Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Nikon settings
Автор: vitttoriostankov   
Дата:   04-06-12 15:47

Здравейте, искам да попитам за студио кое от тези неща да настройвам
Matrix metering
Center weighted metering
Spot metering

Поздрави!

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon settings
Автор: Lighter   
Дата:   04-06-12 15:54

Нито едното от трите. Купи си светломер.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon settings
Автор: V-plod   
Дата:   04-06-12 16:13

мисля, че е по-добре първо да се запознаеш какво точно правят съответните режими на мерене и след това да влизаш в студио и да снимаш

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon settings
Автор: merakov   
Дата:   04-06-12 16:14

Начините на измерване, които си описал се ползват ако снимаш в режим "приоритет на бленда" или приоритет на скорост на затвора". Т.е ако снимаш с фиксирана бленда в зависимост от алгоритъма на мерене апарата избира сам скоростта с която да постигне правилно експониране. Реципрочно се получава ако фиксираш скоростта - апарата си избира необходимата бленда за правилно експониране. Обикновено в студио, където можеш да контролираш светлината фиксираш скорост, бленда, исо (изцяло ръчен режим) и контролираш силата на осветлението било то като управляваш силата на светлинния импулс или разстоянието между обекта и осветителното тяло. Та затова не си избираш нито едно от трите неща, за които питаш.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon settings
Автор: deathzone   
Дата:   04-06-12 16:29

Спот-се използва само когато снимаш директен източник на светлина или предмети със силно отразена светлина
Матрично мерене се използва когато светлината е зад обекта и е необходимо компенсиране на тъмните зони. Тази опция има около 30 000 запаметени сцени
Най, често се използва централно мерене и матрично според ситуацията и желаният ефект.
Когато използвате централно мерене настройките на апарата се приспособяват на фокусираната зона-обект. От там и идват проблемите с Недоекспонираните кадри или преекспонираните, в зависимост от това дали обекта е в слетлите или тъмните тонове

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon settings
Автор: victory13   
Дата:   04-06-12 17:16

абе щях да пусна сет ит офф още с първия отговор, ама няма да се повтаряме сега[smilie18]
да не останеш с грешни впечателения от писаното, апарата си мери във всички режими, вече кой /апарата или апаратчика/ и как ще го ползва е друг въпрос...
след като си в студио, ти предлагам:
1. композираш си нещо и го снимаш с трите режима и след това така както искаш да изглежда;
2. повтаряш 1/ за още 100 сцени[smilie18]
внимателно анализираш постигнатите резултати... внимателно да не настане хаос, или нещо такова http://www.youtube.com/watch?v=MLJDRzhjs1M&feature=fvst
[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon settings
Автор: shadravana   
Дата:   04-06-12 22:13

Къде ги продават тия апарати дето мерят импулса на моноблока или генератора, преди да е светнала, че да ходя и аз да си купя :)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon settings
Автор: io_bs   
Дата:   04-06-12 22:24

Прочети в упътването си кое мерене какво прави и си прецени сам кое те устройва. Аз снимам на матрично 99% от времето [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon settings
Автор: bobonai   
Дата:   05-06-12 10:58

Знанието е полезно, но безразборното прескачане за познание вреди. Карай последователно, защото много от поясненията дадени така, няма да ги осмислиш! Явно още не си за студио със светкавици, но пък опитай да споделиш идеята си с колега и гледай внимателно какво ще направи и как ще подходи. Аз този етап го минах като 12 годишен. Продължавай да разпитваш и УСПЕХ ти желая! [shtrak] Не знам в каква възраст си, но идеите във времето и със семейните ангажименти се изпаряват, после настъпва и прогресивното забравяне - деменция[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon settings
Автор: iasen2   
Дата:   05-06-12 11:26

Защо не обясните на човека с думи обикновени а все се правите на интересни .

Но то си е типично за ФотоФорум. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon settings
Автор: deathzone   
Дата:   05-06-12 11:31

Аз съм написал Ясен, но кой да чете. И ти май също не четеш.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon settings
Автор: iasen2   
Дата:   05-06-12 11:35

Човека пита в студио какво да ползва
и вероятно имали ли копче с което да се изключат . и ако не се изкючат какво ще стане .
иначе това дато си написал ние го знаем ...........
за светломера също го знаем .........



Публикацията е редактирана (05-06-12 11:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon settings
Автор: deathzone   
Дата:   05-06-12 11:37

Ясене същите неща се ползват и в студио, съобразени със светлината и обекта, който снимаш и ефекта, който търсиш. Лично според мен централно претеглено

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon settings
Автор: GenaDP   
Дата:   05-06-12 11:50

Интересно, защо всички форумни гурута и велики разбирачи решиха, че щом е студио - значи е с импулсно осветление? [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon settings
Автор: deathzone   
Дата:   05-06-12 11:52

Не се ли предполага? А в крайна сметка и той не е уточнил, но пък кристалната топка......

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »