Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Мнения за Yongnuo YN565EX за Canon
Автор: HP   
Дата:   23-05-12 13:47

Последно време в мен проговори желанието за експерименти в стробизма :), интересува ме мнение на имащи опит с тази светкавичка :)м също така и на 560 модела
Ако имате опит и желание за споделяне ;) ей на поленце за изява [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Yongnuo YN565EX за Canon
Автор: kosio2002   
Дата:   23-05-12 14:36

От около 5 месеца ползвам YN-560 с Никон д300. Купих я нова за 125 лв. Много съм доволен от светкавицата. Изненадващо солидна изработка. Напълно достатъчна е за моите нужди. Ползвам я като репортажна. Снимам на М, като си глася мощността на импулса според нуждата. Използвал съм я и като запълваща в слънчев ден, когато обектите са в сянка, също и като допълнителна (палена оптично от друга светкавица).
Зарежда за около 2-3 секунди след светване на пълна мощност с батерии Саньо Енилъп 2000 мАч. Издържа около 400-500 импулса с едно зареждане на батериите, като 90% от импулсите са на пълна мощност. Има звукова сигнализация и защита от прегряване. При мен защитата от прегряване се е включвала само веднъж при доста натоварване, около 100 снимки на пълна мощност за доста кратко време. Изключих я за 2-3 минути и после си продължих работата с нея ;) Тествал съм я и на 8 кадъра за секунда - работи си (1/8 мощност с изключена звукова индикация).
В общи линии, това е.
Иначе почти събрах пари за SB-900, ама на този етап ми се вижда безсмислена инвестиция.

Главния "виновник" да си взема YN-560 е това доста подробно ревю

Ако имате конкретни въпроси...

Успех!


Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Yongnuo YN565EX за Canon
Автор: HP   
Дата:   23-05-12 15:40

kosio2002 [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Yongnuo YN565EX за Canon
Автор: aldygreen   
Дата:   23-05-12 19:57

Подробно ревю на YN-560, YN-565 и други на английски.
[shtrak]



Публикацията е редактирана (25-05-12 12:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Yongnuo YN565EX за Canon
Автор: Tenebrus   
Дата:   24-05-12 09:39

Аз имам такъв въпрос. Нов съм още и не съм се зачел още във водещи числа и т.н.

Но въпроса ми е всъщност : с какво са по-лоши тези светкавици от примерно марковите.
С какво е по-лоша YN-560 II от SB-800/900 пример. Има ttl и като гледам не е никак лоша.
Просто парите за една СБ-900 ми идват повечко и се чудя дали да не си взема едно китайче. Първата задължително с ttl а после ще видя дали ръчните ще мога да ги ползвам.

Естествено не ме изяждайте, ще прочета и за светкавиците информация.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Yongnuo YN565EX за Canon
Автор: kosio2002   
Дата:   24-05-12 10:10

YN-560 II няма TTL, но Yongnuo YN565EX за Nikon iTTL/CLS си е добра според мен, само дето още не мога да я открия никъде по нашите магазини.

Ако не Ви трябва "моторизиран зуум" и екранче, погледнете Yongnuo YN‑467N за Nikon.

Относно китайска - евтина / Оригинална - маркова, лично аз събирам парички за SB-900, но все още не мога да се "самоубедя", че заслужава похарчването толкова пари (5-6 пъти повече от цената на моята YN-560), а аз съм си само любител. [smilie3]
Но, ако трябва да говорим от професионална гледна точка, там където трябват бързи и качествени резултати, задължително си е да се ползва скъпа, качествена светкавица.

Лично аз, рано или късно ще си взема SB-900 или поне SB-700

[shtrak]



Публикацията е редактирана (24-05-12 10:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Yongnuo YN565EX за Canon
Автор: Tenebrus   
Дата:   24-05-12 10:20

Добре аз какво съм чел тогава. Стори ми се че II версията има ттл.

Ами да и аз съм любител и се чудя дали тея пари са оправдани.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Yongnuo YN565EX за Canon
Автор: kosio2002   
Дата:   24-05-12 17:16

Втората версия е с екранче и има един допълнителен режим май строб (не помня точно кой)



Публикацията е редактирана (24-05-12 20:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Yongnuo YN565EX за Canon
Автор: djart   
Дата:   24-05-12 21:50

Здравейте и аз имам интерес към светкавиците, въпросът ми е: Дали тези китайски светкавици могът по някакъв начин да прецакам фото-апарата, става дума за канон 550Д и канон 350Д ?

Никога не съм ползвал външна светкавица. Виждам, че може да се регулира мощността й, интересуваме също така,
дали ще мога да я използвам с китайски трайгър, който се закача приемника на светкавацията, а предаватела на фото-апарата. Знам, че китайските трайгъри поддържат канон 430II, но дали тези модели китайки светкавици ще могът да се използват за тази дейност, да я използвам от разстояние на 10-15 метра..

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Yongnuo YN565EX за Canon
Автор: pachok   
Дата:   24-05-12 23:22

djart Можеш да я задействаш безжично с китайски тригери.
За мен недостатъкът на Yongnuo е, че не се подържат високоскоростни синхронизации (HSS).

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Yongnuo YN565EX за Canon
Автор: djart   
Дата:   25-05-12 02:12

А относно работата с апарата, нямали някаква опасност за апарата, щото съм чел, че някои светкавици може да го повредат ?



Публикацията е редактирана (26-05-12 00:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Yongnuo YN565EX за Canon
Автор: kosio2002   
Дата:   25-05-12 07:37

djart написа:

> А относно работата с апарата,
> нямам каква опасност за апарата,
> щото съм чел, че някои светкавици
> може да го повредат ?

Няма страшно за фотоапарата, при YN-560 и другите с тази марка напрежението на крачето е под 4 V.
Проблема с високото напрежение е при някой (не всички) много стари модели светкавици.


Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Yongnuo YN565EX за Canon
Автор: spidi   
Дата:   06-07-12 17:30

А как седи въпроса с поддръжката на тази марка. Когато се наложи смяна на лампа или друга част? Въпросният модел обаче за NIKON ми е доста интересeн и сериозно се замислям за покупка.



Публикацията е редактирана (06-07-12 17:32)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »