Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Въпрос относно турбосапунер Kodak Z990
Автор: jeremiah   
Дата:   31-05-12 15:32

Колеги, мой приятел си купи Кодак Z990, и покрай пазаруването на аксесоари (за което му помагам) попаднах на нещо, което ми се вижда тотален парадокс. Значи, според повечето сайтове по темата, дистанционното на тоя апарат работи САМО за да го командва в режим на видеокамера. Звучи ми абсурдно да направиш дистанционно, с което апаратът не може да прави снимки, а само да смина видео, ама на повечето места така пише.
Срещал ли се е някой с такъв фотоапарат, чувал ли е нещо подобно, моля, споделете! За мен лично марката Кодак е напълно екзотична.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно турбосапунер Kodak Z990
Автор: h_bio   
Дата:   31-05-12 16:51

Трябваше да консултираш по-активно преди покупката на камерата. От тук нататък никакви аксесоари не могат да оправят нещата.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно турбосапунер Kodak Z990
Автор: jeremiah   
Дата:   31-05-12 18:25

След като се отчете редовният при всяка тема в тоя форум тъпакоразобличител (който даже не е прочел внимателно какво пише по-горе, ама карай), и ми обясни колко съм дебилен, дали ще се намери някой да отговори на скромното ми въпросче? Някой, който се е срещал с тоя фотоапарат по възможност (казвам "фотоапарат", защото на български език "камера" означава друго.).
Благодаря :-) !

P.S. Вече съм питал Гугъл,точно там намерих противоречива информация, също така съм преровил и няколко форума. Тъй че не е нужно да бъда насочван към търсене там! Също така не е нужно накой да си прави труда да ми обяснява, че съм малоумен, тая работа вече е свършена, и аз си го знам :-)
Приятна вечер на всички :-)



Публикацията е редактирана (31-05-12 18:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно турбосапунер Kodak Z990
Автор: h_bio   
Дата:   31-05-12 20:53

Е не така с лошото де...Не знам какво точно от написаното от мен те е накарало да се чувстваш "дебилен".
А относно терзанията ти свързани с дистанционното, моето предположение е:
При снимане на снимки (нали така се казва на български) има много параметри, които подлежат на контрол, а при снимане на видео всично е на "авто". В този случай, дистанционното, което има обиковено 3 до 5 бутона (или копчета на български) може да се ползва пълноценно - старт, стоп, зуум и т.н.
В този смисъл може би работи и при снимане, но само на режим пълна автоматика.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно турбосапунер Kodak Z990
Автор: jeremiah   
Дата:   31-05-12 22:08

Това вече звучи съвсем различно от първото "оцапали сте работата, it's too late"!

Странното е, че на 90 % от местата, където се продават такива дистанционни, има следното описание - JJC RM-K1 Remote Control makes playing back and recording videos a cinch by letting you control your camera's functions from across the room.
No more hitting Record then rushing in front of the camera to tape yourself, and no more getting up and down to start and stop playback to your TV. All the basic functions are accounted for on the unit's intuitive, push-button interface: stop, start, fast forward/reverse, up/down (описанието е взето от e-bay).

Само на едно място попаднах на това - http://resources.kodak.com/support/shtml/ru/manuals/urg01212/urg01212c3s17.shtml

Та де позачудих, дали няма да се намери човек в тоя форум, дето да се е срещал с такъв апарат и може да каже как стоят нещата в действителност.
(А ако ме бяха питали преди покупката, щях определено да "консултирам по-активно".).

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно турбосапунер Kodak Z990
Автор: h_bio   
Дата:   31-05-12 22:29

Тази информация хвърля светлина върху проблема. Явно дистанционното е направено за контрол на фотоапарата, когато той е свързан с телелвизора за разглеждане на видео и снимки, т.е. той е "видео плейър".

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно турбосапунер Kodak Z990
Автор: jeremiah   
Дата:   01-06-12 11:16

Мдааа, явно в описанието са наблегнали на фактора "мързел на потребителя при гледането на симки и видео" в такава огромна степен, че това е засенчило всички останали функции.
Жалко, че никой не е ползвал такъв апарат с дистанционно, че да сподели впечатления.
Приятен ден на всички!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »