Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Nikon D90 и контролиране на Sb-910 с build-in commander
Автор: imaginemylove   
Дата:   01-06-12 15:01

Nikon D90 и контролиране на Sb-910 с build-in commander? Някой може ли да ми каже как да контролирам от разстояние(remotely) Nikon SB-910 с вградената светкавичка. На какъв режим трябва да настроя светкавицата? На Remote, но какво по-точно?

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D90 и контролиране на Sb-910 с build-in commander
Автор: sirkhann   
Дата:   01-06-12 15:07

На Slave. От менюто на апарата трябва да зададеш вградената светкавица на Commander mode и да си избереш режим на определяне на мощността.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D90 и контролиране на Sb-910 с build-in commander
Автор: imaginemylove   
Дата:   01-06-12 15:28

Има ли възможност да ползвам този Build-in Lightmeter на Nikon SB-910 http://www.youtube.com/watch?v=Jt2ruUvzQCY&feature=relmfu

и в същото време да управлявам светкавицата с Commander на Nikon D90 build-in Flash

Мисля си, че може и да не стане номера, защото във филмчето водещия задава ISO и F/stop-a ръчно и използва радио синхронизатори...

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D90 и контролиране на Sb-910 с build-in commander
Автор: sirkhann   
Дата:   01-06-12 16:33

Ако си в TTL режим, мериш с импулс. Ако си на M режим, сам си определяш мощността, ако си на AA режим на светкавицата, мощността ти се определя по формула и според показанията на фотоклетката. Самата светкавица няма пълноценен светломер в класическия смисъл. Ако говориш за автофокусния асистент, не разчитай на него, ако светкавицата не ти е закачена на апарата.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D90 и контролиране на Sb-910 с build-in commander
Автор: imaginemylove   
Дата:   01-06-12 16:43

AA режима за какво е и как се ползва? Аз снимам на TTL?

А на TTL трябва ли задъжително сензорите на светкавицата да виждат светлинен импулс?

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D90 и контролиране на Sb-910 с build-in commander
Автор: imaginemylove   
Дата:   01-06-12 16:46

този режим от клипчето е A <--- при него ти въвеждаш ISO:200 и f/6.3 примерно и светкавицата като я запалиш с радио синхронизатор те започва да свети и свети докато не получи сигнала на нейния сенсор и по някое време изключва. Но доста добри експонации се получават.

Това което исках да те питам. При този режим A има ли някакъв шанс да запаля светкавицата от разстояние без радио синхрон

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D90 и контролиране на Sb-910 с build-in commander
Автор: sirkhann   
Дата:   01-06-12 16:47

Апаратът ти мери TTL. Ако може да ти запали светкавицата, ще може да измери сцената според осветеността от измерващия импулс и ще зададе необходимата мощност. Светкавицата не ти връща обратна информация, апаратът си смята всичко. Важното е да можеш да я запалиш, останалото си го прави тялото.

АА режим мисля е без префлаш, директно фотоклетка + информация от фотоапарата за бленда/исо.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D90 и контролиране на Sb-910 с build-in commander
Автор: imaginemylove   
Дата:   01-06-12 16:49

Според мен няма как да стане, но просто исках да може и това да го прави :DD

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D90 и контролиране на Sb-910 с build-in commander
Автор: Alex-dan   
Дата:   01-06-12 16:53

Нали в менюто на Д90 има АА, значи може, въпроса е, че не ти трябва :)))

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »