Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Canon EOS 550D или 600D
Автор: lazar.mitrov   
Дата:   06-06-12 21:02

Здравейте,
Искам да започна да се занимавам с DSLR фотография и се чудя с кой от двата фотоапарата да се сдобия :) В момента вариантите ми са:

1. Canon EOS 550D + 18-55mm III + 75-300mm III
2. Canon Eos 600D + 18-135mm IS II

От нещата, които четох в интернет разбрах, че няма особена разлика между самите тела. Но когато отидох до Photosynthesis ми казаха, че има огромна разлика и 600D е много по-добрият вариант. Наистина, обективът му е по-добър, но пък с 550D има 2 обектива (но пък нестабилизирани)

Та кой от двата бихте ми препоръчали и ако смятате, че някой друг би бил по-добър, съм отворен за нови възможности. Все пак съм ограничен откъм финанси, затова най-добрият вариант би струвал около 1000лв. Все пак осъзнавам, че не е много реалистично, така че съм склонен да отделя до 1700(колкото и струва 600D).

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 550D или 600D
Автор: asahi   
Дата:   06-06-12 21:08

Обективът трябва да е 18-55IS.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 550D или 600D
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   06-06-12 21:22



Виж тази тема [smile]

Тази също я виж [smile]

Тазииииииии ... май само за протокола [smile]

Ако избереш какъвто и да е вариант с 18-55mm послушай asahi - стабилизираната версия е за предпочитане не само защото е стабилизирана, но и защото е по-добра оптически от старата. За 18-135mm IS II нищо не мога да кажа, май дори излезе след като аз смених системата [smilie3]

И успех [smilie24]
Каквото и да избереш ще съжаляваш, ако имаш неправилна настройка. И каквото и да избереш може да те направи щастлив фотограф, стига да се съсредоточиш върху основното [smile]

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 550D или 600D
Автор: lazar.mitrov   
Дата:   06-06-12 21:38

Знам, че е по-добре обективите да са IS, но няма такъв двоен комплект.. Май повече клоня към 550D, затова може би вариант ще е да си взема само с 18-55 IS, пък във форума да търся нещо по-дълго.

Иначе благодаря за бързите отговори :)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 550D или 600D
Автор: io_bs   
Дата:   06-06-12 22:47

А защо не D5100 и 18-105мм... стабилизиран и то [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 550D или 600D
Автор: gmir   
Дата:   06-06-12 23:19

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »