постове в текущата тема. Отново. Съсипа я отвсякъде, и продължаваш с все сила да потъваш в клишето на вечния хейтър-мърморко. Ако нямаш какво смислено да добавиш към темата иди си направи кафе и стани поне за десет минути от компа. Ти сън не си спал, като гледам кога си поствал .
Ако чак толкова имаш голяма нужда от приказване, направи едно ревю на 24-70 с никон д700 и отвори нова тема. Ще ми бъде интересно да ти прочета ревюто

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: Vilian   
Дата:   14-06-12 10:23

Да и на мен ще ми е интересно [smilie24]
Ако снимаше и толкова колкото пишеше глупости щеше да е добре [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: CyberGene   
Дата:   14-06-12 10:25

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: Vilian   
Дата:   14-06-12 10:26

да, сигурно е така!

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: CyberGene   
Дата:   14-06-12 10:27

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: Vilian   
Дата:   14-06-12 10:36

По скоро трябваше да кажеш, че отделяш повече време за снимане от колкото да пишеш глупости във форума.
Никъде не съм казал, че снимам повече от теб.
Снимки можеш да не качваш и да не критерии за това кой колко снима, но в темите на Сони си номер едно, не знам за какво си губиш времето. Ясно е че ти доставя удоволствие.

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: vanquished   
Дата:   14-06-12 10:37

Сайбър,какво снимаш ? С "print screen" ли ?

И какво значи "kit"? Комплект . Щом е в комплект ,значи е китак , логично , не мислиш ли ? Или май наистина не мислиш ...



Публикацията е редактирана (14-06-12 10:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: CyberGene   
Дата:   14-06-12 10:38

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: CyberGene   
Дата:   14-06-12 10:42

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: mimnin   
Дата:   14-06-12 10:43

Без да съм фенка на Сони, като безпристрастен наблюдател, единствения фанатик тук ми се струва, че е CyberGene. Няма спирачки, няма ден и нощ.
Много е забавно[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: vanquished   
Дата:   14-06-12 10:44

Фанатик си по-скоро ти ,да убеждаваш другите ,какви са . Да не говорим дали е обидно да слагаш етикети на хора ,които не си виждал на живо . Въпрос на възпитание .



Публикацията е редактирана (14-06-12 10:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: mimnin   
Дата:   14-06-12 10:45

Сигурно не е те е блокирал, защото не настройваш хората против Сони, а против себе си, ама не се усещаш[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: vanquished   
Дата:   14-06-12 10:46

mimnin - [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: CyberGene   
Дата:   14-06-12 10:47

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: CyberGene   
Дата:   14-06-12 10:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: mimnin   
Дата:   14-06-12 10:49

Покрай CyberGene Сони ми стана симпатична марка. Изобщо ако срещу нещо се правят опити да се хейтва, веднага нещото ми става симпатично.
А и държи темата на върха, защо да го блокират[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: Mogila   
Дата:   14-06-12 10:49

Намирате се във фото форум. Ако на 10 поста един имаше снимка щеше да е прекрасно. Ей така за шаренийката. Хайде аз да започна със нещо приятно с въпросния цайс[smilie6]


http://files.myopera.com/mogila77/albums/11978452/Bin005s.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: CyberGene   
Дата:   14-06-12 10:53

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: Mogila   
Дата:   14-06-12 11:00

Хайде на шаренийката[thankyou]


http://files.myopera.com/mogila77/albums/11978452/Hamburg004.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   14-06-12 11:59

http://www.alphaforum.net/forum/gallery/image.php?album_id=19&image_id=1014&view=no_count

с минолта 50 1.7 АФ- цена 1/2 от 40 $

Едит:Не знам що не излезе направо. Сигурно щот минолтата много евтина



Публикацията е редактирана (14-06-12 12:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: Mogila   
Дата:   14-06-12 12:08

Автор: fast_eyebrow
Дата: 14-06-12 11:59

http://www.alphaforum.net/forum/gallery/image.php?album_id=19&image_id=1014&view=no_count.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: alphatier   
Дата:   14-06-12 12:10

http://store.picbg.net/pubpic/86/2F/5be43b639bde862f.jpg


Sigma SD9 + няква Сигма от на баба ми времето - цена 70$ тялото+обектива [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   14-06-12 12:15

Могила, как го правиш, бе? Аз не мога нещо

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   14-06-12 12:17

alphatier, какво пише на неоновите надписи на сигменския кадър, че нещо не се вижда

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: Alex-dan   
Дата:   14-06-12 12:22

NOVOTEL PLOVDIV [smilie5] [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: alphatier   
Дата:   14-06-12 12:22

Пише,че Сигма е по-евтина от Сони,тва пише...Нека да агитираме малко фенове към Сигма-виж ква яка система е,щом може си вземеш тяло и стъкло за 70$ [smilie5]

п.п Калпавата снимка,не е от апарата а от мен,снимката е правена преди около 5г. като това ми беше първия Dslr и снимката е направена на втория-третия ден от закупуването му.



Публикацията е редактирана (14-06-12 12:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: vanquished   
Дата:   14-06-12 12:24

Надписите изгорели,а в тъмното няма никой , какво идва да покаже този кадър ?

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: vanquished   
Дата:   14-06-12 12:25

А пък Цайс 16-80 е по-хубав от Никон 16-85 , нъц .

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   14-06-12 12:27

Викаш 70 $ си дал за това! Ми то и толкоз не струва, такава трагедия не съм виждал откакто ми се развали фризера през август. Де що има фарове и улична лампа всичко ти е електриково синьо на снимката, не го ли виждаш

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: alphatier   
Дата:   14-06-12 12:37

Аз много добре го виждам,но пак казвам,грешката не е в техниката,а в мен,преди 5 години Dslr бях виждал само на снимка,цифрите на горния дисплей ги гледах като йероглифи,снимката е правена на най-отворена бленда на всичкото отгоре,ама кой да знае тогава...Още повече,че е "обработвана" със сигменския софтуер и от там идват тея изкривени цветове.Поста е да ви покаже,че не само за Сони се намират евтини неща,че явно за вас тва е манна-небесна.Единия намерил нещо за 40$ и 15 човека му се преклониха по 3 пъти ооо велики търсателю на мега-дупер-яки оферти [smilie6] С повечко знание и упорство и от тая комбинация може да си извадиш успешни кадри,нищо че все пак не е СОНИ за 40$ [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   14-06-12 12:48

Аз пропуснах да кажа, че снимката, която съм постнал не е обработвана, ама грам.
Абе кво да говорим, изложи се мега яко с горния кадър. И 70 $ си се изръсил !! Да ми се беше обадил, щях да ти намеря мега-дупер-яка оферта, дет се вика една нокиа 3200 да бяхме взели, пак щеше да направиш по-добра снимка.
Направил си целият Пловдив да изглежда като техно-хаус дискотека

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: alphatier   
Дата:   14-06-12 13:23

Съмнявам се,ти на втория ден след като си хванал сефте Dslr да си правил по-добри снимки,ама знам ли Вие от Сони сте много добри и супер оборотни,може да сте се родили научени и готови да правите шедьоври още с първата снимка.Що не се запиташ защо сумати хора си продадоха сонитата и минаха на други системи?От Колко години Сони не е вадил Dslr?Колко години всички чакахме да излезе големия наследник на A700?Колко време да чакаме да излезе някъв FF на Сони?Колко голямо разнообразие на обективи имаше преди 2-3 години в базара за Сони (то не че сега има голямо освен 18-55 и 18-70)?Ти би ли налял 5-6 хиляди лева в техника Сони,при положение,че не знаеш дали въобще ще направят ново Dslr тяло,пък камо ли FF?Много се кефих и аз на Сони преди години,обаче ми се преснима Wildlife-какво ми даваше Сони тогава-ни тяло,ни дълъг светъл обектив от сорта на 300/4 400/5.6 300/2.8.И кво чакахме сумати години да изкарат най-накрая наследника на А700 и след втората година ни писна,видяхме колко ги е грижа Сони за Prosumer класа потребители-извадиха 20 едни и същи ентри класа щракалки=пластмасалки,Nex-Mex,полупрозрачни плякалки и нищо сериозно.Другите марки си извадиха 50D 7D D300 D7000 и др. хората си ги купиха и си снимат.Не робувам на нито една марка,снимал съм с Сигма,Сони,Канон,ако ми се преснима в бъдеще и с Никон ще снимам,не си лепя лепенки по шкафовете и прозорците Сони или Канон,нито нося тениски и чантички на някоя марка,когато ме попитат за съвет винаги съм предлагал и Сони и Никон и Олимпус,обаче определено има някои хора,които са като секта и фанатици на тема Сони-пълни промити мозъци...



Публикацията е редактирана (14-06-12 13:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: Alex-dan   
Дата:   14-06-12 13:38

Абе те на едно Д90 по функционалност колко време нямаха отговор, ти ги търсиш за д300 и 50Д... Никон готвят шести ФФ, пускат обективи едно след друго, при Сони само мечти след всеки пореден тото 2 от 77 модел...



Публикацията е редактирана (14-06-12 13:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: vanquished   
Дата:   14-06-12 13:41

Алфатиър-малфатиър , "пълни промити мозъци" може да казваш само на хората около теб - баща,майка,леля,стринка , избягвай да поставяш обидни епитети на непознати хора!!!
Като една марка не ти дава желаното я сменяш ,какво си се разхленчил тук ? Август месец ще излезе информация за ФФ Сони ,ако не излезе - здраве да е ,който иска ФФ може да си купи Никон/Канон . Ти нали имаш ФФ ,какво те интересува Сони ,кога ще пускат ? Айде отивай да се наплискаш с хладна водица ,че нещо си попрегрял .



Публикацията е редактирана (14-06-12 13:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: vanquished   
Дата:   14-06-12 13:43

Алекс ,какво чакаш драги ,купувай си ФФ Никон ,какво ми го пазиш тоя дърт Д300 ? Взимай един Д800 и му слагай отпред 18-105 [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: Mogila   
Дата:   14-06-12 13:46

По темата с цайса: 16мм[shtrak]


https://photo-forum.net/static/site_pics/177/o_1288822925_BurjAlArab.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: vanquished   
Дата:   14-06-12 13:48

Могила - [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: Alex-dan   
Дата:   14-06-12 13:48

Ти Д300 не го мисли :)) С Д800 и 18-105 пак ще е по-добре от сонитата ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: vanquished   
Дата:   14-06-12 13:52

Разбира се ,Алекс , после алфаджии били фанатици ...интересно ми е 18-105 на 36 мп ,ама щом казваш ,значи е така .

Само не разбрах защо циврите за ФФ ?



Публикацията е редактирана (14-06-12 13:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: Vilian   
Дата:   14-06-12 13:55

По темата за Цайс-а.
Аз лично малко съм снимал с него и нямам впечатления, но за Сони 16-50/2.8 SSM имам много добри. Страхотен обектив и най-вероятно бих го предпочел в комбинация с 85/2.8 като цена идват близо до тази на Цайс.

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: Alex-dan   
Дата:   14-06-12 13:58

Ами той си е един по-добър Д7000 в ДХ режим [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: alphatier   
Дата:   14-06-12 13:59

vanquished хубаво е да се научиш да четеш,ще ти е полезно ",обаче определено има НЯКОИ хора,които са като секта и фанатици на тема Сони-пълни промити мозъци..." Ако ти се припознаваш в тези някои браво,така и подозирах [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: Mogila   
Дата:   14-06-12 14:00

Забелязвате ли обаче как от скоро никонците спряха да говорят за мегапиксели и да плюят високата резолюция[smilie18]. Вече няма проблеми с пълненето на матриците[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: Alex-dan   
Дата:   14-06-12 14:03

Никонци никога не са плюли ФФ резолюцията, понеже с а900 излезна и Д3х [smilie3] А блъскането на пиксели в кроп апаратите, което стартира с тези на Канон, когато е за сметка на всичко останало наистина е тъпо... Сони изчакаха да му дойде времето и направиха яките сензори, това не може да им се отрече [smilie24] .

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: Mogila   
Дата:   14-06-12 14:05

Продължавам с украсата на темата с още една на 16мм с цайсчето[shtrak]

Натиснете линка, че така нещо цветовете кофти се виждат...


https://photo-forum.net/static/site_pics/185/g_1316797702_Rodopi.jpg




Публикацията е редактирана (14-06-12 14:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   14-06-12 14:09

Абе аз не мога да разбера, хем сами ти се набутват, хем като ги нахраниш обилно и се почва- промити мозъци, фанатици, секта, на Алекс D300-то и т.н. други простотии. Пичове, когато нямате капацитет да участвате нормално в една дискусия с примери, добри кадри и интелект, по-добре не се набутвайте, за да не ви хранят после. Е го сайбъра, цяла нощ подскачал по темата, като румънец-отпускар из варненски МОЛ, и пак нищо смислено не казал. Затапвал съм го бил[smilie18]
Ами нищо смислено като не казваш, сам си го натапваш, после аз виновен[smilie21]
Че и алфатиъра тръгнал по същата утъпкана пътека. Недейте,просто не е лъжица за вашата уста



Публикацията е редактирана (14-06-12 14:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: Alex-dan   
Дата:   14-06-12 14:09

Хайде като стана въпрос за Пловдив и китачето 18-105, да бутнем една:


http://www.alexdanev.com/photo/_ALX9799.jpg


^^цък

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: vanquished   
Дата:   14-06-12 14:15

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: Mogila   
Дата:   14-06-12 14:18

А така Алекс, вкарай малко снимки.
Като стана въпрос за Пловдив, ето една "Пловдивска" пак на 16мм с Цайско.


https://photo-forum.net/static/site_pics/179/o_1272316487_Dubai.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: alphatier   
Дата:   14-06-12 14:19

Вежда аз ти зададох няколко въпроса,3 поста от тогава пусна,отговор още не съм получил,да не би да ти заседна лъжицата в устата нещо?

Ето ти снимка с боклука за 70$


http://www.foveon.com/files/H.thomas_mott_IMG09500/large.jpg





Публикацията е редактирана (14-06-12 14:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: Alex-dan   
Дата:   14-06-12 14:22

Малко му слегнали тепетата, ама юруш на плажа, че жега... [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: Mogila   
Дата:   14-06-12 14:27

Да бе на плажа[smilie18] тя водата 35 градуса:)
Ей тука са били тепетата ама са ги подравнили. ( пак на 16мм[smilie3] )


http://files.myopera.com/mogila77/albums/11978452/Dubai030.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   14-06-12 14:30

Ти като си смени системата не виждам да си станал виртуоз на фотографията. Тъпо е да търсиш причината за неуспеха си у техниката, а не в себе си.
Да кажем, че с това съм отговорил на всички твои въпроси, включително и на бъдещите, които може да ти хрумнат да ми зададеш.

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: Mogila   
Дата:   14-06-12 14:38

Чшшшт fast_eyebrow тихо не викай, че Сайбъра май легна... да не го събудишhttps://photo-forum.net/joro/emoticons/schla15.gif



Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: alphatier   
Дата:   14-06-12 14:47

А ти що си мислиш,че всеки е задължен да си качва снимките във форума и да ги пуска за гласувания,да ти е хрумвало,че не е редно да пускам в интернет снимки на хора,които са ми платили да ги снимам било то за сватба,бал,кръщене,без тяхно съгласие???Що си мислиш,че ФФ е мястото където се качват някви шедьоври и всеки уважаващ себе си фотограф трябва задължително всяка седмица да ъплоадва минимум по 2 снимки в профила си...Ми аз твоите като ги гледам има ли смисъл въобще да ги коментирам?На мен фотографията ми е хоби,до тук съм си избил половината сума,която съм дал за техника,при положение,че снимам разни събития и познати от дъжд на вятър...

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: Vilian   
Дата:   14-06-12 14:52

Alex-dan, хубав е пейзажа няма две мнения [smilie24]


Mogila [cool] undefined [shtrak] [shtrak] [shtrak] [shtrak]



Публикацията е редактирана (14-06-12 14:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: pefoto01   
Дата:   14-06-12 14:55

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   14-06-12 15:00

Аз не съм фотограф тиъре, и никога не съм казвал, че съм. Затова последното нещо, което ще направя е да си сменя техниката, наивно самозалъгвайки се, че ще стана фотограф. Ти за моите пари за техника не се грижи. Парите съм си ги избил отдавна и то многократно, ама дори и да ти го обясня няма да го разбереш. И то без да ми се разсърди някой познат, когото съм снимал на сватбата или рожденния му ден[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: pefoto01   
Дата:   14-06-12 15:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: Alex-dan   
Дата:   14-06-12 15:07

Fast_eyebrow, добре казано [smilie24]
pefoto, твоето после го видях, през пода докато се натуткам да постна...

Верно жега на тоя плаж в Плд :)))



Публикацията е редактирана (14-06-12 15:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: Mogila   
Дата:   14-06-12 15:13

Наистина са най-реални и това е основното с което не мога да свикна сега с Канона 5Д... особено пък с хубав Минолта обектив, цветовете са трепач[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: CyberGene   
Дата:   14-06-12 15:14

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   14-06-12 15:21

[smilie18] Сайбъре, добрутро !

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: CyberGene   
Дата:   14-06-12 15:27

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: Mogila   
Дата:   14-06-12 16:07

И пак на 16мм ф11


https://photo-forum.net/static/site_pics/190/o_1266802315_Okolo_Tatul.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: vikitovikito   
Дата:   14-06-12 22:28

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: burzan   
Дата:   14-06-12 23:56

vikitovikito написа:

> Пак в леко и фриволно
> настроение е тръгнала темата за
> Сони ? [smilie18] [smilie25]
>

Моля, моля, нищо не зацепваш....
Досега на тепиха бяха Фаст в оранжевия ъгъл и Гения в жълтия и в 9-тия рунд минаха в директна елиминация и от Гения остана само изгризан ляв бут, а Фаст пие сега 4 бири за испанците щото по-тънко искат за КМ лещи от ирландците...

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: CyberGene   
Дата:   15-06-12 08:25

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: hotsnail   
Дата:   15-06-12 08:33

еййй голяма досада тия никонци ама ако за 1500 евра пуснат д600 ще взема един да ви видя тогаз какво ще говорите.

Аз пак ще си лющя как некса е супер як ама сигурно ще ви е гадно да се заяждате.

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: CyberGene   
Дата:   15-06-12 09:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   15-06-12 10:18

Сайбъре, колебаех се много снощи- да си остана вкъщи и да се науча да линквам снимка във ФФ или да изляза по живот вечерта в някой готин клуб край морето. Ама много много трудно ми беше да реша. Накрая теглих чоп. Падна се открит клуб край морето (бившето Кубо, сега Куба). Беше супер, топло нощ, Дж.Дан. с лед и кола, хора със слънчев загар.
Ти реши, дали ми липсва, че съм останал без това значимо за моето интелектуално развитие умение да линквам снимка в тема на ФФ? [smilie18]
Ама внимавай, какво ще отговориш, да не ти се смеят после пак

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: pefoto01   
Дата:   15-06-12 10:19

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   15-06-12 10:23

Препоръчвам Кубо, открай време ми е любим клуб. Който има път към Варна да не го пропуска[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: pefoto01   
Дата:   15-06-12 10:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: CyberGene   
Дата:   15-06-12 12:03

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: Mogila   
Дата:   15-06-12 12:11

Сглобено от 6 кадъра с Цайско[smilie3]


https://photo-forum.net/static/site_pics/162/8_1273598968.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: Alex-dan   
Дата:   15-06-12 12:13

https://photo-forum.net/joro/emoticons/clap1.gif


Предложение към админите, тая иконка да е сред тези основните, и без това има място, малко позитивизъм да вкарваме, а някои фотографии наистина си заслужават овации, дори и в теми за надприказване [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   16-06-12 13:08

Едно експериментче пак с евтината минолта

http://www.alphaforum.net/forum/download/file.php?id=3851&mode=view.jpeg




Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »