Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Имат ли реална алтернатива Pocket Wizard?
Автор: vga   
Дата:   04-06-12 20:14

Не съм гледал пазара на трансмитери последните години, излезнал ли е някакъв алтернативен вариант на Покет Уизърд, със същите възможности, но по-евтин? Нужно ми е да поддържа Никонския CLS, обхвата да е голям, поддържка на 5 кадъра в секунда...

Общо взето, изсмислиха ли китайците адекватна алтернатива или да не мисля в глупости, а да си купя Pocket Wizard? [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Имат ли реална алтернатива Pocket Wizard?
Автор: hotsnail   
Дата:   04-06-12 20:26

Pixel King ама не знам дали работи с Никон.

Какво точно очакваш от комбинацията? CLS + безжичен тригер?

Имаме подобна дискусия в алфа форума и на мен чеснто казано това ми звучи странно и общо взето като идея как да не сеи свършиш работата.

http://www.alphaforum.net/forum/viewtopic.php?f=32&t=1184&start=22

Отговори на това съобщение
 Re: Имат ли реална алтернатива Pocket Wizard?
Автор: vga   
Дата:   04-06-12 20:33

Да, Pocket Wizard поддържа изцяло CLS-a на Никон, а аз снимам фрийрайд ски и ситуацията понякога се мени бързо, затова искам да разчитам на перфектния авто контрол на светкавиците ми. Сега ще видя Pixel King какво предлагат като функционалност...

Безжичния тригер не ми е толкова нужен, по-скоро искам да паля светкавици надалече с CLS.

Отговори на това съобщение
 Re: Имат ли реална алтернатива Pocket Wizard?
Автор: hotsnail   
Дата:   04-06-12 20:41

vga а как точно работи това дето описваш?

примерно имаш апарат, две светкавици, предавател и един или два приемника?

Светкавиците в едната група дето е с приемника се мислят за една група? А останалите се палят оптично и са в други групи?

всички ли светкавици имат приемници или приемо-предаватели?...т.е. всички светкавици си говорят по радиото с апарата и мигват само два пъти - мерене(preflash) и после основно мигане?



поне за Сони безжичния им протокол има още няколко пулса и е оптичен май...всъшност не знам как е с мнгоо светкавици щото имам само една и знам че апарата мига няколко пъти (1) да и каже да пусне кратък пулс, (2) да и каже каква експозиция иска, (3) за да експонира. Нормално това става с вградената мигалка на апарата или със HVL-58AM (т.е. най-скъпата светкавица баца и като контролер т.е. най-добре е да имаш три от най-скъпите [smilie18] [smilie18] )



Публикацията е редактирана (04-06-12 20:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Имат ли реална алтернатива Pocket Wizard?
Автор: vga   
Дата:   04-06-12 20:49

Ами аз имам всичко на всичко 3 SB-800, с които досега работя. Ползвал съм ги само нощем и ги паля с вградената светкавица на апарата, като ги и командвам от менюто. Само че искам да ги ползвам и денем, и на по-голямо разстояние и въобще изобщо. Иначе да, три светкавици - три приемника. Слагам ги в една група и не пипам повече - CLS-a си знае. Взимал съм назаем Pocket Wizard и работи безгрешно, отзивите за продукта на Pixel, които прочетох досега са добри, хвана ми вниманието и с цената си! Разбира се, харесва ми да настройвам ръчно светкавиците си, но в гората не винаги е много удобно [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Имат ли реална алтернатива Pocket Wizard?
Автор: hotsnail   
Дата:   04-06-12 20:53

аха ок т.е. всички са една група и искаш да мигат с една сила без ratio. Това сигурно работи. [smilie24] [thankyou]

Виж динафос май продават тия пиксели, може би ще ти дадат да пробваш или пък ще ти обяснят какво става и какво не става.

Отговори на това съобщение
 Re: Имат ли реална алтернатива Pocket Wizard?
Автор: vga   
Дата:   04-06-12 21:10

Ами по описание пишат, че можеш да разделиш в три групи светкавиците, което предполага, че със сигурност не е проблем да правиш ръчна компенсация на всяка една от разстояние. Rаtio не знам дали поддържат, не виждам някъде да е писано, но за мен не е проблем да си настроя с компенсация една по една светкавиците.

Чудесно е, че Динафос са ги внесли вече! Ще отида да ги изпробвам! А и цената е адекватна, Amazon има оферта в момента за предавател и два приемника за 176 долара. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Имат ли реална алтернатива Pocket Wizard?
Автор: volenE   
Дата:   04-06-12 23:27

аз ползвам Elinchrome. точно като алтернатива на Pocket wizard. По-малки са, по-евтини са и работят безотказно. Е нямат TTL ама голям праз.

Отговори на това съобщение
 Re: Имат ли реална алтернатива Pocket Wizard?
Автор: vga   
Дата:   04-06-12 23:29

Е, Волене, за твоите нужди е ОК Елинхром-а :) За моите не е.

Отговори на това съобщение
 Re: Имат ли реална алтернатива Pocket Wizard?
Автор: kayso   
Дата:   04-06-12 23:38

По-евтино със същите функции - не.

Отговори на това съобщение
 Re: Имат ли реална алтернатива Pocket Wizard?
Автор: ecobo   
Дата:   04-06-12 23:40

ТТЛ-а баш, няма ситуация, в която да ми е липсвал. Виж, дистанционното управление е удобство, но не е от първа необходимост...
Много по-важно е синхрона да е бърз и надежден. Ако съм се осланял на ТТЛ-а, да съм провалил доста снимки.

Отговори на това съобщение
 Re: Имат ли реална алтернатива Pocket Wizard?
Автор: bpavlov   
Дата:   05-06-12 01:07


vga:

Да, Pocket Wizard поддържа изцяло CLS-a на Никон


Можеш ли да бъдеш малко по-конкретен в това твърдение.
Менюто от апарата за четирите групи работи ли прозрачно, все едно запалването става от вградената светкавица? Това за мен е поддръжка "изцяло"
Доколкото знам аз (не твърдя, че е така), с Покет Уизърда една светкавица може да ти е на ТТЛ или на М, като на М можеш да компенсиращ до 3 стопа в двете посоки, но при наличието на Зоне контролер

Отговори на това съобщение
 Re: Имат ли реална алтернатива Pocket Wizard?
Автор: vgramatikov   
Дата:   05-06-12 01:42

кобо каде е д800-то. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Имат ли реална алтернатива Pocket Wizard?
Автор: didesignbg   
Дата:   05-06-12 08:09

Прегледай сайта на Phottix, за мен са фирма гледаща много сериозно на продуктите си. Ако не се лъжа имаха ТТЛ за Канон, най-вероятно и за никон са/ще пуснат. Цените им са по-ниски от тези на Покетите, а качеството не отстъпва.

Отговори на това съобщение
 Re: Имат ли реална алтернатива Pocket Wizard?
Автор: Тед   
Дата:   05-06-12 09:17

Аз съм с Пиксел Кинг на Канон. Това, което мога да ти отговоря - Решио - не поддържат. Покет-а го поддържат.

Кадри в сек. - ок са, няма грешка. Имат 3-и групи.
Разстояние - над 100 м. съм ги пробвал - палят и няма пропуск на 10 от 10. Добра конструкция. Добро закрепване.
Дава възможност за светкавица и на апарата /някои тригери нямат/.
Откъм батерии АА е добре.
Отлична синхронизация. Няма пропуск.
Добър комплект - чантичка, скоба, кабели...
Забравих да ти кажа, че компенсацията и HSS си работят...

За моите нужди е добре.

За повече инфо и сравнение - най-добре се допитай до Дайнафос. Пък може да ти дадат на място да си изтестваш и направиш твое заключение.


Ако ме питаш мен на изуст /дето се вика нито Никон имам, нито с CLS съм се занимавал/, но Пиксел Кинг-а поддържат - iTTL, което е май същото като CLS. Така че си изтествай флашките и едно питане до Дайнафос няма да ти бъде излишно.



Публикацията е редактирана (05-06-12 09:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Имат ли реална алтернатива Pocket Wizard?
Автор: tonyboy79   
Дата:   05-06-12 11:38

@Тед е написал каквото трябва за кинговете. Само ще добавя, че работят и със студийни тела над синхронната скорост.
В неделя ги пробвах с един генератор и сработиха без проблем до 1/8000.

ПП: С Канон съм. Отиди и пробвай. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Имат ли реална алтернатива Pocket Wizard?
Автор: vga   
Дата:   05-06-12 15:32

Супер, момчета! Благодаря за написаното, Тед!

Изглежда King-овете са моите радиа :)

Phottix имат страхотни продукти, жалко, че не поддържат TTL предавателите им... [smilie8]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »