Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - форум: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Отзиви за CANON 5D
Автор: kalvados   
Дата:   08-06-12 13:14

Здравейте колеги!Появила ми се е идея да сменям системата и да мина на фулфрейм.Спрял съм се на КАНОН 5Д.Хората,които снимат или са снимали с него биха ли споделили своите наблюдения в/у него,особеностите,минуси и т.н.!Предварително благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: Отзиви за CANON 5D
Автор: sirkhann   
Дата:   08-06-12 13:16

Страхотен е. Стар. И му се разлепя огледалото.

Отговори на това съобщение
 Re: Отзиви за CANON 5D
Автор: Mogila   
Дата:   08-06-12 13:18

Което се подменя от сервиза на Канон безплатно[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Отзиви за CANON 5D
Автор: sirkhann   
Дата:   08-06-12 13:23

[smilie5] Как да не обичаш Канон?

Колега Калвадос - какво ще снимаш с него?

Отговори на това съобщение
 Re: Отзиви за CANON 5D
Автор: chefo1979   
Дата:   08-06-12 13:51

За Канон 5D мога да кажа само суперлативи.

Удобно тяло, масивно. Страхотен визьор. Чудесен фокус на централна точка, по-пипкав на страничните. Изображението може да се порази с ТОНОВЕТЕ детайл - внимавай с какво снимаш обаче - като всеки ФФ е капризен откъм стъкла. Прекрасни цветове, наситени, плътни, абе кеф на буци.
ИСО 1000 е прекрасно, 1600 е напълно използваемо, 3200 става с уговорки. Шумът е лесно контролиран с Лайтрум - дотук за RAW говорим.
Използва най-разпространените батерии на Канон.
Не ползвай следящ фокус. Бавна серия. Само един слот за карти. Дисплея е средна хубост.

Като препоръка - ползвай праймове - с хубава стъклария този "дядка" вади страхотни резултати.

Поздрави!

Отговори на това съобщение
 Re: Отзиви за CANON 5D
Автор: otvorenia   
Дата:   08-06-12 14:04

При толкова суперлативи за 5Д нищо не мога да добавя освен че е и евтин. Фул Фрейма на Никон със същите мегаписели е на цената на 5Д2

Отговори на това съобщение
 Re: Отзиви за CANON 5D
Автор: kalvados   
Дата:   08-06-12 14:08

Притеснява ме,че визьора покрива само 96% от кадъра и,че тялото не е влаго и прахозащитено.Вие снимали ли сте в прахоляк и дъжд и как се държи апарата при ниски температури?

Отговори на това съобщение
 Re: Отзиви за CANON 5D
Автор: tonyboy79   
Дата:   08-06-12 14:16

Добре се държи апарата. Пази го повече от прах, че ще трябва често да чистиш матрицата.
Покритието на визьора е малко дразнещо но се свиква.

Отговори на това съобщение
 Re: Отзиви за CANON 5D
Автор: chefo1979   
Дата:   08-06-12 14:17

Не съм го ползвал в прашни условия или дъжд, именно понеже не е устойчиво на такива влияния.

Отговори на това съобщение
 Re: Отзиви за CANON 5D
Автор: alphatier   
Дата:   08-06-12 14:21

Това тяло има много добър и голям FF визьор както казаха по-горе,така че не мисля че това би те притеснявало.Относно защитата,тялото не е влаго и прахо защитено,защото това все пак си е "студийна" камера.В умерен дъжд няма да имаш проблеми с тялото,виж сега ако искаш да снимаш по някви джунгли и пустинни бури не знам.Факт е,че това тяло се е превърнало в истинска класика и еталон за качество на снимките.Ако искаш всичко,което 5Д ти дава плюс по-добър Автофокус и защита-1ds mk1/2.Аз бих помислил първо за обективите преди тялото,в профила ти не пише с какво снимаш и какви обективи имаш,но на това тяло да му закачиш нещо посредствено е глупаво и нямащо смисъл.



Публикацията е редактирана (08-06-12 14:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Отзиви за CANON 5D
Автор: pstoev   
Дата:   08-06-12 14:23

най-евтиния ФФ на пазара...но меренето в екстремна светлина е зле(за сравнение една проста сапунерка на олимпус мери по-добре) и фокуса, не винаги хваща там където искаш. което като се замисля зависи от обективите, с високия клас sigma фокуса винаги е точен, с canon'ски обективи 50/50..

Отговори на това съобщение
 Re: Отзиви за CANON 5D
Автор: alphatier   
Дата:   08-06-12 14:28

"с високия клас sigma фокуса винаги е точен, с canon'ски обективи 50/50.." абе обратното е,ама карай [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Отзиви за CANON 5D
Автор: tonyboy79   
Дата:   08-06-12 14:29

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Отзиви за CANON 5D
Автор: ivodam   
Дата:   08-06-12 14:33

5D не е просто класика, това е една легенда наистина... [smilie24]


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Отзиви за CANON 5D
Автор: kalvados   
Дата:   08-06-12 15:06

Май наистина решението е 1Ds или 1DsM2,защото ходя и по офроуд,моторни и конни състезания.

Отговори на това съобщение
 Re: Отзиви за CANON 5D
Автор: alphatier   
Дата:   08-06-12 15:18

Е 5D по принцип не е за такива снимки,не че не може или не става,ама си е тегаво.За такива снимки едно 50D,7D,1dmk2 са перфектни в комбинация с един 70-200 4/2,8. И автофокуса по-бърз и точен,и кадрите в секунда са повече,и кроп фактора си е полезен при такива снимки.5D си е камера за портрети,пейзажи,стрийт ,определено е далеч от "екшън" телата [smile]

п.п 1dsmk1 определено не бих използвал за такъв тип снимки,той е на принципа снимка-снимка....10сек пауза и мислене...снимка..пауза [smilie5] Още повече,че не виждам за какво ти е 1дс1 пред 5д,по-старо,по-шумно,като цяло по-лошо качество на изображението,доста неудобни контроли и кофти дисплей, обаче си има АФ на първа серия и много яка защита [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Отзиви за CANON 5D
Автор: Mogila   
Дата:   08-06-12 15:25

За такива снимки е по подходящ някой кроп апарат май. Аз имам 5Д и 40д и фокуса на 40д е супер бърз и точен и кове, докато на 5д не чак толкова.
Иначе визьора на 5Д е страхотен, както и звукът на затвора в сравнение с на кропките[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Отзиви за CANON 5D
Автор: chefo1979   
Дата:   08-06-12 15:29

Контролите на 1Д телата са супер...
В началото не толкова, но с времето стават втора природа...
Иначе за посочените теми за снимане - 1Д тела с 70-200 или 300/4...
В базара има 1D mark I на смешни пари - 4МП с ОНЗИ сензор и тлъст пиксел са много повече, отколкото си мислят маса хора...

Отговори на това съобщение
 Re: Отзиви за CANON 5D
Автор: localhost   
Дата:   08-06-12 16:15

alphatier написа:


> п.п 1dsmk1 определено не бих
> използвал за такъв тип снимки,той
> е на принципа снимка-снимка....10сек
> пауза и мислене...снимка..пауза
> [smilie5] Още повече,че не виждам за
> какво ти е 1дс1 пред
> 5д,по-старо,по-шумно,като цяло
> по-лошо качество на
> изображението,доста неудобни
> контроли и кофти дисплей, обаче си
> има АФ на първа серия и много яка
> защита [smilie25]


къде ги видя тия 10 сек бе човек [smilie21]

има буфер за 10 снимки в RAW и си бачка като пушка

5д има по-високо ISO използваемо, но ако снима през деня и спорт 1Ds e камерата [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Отзиви за CANON 5D
Автор: Mogila   
Дата:   08-06-12 16:22

Твърде големи тея 1ци... едно 40/50/60д е перфектно.

Отговори на това съобщение
 Re: Отзиви за CANON 5D
Автор: alphatier   
Дата:   08-06-12 16:27

Ако бачкаш сериозно с 1ds1 може сериозно да ти изпили нервите,докато генерира снимката на preview,докато скролваш снимките и ги сменяш,абе бавна камера си е,определено това не е камерата,която бих избрал аз за спорт и бързи събития,иначе че си бачка спор няма,кон и половина е [smile] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Отзиви за CANON 5D
Автор: J0R0   
Дата:   08-06-12 16:30

5D е рядко сполучлив апарат. Разбира се има и по-добри, но не и на тази цена.

Отговори на това съобщение
 Re: Отзиви за CANON 5D
Автор: tisho86   
Дата:   08-06-12 20:18

Машина![cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Отзиви за CANON 5D
Автор: vikitovikito   
Дата:   08-06-12 21:35

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Отзиви за CANON 5D
Автор: enis   
Дата:   09-06-12 10:19

Апарата е страхотен за тези пари! Имах такъв и доколкото знам новия му собственик е много доволен та даже го е похвалил [beer]
Негативите му поради които го смених бяха липса на видео, LiveView и малък дисплей, на който в някои ситуации не се виждаше нищо. Ако тези неща не са ти прекалено важни значи това е твоят апарат :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Нови предложения
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг: