Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 1Ds vs 1000D
Автор: gogoman   
Дата:   04-06-12 16:06

Знам, че е изключително субективно, но ако можете да изразите вашето мнение ще се радвам.

Въпросът ми е кой от тези два сета е по-добър.

1)Канон 1Ds с обектив 55мм ф/2 на хелиос(ръчнофокусен)

2)Канон 1000D с обектив canon fl 55мм 1,2
Като така се спестяват около 100 лева.


Търся основно добро качество на изображението, хубави цветове и контраст. И като цяло ще снимам портрети и събития(като концерт или конференция или сватба)

Отговори на това съобщение
 Re: 1Ds vs 1000D
Автор: chefo1979   
Дата:   04-06-12 16:14

По-добре 5D и EF 50/1.4.
Иначе 1Ds.

Отговори на това съобщение
 Re: 1Ds vs 1000D
Автор: J0R0   
Дата:   04-06-12 16:20

С МФ обективи, забрави просто как ще снимаш събития от рода на концерт или сватба.

Отговори на това съобщение
 Re: 1Ds vs 1000D
Автор: gogoman   
Дата:   04-06-12 16:39

Според досегашния ми опит с ръчнофокусни обективи ще се справя, въпросът е 1Дс с по-лош обектив, или 1000д с много добър обектив(който обаче заради кроп сензора ще губи част от свойствата си)

Отговори на това съобщение
 Re: 1Ds vs 1000D
Автор: alphatier   
Дата:   04-06-12 16:47

Кажи до колко лева става дума,защото наистина и двата варианта нещо [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: 1Ds vs 1000D
Автор: boni   
Дата:   04-06-12 16:48

1Ds, категорично.
Но от опита ми до сега искам да ти кажа, че за пълноценно снимане на събития и особено сватби, няма да ти свърши работа само MF обектив. За някои неща да, но не и за всичко и не за отговорно снимане, когато трябва да уловиш всичко. 1Дс с 50/1.8 e много по-добре от 1Дс с хелиос. 50/1.8 е без пари.



Публикацията е редактирана (04-06-12 16:49)

Отговори на това съобщение
 Re: 1Ds vs 1000D
Автор: nrk   
Дата:   04-06-12 16:56

FL55mm f/1.2 е обектив от 60те години, който не можеш да ползваш на ЕОС тяло без преходник с оптичен елемент. Т.е. с 1000Д не става...

Но пък заради такъв обектив си струва човек да си купи една "капачка" NEX или NX.

За концерт ще е малко къс, за конференция f/1.2 [smilie8], а за сватба - на принципа "пуцай куме" все ще излезе и нещо на фокус [smile], стига да не си основният фотограф.

Отговори на това съобщение
 Re: 1Ds vs 1000D
Автор: fotocolor   
Дата:   04-06-12 16:59

Canon 1Ds-невероятно тяло,фулфрейм.Страхотен рисунък,много бърз и точен автокус,голяма динамика.Минус-над 1000аса шуми.Здраво масивно тяло с огромен ресурс.

Отговори на това съобщение
 Re: 1Ds vs 1000D
Автор: Myth   
Дата:   04-06-12 17:03

Да шуми, да шуми колко да шуми?

Отговори на това съобщение
 Re: 1Ds vs 1000D
Автор: simbon4o   
Дата:   04-06-12 17:17

Sony NEX и няколко твърди :). Със визьора на 1000Д ще фокусираш с ръчния обектив с отклонение от +1м до -2м :). Така че... Другото което е 55 1.2 щом има 1.2 не значи че става за снимане на 1.2! I 55 на кроп и 58 или 50 на фул фрейм покриват различен зрителен ъгъл.
Ако искаш да снимаш събития - започни с автофокусен зуум, твърдите са допълнение.

Отговори на това съобщение
 Re: 1Ds vs 1000D
Автор: gogoman   
Дата:   04-06-12 17:26

Най-най-най основно ще ги ползвам за портрети! Заради това изобщо има смисъл да питам - иначе за почти всичко останало аз лично бих избрал 1Дс-а

Fl 55mm 1.2 произвежда невероятни кадри, а аз знам как да го направя за еос без оптичен елемент, тоест няма да се губи качеството - но ако го взема ще трябва да си остана със 1000Д тялото

Отговори на това съобщение
 Re: 1Ds vs 1000D
Автор: jorro_z   
Дата:   04-06-12 21:55

Я виж ти... [smilie5]

Интересна интерпретация на вечната дилема: Хубаво тяло + евтин обектив ИЛИ евтино тяло + хубав обектив.

По принцип навсякъде повсеместно се декларира, че винаги е за предпочитане евтино тяло + хубав обектив, отколкото обратното... но дойде ли моментът обаче за конкретика, изведнъж хубаво тяло + евтин обектив печели гласовете М-найси : 0.
Интересно. [smilie18]

Напоследък някои легенди все повече и повече остават в миналото.

Например, че телата били консуматив, а обективите били дългосрочна инвестиция. Бяха, да, преди 20 години и повече. В днешно време, хубавия обектив е инвестиция за около 3 до 5 години максимум. След което вече се оказва, че перфектния дотогава обектив "издъхвал" на новите, дву- и трикратно по-многопикселни тела... но няма лошо, фирмите своевременно правят ІІ-ра версия, след това ІІІ-та, и т.н.

За мен лично тази дилема я реших още преди 5 години, твърдо избирайки хубаво тяло, да си го ползвам с евтини обективи. Въпреки всеобщото мнение.

Отговори на това съобщение
 Re: 1Ds vs 1000D
Автор: metodiev_martin   
Дата:   04-06-12 22:42

Така поставен въпросът ми звучи малко като -
Кое да избера:
Mercedes E220 от 2005 за 11 500
или
Kia Picanto 1.0 от 2010 за 11 900

Айде, може би трябваше да сравнявам два мерцедеса от различни години и различни класи, но това сравнение е много, много, много относително.

В единия случай говорим за професионално тяло (което е и full frame) в другия за DLSR от най-нисък клас.

Нито може да се сравняват по рисунък, нито по скорост, цветопредаване, изработка и каквото ли не още.
Според мен единствения недостатък на 1Ds е високото ниво на генериран шум.
Аз също залагам на 5D с твърд FD или EF обектив + някое варио. Абе да си го кажем 5D + 24-70 [smilie24] [smilie18]



Публикацията е редактирана (04-06-12 22:43)

Отговори на това съобщение
 Re: 1Ds vs 1000D
Автор: pachok   
Дата:   04-06-12 23:21

Аз имам и 5D и 1000D и не виждам кой знае каква разлика в качеството на снимките с твърди портретни обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: 1Ds vs 1000D
Автор: metodiev_martin   
Дата:   04-06-12 23:28

според мен, картинката с 5D и 50мм 1.8, и 60D със същия е различна. Многооо различна при използване на 17-40, и почти никаква разлика със 70-200. (мое мнение)
Само, че способностите на матрицата на 1Ds, не мога да ги сравня с тези на 5D

Отговори на това съобщение
 Re: 1Ds vs 1000D
Автор: chefo1979   
Дата:   05-06-12 00:38

Между 5D, 20D, 550D и 350D с обективи EF 50/1.4 и EF 100/2.8 (че нали за твърди си говорим) разлика има и то немалка особено на ФФ.

Отговори на това съобщение
 Re: 1Ds vs 1000D
Автор: gogoman   
Дата:   05-06-12 00:50

Хора моля ви! Става дума за конкретно нещо, макар и субективно, но искам мнение

за портрети:

1Ds + 55 f/2 44-4M Helios

или

1000D + Fl 55mm 1.2

Отговори на това съобщение
 Re: 1Ds vs 1000D
Автор: pefoto01   
Дата:   05-06-12 01:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: 1Ds vs 1000D
Автор: chefo1979   
Дата:   05-06-12 02:31

За какво е прав jorro-z?
Цитирам:

"Интересна интерпретация на вечната дилема: Хубаво тяло + евтин обектив ИЛИ евтино тяло + хубав обектив.

По принцип навсякъде повсеместно се декларира, че винаги е за предпочитане евтино тяло + хубав обектив, отколкото обратното... но дойде ли моментът обаче за конкретика, изведнъж хубаво тяло + евтин обектив печели гласовете М-найси : 0.
Интересно.

Напоследък някои легенди все повече и повече остават в миналото."

Някой май не е допрочел какво е писал автора на темата - имаме едно профи тяло и едно ентри, имаме два ръчнофокусни обектива?
Къде е дилемата?
Единият обектив бил вселена напред - ми ок, обаче и двата са РФ, за повечето от нас това ги обезмисля.

Жоро бил си направил изводите - щом те кефи. Цял свят прегракна да казва, че ХУБАВИЯТ обектив тежи на мястото дори и с по-скапано тяло. Хубавият обектив ти дава най-вече цветовете, остротата, боке, липса на ХА - тялото ти дава в много по-малка степен цветове, дава ти високо ИСО, дава ти АФ (и обектива си играе тук), дава детайл (и пак обектива влияе силно)...
Обаче разликите между два обектива са много по-значителни от тези при две тела - канонски примери ще давам, че съм по-запознат.

1Ds + EF 24-70/2.8 бих избрал всеки ден пред 1Ds mark III + EF 28-80.
1D + EF 70-200/2.8L IS II USM всеки ден пред 1D mark IV + EF 75-300.
350D + 17-55/2.8 IS пред 7D + 18-55 първата нестабилизирана версия.

Обективите, казваш, излизали начесто - я да видим - ще огледам само профи-обективи и тела, ако не възразяваш:

70-200/2.8L IS има две версии.
24-70/2.8L има две версии, даже втората не се продава още.
16-35/2.8L има две версии.
14/2.8L, 24/1.4L, 85/1.2L и други дълги праймове имат по две версии.

1D - 5 версии, единият още не се продава.
1Ds - 3 версии.
5D - 3 версии.
7D - 1 версия.

Каква стана тя?

По темата - 1Ds. Helios-а не е лош обектив.

Поздрави и успех!

Отговори на това съобщение
 Re: 1Ds vs 1000D
Автор: jorro_z   
Дата:   05-06-12 09:41

Автор: chefo1979
Дата: 05-06-12 02:31
...
Някой май не е допрочел какво е писал автора на темата - имаме едно профи тяло и едно ентри, имаме два ръчнофокусни обектива?
Къде е дилемата?
Единият обектив бил вселена напред - ми ок, обаче и двата са РФ, за повечето от нас това ги обезмисля.

--------------------

Ами дилемата е много, ама много проста и принципна:
Имаме два варианта:
1. Хубаво тяло със слаб обектив
2. Слабо тяло със страхотен обектив
(а пък за някои от нас прочее, не повечето разбира се, ръчният фокус въобще не е безмислен)

Така поставена дилемата принципно в някоя тема, 99 % от хората ще кажат:
2, щото оптиката е по-важна, тялото е консуматив, който ще смениш след 2 години, а с хубав обектив дори и със слабо тяло майсторът ще направи страхотни кадри.

Дотук добре, обаче, както написах и в предния си пост, като се опре до конкретиката:
1. 1DS + Helios
2. 1000d + 55/1.2

изведнъж ситуацията се обръща на 180°. Тогава изведнъж ставало много важно професионалното тяло, дори и с обектива за 20 лв, за който се носят легенди за неговата скапаност (които лично аз категорично не споделям). А пък по-съвременното дори тяло, което има нещастието да е позиционирано в нисък клас, дори и със невероятния оптически обектив, не се препоръчва.

От което следва извода, че в конретния случай, тялото е единствения фактор. Което пък противоречи на по-гореописаната принципна постановка. Точно заради което написах думичката "интересно".

Относно втората част,
Обективите, казваш, излизали начесто - я да видим - ще огледам само профи-обективи и тела, ако не възразяваш:

70-200/2.8L IS има две версии.
24-70/2.8L има две версии, даже втората не се продава още.
16-35/2.8L има две версии.
14/2.8L, 24/1.4L, 85/1.2L и други дълги праймове имат по две версии.


искам да попитам два въпроса:
1. Защо, аджеба, има по две версии на тия обективи, вместо да си остане само една, първоначалната?
2. Кога предполагаш, че ще излезе 3-та версия на доста от тях?
(мога ли да прогнозирам - в рамките на 3 години?)

Тогава, отивайки човек да си купи обектив, струващ колкото 2 коли на старо, с ясното съзнание, че това е дългосрочна инвестиция (дългосрочна = над 10-15 години), който с по-слабите му тела-консумативи ще прави страхотни кадри.... и след 3 години установява, че нещата просто не стоят точно така....

В тази връзка, ще ми се, ако има някой собственик на Никон Д3200 да сподели колко точно обектива му харесват как се държат на това тяло... може и собствениците на д800 също да споделят...

А след 2 години?

Отговори на това съобщение
 Re: 1Ds vs 1000D
Автор: chefo1979   
Дата:   05-06-12 11:07

Относно Хелиоса - виж какво съм писал по-горе.

Относно първа и втора версия на обективите - 70-200/2.8L IS USM е представен август 2001, наследникът му - януари 2010. Причината да се представи втората версия са оптични подобрения и по-авангардна система за стабилизация. Критики към оптиката на първата версия е имало още когато е бил представен, особено за дългия край.
Въпреки това обективът е излязъл ПРЕДИ първото 1Д, т.е. неговият ъпдейт идва след сумарно 7 ъпдейта на професионалната 1Д/с серия на Канон (и тук не включваме останалите тела от 1-ва серия, филмовите, които също се използват с този обектив - гледал съм отлична снимка на Люис Хамилтън в шампионският му сезон 2007 направена с 1V, т.е. ползвали са ги и тия тела доста време) - коментар на това да направиш? Обективът до ден днешен е отлично стъкло, не виждам някой да е ревнал, че го спира с нещо.
Прогнозирай, моля те кога ще излезе следващата версия на този обектив - казваш 3 години? Значи следващата година да чакаме ъпдейт на 70-200/2.8L IS III USM?
Готов ли си да се обзаложиш в това си твърдение?

Поздрави!

P.S. Като заговори за конкретика - горе съм дал примери - моля те коментирай кои варианти предпочиташ - нали все пак искаме конкретни неща да обсъждаме. По темата съм си казал мнението 2 пъти.



Публикацията е редактирана (05-06-12 11:09)

Отговори на това съобщение
 Re: 1Ds vs 1000D
Автор: jorro_z   
Дата:   05-06-12 12:45

Е, прогнозите са си прогнози, времето ще покаже реално, дали следващата версия ще излезе след 10 години, или по-рано.
(впрочем в поста си аз прогнозирах, в рамките на 3 години от сега, а не от момента в който е излязъл, а по-нагоре писах, че реалния жизнен цикъл на обективите в днешно време е от 3 до 5 години. И вероятно ще намалява).

Що се отнася до филмовите тела, които споменаваш, това въобще не го коментирам, то е ясно. Филма няма значителна принципна разлика в последните 40-50 години, особено като резолюция... докато с цифровите тела не е така.

Направих си труда да проверя, от 2000 година (Канон 30д) до 2012 година (очаквания 70д) резолюцията конкретно при кроп матриците е скочила от 3.1 МП до 22 МП. Ако не ме лъже математиката, това са над 700 %.

Ако се запази настоящата тенденция (а не виждам причина това да не стане), то през 2015 г. - 3 години от сега - ще имаме актуални кроп резолюции от типа на около 30 МП, а на фул-фрейм телата - около 45-50 МП.

Така че... не знам, не знам... все пак си мисля, че ще има нови версии на обективите...

Отговори на това съобщение
 Re: 1Ds vs 1000D
Автор: chefo1979   
Дата:   05-06-12 13:08

[beer]
Абе нали разправят, че има обективи дето си държат и на много мегапиксели - D800 и G-праймовете се справяли добре, казват.
Ще видим...

Отговори на това съобщение
 Re: 1Ds vs 1000D
Автор: localhost   
Дата:   05-06-12 13:49

gogoman: аз имам 1ds и 1100D и да ти кажа профи тялото си е винаги за предпочитане. Ще ти е проблем с ISO над 800 но се преживява някак си с по-добър обектив. Вземи си профи тялото и после си купи един 50 1.8 втора ръка с AF за 100 лв. и ще си доволен.

Плюсове: 1ds има всичко което си искаш за да научиш/практикуваш фотография, 1000D има колкото да те зариби да минеш на нещо по-сериозно :)

Минуси: само цената :)

Отговори на това съобщение
 Re: 1Ds vs 1000D
Автор: sprintgb   
Дата:   05-06-12 13:53

Аз все още снимам с 1Д,и си мисля че човек трябва да влага повече в хубави обективи отколкото в тела!!!! Не че и те не са важни но стъклото си е стъкло!
И не може да се сравнява 1000Д със 1Дс -това е абсурд- според мене разбира се!
[cool]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »