Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Стар апарат и съвместимост
Автор: kvakioh   
Дата:   25-05-12 13:57

Получих като подарък един ФЕД 3, заедно с обектив 50/2, дали ще снима с цветни филмчета?
Нищо не му разбирам, не ме укорявайте, за пръв път хващам толкова стара техника.

Отговори на това съобщение
 Re: Стар апарат и съвместимост
Автор: harvester_vn   
Дата:   25-05-12 14:03

Ще снима с такива филмчета, каквито му сложиш [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Стар апарат и съвместимост
Автор: kvakioh   
Дата:   25-05-12 14:06

Fujifilm Fujicolor Superia такива имам 10 ленти, нови, стават ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Стар апарат и съвместимост
Автор: mravunko   
Дата:   25-05-12 14:08

Ако влизат в апарата, значи стават :)

Отговори на това съобщение
 Re: Стар апарат и съвместимост
Автор: mikedimit   
Дата:   25-05-12 14:21

Стават.Особено, ако имат перфорация...[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Стар апарат и съвместимост
Автор: pefoto01   
Дата:   25-05-12 14:54

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Стар апарат и съвместимост
Автор: Suggs   
Дата:   25-05-12 20:38

А бе pefoto, защо само пишеш глупости във форума?... Човекът не знае, и пита, какво му е майтапа? Ти да не си се родил всезнаещ случайно?

@kvakioh: Ще снима, не се притеснявай.

Отговори на това съобщение
 Re: Стар апарат и съвместимост
Автор: дидибаев   
Дата:   25-05-12 21:23

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Стар апарат и съвместимост
Автор: kvakioh   
Дата:   26-05-12 12:11

Аз не съм много млад, просто не съм виждал такъв апарат, и затова питах. Сега не смея да питам обектива му дали е на М42 байонет или не...
Вече го отворих, сложил съм му филмче, работи си.

Отговори на това съобщение
 Re: Стар апарат и съвместимост
Автор: mihajlov2   
Дата:   26-05-12 12:25

Обективите за ФЕД не са на резба М42. Не съм много сигурен, май бяха на резба М39. Не съм сигурен, защото ФЕД и Зорки не съм имал. Те май бяха с еднакво присъединение. Имам Киев 4, но той е на байонет Контакс, тъй като си е руско копие на Контакс...

Отговори на това съобщение
 Re: Стар апарат и съвместимост
Автор: Suggs   
Дата:   26-05-12 12:26

http://camerapedia.wikia.com/wiki/FED-3


На М39 е.

Отговори на това съобщение
 Re: Стар апарат и съвместимост
Автор: steeens   
Дата:   26-05-12 12:48

Най важното: Не забравяй да махаш капачката на обектива преди да снимаш.
Щото през визьора това не се вижда.

Отговори на това съобщение
 Re: Стар апарат и съвместимост
Автор: kvakioh   
Дата:   26-05-12 19:36

Искрено съжалявам, че пуснах темата тук, и ми е жал за "съществата" опитващи се да покажат остроумие.
Ако някой утре намери Калашников в някое мазе, зареден, и го използва без да знае как, дали ще се смеете толкова?

Отговори на това съобщение
 Re: Стар апарат и съвместимост
Автор: harvester_vn   
Дата:   26-05-12 19:45

kvakioh, не мислиш ли, че си ненужно докачлив? Аз не виждам някакви остроумия или заяждания в темата.

Отговори на това съобщение
 Re: Стар апарат и съвместимост
Автор: my.point.of.view   
Дата:   26-05-12 20:01

Закачен или - не, важното е да знаеш, че скоростите на твоя ФЭД могат да бъдат сменяни само след като си превъртял филма.
Можеш да си сложиш обектива на бленда 8 и скоростите на 1/500 и да си снимаш в слънчево време.
Пердето може да не се движи толкова бързо, колкото би трябвало, особено на скорости под 1/60. Тествай нещата преди да заредиш филма.

Отговори на това съобщение
 Re: Стар апарат и съвместимост
Автор: kvakioh   
Дата:   26-05-12 20:24

Според мен: "ако имат перфорация", "Не забравяй да махаш капачката на обектива преди да снимаш", и още 2 такива граничат с наивност и детска простота...или най-малкото с дебилизъм от низша форма. Ако някой си купи утре Хаселблад и пита за нещо, дали ще има такива остроумия?
Иначе- вече снимах с апарата, добре си е, интересни са филтрите, които получих с него, както и управлението.

Отговори на това съобщение
 Re: Стар апарат и съвместимост
Автор: anjsan   
Дата:   26-05-12 20:34

Не се обиждай на заядливковците прибързано , а слушай съветите на препатилите и най вече снималите с такива апарати . Аз имам такъв , ама не съм снимал още с него , защото не е много наред . Трябва да го тестваш преди да се сложи филма за да няма изненади после . Това за скоростите , което ти пише my.point.of.view е важно защото четох в ръководството на апарата , че може да доведе до повреда на апарата ,ако не се спазва . Свали си от някъде ръководство на език който знаеш - има в нета . Другото много важно нещо е да разучиш как се вади филма и по-точно дали работи на твоя Фед . На руските машини понякога им заяждат копчета и врътки . Води си подробни записки как и какво снимаш , при какви настройки ,обективи и осветеност за да си наясно после за ситуацията на снимките , да не се чудиш после .... Да покажеш сканирани снимки после , на мен ще ми е интересно . Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Стар апарат и съвместимост
Автор: harvester_vn   
Дата:   26-05-12 20:34

kvakioh, има ленти и без перфорация. А това за капачката е напълно реална ситуация- с този апарат не гледаш през обектива, а през отделен визьор, и съвсем спокойно можеш да си щракаш със сложена капачка, без изобщо да разбереш.

А аз бих се замислил малко преди да използвам определения като "дебилизъм".



Публикацията е редактирана (26-05-12 20:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Стар апарат и съвместимост
Автор: anjsan   
Дата:   26-05-12 20:37

Това за капачката е хубав съвет за телеметрици , които нямат блокировка на спусъка - все някога се забравя ще видиш .[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Стар апарат и съвместимост
Автор: my.point.of.view   
Дата:   26-05-12 21:17

Какви филтри си получил с фотоапарата? Нещо интересно?

Отговори на това съобщение
 Re: Стар апарат и съвместимост
Автор: pefoto01   
Дата:   26-05-12 21:33

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Стар апарат и съвместимост
Автор: mihajlov2   
Дата:   26-05-12 22:47

Още един съвет, който надявам се няма да бъде възприет като дебилизъм - как се проверяват скоростите на стар фотоапарат. За да се проверят приблизително скоростите от синхронната за светкавица и по-кратките,камерата се отваря, сваля се обективът, естествено опитът се прави без филм, и освен това е необходима някаква светкавица. Врътката за скоростите се поставя на синхронната скорост (при такива стари камери обикновено е 1/25 от секундата или евентуално 1/30). Включва се светкавицата, камерата се насочва към светла еднородна стена и се снима без обектив, филм и задна стена на камерата. Ако скоростите са наред, при светване на светкавицата трябва да е отворено цялото прозорче на фокалния затвор ( по цялата си широчина). Опитът се повтаря при 1/50, 1/125, 1/250 и 1/500 от секундата. Този ФЕД май нямаше 1/1000. При всяко следващо светване широчината на светлия процеп трябва да намалява двойно.



Публикацията е редактирана (26-05-12 22:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Стар апарат и съвместимост
Автор: kvakioh   
Дата:   27-05-12 11:16

Благодаря за съветите, важните и наистина полезните ще се възползвам от тях, другите ги пропускам. И може някоя снимка да пусна.
Обективът е с резба 49, получих 5 филтъра, опаковани, с кратко описание на български, което описва какво прави филтъра.
Син, жълт, оранжев, UV, и нещо подобно на поляризиращ имам. Panchromar.

Отговори на това съобщение
 Re: Стар апарат и съвместимост
Автор: my.point.of.view   
Дата:   27-05-12 12:11

Хвани оранжевия филтър за ушите и снимай улицата с него!
/ще трябва да компенсираш експозицията според неговата плътност/.
Жълтият дава слаб ефект. Води се универсален. Има няколко вида жълти филтри, с различно изразен ефект.
Синия го ползвай за портрети.
УВ на морето или в планината. И без него може.
Панхромарът ми е непознат.
Филтрите са за ЧБ фотография!
Но може да използваш УВ при цветен филм да не ти влиза прах в обектива, ако си любител на филтрите.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »