Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Моноблок - повторяемост на импулса?
Автор: mr_kras   
Дата:   21-05-12 21:06

За да не спамя на ecobo темата. Но наистина ми е интересно как в магазина може да се провери повторяемостта на импулса по следните параметри:
- водещо число
- цветна температура
- продължителност на импулса.
За първите два параметъра, ако говорим действително за повторяемост, то и в условията на магазина може да се провери със задоволителна точност. Ако обаче говорим за проверка дали съответстват на данните от производителя, то нещата доста се усложняват.
За третия параметър пък въобще нямам идея.[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Моноблок - повторяемост на импулса?
Автор: GenaDP   
Дата:   21-05-12 21:11

Както вече написах и в другата тема - за който не знае как да провери, явно тези параметри не са от значение...

Отговори на това съобщение
 Re: Моноблок - повторяемост на импулса?
Автор: n1x0n   
Дата:   21-05-12 21:32

Както при повечето параметри на оборудване, чиито точни стойности човек иска да знае - и за тези си има уреди, с които се измерват.

Отговори на това съобщение
 Re: Моноблок - повторяемост на импулса?
Автор: arakinixon-cie   
Дата:   21-05-12 21:35

точно в магазина ще е трудно

понякога трябват дни или месеци работа докато почнат "проблемите" с повтаряемост на цветната Т

Отговори на това съобщение
 Re: Моноблок - повторяемост на импулса?
Автор: mr_kras   
Дата:   21-05-12 21:55

GenaDP, тъп отговор. Оставам с впечатлението, че ти също не знаеш.

Отговори на това съобщение
 Re: Моноблок - повторяемост на импулса?
Автор: GenaDP   
Дата:   21-05-12 22:03

За мен не бери грижа...

Отговори на това съобщение
 Re: Моноблок - повторяемост на импулса?
Автор: mr_kras   
Дата:   21-05-12 22:46

Що пък помисли, че съм се загрижил за теб.

Отговори на това съобщение
 Re: Моноблок - повторяемост на импулса?
Автор: iasen2   
Дата:   21-05-12 22:52

Дискутирайте по същество
Накой от тъговците правил ли си е труда да прави тестове за това,което продава.

Отговори на това съобщение
 Re: Моноблок - повторяемост на импулса?
Автор: GenaDP   
Дата:   21-05-12 22:52

Да.

Отговори на това съобщение
 Re: Моноблок - повторяемост на импулса?
Автор: n1x0n   
Дата:   21-05-12 22:56

Отговорът "по същество" съм го дал още в началото.
Производителят има технически спесификации на изделието - ако не вярваш на тях, поради някаква причина, не виждам причината да вярваш на търговеца, който ти ги продава.

Затова взимаш съответните уреди и мериш. Това е.

Това, за което намеква Гената /и е прав/ е, че ако човек няма идея какво е флашметър, колориметър и т.н. надали фотографските му умения и взискателност са на такова ниво, че да усети разликата.

Отговори на това съобщение
 Re: Моноблок - повторяемост на импулса?
Автор: Myth   
Дата:   21-05-12 23:08

Точно измерване се прави с уреди, просто и грубо за ориентир, може да се направи с една сива карта, снимате да речем 30-50 кадъра на еднакви настройки ръчни, и хистограмата трябва да е еднаква и цветната тепература също, ако някое мръдне винаги може в конвертора ориентировъчно да видите с колко мърда. Другото никсъна го е написал, и последно аз в другата тема писах, ама ... доверявате се на търговеца, ако преди това не сте се интересували от техническите характеристики, казвате "Gena такива и такива са ми изсикванията" и той ви казва "Ей тия тела отговарят на изискванията те са за теб".

Отговори на това съобщение
 Re: Моноблок - повторяемост на импулса?
Автор: ne   
Дата:   21-05-12 23:08

Всички студенти в НБУ , които са учили Студийно осветление, правят такива замервания, и знаят точно резултатите на телата които са мерили. Така че някой от тях трябва да сподели инфото...

Отговори на това съобщение
 Re: Моноблок - повторяемост на импулса?
Автор: Myth   
Дата:   21-05-12 23:17

Е добре де, какво толкова тайно и трудно има, има си флашметри за тая работа, по принцип.

Отговори на това съобщение
 Re: Моноблок - повторяемост на импулса?
Автор: ne   
Дата:   21-05-12 23:20

и колор метри , и уреди мерещи дължина на импулса.. не е трудно...

Отговори на това съобщение
 Re: Моноблок - повторяемост на импулса?
Автор: Myth   
Дата:   21-05-12 23:25

Ами обикновенно както казаха горе, има си технически спецификации.

Отговори на това съобщение
 Re: Моноблок - повторяемост на импулса?
Автор: ne   
Дата:   21-05-12 23:32

това с техническите спикс. не е релевантно:
къде в тях пише колко е дължината на импула при т0.1 и т0.5 за различни мощности?
Къде пише колко е цветната темпеартура при различни мощности?
Пише че напрежението до което зареждат е стабилизирано до % някакъв, но изходния интензитет?
и т.н.
и никъде не пише след 50 светки за 5 мин, какво става с параметрите...
да не говорим че някой дават на студийни светкавици и водещо число??? или пишат изходна мощност във ватове, все едно са домакински крушки.
И най -вече като пише че е 400 джаула , дали всяко тяло от 400 джаула дава един и същи светлинен поток?
мъгла...

Отговори на това съобщение
 Re: Моноблок - повторяемост на импулса?
Автор: GenaDP   
Дата:   21-05-12 23:36

или пишат изходна мощност във ватове, все едно са домакински крушки

Айде бе... Я покажи.

Отговори на това съобщение
 Re: Моноблок - повторяемост на импулса?
Автор: Canon   
Дата:   21-05-12 23:41

За да не спамя на ecobo темата. Но наистина ми е интересно как в магазина може да се провери повторяемостта на импулса по следните параметри:
- водещо число
- цветна температура

За студийните не се дефинира водещо число, освен евентуално с конкретен модификатор (но няма такава практика, спецификата на петната е различна)
Може да се търсят данни за конкретен модификатор (GN, XXX J, Y м)
http://dynaphos.com/catalog/KBZtmLFk0xyx5QMKr0ARvtCuJT3i1KZL.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Моноблок - повторяемост на импулса?
Автор: GenaDP   
Дата:   21-05-12 23:48

За студийните не се дефинира водещо число, освен евентуално с конкретен модификатор (но няма такава практика, спецификата на петната е различна)

Брей... що не изчака още 4 дена? Днес е едва понеделник...

Отговори на това съобщение
 Re: Моноблок - повторяемост на импулса?
Автор: mr_kras   
Дата:   22-05-12 00:02

Още в началото написах, че за първите два параметъра имам идея, особено за повторяемостта. Мислех същото като Myth. Но за дължината на импулса, без специализиран прибор, ще е трудно. Не знам дали въобще се продават или само производителите разполагат с такива. По принцип може да се използва осцилоскоп, но това предполага отваряне на тялото, което по подразбиране е недопустимо.
Що се отнася до техническите данни, давани от производителите, често има тенденция производителите да използват разни трикове. Продължителността на импулса например някои я дават като времето, за което мощността е повече от 0,5 от пиковата мощност. Не е много коректно, защото извън този интервал от време светкавицата пак свети, макар и с по-малка мощност.

Отговори на това съобщение
 Re: Моноблок - повторяемост на импулса?
Автор: mr_kras   
Дата:   22-05-12 00:10

Да, Динафос дават водещо число точно с конкретен модификатор. Това е нормално според мен, защото всеки модификатор формира различно по размер и интензитет петно, при един и същи моноблок.

Отговори на това съобщение
 Re: Моноблок - повторяемост на импулса?
Автор: GenaDP   
Дата:   22-05-12 00:13

По принцип може да се използва осцилоскоп, но това предполага отваряне на тялото, което по подразбиране е недопустимо.
И какво ще ти помогне отварянето? [smilie8]

Да, Динафос дават водещо число точно с конкретен модификатор.
Всички производители дават водещото число на студийните светкавици с конкретен модификатор. Ако не е указано кой е той, по подразбиране това е стандартният рефлектор, включен в комплекта на даденото тяло.

Отговори на това съобщение
 Re: Моноблок - повторяемост на импулса?
Автор: mr_kras   
Дата:   22-05-12 00:34

Ще меря с осцилоскопа как се разрежда конденззатора. Оттам мога да съдя за продължителността на импулса. Иначе трябва със светлочувствителен елемент, захранен по подходящ начин и свързан с осцилоскопа.
За водещото число отговора ми беше към Canon - "За студийните не се дефинира водещо число, освен евентуално с конкретен модификатор (но няма такава практика, спецификата на петната е различна)"

Отговори на това съобщение
 Re: Моноблок - повторяемост на импулса?
Автор: GenaDP   
Дата:   22-05-12 00:42

Ще меря с осцилоскопа как се разрежда конденззатора. Оттам мога да съдя за продължителността на импулса.

Не можеш, щото не знаеш зависимостта м/у напрежението и интензитета на излъчваната светлина.



Публикацията е редактирана (22-05-12 00:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Моноблок - повторяемост на импулса?
Автор: vgramatikov   
Дата:   22-05-12 01:53

GenaDP направо ще ме накараш нищо да не си купувам от тебе повече.
Дай по рахат бе човек. Що се звериш на всички.
Като незнаят ората дай един конкстриктивен отговор или просто не пиши.

И аз знам едни неша дето ти не ги знаеш.Които са в моята област.
Това не ми дава самочувствие да се мисля за нещо повече от теб.
Тука си лафим за фотография. Утре ще отидеш при един автомонтьор и ще го питаш: "Това за смяна ли е?" и той ще ти каже:" Еми щом незнаеш значи не е за смяна"...гениален отговор.

Махнете я тая балканска черта вече щото нема никва любов и търпимост м/у колеги.
Говорете си като бели хора вече с кеф към общото хоби,работа или бизнес.
От друго смисъл няма. [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »