Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Nikon тела кои са влагозащитени?
Автор: imaginemylove   
Дата:   29-05-12 11:23

В момента ползвам Nikon D90 + 18-105mm kit lens. Интересува ме дали е водоустойчив и до колко? Говоря за дъжд, пръски оттук-оттам не, че ще го потапям под вода.

Както и кой други Nikon-ски тела са защитени до някаква степен от влака и пръски?

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon
Автор: erotila   
Дата:   29-05-12 11:28

[smilie18] много яко

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon
Автор: deathzone   
Дата:   29-05-12 11:34

Изобщо не е защитен от нищо затова трябва да го пазиш много.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon
Автор: HP   
Дата:   29-05-12 11:50

от влака е защитен моя апарат-от както съм го взел, на влак не съм го качвал [smilie7] [smilie8] [smilie8] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon
Автор: CyberGene   
Дата:   29-05-12 11:53

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon
Автор: imaginemylove   
Дата:   29-05-12 12:19

Благодаря за съвета :D

Историята с влака не я разбрах много много, но вземи да го качиш и него на влак да се порадва :D

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon тела кой са влагозащитени?
Автор: Батко   
Дата:   29-05-12 12:20

Не ставай роб на вещите си! Като тръсна земетресението, 1-во за фотоапарата ли се сети или за нещо друго ? Ако е за нещо друго има надежда за теб!

Не е защитен, но не би трябвало да се плашиш от няколко капки дъжд! Ако пък стане белята - в базара и по магазините апарати колкото щеш!

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon тела кои са влагозащитени?
Автор: imaginemylove   
Дата:   29-05-12 12:22

Изобщо не си мислих за фотоапарата мислих си защо ми се тресе леглото?

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon тела кои са влагозащитени?
Автор: Tonidi   
Дата:   29-05-12 12:25

Питаш дали е защитен от влака? Сигурен съм, че какъвто и Nikon да метнеш под влака, няма да е достатъчно защитен!


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon тела кои са влагозащитени?
Автор: atrifonov   
Дата:   29-05-12 12:37

Направо ти отговарям- моя Д7000 е не само влаго, но и водоустойчив[smilie18] Удавих го в един язовир и работи безотказно[cool] [cool] [cool]

В интерес на истината в матрицата въобще не беше влязла вода

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon тела кои са влагозащитени?
Автор: mitku   
Дата:   29-05-12 12:41

imaginemylove написа:

> В момента ползвам Nikon D90 + 18-105mm kit lens.
> Интересува ме дали е водоустойчив
> и до колко? Говоря за дъжд, пръски
> оттук-оттам не, че ще го потапям
> под вода.
>
> Както и кой други Nikon-ски тела са
> защитени до някаква степен от
> влака и пръски?

D90 няма защита от прах и влага.
Моделите (поне наличните към момента), които имат защита от прах и влага са D200, D300, D300s, D7000, D700, D800, D3?, Д4.
Освен това и обективът ти не е защитен от прах и влага. А защитените са пак предимно по-професионални модели като 17-55/2.8 и т.н.
Т.е. - пази си техниката и т'ва е. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon тела кои са влагозащитени?
Автор: AndreyIst   
Дата:   29-05-12 12:42

Снимам със същото тяло, ползвам и този обектив. Вали ме често - никакви проблеми нямам.
А тук хора без работа - бол ... хващат се за всяка дума.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon тела кои са влагозащитени?
Автор: kosio2002   
Дата:   29-05-12 13:30

Личен опит:
Nikon D300 + Nikkor 18-200 + YN-560
24 май, снимах едни рози у нас в двора - изведнъж заваля доста силничко, нямаше как да се скрия веднага, даже нямах и яке да покрия техниката. Апарата, обектива и светкавицата се намокриха доста, но си мисля, че няма проблем. В последствие прегледах всичко, даже и светкавицата не се беше намокрила отвътре.
За D90 си мисля, че е опасно да се мокри на дъжд.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon тела кои са влагозащитени?
Автор: kadar   
Дата:   29-05-12 14:21

Д3 и Д3с , от опит казвам че са БЕТОН ! Яко снимане на дъжд ...без проблеми !

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon
Автор: io_bs   
Дата:   29-05-12 16:43

deathzone написа:
> Изобщо не е защитен от нищо затова трябва да го пазиш много.

Чак пък много... Снимал съм със същата комбинация в лек дъжд и сняг и не съм имал никакви проблеми.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon тела кои са влагозащитени?
Автор: bobonai   
Дата:   29-05-12 17:31

Ако ще вадите яки кадри какъв е проблема, че вали дъжд? 10 кадъра "взимат" ново тяло и утре нека пак ви вали дъжда![cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon тела кои са влагозащитени?
Автор: simon4o_bg   
Дата:   29-05-12 22:45

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon тела кои са влагозащитени?
Автор: дидибаев   
Дата:   29-05-12 22:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon тела кои са влагозащитени?
Автор: neuromancer   
Дата:   29-05-12 23:33

Ако случайно те навали дъжд, нямаш проблеми. Не трябва специално да излизаш да снимаш в проливен дъжд без предпазни мерки или да го давиш в реката, разчитайки на защитата. Така по-ясно ли е?

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon тела кои са влагозащитени?
Автор: bvo   
Дата:   30-05-12 11:47

С Nikon D300s и Nikkor 70-200 f/2.8 съм снимал 2 часа в доста силен дъжд, без предпазни стредства! Техниката си работи без проблеми и до днес!

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon тела кои са влагозащитени?
Автор: Alex-dan   
Дата:   30-05-12 17:05

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon тела кои са влагозащитени?
Автор: Myth   
Дата:   30-05-12 17:11

Автор: bobonai
Дата: 29-05-12 17:31

Ако ще вадите яки кадри какъв е проблема, че вали дъжд? 10 кадъра "взимат" ново тяло и утре нека пак ви вали дъжда![cool]


Я покажи 10 такива кадъра, по възможност твои, че ми стана интересно, кои са тия 10 кадъра дето купуват ново тяло.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon тела кои са влагозащитени?
Автор: gingerninja   
Дата:   30-05-12 18:47

ehaaa, днес поснимах здравата за кеф и значи ако съм по-хитър ще значи, че съм изкарал пари за цял микробус нафрашкан догоре с техника.... [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon тела кои са влагозащитени?
Автор: bobonai   
Дата:   30-05-12 20:06

"Я покажи 10 такива кадъра, по възможност твои, че ми стана интересно, кои са тия 10 кадъра дето купуват ново тяло." [smilie24] Да не мислиш, че не съм очаквал такъв отговор?

На търговия ли да Ви уча искате? Аз вдигам апарата само когато файл връща печалба. Колкото повече - толкова повече! Най-малко от 100 файла вадя 200 лв. Ако ви покажа кадър, после за колко ще го продам мислите? За нищо и затова - сори!
Ето колко струва техниката на човека като нов комплект http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=2&product=4041

Един клас от 20 деца снимани за албуми го купува. Не ви се сърдя, че работите за без пари![smilie5]
А когато от 10 кадъра си купиш същия комплект, винаги си има кой да ти държи чадъра над главата докато снимаш [beer]
Моите обективи са с "малка бленда" и аз като други чакам Д-4... Да се пофукам малко.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon тела кои са влагозащитени?
Автор: alphatier   
Дата:   30-05-12 20:23

Имаш 70-80лв чиста печелба от всеки албум?Това предполага,че ги продаваш за около 100,та да може си спечелиш 70-80 от всеки (80х20=1600)?Нищо против нямам,даже напротив възхищавам ти се ако наистина го правиш това,но дълбоко ме съмнява [smilie11]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »