Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Кaкаъв ND филтър да използвам?
Автор: beyazolum   
Дата:   24-05-12 18:01

Искам да снимам с бленда 2.8 през деня и същевременно да мога ползвам външна светкавица. Дали ND8 филтърът е достатъчен да се редуцира скоростта до 1/250? Kато се има предвид, че при яркото слънце sym ползвам скорост от сорта на 1/1200 и 1/1500 с бленда 2.8?

Отговори на това съобщение
 Re: Кaкаъв ND филтър да използвам?
Автор: Tenebrus   
Дата:   24-05-12 20:03

Ами от 1/1500 до 1/250 са грубо 3 стопа (не ми се смята, а апарата не е при мен). Другото си го сметни сам :)

Отговори на това съобщение
 Re: Кaкаъв ND филтър да използвам?
Автор: reason   
Дата:   24-05-12 20:06

Едва ли ще стигне НД8 ти дава около 2 2/3 стопа, вариант едно стакване на два НД филтъра или ползване на НД с променлив диапазон, проблема на последния е цената но пък ти дава голяма свобода.



Публикацията е редактирана (24-05-12 20:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Кaкаъв ND филтър да използвам?
Автор: beyazolum   
Дата:   24-05-12 21:05

Благодаря ви колехи за отговорите. Мисля,че ND8 може и да не ми стигне, може би едно ND64 ще ми свърши работа. Не бях чувал досега за ND с променлив диапазон. В BG продава ли такова нещо?

Отговори на това съобщение
 Re: Кaкаъв ND филтър да използвам?
Автор: S.Paskalev   
Дата:   24-05-12 21:33

Продава се, ама дали се купува- друг въпрос? [smile]
http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=20&cat=54&product=9885&show=additional

Отговори на това съобщение
 Re: Кaкаъв ND филтър да използвам?
Автор: PeterPAN   
Дата:   25-05-12 10:50

link

Отговори на това съобщение
 Re: Кaкаъв ND филтър да използвам?
Автор: sir_sky   
Дата:   25-05-12 11:55

Правил съм си експерименти преди с НД8+НД4, и се получаваше, разбираше с ефекта от слагане на още две стъкла на обектива! Ще видя после къде са снимките ;)

Също така имай в предвид че това ще яде доста от мощността на светкавиците![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Кaкаъв ND филтър да използвам?
Автор: hotsnail   
Дата:   25-05-12 13:57

Тия променливите филтри май са трудна работа. Хубавите са ужасно скъпи, а другите не са хубави. А май и скъпите не са иделни и правят магарии т.е. оцветяват образа на места....петна, синеене и т.н.

Аз пробвах с два поляризиращи филтъра (не трябва да са циркулярни за да работи) ама точно фира се получава при някой ориентации спрямо светлината ставта шарении

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »