Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Може ли да се вярва на тестовете на dpreview?
Автор: tupekc   
Дата:   27-05-12 13:28

Пускам тема понееже не съм сигурен в това което виждам, а и не знам други подобни правени тестове за шум. Интересното в случая е, че канон 1100д дава по шум почти същите параметри като 7д и други подобни тела от висок клас..

http://www.dpreview.com/reviews/canoneos1100d/10


Та може ли да се вярва на това.. и има ли други подобни тестове по-достоверни?


http://photo-zona.net/images/user50590/album457338/preview/1338114238_gpxa8680_tsd.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Може ли да се вярва на тестовете на dpreview?
Автор: Alex-dan   
Дата:   27-05-12 13:37

Имаш пуснат NR, което прави нещата малко относителни. Сравняваш 12 мп с 18 и 16, а и 7Д и 60Д са си с един сензор...

Отговори на това съобщение
 Re: Може ли да се вярва на тестовете на dpreview?
Автор: CyberGene   
Дата:   27-05-12 13:37

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Може ли да се вярва на тестовете на dpreview?
Автор: hotsnail   
Дата:   27-05-12 13:41

Ми те вискчите Канони са с еднакви сензори. Дори бих очаквал най-новия да шуми по-малко.

Няма нищо странно.

Сега това с шумоподтискането...най-добре гледай как е на изключено. Щото маймуните гласят шумоподтискането за студийни сцени и по тестовете събират точки, а после....мамооо

Специално ДПРевю много частично тестват апаратите. Има тест за високо ИСО, ама там гледат само шума. Реалността е, че шума го сбориха доста добре производителите. Обаче дали цветовете добре се предават на високо исо, дали има динамичен обхват на средно и високо исо няма значение за ДПРевю и няма как дори да го видиш на техния тест. Тестовете им за динамичен обхват се правят в JPEG и само на базово исо [smilie23] [smilie23]

Тука много отрицателен пример бяха старите Олимпуси и Никони. Шумподтискане добре направено да пази детайла ама от там насетне точност на цвета, динамика..забрави.



Публикацията е редактирана (27-05-12 13:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Може ли да се вярва на тестовете на dpreview?
Автор: deathzone   
Дата:   27-05-12 13:43

А детайла къде е?[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Може ли да се вярва на тестовете на dpreview?
Автор: mitku   
Дата:   27-05-12 13:45

tupekc написа:

> Може ли да се вярва на тестовете на dpreview?

Може... НО... ако имаш достатъчно знания/опит да отсееш истинската информация (съдържаща се най-вече в тестовите снимки и то "според зависи" и да знаеш от какво зависи), от рекламата и платените писания (съдържащи се най-вече в изводите накрая). [smilie7]

П.П. (едит) Във всеки случай - далеч по-добре (за собственият ти джоб [smilie3] ) е да вярваш именно на подобни да ги наречем "професионални" тестове в мрежата, отколкото на излияния и съвети по форуми, където всеки си хвали своето. А всеки си има собствена гледна точка, която почти със сигурност е различна от твоята. [smilie25]



Публикацията е редактирана (27-05-12 13:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Може ли да се вярва на тестовете на dpreview?
Автор: hotsnail   
Дата:   27-05-12 13:53

В общи линии mitku e прав. Чети си сравнявай моделите дето харесваш и така.

Че не са иделни тестовете не са ама са сравнително обективни. До сега ДПревю са били изключително неточни за два апарата NEX-5 и А700 от тия дето съм гледал. Просто и двата бяха доста различни от това което бяха виждали преди. Обаче и при двата си коригираха ревютата след като видяха къде са се омазали.

Отговори на това съобщение
 Re: Може ли да се вярва на тестовете на dpreview?
Автор: boni   
Дата:   27-05-12 14:25

Сваляш РОУ файловете и ги конвертираш при еднакви настройки, след това си сравняваш.
Ето ти пример
D800 vs D3x vs 5dmk3 vs A900 при 3200 ISO

http://bonibonev.com/4cam.rar


От това, което виждам аз мога да кажа, че Д800 е най-добре като отношение на шум/детайл, а останалите 3 на практика нямат особена разлика, която да е забележима при печат с еднакви размери.

Отговори на това съобщение
 Re: Може ли да се вярва на тестовете на dpreview?
Автор: Тед   
Дата:   27-05-12 15:45

От линка на Бони, мой прочит - А900 незбележимо по-зле от 5Д марк3. 5дмарк3 по-добър детайл /незначителни драми/ в сенките от А900 /дали оптиката е изиграла роля - съвсем възможно отражение в детайл и контраст/.
Д3Х като 5д марк3. Д800 повече детайл в шума /не е драматична разлика/ от 5дмарк3.

Като цяло на печат пък и на монитор трябва яко дзверене да търсиш конкретни разлики. И все пак това е 3200 ИСО.

Отговори на това съобщение
 Re: Може ли да се вярва на тестовете на dpreview?
Автор: pachok   
Дата:   27-05-12 15:46

На 1000Д и 1100Д са им леко орязани настройките спрямо по-скъпите им събратя и то настройки без които спокойно можеш да минеш. Матриците им са добри и факта че са с по-малко мегапиксели на същата площ сравнено с другите нови модели, говори че и качеството на изображенията няма как да е по-лощо. Смятам, че що годе може да се довериш на тестовете на ДП. По-малкото мегапиксели на матрици от същия клас и размер дават по-голяма свобода при нейната изработка и евентуално по-голям размер на пиксела, което само повишава качеството и работата при високо ИСО. При сравнвние брой пиксели на единица площ и големина на пиксела, под внимание се взема и годината на производство, тъй като фотолитографските процеси за обработка на чиповете се усъвършенстват непрекъснато и степента на миниатюризация се увеличава, съответно намаляват размерите на паразитните елементи в матрицата /намалява междупикселното разстояние/, което е важно за по-добро качество.
Абе най-добре ФФ за целта, ама това е друг въпрос.

Отговори на това съобщение
 Re: Може ли да се вярва на тестовете на dpreview?
Автор: pachok   
Дата:   27-05-12 15:50

Пропуснах да кажа, че май използват по-евтини материали при производството на 1000Д/1100Д, което е предпоставка за по-кратък живот при интензивно натоварване. /Затвор, механика, пластмаса/.

Отговори на това съобщение
 Re: Може ли да се вярва на тестовете на dpreview?
Автор: pumabg   
Дата:   27-05-12 15:51

Бони, от това което виждам тъмните зони са най зле при Сони... Иначе като шум наистина, нямат осезаема разлика, освен Д800, който води по детайл и резолюция...

Отговори на това съобщение
 Re: Може ли да се вярва на тестовете на dpreview?
Автор: pumabg   
Дата:   27-05-12 15:53

Автор: Тед
Дата: 27-05-12 15:45
Д800 повече детайл в шума /не е драматична разлика/ от 5дмарк3.

Тед, опитай се да бъдеш обективен, моля те!

Отговори на това съобщение
 Re: Може ли да се вярва на тестовете на dpreview?
Автор: boni   
Дата:   27-05-12 17:50

Pumabg, както казах разликата между останалите 3 е такава, че няма да се види при печат. Гарантирано ако отпечатаме някакви кадри с тея 3 камери в размер 90х60 или дори 120х80 няма да познаете кой с коя камера е правен. В това отношение разликата е пренебрежима. Много по-важен в случая е АФ - точност, бързина и т.н., несъмнено тук 5Дмк3, Д3х ще имат предимство пред А900, който има точен, но сравнително бавен АФ.(За сметка на това пък се намира на доста добри цени, скоро се продаде един почти нов А900 в комплект с два цайса 24-70 и 135/1.8 за 5700лв)
D800 има видимо повече детайл, а като АФ е невероятен, имах възможност да снимам няколко пъти с него при тежки светлинни условия..



Публикацията е редактирана (27-05-12 17:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Може ли да се вярва на тестовете на dpreview?
Автор: vikitovikito   
Дата:   27-05-12 17:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Може ли да се вярва на тестовете на dpreview?
Автор: boni   
Дата:   27-05-12 18:07

Хубавото на сайтовете, за разлика от списанията, е че просто можеш да си свалиш снимките в пълен размер и да прецениш сам. Ако искаш може и да не четеш.

Отговори на това съобщение
 Re: Може ли да се вярва на тестовете на dpreview?
Автор: vikitovikito   
Дата:   27-05-12 18:23

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Може ли да се вярва на тестовете на dpreview?
Автор: mugen   
Дата:   27-05-12 18:32

Лошото на dpreview е, че ползват различни обективи за тия тестове в зависимост от системата, не като IR със Сигмата 70мм.

И се получават различни фокусни равнини, кривнини, фокуса им е на различно място и въпреки че са за шум хората сравняват детайл и т.н. по разни изрезки, а като погледнеш в друга част на кадъра нещата са други и т.н. [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Може ли да се вярва на тестовете на dpreview?
Автор: vikitovikito   
Дата:   27-05-12 18:43

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Може ли да се вярва на тестовете на dpreview?
Автор: mopt   
Дата:   27-05-12 19:31

Он линка на Бони излиза, че моя Д7000 снима доста добре на ИСО 3200. По възхваляването на ФФ системите тук съм останал с впечатлението, че имат мнооого по-добра картина на високо ИСО, а то е почти същото.

Отговори на това съобщение
 Re: Може ли да се вярва на тестовете на dpreview?
Автор: vikitovikito   
Дата:   27-05-12 19:41

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Може ли да се вярва на тестовете на dpreview?
Автор: Тед   
Дата:   27-05-12 20:07

Автор: pumabg
Дата: 27-05-12 15:53

Автор: Тед
Дата: 27-05-12 15:45
Д800 повече детайл в шума /не е драматична разлика/ от 5дмарк3.

Тед, опитай се да бъдеш обективен, моля те!

------------------------------------------------------------

Еми мисля, че съм обективен:
http://img821.imageshack.us/img821/5127/zapumata.jpg


И двата обектива 85@1.8 на Ф11. Прилично сравнение.
Резолюцията и минимално предимство в детайла /сигурно от резолюцията/. Погледни и при конците и при плюша. За мен това и на 3200 ИСО е нещо, което няма да се види при печат - затова и написах, че няма драми. Аз не снимам на 3200 ИСО, но щом е повод за тестове - сравнявайте.

Е па, принтни си кропа дето ти го дадох да видиш, че не те лъжа.

Най-малкото пък някой от 4 апарата ще ви спре да правите шедьоври.[beer]



Публикацията е редактирана (27-05-12 20:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Може ли да се вярва на тестовете на dpreview?
Автор: Alex-dan   
Дата:   27-05-12 20:46

Тед, ако интерполираш до 36 ще видиш как загрубява картинката vs. D800. Ако Д800 го намалиш до 22, разликата с лупа да я търсиш на 100%... И то не е нелогично, но все пак камерите не са само сензори... Мен 5Д повече ми харесва на външен вид [smilie10] Канонци чак 2012 си получиха АФ-а в бюджетен /уж/ ФФ, но пък казват, че и АФ-а на Д800 не е за подценяване, така че и на двете марки потребителите няма как да бъдат недоволни...



Публикацията е редактирана (27-05-12 20:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Може ли да се вярва на тестовете на dpreview?
Автор: Alex-dan   
Дата:   27-05-12 20:53

Бони, при А900 положението е мазало, даже сравнен с Д3х, където сензора е идентичен. Аз чак не вярвам, че е възможно... От тези кадри ми изглежда, че А900 шумоподтиска в RAW, което наистина би било удар по великата реплика на алфаджии "Никон мажат в RAW" [smilie5]


http://dl.dropbox.com/u/18957516/Untitled-4.jpg





http://dl.dropbox.com/u/18957516/Untitled-5.jpg



vikito, кометар за детайла?



Публикацията е редактирана (27-05-12 20:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Може ли да се вярва на тестовете на dpreview?
Автор: Тед   
Дата:   27-05-12 20:56

:) Не искам да интерполирам или ресайзвам. Аз пак повтарям, че на 3200 ИСО кадри на практика нямам. Но за тестове - нека се гледа и да се преценя. Ся всеки знае при Канон светлата оптика бол... Светкавици, техники на снимане...

Аз се радвам, много на 36 мпкс, защото чакам 1ДХ да се срине откъм цена в мегапикселовата война на гигантите и тогава.... няма начин да не го ръфна. Просто няма...

М/у 5д, 5дмарк 2, 5д марк 3 не виждам нещо, което да е на технически нещо ново м/у отделните модели. По-скоро виждам маркетинг.
А за АФ аз съм изкл. може би в тоя форум, щото измежду всички камери Канон, които съм имал, проблем с АФ не съм имал никога. /чукай на дърво както се вика и някой фронт или бек АФ да не те лъзга/. Ограничавали са ме кадрите в секунда, което ме е карало да снимам почти като снайперист за обекти в движение.

Камерите са добри, имате оптика, стативи, снимайте. Дай боже да имате какво да снимате и качествени кадри да гледаме.
Друго какво - пазете си камерите от посегателства. Явно времената са пак надолу.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »