Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Проблем с китайска светкавица
Автор: jorooo   
Дата:   27-05-12 11:59

Здравейте колеги,

Имам светкавицата Yongnuo YN468 II с TTL за Canon.

При многобройните снимки тези дни, забелязвам следното: Светкавицата изпуска да светне, като след това влиза в sleep mode режим и заспива (на екрана има код SE). За да я изкарам от него, трябва да натисна някои от бутоните й. В началото го мислех за stand-by режима се активира много бързо, но по документация това става чак след 30 мин "почивка".

В много от случайте, точно преди светкавицата да "пропусне", тя е пуснала своята контрастна решетка (за да определи разстоянието до обекта).

Някакви идеи от къде може да идва този проблем?
Мерси предварително

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с китайска светкавица
Автор: bozo   
Дата:   27-05-12 15:41

Гаранционен/извънгаранционен сервиз нямат ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с китайска светкавица
Автор: jorooo   
Дата:   27-05-12 15:46

светкавицата е купувана директно от Китай :(

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с китайска светкавица
Автор: seuret   
Дата:   27-05-12 22:29

Хитро :)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с китайска светкавица
Автор: boZo   
Дата:   28-05-12 00:32

Направи им рекламация...

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с китайска светкавица
Автор: vga   
Дата:   28-05-12 19:21

Да не прегрява? Това е вероятна причина за тази марка светкавици...

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с китайска светкавица
Автор: photostoykov   
Дата:   29-05-12 10:27

Известна роля в твоя случай играе и модела на камерата, която ползваш!
В Custom Fn. има меню за управляване функциите на светкавиците от фотоапарата. Една от функциите е именно задаване времето за "заспиване" на светкавицата. Разцъкай и виж там какво е зададено?
Прочети отново внимателно инструкцията за експлоатация на светкавицата, ако я нямаш напечатана, изтегли си я!
Успех...[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с китайска светкавица
Автор: jorooo   
Дата:   30-05-12 17:52

Мерси за отговорите, но за съжаление проблема остава.

@vga: Индикацията за прегряване е друга (описана е в ръководството и на един път успях да я задействам).
@photostoykov: камерата е 20D. На няколко пъти гледах Custom Fn, но няма такава, която да се отнася за активирането на stand-by решим или нещо близко. В менюто има stand-by за самото фото, но със сигурност не е тази опция. В ръководството на светкавицата пише за подобен режим на изключване, и времето е заковано на 30 мин, т.е. и това не трябва да е :(
@bozo: рекламацията ми е последния вариант, защото предполагам, че ще отидат към вероятно ще отидат няколко месеца в път до Китай и обратно
Писах до service@yongnuostore.com, ама сякаш пощата ми изчезна в черна дупка. Ще пиша и директно до производителя, ама нямам големи надежди, че ще ми отговорят

Моята идея е, ако това е някаква особеност на самата светкавица или често срещан проблем за марката, някои да даде идея как да я заобиколя :(


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с китайска светкавица
Автор: beyazolum   
Дата:   30-05-12 21:09

И аз вчера забелязах подобен проблем в никонския вариант-467 модела. Мислех, че от батериите, но сега като видях темата, се сетих че не май от това. Иначе си зарежда много бързо, но 2 пъти ми отказа да светне.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с китайска светкавица
Автор: jorooo   
Дата:   30-05-12 22:08

колега, при мен влиза в stand-by и ако не я събудя от бутон ще пропуска всички снимки.

Ако при теб просто е изпуснала една бройка, може да е по друга причина. Ако е така, може да я вържеш с PC sync кабел към фотото и да пробваш.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с китайска светкавица
Автор: photostoykov   
Дата:   30-05-12 22:27

jorooo, за съжаление камерата е стара и не предлага почти нищо за управляване на светкавицата...[smilie2]
С.Fn. за светкавици от 40D нагоре.
И аз се боря с недостатъчната функционалност на старото 5D.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »