Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Аксесоари за осветление: маркови срещу китайски
Автор: stardriver   
Дата:   23-05-12 17:43

В темата на ecobo обсъдихте телата, но според мен ще е интересно да се каже по нещо и за аксесоарите при различните фирми (рефлектори, софтбоксове, чадъри, синхронизатори и т.н.).

Интересно ми е дали на маркови светкавици слагате китайски аксесоари или обратното и до какви изводи сте стигнали от използването им?


Вие сте!

Отговори на това съобщение
 Re: Аксесоари за осветление: маркови срещу китайски
Автор: HP   
Дата:   23-05-12 18:00

Мисля, че е крайно време да определението за некачествено се смени от "китайско" на "евтино" защото така или иначе 98% от нещата са китайски.
Освен това има пък китайски неща, които по качество не отстъпват по нищо на "некитайското' [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Аксесоари за осветление: маркови срещу китайски
Автор: stardriver   
Дата:   23-05-12 18:37

Поне като спамиш, го прави по-разбираемо. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Аксесоари за осветление: маркови срещу китайски
Автор: HP   
Дата:   23-05-12 18:51

за следващия път ще знам [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Аксесоари за осветление: маркови срещу китайски
Автор: stardriver   
Дата:   29-05-12 14:34

Споделете де [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Аксесоари за осветление: маркови срещу китайски
Автор: Canon   
Дата:   29-05-12 22:15

Аз слагам и китайски и оригинални аксесоари - примерно кабели, синхрон, боксове, бютидиш + пита (щото няма оригинални за моя модел)

Отговори на това съобщение
 Re: Аксесоари за осветление: маркови срещу китайски
Автор: ecobo   
Дата:   29-05-12 23:17

Мен много ме интересува за чадърите: защо един чадър на Брон е 300+ кинта, а един но-нейм китайски - 30 лева с доставката, максимум. С какво е толкова по-добър Брон-ския? Че е по-добър, едва ли има съмнение, но верно ли е чак толкова добър? Досега съм ползвал само евтинджос, ама се заглеждам напоследък по Aurora [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Аксесоари за осветление: маркови срещу китайски
Автор: stardriver   
Дата:   30-05-12 13:49

Canon, би ли споделил някакви впечатления от работата с оригиналните(коя марка са?) и китайските аксесоари, как се държат един спярмо друг и т.н. ?

Отговори на това съобщение
 Re: Аксесоари за осветление: маркови срещу китайски
Автор: ilcoin   
Дата:   30-05-12 14:00

Не съм с достатъчно опит във фото-аксесоарите, но от другите неща, които ползвам евтиното китайско (забележката на HP е много на място) обикновено не е предназначено за толкова сериозно натоварване, или е направено с ерзац материали и при интензивна употреба се чупи повече.

Разбира се, има изключения и в двете посоки, но като принцип е така. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Аксесоари за осветление: маркови срещу китайски
Автор: photostoykov   
Дата:   30-05-12 16:39

Проблемът не е китайско или марково - проблемът е качествено или некачествено!
Болшинството производители от трети страни предлагат т.нар. адаптерни пръстени за софтбоксове, които конвертират марковия захват към съответната конструкция правоъгълен или осмоъгълен софтбокс.
Лошо няма - светлинните модификатори може да се смятат за консуматив, но едно не може да се промени:
- марковите модификатори са изчислявани за точното местоположение на ксеноновата лампа на своите моноблокове или глави;
- единствено адаптерните пръстени за системата на Profoto могат да позволят настройване на точното място на модификаторите от трети производители.
По въпроса за чадърите - смешното е, че дори марковите се произвеждат в Китай, но под засилен входящ и изходящ качествен контрол!
Най-приятно бях изненадан от съвършено евтините (~30 лв.) отразяващи чадъри с т.нар. "пъпчива" повърхност - отличен спектрален неутралитет и хомогенна светлина!



Публикацията е редактирана (30-05-12 16:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Аксесоари за осветление: маркови срещу китайски
Автор: satyno   
Дата:   30-05-12 17:17

@photostoykov
"...отразяващи чадъри с т.нар. "пъпчива" повърхност - отличен спектрален неутралитет и хомогенна светлина!"
Какви са тези чадъри и къде могат да бъдат намерени?

Отговори на това съобщение
 Re: Аксесоари за осветление: маркови срещу китайски
Автор: stardriver   
Дата:   31-05-12 02:05

photostoykov, по какъв начин разположението на модификатора (например софтбокс) спрямо ксеноновата лампа е от значение и дали в практиката това би трябвало да е фактор, от който да зависи решението ми за покупка на даден продукт ?



софтбокс Dynaphos 60x90 - 89 лв.

софтбокс Bowens 60х80 - 325 лв.

софтбокс Rotalux 60x80 - 332 лв.

софтбокс Profoto 60x90 - 388 $

софтбокс Bron 55x95 - 595.65 $


При бютидишовете цените вървят в почти същия порядък, но каква е практическата разлика ?
На първо четене софтбоксовете на Bron имат един кант, който контролира разпръскването на светлината - другите марки мисля, че нямат подобно нещо, но какво оправдава пъти по-скъпата цена спрямо Dynaphos-ките ? Или така да попитам - ще бъде ли "осакатен" Elinchrome-ски моноблок, на който е сложен китайски/евтин/Dynaphos софтбокс ?


П.С.
Софтбоксовете на Elinchrome, до колкото видях ,са с 1 дифузия, а за да се получи по-голяма се слага приставка подобна на малкото кръгче на бютидиша пред ксеноновата лампа.

Отговори на това съобщение
 Re: Аксесоари за осветление: маркови срещу китайски
Автор: Canon   
Дата:   31-05-12 03:41

Марково срещу китайско:

изберете сами [smilie5]



http://www.propho.net/gallery/albums/userpics/10001/std_IMG_9879.JPG





http://www.propho.net/gallery/albums/userpics/10001/std_IMG_9876.JPG




Отговори на това съобщение
 Re: Аксесоари за осветление: маркови срещу китайски
Автор: iguanata   
Дата:   31-05-12 08:18

[smilie24] hubavo sravnenie!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Аксесоари за осветление: маркови срещу китайски
Автор: denoncolor   
Дата:   31-05-12 09:23

бих казал неудачно сравнение-погледнете разположението на осветлението и ще разберете откъде се появява блика на стената!При такива сравнения разположението трябва да е еднакво.


Отговори на това съобщение
 Re: Аксесоари за осветление: маркови срещу китайски
Автор: Canon   
Дата:   31-05-12 12:08

denoncolor
смяташ, че ако е по-близо големия чадър, ще се промени формата на петното ли?
тц

Отговори на това съобщение
 Re: Аксесоари за осветление: маркови срещу китайски
Автор: GenaDP   
Дата:   31-05-12 12:11

Бат' Генчо, явно си велик майстор, щом от рефлекторен чадър успяваш да получиш светлинно петно с такава форма. Машалла... [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Аксесоари за осветление: маркови срещу китайски
Автор: Canon   
Дата:   31-05-12 12:21

Аз тъй както гледам, веднъж съм на 5 метра от чадъра, па и не съм го произвел аз.
Нямам нищо общо с него [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Аксесоари за осветление: маркови срещу китайски
Автор: denoncolor   
Дата:   31-05-12 12:42

canon
Еееее,уж фотограф ,а не гледаш внимателно!
Това неравномерно петно е от полученото отражение от масата,която е леко диагонална на кадъра.Погледни и каква разлика има в разстоянията на двата чадъра от стената!


Отговори на това съобщение
 Re: Аксесоари за осветление: маркови срещу китайски
Автор: Canon   
Дата:   31-05-12 12:50

denoncolor
Аре пак за ъгъла на падане и ъгъла на отражение. Според твоето твърдение, петното трябва да е от другата - лявата страна на масата и под обратния ъгъл.
Малко над ръба над масата по стената се вижда посоката му от отражение.

Отговори на това съобщение
 Re: Аксесоари за осветление: маркови срещу китайски
Автор: photostoykov   
Дата:   31-05-12 14:00

stardriver, оптическата конструкция на ксеноновата и пилотната лампи на Elinchrom е почти идентична с тази на Bowens/Dynaphos.
На тази система с добро приближение могат да се ползват светлинни модификатори от трети страни.

Отговори на това съобщение
 Re: Аксесоари за осветление: маркови срещу китайски
Автор: denoncolor   
Дата:   31-05-12 14:51

Канон
Предлагам спора да се реши на маса с домашна гроздова.[smile]
Колкото до същината на въпроса "Марковото,или китайското",все повече не се забелязва разлика,защото сериозните фирми държат на качество и контрол,а тези,които знаят как да използват наличната техника,компенсират недостатъците с подръчни материали,които са в изобилие-пирони,чук,тиксо.....споменаване на майки и роднини[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Аксесоари за осветление: маркови срещу китайски
Автор: GenaDP   
Дата:   31-05-12 15:08

оптическата конструкция на ксеноновата и пилотната лампи на Elinchrom е почти идентична с тази на Bowens/Dynaphos

Абе пичове, за толкова години не ви ли стана ясно, че Elinchrom е фирма-производител, а Dynaphos е търговска марка, и под това име се предлагат продукти на най-различни производители? Айретен такова животно като Bowens/Dynaphos не съществува, щото няма никаква връзка м/у Bowens и Dynaphos. Светкавиците, предлагани в Динафос, са с поне 3 различни видове моделни лампи, тъй че обобщението по-горе звучи доста смехотворно.

Отговори на това съобщение
 Re: Аксесоари за осветление: маркови срещу китайски
Автор: Canon   
Дата:   31-05-12 19:32

denoncolor
приемам офертата, но аз си оставам на бира
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Аксесоари за осветление: маркови срещу китайски
Автор: dd5   
Дата:   31-05-12 23:43

GenaDP ,

този път съм напълно съгласен с теб [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »