Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 CANON PIXMA IP3600/4950
Автор: jeiti   
Дата:   05-06-12 00:10

Здравейте.Ще ви бъда благодарен ако някой сподели опит и ме посъветва за следното... Имах принтер CANON IP 3600 пълнех го със не оригинални мастила, но заместители cli 521 доста време съм печатил с него докато един ден взе да ми отказва червения цвят.Какво ли не съм направил за да се отпуши дюзата за да тръгне не тръгва и не тръгва,но както и да е реших и си купих нов CANON IP4950 но той се оказа че е с други мастила cli 526 а и снимките излизат по-тъмни и то с оригиналните му мастила и мисля че това се дължи на мастилата та въпроса ми е можели да пълня касетите на новия принтер CANON IP4950 вместо cli526 със cli521 с мастилата от стария принтер или някой да ме насочи към принтер който печата и дискове с мастило cli 521 защото аз поради тази причина си купих IP4950 а с него качеството не ме задоволява много.Благодаря ви предварително.


Отговори на това съобщение
 Re: CANON PIXMA IP3600/4950
Автор: akerfeldt   
Дата:   05-06-12 13:05

CLI-521 и CLI-526 е едно и също мастило в различна опаковка.
526 са изцяло черни касетки, нарочно за да ти е гадно като решиш да ги пълниш и да не виждаш докъде[smilie5]
Ако не е тайна мастило на коя марка ползваш за пълнене, че ти се е спекла главата за няколко месеца?


..."и снимките излизат по-тъмни и то с оригиналните му мастила и мисля че това се дължи на мастилата"

А ти как ги пускаш да се печатат тия снимки-ей тъй дирекно????
Щом са ти тъмни, ами светни ги,коригирай цвят,плътност,фотошоп не ползваш ли??
Какви хартии ползваш,на какви настройки на принтерския профил??
Има толкова много фактори,които трябва да се отчетат и ТИ САМИЯ да си настроиш техниката преди да натиснеш бутона "PRINT"
Различните хартии дават различни резултати по цвят и плътност с ЕДНИ И СЪЩИ МАСТИЛА И НАСТРОЙКИ!
Никой няма да ти даде точната рецепта,-разни хора,разни вкусове.Пусни си проби на различни настройки,коригирай каквото е нужно от менюто на принтера,достатъчно е богато на настройки.Предваритерно си обработи файла преди да го подадеш на принтера...
Ай със здраве и пиши докъде я докара


Отговори на това съобщение
 Re: CANON PIXMA IP3600/4950
Автор: jeiti   
Дата:   05-06-12 14:11

akerfeldt Благодаря за съвета.Мастилата са на Fullmark но ако има някои които са по-добри ще съм ти благодарен ако споделиш.А що се отнася до настройките те са си същите но когато съм направил сравнение със снимка която е печатана преди 2 седмици на IP3600 между двете снимки с едно и също изображение разликата е огромна но не знам на какво се дължи това.[smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: CANON PIXMA IP3600/4950
Автор: akerfeldt   
Дата:   05-06-12 15:17

Ами първо са 2 различни принтера,нищо че са от една марка.Имам IP4200,IP4300,IP3600,IP4600,IX6550.Имал съм още IX4000,IP4500.
Хубавото е че интерфейса на всички е еднакъв,но от модел до модел има разлика в печата.Последния който си купих е IX6550 A3+
Направи ми впечатление при пробите и настройките, че неговия печат е малко по-плътен (тъмен) в сравнение с другите канони при същите настройки на профила.
Оправя се с 2 проби и няколко цъквания.От прозореца MAIN в полето Color/intensity отмяташ Manual и вътре си бъзикаш цветовете и наситеноста.

Тия неоригинални мастила дето ги имаш ги махни. Вземи си от Прокарт,проверени са, фино пречистени, няма запушване с тях и най-важното- много са близки до оригиналните. INKBANK C-820 са твоите за канона.
Хартията каква е? Ако е проста хартия с някакво си покритие също я махни.Ако искаш много добри резултати си вземай само Премиум хартии.2-3 пъти са по-скъпи ама няма начин ако искаш качество.
Факторбг имат много добри хартии от премиум клас на уникални цени.Катана премиум лустър 290гр. Премиум силк 255гр. е много добра също.
Ако искаш си вземи от Прокарт също имат Премиум силк 255 или 270гр.беше май.Готова нарязана от 10х15 до А3+
Ай пак изкарах една бира[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: CANON PIXMA IP3600/4950
Автор: jeiti   
Дата:   05-06-12 15:38

Благодаря ти бирата я имаш [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: CANON PIXMA IP3600/4950
Автор: batzas   
Дата:   05-06-12 17:43

до akerfeldt
IX6550 A3+ как си го зареждаш с мастило? В смисъл снпм или от тези касетки с чип ресетер на тях.

Отговори на това съобщение
 Re: CANON PIXMA IP3600/4950
Автор: akerfeldt   
Дата:   06-06-12 10:07

Зареждам си ги по стандартният метод с криви игли.Ползвам само оригиналните касетки от CLI-521 с разменени чипове от 526, за да виждам докъде да пълня[smilie5]
СНПМ за Канон - такова нещо НЕ съществува.Който се е излъгал да си купи ,после е хвърлял принтера.

Отговори на това съобщение
 Re: CANON PIXMA IP3600/4950
Автор: batzas   
Дата:   06-06-12 10:48

Е аз такива някакви гледах касетки с чип

И ми се стори не лоша идея.

Е няма да е като със системата ми на епсъна, но пак е нещо.

Отговори на това съобщение
 Re: CANON PIXMA IP3600/4950
Автор: akerfeldt   
Дата:   06-06-12 11:36

Ц.
8години гледам,пробвам.
Протичат,дупчена ли е касетата-тече, рано или късно.
Не е както при Епсъна,забравих да спомена че имам и 2принтера от тази марка.Техните касетки са с клапан и вътрешни камери и затова е лесно поставянето на система.Докато при канонските касетки няма такова нещо, те са само с абсорбер и при най-малкото разхерметезиране мастилото се излива в принтера.Затова не можеш да му закачиш СНПМ. Тоест можеш ама дали работи е отделен въпрос.Няма как да регулираш налягането-касетата няма камери и клапан! Мастилото просто се излива през главата в принтера!Вместо да даваш 80+лв. за глупости,по-добре се научи да си ги пълниш с криви игли от абокат.Елементарно е,става бързо и най-важното-касетката ти остава цяла.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »