Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 EPIC FAIL няма дори УВ филтри в БГ магазините
Автор: hotsnail   
Дата:   26-05-12 17:39

Еми аз малко дда дрсна пак по повод това как са нещата в БГ с търговците.

До там я докараха че УВ филтрите вече ги пазарим от вън. Нека ми пишат как ще загубя като затворят...

От месец и половина искам да купя защитен или УВ филтър на 49мм.

Всички НЕКС обективи и тези за хубавите фуджите са 49мм + доста много минолти.

Ами няма. Дори се оопитват да ме убедят, че подобни филтри не съществуват.....[smilie23] [smilie23] Е как да не съществуват като съм си купувал точно от всеки качи речи фотомагазин в софия поне един 49мм филтър последните 5 години.

За да не изцяло плюенето на всички, ще кажа че едни търговзци в ЦУМ ми предложиха да си поръчам след празниците (другите ако филтъра не е 52 или 72мм просто не знамят че има други размери)

Инак интересно се оказва че има хубави протектор филтри на B+W и на Сони и Цайс. B+W-то е най-евтинко та от него си поръчах. Ама модата на УВ филтъра май отминава ще си имаме истински протектори с едничка цел да не ни помешват снимките.

Ако някой търси опциите са:

B+W Protector MRC 007 и тъмнкия вариант с нано покритие 007m

А класическите УВ-та са

B+W UV MRC 010 и познайте 010m

На сходни цени са...по-слухове от мрежата 010 нищо никога не са филтрирали ами и те са си чисти протектори. Ама на око не им личи, пък май-всички обективи фитрират УВ-то

Отговори на това съобщение
 Re: EPIC FAIL няма дори УВ филтри в БГ магазините
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   26-05-12 17:56

hotsnail, иди на местния сайт на сони, продукти/фото и видео камери ( http://www.sony.bg/hub/fotoaparati-videokameri) после на аксесоари - филтри - намери VF-49MPAM, че май няма как да се пусне директен линк към продукта.

Отговори на това съобщение
 Re: EPIC FAIL няма дори УВ филтри в БГ магазините
Автор: vikitovikito   
Дата:   26-05-12 17:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: EPIC FAIL няма дори УВ филтри в БГ магазините
Автор: neuromancer   
Дата:   26-05-12 17:58

как бе, то все едно без гащи да тръгнеш [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: EPIC FAIL няма дори УВ филтри в БГ магазините
Автор: hotsnail   
Дата:   26-05-12 18:01

HSGeorgiev откирх го този на Sony ама малко скъп ми се виде по английските сайтове - 40 лири т.е. 100 лева....инак тия в ЦУМ за негопредлагат

B+W е 27-28 Евра. То лошото е, че има и доставка т.е. комбинация трябва да се гледа

ПП неуромансера най-точно ми е разбрал притеснението ...вече няколко месеца по гол гъз крача [smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (26-05-12 18:04)

Отговори на това съобщение
 Re: EPIC FAIL няма дори УВ филтри в БГ магазините
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   26-05-12 18:08

hotsnail [smile]
То може и по друг начин да се разсъждава - вече няколко месеца така си го ползваш, значи няма нищо страшно [smile] [cool]
На сериозно - по-рано слагах филтър на всеки обектив почти. Като смених системата и така или иначе бяха с друг диаметър обективите така и не се наканих да купя и филтри и си карам без УВ [smile] вече към година и половина [smile]

Сони и павилиона/синтезиса може би ще са навити да внасят тези филтърчета ако им се подскаже идеята. Не са вече малко потенциалните клиенти, пък уж е криза [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: EPIC FAIL няма дори УВ филтри в БГ магазините
Автор: asahi   
Дата:   26-05-12 18:21

Да не си си загубил капачката?

Отговори на това съобщение
 Re: EPIC FAIL няма дори УВ филтри в БГ магазините
Автор: pefoto01   
Дата:   26-05-12 23:05

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: EPIC FAIL няма дори УВ филтри в БГ магазините
Автор: mitku   
Дата:   26-05-12 23:53

Голям празЪ като няма в БГ нагъзините. И без това си ги поръчвам от ebay и amazon... там има каквито си поиска човек, че и по-тънко идват (особено по-скъпите/по-качествените). [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: EPIC FAIL няма дори УВ филтри в БГ магазините
Автор: kayso   
Дата:   28-05-12 12:35

Е нали всички пазарувате от Щатите и e-bay, на по-евтиното. Защо им се сърдиш на хората, че нямат налични. Е виж mitku по-горе, добре ти е обяснил.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »